Kizo

Jaką odmianę kukurydzy wybrać?

Polecane posty

rafa007    5

Witam, sial ktos z Was kukurydze es Yeti? Lub widzial na jakis pokazach-jaka kolba? Jaka wysokosc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    109

Witam, sial ktos z Was kukurydze es Yeti? Lub widzial na jakis pokazach-jaka kolba? Jaka wysokosc?

ktoś musi zawsze być pierwszy:}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dziś zamówione Rosomak, Danubio i Hulk. Zamówię jeszcze coś na totalny pioch, pewnie Subito.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

panowie co lepiej zamowic jaka kukurydze ktora lepsza bedzie czy z pionnera czy z euralis ? bo z takich malo znanych firm lepiej nie brac co nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzio55    42

Witam, sial ktos z Was kukurydze es Yeti? Lub widzial na jakis pokazach-jaka kolba? Jaka wysokosc?

ES Yeti na youtube była pokazana. 4 metry wysokosci, kolba srednia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6715

Dziś zamówione Rosomak, Danubio i Hulk. Zamówię jeszcze coś na totalny pioch, pewnie Subito.

po ile zamawiałeś Rosomaka? bo ja wziąłem jedną jednostke na spróbowanie i zapłaciłem 360 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kupujecie teraz bo później nie będzie można dostać czy cena wzrośnie? rozmawiałem ostatnio z przedstawicielem i mówił że cena ma niby być taka sama na wiosnę jak teraz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RogR01    16

A podpowie ktoś jakie nasiona kukurydzy LG wybrać na kiszone. Gleba 4, częściowo 5 a nawet 3 klasa. W ubiegłych 2 latach siałem "Opoka" KWS to bardzo dobrze rosła, chciałbym aby LG nie było gorsze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Ludzie w tym roku szaleją .U mnie większość z wyższej pułki odmian kukurydzy  jest już nie dostępnych .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

Zamówione dziś Podlasiak 194 zł/brutto 50tys. Ułan 173zł/brutto 50 tys. Caussade 310zł/brutto 50tys 


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    109

A podpowie ktoś jakie nasiona kukurydzy LG wybrać na kiszone. Gleba 4, częściowo 5 a nawet 3 klasa. W ubiegłych 2 latach siałem "Opoka" KWS to bardzo dobrze rosła, chciałbym aby LG nie było gorsze :-)

jak więc oceniasz Opoke? ,ja z LG na kiszonke bym brał 30.260 albo strawnego piegusa cena to około 280 zl za 50 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RogR01    16

Musze wam powiedzieć że w tych ubiegłych latach to ludzie nawet tatę pytali co zrobił że mieliśmy taką dużą kukurydzę :). A poprostu zadbałem o to aby była dobrze odżywiona tzn.(nawozy, opryski, itp.) a co do samej odmiany polecam ją bardzo dobrze 8,5/10 mogła by mieć większe "pałki" ale to kwestia gęstości siania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    109

z LG to tylko 30.275 jesli zalezy Ci na jako takiej masie

tylko? inne odmiany nie dają masy?czy miałeś tylko jedną odmianę z LG i tak sobie napisałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niepokorny    3

Ambrosinio w 2016 na 5/6 klasie ziemi piaskowej przekroczył 10 ton z hektara przy wilgotności 23,4-26 większości wychodziło ok 24. W 2015 na tej samej działce plon 7 ton przy wilgotności ok 26 %.
Ricardino 5 klasa 2016 plon 13 ton przy wilgotności ok 32% rok 2015 ta sama działka plon 11,2 wilgotność też o ile dobrze pamiętam w granicach 32%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kachnanana    0

Witam, czy może ktoś z Państwa siał odmianę Talisman z SY? Jakaś to nowość mam trochę zimnych stanowisk i jeszcze nie wiem co mam tam zasiać jakieś propozycje

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RogR01    16

aaa ma ktoś z was koledzy cennik nasion LG.?? To byście podeslali wiele osób napewno skorzysta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wpadł dziś znajomy z Agroloku to zamówiłem resztę kukurydzy. Przerąbane z tym kupowaniem, bo nie kupujesz tego co chcesz tylko to co jest zaprawione mesurolem a takich jest niewiele. Ptaki nie dają spokoju i trzeba zaprawiać.
Zamówiona Fadonna i Subito z Ułanem. Kupię Flowsan i zaprawię, bo jest podobno zarejestrowany pod kątem odstraszania ptaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Ambrosinio w 2016 na 5/6 klasie ziemi piaskowej przekroczył 10 ton z hektara przy wilgotności 23,4-26 większości wychodziło ok 24. W 2015 na tej samej działce plon 7 ton przy wilgotności ok 26 %.

Ricardino 5 klasa 2016 plon 13 ton przy wilgotności ok 32% rok 2015 ta sama działka plon 11,2 wilgotność też o ile dobrze pamiętam w granicach 32%.

 

Kolego a jak z zdrowotnością Ricardinio ? omonica jej nie kosi ?.W 2014 roku widziałem u sąsiada plantację tej kukurydzy to dobre 30 % było uszkodzonych roślin i się łamała po wietrze.


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez Marcin9908
      Witam, posiadam ciągnik CLAAS AXOS 340 CX. Jest w nim płyn chłodzący CLAAS Agri-cool. Czy można zmieszać go z innym płynem, np. K2 Kuler lub innym. Jest on zielony i czy przy wyborze brać to pod uwagę?. Z góry dziękuję za odpowiedzi
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie czy uprawa agregatem talerzowym na dzień przed siewem kukurydzy będzie dobrym rozwiązaniem? gleba ciężka  i średnia jakieś 3 tygodnie temu rozsiana sól potasowa i wymieszana bronami wilgoć w ziemi jako tako jest w spodzie.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj