Piotr190497

Pytania pług  kverneland em 100

Polecane posty

Piotr190497    0

Witam. Mam na oku pług  kverneland em 100 trójka na resorze i w ładnym stanie. Łatwo jest zdemontować resory ponieważ mam dużo kamieni a w nim jest po 8 resorów  a dla mnie by wystarczyły standardowe po 5 piór. Jak  w nim ustawić skibe np z 40 na 45 cm bo nie wiem jak się przestawia.  I ogólnie jak orzą te pługi (lekko czy ciężko) i kryją jakie są wasze opinie na temat tego pługa. I czy ciągnik o mocy da rade z nim o mocy 95 km a gleby są lekkie.

Edytowano przez Piotr190497

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDRIUROL    39

ciagnik da rada. plug bedzie lekko powinien orac- warunek ze odkladnia jest lekka serpentyna- nie wiem jak to wytlumaczyc. nie jest to stary plug wiec bedzie lekko. polskie plugi czesto nadal robia na "plaskiej" odkladni i te plugi ciezko ida, sa tansze od zachodnich ale w paliwie wiecej potrzeba. skibe jak dobrze pamietam to kazda skibe osobno sie ustawia. musisz sie przyjrzec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr190497    0

Właśnie patrzałem bo w niektórych są otwory na szerokość orki a tu nie ma i jak się to przestawia.

Edytowano przez Piotr190497

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDRIUROL    39

dokladnie nie pamietam ale poprzez wieksze/mniejsze zalamanie skiby wzgledem ciagnika( skiba im bardziej prostopadle do ciagnika tym szerzej bierze)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDRIUROL    39

kolega wyzej ma chyba racje ed na pewna sa regulowane a em.. chyba bedzie mial stala 40cm

Edytowano przez ENDRIUROL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr190497    0

W któreś broszurze pługa widziałem że em 100 ma 40cm lub 45cm tylko pewnie są to stałe a nie regulowane bo nie ma właśnie tych otworów do przestawiania. A łatwo jest zdemontować pióro resora?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Michal984
      Witam szukam pługa unia tur 4+1 na sprężynach lub resorach. Bardzo pilne!
    • Przez luki4516
      Sprzedam plug zagonowy marki Lechia Puchaczow cena 2800 zl Stan bardzo dobry techniczny i wizualny.Kolo podporowe na lozyskach Wszystko sprawne. Pług warty swej ceny.Cena do negocjacji.





    • Przez artur1295
      Sprzedam pług 3 skibowy na spręzynach mało używany dłuta i lemiesze jak nowe cena do negocjacji
      cena wyjsciowa 3300zł
      Szemud woj pomorskie







    • Przez waldek1981
      Witam Wszystkich, od dawna przeglądam Agrofoto, dziś jednak zalogowałem się żeby zadać pytanie.
      Jest to mój pierwszy temat,  dlatego proszę o wyrozumiałość jeśli źle umieściłem temat lub go zatytułowałem.
      Przechodząc do meritum, od niedawna jestem posiadaczem deutza  4080e o mocy 75KM i proszę o radę w kwestii doboru pługa. Mam małe gospodarstwo, ziemie raczej ciężkie.
      Druga sprawa to kwestia zakupu agregatu uprawowego. Mam siewnik amazone D4 typ 25 o szerokości 2,5m. I zastanawiam się czy do nowego ciągnika zakupić agragat uprawowy (jeśli tak, to jaki?) bo dobrze mi się sieje starym ciągnikiekm władimirec t25A czy agregat z hydropakiem  i połączyć go z siewnikiem.  Z góry dziękuję za wszelkie porady.
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj