przezuwaczka

Stado online czy są jakieś korzyści z tego programu?

Polecane posty

przezuwaczka    446

Od miesiąca bawię się SOLem i nawet mi się to podoba. Prosiłabym o opinie i pomysły, jak go w największym stopniu wykorzystać. 

Program jest darmowy dla stad pod oceną. Reszta musi płacić ponad 200 zl rocznie.

Jak dla mnie fajne narzędzie. Największa korzyść, dla której warto zalogować się raz do roku, to gotowy rejestr bydła do agencji. Jedno kliknięcie i ściąga się w pdf-ie. Ponieważ cała zabawa jest w uzupełnianiu zdarzeń, planowaniu prac itp, więc wymaga zaangażowania i poświęcenia czasu. Co ciekawego odkryłam, napiszę jeszcze. Proszę każdego o to samo. :P

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koval103    5

Też czekam na opinie. Od pewnego czasu interesuje się tym programem , ale ciężko jeszcze znaleźć jakieś opinie o nim.
@przezuwaczka z tego co widziałem to jest tam opcja SMS.
Ona działa na zasadzie ,że przysyłany jest sms np. w dniu danego zdarzenia przypominając nam o nim ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Zgadza się. Sms przypominający o np. podaniu zastrzyku dowymieniowego ustawiłam sobie przed dojeniem.

Zrobiłam kilka schematów. Jeden jak w filmiku instruktarzowym do synchronizacji rui i dwa moje własne związane z zaleganiem poporodowym i mastitis od ecoli. 

Polecam rejestrowanie rui, badań i zacieleń. Diagram o cielności jest super. Na stronie startowej przypomina o zbliżających się rujach i innych pracach, które sobie zaplanujesz.

Wczoraj miałam okazje pierwszy raz wydrukować dla zootechnika rejestr zdarzeń. Świetna sprawa, bo nie zastanawiasz się nad datami wycieleń itp.

 

Edytowano przez przezuwaczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koval103    5

Zastanawia mnie jedna rzecz, w regulaminie jest napisane:
 

Cytat

Po otrzymaniu dostępu do Aplikacji Właściciel Gospodarstwa ma obowiązek dostarczyć w ciągu 60 dni do PFHBiPM Deklarację, w której pisemnie wyraża zgodę na przedstawione w regulaminie warunki.

No ale jeśli nie jestem pod oceną, to nadal muszę dostarczyć do PFHBiPM deklarację ?  @przezuwaczka czy coś takiego wysyłałaś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Jestem pod oceną, więc umowę/deklarację u zootechnika podpisywałam.

Taki schemat sobie zrobiłam. Polecam, bo dobrze działa.

Screenshot_2018-02-21-17-19-58.png

Edytowano przez przezuwaczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Tak. Wszystko jest w pakiecie. Smsy przypisane są do konkretnej, zaplanowanej pracy. Ostatnio dowiedziałam się, że jeśli samemu doda się  w SOL większość zdarzeń i wydrukuje wykaz dla zootechnika, to jest zniżka za ocenę 20 gr od krowy. Niby nic, ale przynajmniej na plus dla hodowcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    440

Szukałem ostatnio czegoś w 100% darmowego i funkcjonalnego w stylu wspomnianego SOL. Bez skutku oczywiście, jeśli chodzi o rozwiązania po polsku. Z anglojęzycznych zacząłem testować tambero - można go używać na komputerze i smartfonie z androidem. Jest darmowy i zawiera takie funkcjonalności jak zarządzanie stadem( baza zwierząt, rozród, wydajność, żywienie, zdrowie, powiadomienia) i kilka innych funkcjonalności odnośnie produkcji roślinnej.

Jeśli ktoś jest zainteresowany to mogę dać znać w temacie za jakiś czas jak to się sprawdza. 

cattle-software-desktop.png

com.tambero.app.png

Edytowano przez tumiwisizm
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chevchelios    1
Dnia 1.07.2018 o 08:16, GEMSeba napisał:

 

Stado.pl to polski program i co ważne w pełni darmowy. Posiada większość potrzebnych funkcji i jest stale rozwijany. Aplikacja mobilna działa również off-line. 

Owszem program jest za darmo tylko przez 30 dni a później za każdą sztukę płaci się 5 zł a ponadto program oferuje ubezpieczenia mleka na wypadek antybiotyku itp. wiec to takie trochę bardzo naciągane te za darmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    440

Skoro temat się odświeżył to dla tych niekorzystających z żadnego programu tego typu dalej polecam tambero com. Jest darmowy(nie tak jak stado pl) i faktycznie ułatwia pracę. Baaardzo przydaje się do zacieleń(ruje, krycie, identyfikacja samców, kiedy co i który raz), można porównywać wyniki mleka między ktrowami w laktacjach i inne szmery bajery. Kto nie skorzysta ten trąba. 

11.png

asd.png

Edytowano przez tumiwisizm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

A działa off-line? Bo dla mnie w SOLu to największy problem. Często nie mam zasięgu i nawet zalogować się nie mogę. Korzystamy z niego głównie dla rozrodu. Przypomina o zbliżających się rujach itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    440

Działa ale tylko w wersji premium na urządzeniach na android (9$ miesięcznie). W wersji darmowej niestety nie. Więc tak na prwde nie działa :d 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xerion3800
      Witam.
      Poszukuję osoby która zna się na programach unijnych.
      Sprawa rozchodzi się że o to że moja gmina chce kupić nowy ciągnik dla MZGKiM.
      Wiadomo. takich pieniędzy nie będzie łatwo załatwić. Więc z burmistrzem chcemy podciągnąć to pod jakiś program. I tu moje pytanie jaki????
    • Przez Patryczek96
      Czy pozsida ktos Program Ochrony Roślin Warzywniczych na rok 2014? Jęśli tak, to prosiłbym aby ktoś sprawdził mi herbicydy, fungicydy oraz zoocydy zalecane dla kopru ogrodowego, z góry dziekujue i serdecznie pozdrawiam
    • Przez mrursus7
      Ostatniego czasu wpadłem na niezły pomysł. Lecz ciekawe czy do zrealizowania. Pisze tu do informatyków czy jest możliwość ( ewentualinie jest taki program ) który mierzyłby powierzchnie , predkosc ciagnika oraz spalanie i takie d*perele. Czy ktoś wie jak zacząć pisać ten program ? myslalem nad pisaniem w javie.. Jak myslicie ten projekt wypaliłby ?
    • Gość milioner8558
      Przez Gość milioner8558
      Witam wszystkich bardzo serdecznie !!!
      Posiadam stado bydła mięsnego rasy limousine 250 sztuk i 10 buhajów służących jako rozpłodniki.
      Otóż mam problem z jednych z nich, ponieważ biorę go do krycia w drugim stadzie do krów rasy charolaise.
      A problem jest nastepujący że ten byk o którym mowa nie chce iść na te krowy. Co robić? Niby skoczy ale dalszego aktu nie ma. Zostawiłem go przy uwiązanej krowie i patrzyłem z daleka co robi. No i jest tak robi skok
      powisi przez chwilę ale krowa nadal nie jest zaspokojona. Oczywiście podprowadzam go do krów mających ostrą ruję tzn. cieknie z pochwy śluz i się przeciąga gdy złapie ją za ogon. Byk podchodzi do krowy powącha ją od tyłu wykonuje skok a i przy wąchaniu już penis jest wyciągnięty i gdy skoczy nie może trafić. A jak już trafi do do odbytu i dalej nic sie nie dzieje. Raz z daleka wydawało mi się że trafił a okazało się że wcale nie trafił i sperma pociekła po sromie.. No cóż po długim wstępie i opisaniu całej sutuacji liczę na pomoc.
      Z góry dziękuję
    • Przez hodowca123
      witam
      czy używacie jakiegoś programu komputerowego do optymalizacji paszy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj