Kizo

Jaką odmianę kukurydzy wybrać?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ukaszProcho    91

Jeśli by to sprecyzować to macie rację źle napisalem. Nie orkan a soeczkarnia jednorzedowa mengele mb 400 microsplit maszyna potężna. Ciągnik 100 km który to ciaga u mnie czasami mu brakuje mocy. Jutro dodam zdjęcia bo dzisiaj brak czasu. Sorki za słabo sprecyzowana odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid19890    5

Ja w tym roku mam ok 12 ha i kazdej odmiany wysiewam po ok 4ha moje odmiany i cena za jaka udalo mi sie kupic
Kardona Syngenta 258zl brutto j.s 50tys cena z przesylka
Dynamite maisadour 250zl brutto j.s 50tys
Sudrix saaten union 439.50zl brutto j.s 80tys
Co myslicie o Kardona i Dynamite bo Sudrix mam juz sprawdzony???

Edytowano przez Dawid19890

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Pomóżcie dobrać mi odmianę.

Gleba IV lekka na podłoży gliniastym, (podmokła, wymiękł rzepak i chcę zasiać kukurydzę na ziarno), północne mazowsze.

Jaką odmianę na ziarno wybrać? Z jakim FAO powinienem szukać?


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kostromati    2

Waga oznacza cos więcej niż to że drobnego może sie więcej wysiac? Zawsze się sialo na ilość nasion a nie na kg :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Rzadko się zdarza, żeby pneumatyczny siewnik wysiał znacząco więcej drobnych nasion. Trafi się, że przyssie do otworu po 2 nasiona, ale to sporadycznie raczej. Waga może sugerować jakość nasion. Większe nasiono to więcej pokarmu, gdy będzie kiełkować i pobierać substancje odżywcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

Meprozetem jak mi sial porcje po 10kg to wychodziło nawet 3x50tys/ha przy ustawieniu 90tyś i potem było widać dwie obok rosły. W zeszłym roku porcje też małe pneumatycznym wyszło po 90tyś jak w kalkulatorze. Nigdy więcej polskiej siewki na polu nie chce, kolega sieje meprozetem 60tka pierwszy bieg mogą za nogą to ładnie posiane odstępy równe, ale 3ha cały dzień


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
snickers    6

Jaką odmianę wybrać z kws-u? Gleba 3, 4 klasa w bardzo dobrej kulturze. Kukurydza ma być uprawiana na ziarno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Polskie odmiany tego roku co mam nasiona to waga minimalna 16kg 50tyś. A jednego roku waga była 12 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    66

Jaka roznica pomiedzy z220 a z230 w terminie koszenia, rozwazam farmplus a farmfire

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid19890    5

Przyjechał legion 50tys 17,1kg :o to subito 80tys 19,8kg

Waga poszczegolnych odmian to roznica wynikajaca z tego ze np odmian dent jest zapylana odmiana flint albo odwrotnie i mozesz miec w j.s nasiona typowe dent a kukurydza ktora uurosnie ma juz nasiona dent/flint i wtedy MTZ juz jest sporo nizsza ja rok temu kupilem Sudrix i nasiona miala typowy dent a w kolbach juz byl praktycznie flint.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

Coś w tym może być, tak jak pszenżyto czyste posiać obok żyta, podobno żyto zapyli pszenżyto i jest klops


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid19890    5

Coś w tym może być, tak jak pszenżyto czyste posiać obok żyta, podobno żyto zapyli pszenżyto i jest klops

Takze nie ma sie co sugerować waga nasion trzeba zobaczyc co wyroanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

Moim zdaniem większa waga grubsze ziarno to i kielkowanie lepsze, mocniejsza będzie


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal9999    0

Witam. Czy możecie coś powiedzieć o odmianach GL 1202, GL Primavera i Codimon z Osevy? W zeszłym roku miałem Robleto z tej właśnie firmy i wypadła świetnie. Mi się wydaje, że grubość nasion ma wpływ na wigor powschodowy tak jak napisał kolega wyżej. Było to widać w Robleto (porównanie z Dumka i Scudetto), gdzie jednostka 50tys. miała 20,7 kg. Teraz byłem zapytać to pakują już po 80tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez Marcin9908
      Witam, posiadam ciągnik CLAAS AXOS 340 CX. Jest w nim płyn chłodzący CLAAS Agri-cool. Czy można zmieszać go z innym płynem, np. K2 Kuler lub innym. Jest on zielony i czy przy wyborze brać to pod uwagę?. Z góry dziękuję za odpowiedzi
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie czy uprawa agregatem talerzowym na dzień przed siewem kukurydzy będzie dobrym rozwiązaniem? gleba ciężka  i średnia jakieś 3 tygodnie temu rozsiana sól potasowa i wymieszana bronami wilgoć w ziemi jako tako jest w spodzie.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj