Skocz do zawartości
News
przezuwaczka

Stado online czy są jakieś korzyści z tego programu?

Polecane posty

przezuwaczka    125

Od miesiąca bawię się SOLem i nawet mi się to podoba. Prosiłabym o opinie i pomysły, jak go w największym stopniu wykorzystać. 

Program jest darmowy dla stad pod oceną. Reszta musi płacić ponad 200 zl rocznie.

Jak dla mnie fajne narzędzie. Największa korzyść, dla której warto zalogować się raz do roku, to gotowy rejestr bydła do agencji. Jedno kliknięcie i ściąga się w pdf-ie. Ponieważ cała zabawa jest w uzupełnianiu zdarzeń, planowaniu prac itp, więc wymaga zaangażowania i poświęcenia czasu. Co ciekawego odkryłam, napiszę jeszcze. Proszę każdego o to samo. :P

koval103    2

Też czekam na opinie. Od pewnego czasu interesuje się tym programem , ale ciężko jeszcze znaleźć jakieś opinie o nim.
@przezuwaczka z tego co widziałem to jest tam opcja SMS.
Ona działa na zasadzie ,że przysyłany jest sms np. w dniu danego zdarzenia przypominając nam o nim ?

przezuwaczka    125
Napisano (edytowany)

Zgadza się. Sms przypominający o np. podaniu zastrzyku dowymieniowego ustawiłam sobie przed dojeniem.

Zrobiłam kilka schematów. Jeden jak w filmiku instruktarzowym do synchronizacji rui i dwa moje własne związane z zaleganiem poporodowym i mastitis od ecoli. 

Polecam rejestrowanie rui, badań i zacieleń. Diagram o cielności jest super. Na stronie startowej przypomina o zbliżających się rujach i innych pracach, które sobie zaplanujesz.

Wczoraj miałam okazje pierwszy raz wydrukować dla zootechnika rejestr zdarzeń. Świetna sprawa, bo nie zastanawiasz się nad datami wycieleń itp.

Edytowano przez przezuwaczka

Wiadomość z agroFakt.pl

koval103    2

Zastanawia mnie jedna rzecz, w regulaminie jest napisane:

Cytat

Po otrzymaniu dostępu do Aplikacji Właściciel Gospodarstwa ma obowiązek dostarczyć w ciągu 60 dni do PFHBiPM Deklarację, w której pisemnie wyraża zgodę na przedstawione w regulaminie warunki.

No ale jeśli nie jestem pod oceną, to nadal muszę dostarczyć do PFHBiPM deklarację ?  @przezuwaczka czy coś takiego wysyłałaś ?

przezuwaczka    125
Napisano (edytowany)

Jestem pod oceną, więc umowę/deklarację u zootechnika podpisywałam.

Taki schemat sobie zrobiłam. Polecam, bo dobrze działa.

Screenshot_2018-02-21-17-19-58.png

Edytowano przez przezuwaczka

przezuwaczka    125

Tak. Wszystko jest w pakiecie. Smsy przypisane są do konkretnej, zaplanowanej pracy. Ostatnio dowiedziałam się, że jeśli samemu doda się  w SOL większość zdarzeń i wydrukuje wykaz dla zootechnika, to jest zniżka za ocenę 20 gr od krowy. Niby nic, ale przynajmniej na plus dla hodowcy.

tumiwisizm    58
Napisano (edytowany)

Szukałem ostatnio czegoś w 100% darmowego i funkcjonalnego w stylu wspomnianego SOL. Bez skutku oczywiście, jeśli chodzi o rozwiązania po polsku. Z anglojęzycznych zacząłem testować tambero - można go używać na komputerze i smartfonie z androidem. Jest darmowy i zawiera takie funkcjonalności jak zarządzanie stadem( baza zwierząt, rozród, wydajność, żywienie, zdrowie, powiadomienia) i kilka innych funkcjonalności odnośnie produkcji roślinnej.

Jeśli ktoś jest zainteresowany to mogę dać znać w temacie za jakiś czas jak to się sprawdza. 

cattle-software-desktop.png

com.tambero.app.png

Edytowano przez tumiwisizm
  • Like 1

GEMSeba    0
Dnia 22.03.2018 o 09:20, tumiwisizm napisał:

Szukałem ostatnio czegoś w 100% darmowego i funkcjonalnego w stylu wspomnianego SOL. Bez skutku oczywiście, jeśli chodzi o rozwiązania po polsku. Z anglojęzycznych zacząłem testować tambero - można go używać na komputerze i smartfonie z androidem. Jest darmowy i zawiera takie funkcjonalności jak zarządzanie stadem( baza zwierząt, rozród, wydajność, żywienie, zdrowie, powiadomienia) i kilka innych funkcjonalności odnośnie produkcji roślinnej.

Jeśli ktoś jest zainteresowany to mogę dać znać w temacie za jakiś czas jak to się sprawdza. 

cattle-software-desktop.png

com.tambero.app.png

Stado.pl to polski program i co ważne w pełni darmowy. Posiada większość potrzebnych funkcji i jest stale rozwijany. Aplikacja mobilna działa również off-line. 

chevchelios    0
Dnia 1.07.2018 o 08:16, GEMSeba napisał:

Stado.pl to polski program i co ważne w pełni darmowy. Posiada większość potrzebnych funkcji i jest stale rozwijany. Aplikacja mobilna działa również off-line. 

Owszem program jest za darmo tylko przez 30 dni a później za każdą sztukę płaci się 5 zł a ponadto program oferuje ubezpieczenia mleka na wypadek antybiotyku itp. wiec to takie trochę bardzo naciągane te za darmo

tumiwisizm    58
Napisano (edytowany)

Skoro temat się odświeżył to dla tych niekorzystających z żadnego programu tego typu dalej polecam tambero com. Jest darmowy(nie tak jak stado pl) i faktycznie ułatwia pracę. Baaardzo przydaje się do zacieleń(ruje, krycie, identyfikacja samców, kiedy co i który raz), można porównywać wyniki mleka między ktrowami w laktacjach i inne szmery bajery. Kto nie skorzysta ten trąba. 

11.png

asd.png

Edytowano przez tumiwisizm

przezuwaczka    125

A działa off-line? Bo dla mnie w SOLu to największy problem. Często nie mam zasięgu i nawet zalogować się nie mogę. Korzystamy z niego głównie dla rozrodu. Przypomina o zbliżających się rujach itp.

tumiwisizm    58

Działa ale tylko w wersji premium na urządzeniach na android (9$ miesięcznie). W wersji darmowej niestety nie. Więc tak na prwde nie działa :d 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Jarpo16x
      Witam . Mam pytanie, czy ktoś z was używa jakiegoś programu komputerowego do zarządzania stadem trzody chlewnej w cyklu zamkniętym???Chodzi mi o liczenie wyników produkcyjnych macior itp. Jedyny program jaki mi przychodzi do głowy to ANAPIG ale jest on trudny w obsłudze, nie intuicyjny Pozdro.
    • Przez sajmonM8
      Szukam programu na nokię e71 z symbianem narazie nic nie mogę znależć z góry dziękuje za pomoc
    • Przez RolnikInformatyk
      Witam wszystkich forumowiczów!

Jestem studentem piszącym obecnie pracę inżynierską. Tematem mojej pracy inżynierskiej jest Aplikacja wspomagająca pracę gospodarstwa rolnego i księgowość. Elementy jakie zawarłem w programie:

- wystawianie i przechowywanie, drukowanie faktur
      - tworzenie miesięcznych zestawień kupna/sprzedaży wymaganych przez Urząd Skarbowy
      - przechowywanie informacji o obecnym stanie naszego stada
      - prowadzenie ksiąg przybycia/ubycia bydła i trzody chlewnej
      - przypominanie rolnikowi o fakcie, iż dany buchaj kończy niedługo 30 miesięcy i należy pomyśleć o jego sprzedaży
      - przechowywanie informacji o stosowanych środkach ochrony roślin i nawożeniu upraw
      - przechowywanie informacji o uprawach, plonach, działkach rolnych i odmianach stosowanych roślin
      - tworzenie raportów finansowych, i raportów z analizy jaki nawożenie/chemia, klasa ziemi, odmiana zboża, pogoda miała wpływ na plonowanie.

Moim pomysłem na rozwój jest zaprojektowanie aplikacji mobilnej na telefony komórkowe, która pozwalała by rolnikowi za pomocą GPS obliczać powierzchnie działek rolnych. Aplikacja taka by synchronizowała się z aplikacją na komputerze i na mapach rysowała by działki. Kolejnym pomysłem jest utworzenie modułu pomagającego planować zasiew i zarządzanie stadem zwierząt.

Mam ambitne plany rozwijać ten projekt również po obronie pracy, dlatego zwracam się do was forumowicze czego byście wymagali od podobnej aplikacji. Jestem gotów na wszelkie sugestie.

Proszę o odpowiedzi.
    • Przez bel920
      mam program rolno środowiskowy - poplony zimowe i rolnictwo zrównoważone więc w pole mogę wjechać przepisowo dopiero od 1 marca ale mam w tym roku dużo więcej pracy w polu niż zwykle i ładna pogoda , ziemia sucha więc w polu już można by robić - obornik rozwozić czy nawozy i pytanie jak ziemia rozmarznięta to moge te pare dni prędzej w jechać i jakie kary są za to. Dzięki za odp
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam jakie sa najlepsze proste programy do robienia filmików ale po polsku i żeby odbierały filmiki w formacie MP4

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.