Kizo

Jaką odmianę kukurydzy wybrać?

Polecane posty

marulekk    5334

@Thomas2135 tego Rosomaka na jakiej glebie siałeś?? 


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie tylko V i VI klasa i tak na prawdę nigdy nie poznam potencjału tych odmian. Żeby jeszcze padało, ale u mnie sucho mimo, że kilkanaście km dalej leje. Takie g.. położenie. Wieczorem poszukam i coś wrzucę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jawor182    3

U mnie grunty podobnie to co u cb...i z opadami też...większość opadów zatrzymuje się na zbiorniku wodnym jeziorsko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Legion ma chemirol po 185zł. 

I praktycznie tylko tam można dostać bo teoretycznie legiona to wyłączność chemirolu. Praktycznie to tyle go pchają gdzie popadnie że za chwile go dostanie w kiosku ruchu.

Legion w COBORU w tym roku w swojej klasie wczesności wypadł blado, podobnie jak ułan. Ciekawie wypadł sm popis, chciałem go zdobyć na próbę ale też ktoś wziął na wyłączność i nie wiem kto. Bo nikt go nie ogłasza.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

nie oszukujmy się na 3 klasie ziemi (tylko żeby nie była mocno zakwaszona) to każda kukurydza wyda ładny plon i nie będzie odczuwać tak często suszy.... mieliśmy  z kws casillas to operator sieczkarni z firmy KOWALA powiedział że może z drugi raz taka kukurydze kosił od póki jeżdzi dla mnie poprostu się miło zrobiło pole 3b 4a kukurydza równa z krone big x bodajże 650 koni do świateł w dachu sięgała i kolba ładna,ale po zeszłorocznej suszy wybiliśmy sobie na kiszonkę drogie kuku i od tego roku i pewnie następne lata będzie subito z uwagi na majowe susze,cenę nasion i gleby w przewadze 4b nawet czasem 5 się zdarza,poprostu radzi sobie u nas ta odmiana,ziarno przewaga pioneer

 

casillas miałem na jednym polu obok silvestre żadnej różnicy oprócz ceny  klasa ziemi 4-5 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pierwsze zdjęcie to kolby Rosomak po prawej i Susann po lewej, następne kolby na Legionie, potem Subito w 2015, znów Legion i ostatnie z brzegu po lewej Suanito i po prawej do końca Susann. Wszystko to na V i VI klasie. Wsiane trochę kiepsko, potem dziki się dorwały i gawrony, więc były dosiewki.

post-6718-0-17729100-1484170285_thumb.jpg

post-6718-0-85124900-1484170334_thumb.jpg

post-6718-0-82838400-1484170369_thumb.jpg

post-6718-0-60911200-1484170406_thumb.jpg

post-6718-0-10040700-1484170448_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba1985    16

casillas miałem na jednym polu obok silvestre żadnej różnicy oprócz ceny  klasa ziemi 4-5 

 

ale Kolego pytanie było na 3 klase gleby jaką odmianę a Ty mówisz o 5 klasie....... czytaj ze zrozumieniem,widać jesteś bardzo bogaty skoro na takie ziemie taką odmiane wybierasz mnie na to nie stać.... poza tym Twoje porównianie odmian jest nie na miejscu i pewnie siałeś te kukurydze w 2015 roku co w ogóle nie jest miarodajne i nic nie wnosi do oceny,jak ktoś na 5 klasie chce mieć łądna kukurydze na kiszonke to jak dla mnie subito,pioneer p7902,co mogę jeszcze powiedzieć nie polecam kukurydzy F&N AGRO, miałem DON CARLO jednakowe fao jak RONALDIHNIO,rosły na jednym polu,pokrój roślin niemal identyczny,lipa wyszła jak ta działka została do koszenia na ziarno DON CARLO 1/4 mniejszy plon liczac po przejazdach kombajnu,głównia dosłownie jadła kolby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Ja mialem casilas 2 lata temu po tym jak w coboru tak rewelacyjnie wyszedl obok rosła respekt z syngenty. Gleba kl 4a,  rok wczesniej pszenica zimowa 8.5t i obornik takze warunki mialy a plon sredni ,  niczym nie zachwyciły i wiecej nie sialem .  Chociaz casilas minimalnie wyzszy był grubszy i kolba wieksza ale za to osadka gruba takze wiecej ziarna pewnie nie bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    109

wlasnie rok 2015 był opiniotwórczy gdyż było widac gołym okiem ktura odmiana sobie nie radzi a ktura radzi sobie lepiej,w  2016 kk była prawie wszedzie ładna ale rok wcześniej było inaczej i dlatego potencjał roślin nie powinno sie oceniać po sezonie sprzyjającym tylko po trudnym sezonie,skoro Cie nie stać na dobre odmiany to Cie nie stać na dobrą kiszonkę i jeszcze jedno nie rozumiem do tej pory fenomenu Subito ,każdy chwali i wymienia w polecanych ale nie mogę znaleźć pokrycia w badaniach tej odmiany a drugiego sumarisa nie potrzebuje bo wysokość to nie wszystko .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kolega wyżej siał, oddawał do zbadania i pisał jaką skrobię miała kiszonka, więc czego oczekujesz jeszcze? Zajrzyj do galerii Danielhaker. Zrobił porównanie kilku odmian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba1985    16

wlasnie rok 2015 był opiniotwórczy gdyż było widac gołym okiem ktura odmiana sobie nie radzi a ktura radzi sobie lepiej,w  2016 kk była prawie wszedzie ładna ale rok wcześniej było inaczej i dlatego potencjał roślin nie powinno sie oceniać po sezonie sprzyjającym tylko po trudnym sezonie,skoro Cie nie stać na dobre odmiany to Cie nie stać na dobrą kiszonkę i jeszcze jedno nie rozumiem do tej pory fenomenu Subito ,każdy chwali i wymienia w polecanych ale nie mogę znaleźć pokrycia w badaniach tej odmiany a drugiego sumarisa nie potrzebuje bo wysokość to nie wszystko .

 

 

skoro mówisz że był opiniotwórczy to muszę przyznać że wszystkie odmiany są do d*py bo bez wody w maju i czerwcu sobie nie radzą...poprostu uważam że CASILLAS jest dobra odmiana na dobre warunki i dobre gleby... mówisz siać dobre odmiany dla przykładu w tym roku było u nas laboratorium mobilne z Pioneera i było porównanie dokładne wartości kiszonek okolicznych rolników ja miałem mieszane odmiany CAROLINIO KWS z SUBITO jeden kolega miał AMBROSINI a drugi miał mieszane PIONEER A98 i F58,mowie Ci że różnice parametrów kiszonek wychodziły po przecinku tak więc nie widzę sensu tracić ilości masy z hektara kosztem "papierowych" parametrów,mówisz mi że nie rozumiesz fenomenu SUBITO to wytłumacz mi proszę fenomen UŁANA czy KADRYLA,gdzie łodyga jest połowę cieńsza a kolba conajmniej o 1/3 mniej wagi,,,, ja argumentuje to ceną nasion niczym więcej,mówisz że wysokość to nie wszystko a kto Ci każe kosić przy ziemi? jeśli będziesz miał kukurydzę 3,5 metra to nie żal Ci będzie kosić "książkowo" 40 cenów wysoko 

  

 

tak na marginesie jutro czy pojutrze będę miał więcej czasu i chęci to wrzucę skany 2 analiz którch wydruki mam u siebie odmian mieszanych PIONEERA i mojej kuku SUBITO z CAROLINIO

Edytowano przez seba1985

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Popis jest dostępny u przedstawicieli smolice wszędzie ale trzeba sie spieszyć bo mało jest ziarna nikt go nie ma na wyłączność. Przedstawiciel z TransBoru mówił mi że ludzie zabijają się o Podlasiaka że każdy chce go siać i że plotka jest jego słaba kolba gdzie nie pojedzie to nikt nie chce subito i innych polskich czy tam pioniera chca podlasiaka dała niesamowity plon ogólny przy sporym udziale kolby ale tego nie potwierdzę to są jego słowa . Co do Subito u Thomas wygląda to nedznie nie zalało kolby do końca to juz legion niby Polskie Gówno jak tu wiekszośc uważa wypadł lepiej wiec teraz sobie sami odpowiedzcie ....:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jakbyś nie doczytał to był 2015 rok z mega suszą, ziemia V-VI klasa w tym miejscu a na zdjęciu są 2 kolby na jednej roslinie. Legion w lepszym roku miał niewiele większe lub te same kolby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dachu127    80

miał ktoś doświadczenia z odmianą Okato z saatbau, Sy Kardona i z Codilio z Igp? albo widział na poletkach? jeżeli ktoś się zastanawia nad Carolinio z kws to nie warta swojej ceny,. plon był tylko nieznacznie większy od ambrosini.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba1985    16

miał ktoś doświadczenia z odmianą Okato z saatbau, Sy Kardona i z Codilio z Igp? albo widział na poletkach? jeżeli ktoś się zastanawia nad Carolinio z kws to nie warta swojej ceny,. plon był tylko nieznacznie większy od ambrosini.

 

kardona bardzo fajna kukurydza,a na jakiej ziemi miałeś ambrosini i carolinio że piszesz żle o niej bo ja byłem bardzo zadowolony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dachu127    80

jestem z Kujaw i mam mozaiki. Carolinio było w większości na 3 klasie, a ambrosini była zasiana na tym najgorszym kawałku gdzie jest większość 4 klasy i trochę 5. sądzę że jakby ambrosini była zasiana na tym lepszym kawałku to plon by był identyczny, a różnica w cenie materiału jest spora bo z tego pamiętam to ok 200zl/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

Kukurydza dzisiaj zamówiona Maisadour MAS 24.c,siał ktoś tą odmiane?


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

po ile płaciłes?

 

Płaciłem za paczke 50tys nasion 330zł netto


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

czyli jakieś 555 zł na ha przy obsadzie 80tys czyli mniej niz P8400 bo tam 80tys kosztuje 600brutto


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

Na to wychodzi,myślałem właśnie o kukurydzy z pionnera,ale jednak zostałem przy masie jak na razie nie narzekałem na odmiany z tej firmy,zobacze co to za odmiana mas 24.c bo pierwszy raz ją będe siał.


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez Marcin9908
      Witam, posiadam ciągnik CLAAS AXOS 340 CX. Jest w nim płyn chłodzący CLAAS Agri-cool. Czy można zmieszać go z innym płynem, np. K2 Kuler lub innym. Jest on zielony i czy przy wyborze brać to pod uwagę?. Z góry dziękuję za odpowiedzi
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie czy uprawa agregatem talerzowym na dzień przed siewem kukurydzy będzie dobrym rozwiązaniem? gleba ciężka  i średnia jakieś 3 tygodnie temu rozsiana sól potasowa i wymieszana bronami wilgoć w ziemi jako tako jest w spodzie.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj