Ferdek07

TURDUS - cała prawda o tym oleju

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Ferdek07    75

Przeglądam różne fora i ile negatywnych opinie tyle samo pozytywnych o tym oleju, to w końcu jak to jest, dobry czy nie bardzo, mechanicy niby się żalą że dużo osadów jest ale dlaczego miałby być osady jeśli jest API-CH, no i nie ma w ogóle żadnych informacji o "lepszych" odmianach turdusa półsynetycznych i turdus powertec, dlaczego są 2 linie olei półsynetycznych i synetycznych powertec, np. turdus powertec 15w40 semisynetyk i turdus semisyntetyk CF 10w40, to semisynetyk może mieć API-CF, czy to jest minimalny dopuszczalny API silnika w jakim może być zalany ten olej?

Dlaczego na stronie lotosu turdus powertec semisynetyk opisują jako "dopuszczalny" do agrofarma 85 a już zalecany do agrofarma 420?

Lepszy ten powertec z API-CI, czy turdus 10w40 z api-CH (tylko dlaczego w nazwach podają CF?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Ja mamzalanego JD Turdusem, tak powiedział handlarz, i jak będe wymieniał to chyba też go zaleje Turdusem. Fuscha u nas nie można dostac, więc tylko turdus pozostaje ;)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

U nas w ciągnikach i kombajnie od kilkunastu lat (oczywiście wymieniany) jest Turdus i nie widzę żadnych osadów.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

My lejemy Turdusa do kombajnow i ciagników i nie bylo zadnych problemów z silnikami w tych maszynach.

Z osadami to jest troche prawdy bo 15w40 nie ma wysmienitych wlasciwosci myjacych co widzialem po rozebranym silniki JD ale tragedii nie ma,bo wieksze osady widzialem w osobówkach po Castrolach syntetykach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

u mnie dwa kombajny,liaz, trzy ursusy chodzą na turdusie i nic się nie dzieje, jedynie w liazie robi się czarny jak smoła, ale to wina pewnie silnika, @Ferdek ja wysłałem do ciebie pw? bo coś nie pamiętam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sleny    1

Ja też mam zalany Turdusem silnik w John Deere i nie wiedzę żadnych problemów od wymiany do wymiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja też powiem że u nas są zalane 4 ursusy, bizon i sieczkarnia claas i jak do tej pory nie było z nimi żadnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
Ja mamzalanego JD Turdusem, tak powiedział handlarz, i jak będe wymieniał to chyba też go zaleje Turdusem. Fuscha u nas nie można dostac, więc tylko turdus pozostaje ;)

A ten FUCHS jest taki dobry? Pytam bo ostatnio przyglądałem się bańkom właśnie tej firmy.

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Nie wiem czy jest dobry, ale ma specyficzny olej przeznaczony do JD 6100 (tak pisze na stronie oleju, dlatego też brałem go pod uwagę ;)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

wszsyscy lejecie zwykłego turdusa a co z tym powertec jest na rynku od 2005 r nikt tego nie używa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

a nawet jakby uzywal to jak organoleptycznie stwierdzic czy cos jest lepsze czy gorsze?

 

moim zdaniem najbardziej nalezy sie sugerowac marka i modelem oleju wskazanym przez producenta. czasem niektorzy producenci pojazdow podaja dodatkowe normy/klasyfikacje i ich nalezy bezwzglednie przestrzegac, pozniej dopasowywac olej wg uniwersalnych kryteriów.

jesli jakis producent wskazuje jakich olejow uzywa tak generalnie (np. renault - elf), to nie dlatego ze wg renaulta elf jest lepszy od castrola, tylko dlatego ze wspolnie z elfem prowadza badania i wg nich sa budowane silniki, co moze miec jakis minimalny skutek w uzytkowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Przeglądam różne fora i ile negatywnych opinie tyle samo pozytywnych o tym oleju, to w końcu jak to jest, dobry czy nie bardzo, mechanicy niby się żalą że dużo osadów jest ale dlaczego miałby być osady jeśli jest API-CH, no i nie ma w ogóle żadnych informacji o "lepszych" odmianach turdusa półsynetycznych i turdus powertec, dlaczego są 2 linie olei półsynetycznych i synetycznych powertec, np. turdus powertec 15w40 semisynetyk i turdus semisyntetyk CF 10w40, to semisynetyk może mieć API-CF, czy to jest minimalny dopuszczalny API silnika w jakim może być zalany ten olej?

Dlaczego na stronie lotosu turdus powertec semisynetyk opisują jako "dopuszczalny" do agrofarma 85 a już zalecany do agrofarma 420?

Lepszy ten powertec z API-CI, czy turdus 10w40 z api-CH (tylko dlaczego w nazwach podają CF?

 

Trzy rzeczy:

1. klasyfikacja API oraz ACEA

2. aprobaty producentów

3. własności fizyko-chemiczne

 

...i powinno być klar. Wszystko jest na stronie producenta, można popatrzeć, porównać. Z pomocą przychodzą też takie animacje http://sas-origin.onstreammedia.com/origin/lubrizol/EOACEA2009/RP/HD/index.html (w prawym dolnym rogu można przełączyć na oleje do osobówek).

 

Z ciekawostek - do 2011 roku ma zostać wycofana klasa API CF http://www.api.org/certifications/engineoil/new/upload/CFnoticelicensees.pdf

 

@Ferdek, jakie konkretnie informacje Cie interesują? Turdus ma dwie linie zapewne ze względu na dwie różne bazy na których powstają oleje. Jeżeli olej ma jakąś klasę to właściwy będzie wtedy gdy spełnia ona minimum wymagane przez silnik lub więcej - to tak ogólnie. Jakieś pytania, niejasności? Chętnie odpowiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jucha62    1

Gdybyście wiedzieli ile "Turdusa" sprzedają różni pseudodystrybutorzy, hurtownie i sklepy,

to nie dziwilibyście się, że są opinie pozytywne i skrajnie negatywne.

Turdusa w Polsce sprzedaje się 3 razy więcej niż go produkuje Lotos.

Więc skąd bierze się tyle Turdusa w Polsce, skoro nigdy nie wyprodukowano tego oleju w takich ilościach?

 

Nigdy nie kupujcie tzw. Turdusa z "luzu", bez oznaczeń, bo raczej nie jest to Turdus.

Tylko oryginalne opakowania.

Wtedy nie będziecie mieć takich pytań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Jucha62 masz rację Turdus luzem to superol albo jeszcze gorszy muł. Po orginalnym Turdusie silnik jest czyściutki, wiem bo regulowałem wielokrotnie zawory w silnikach z różnymi olejami a na klawiaturze osady widać najlepiej.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

a superol luzem po 5zł/l to co to może być? tylko taki leje do c 330 i czasami do mf-a i chodzą :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

zaraz tam do lambo, ale słyszałem że i superole i inne najtańsze najtańsze oleje hydrauliczne też podrabiają, także nawet na superolu luzem można się przejechać :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

ja leje superol (nie luzem) do zetora 7211 i innych ciagnikow i maszyn od zawsze. Nie zauwazylem jakichs zmian, czy usterek w zwiazku z tym. Zetor ponad 8tys mth.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

a co można podrobić w superolu? Czy jest coś gorszego?

ja też nie wiem jak to mozliwe ale był artykuł w poradniku rolniczym o podrobionych olejach hydraulicznych z których robi się masło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volf    3

ja leje superol (nie luzem) do zetora 7211 i innych ciagnikow i maszyn od zawsze. Nie zauwazylem jakichs zmian, czy usterek w zwiazku z tym. Zetor ponad 8tys mth.

Ale przecież są różne superole CB, CC, CD; letnie 30 i 40 oraz wielosezonowe 15W/40 więc trudno wszystko kłaść do jednego wora... Druga sprawa to regularna wymiana lub jej brak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

sorki może za bardzo uogólniłem, bo to z olejami przekładniowymi i hydraulicznymi sprzedawanymi na targowiskach rozlewnie po 5zł/l była afera po kilkudziesięciu mtg robiło się masło w skrzyni biegów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja mam w MF255 Turdus semisyntetyk.Wlałem go po remoncie silnika po 30mth ,po 70mth przepracowanych olej był brązowy a nie czarny.Mam teraz zrobione ok1500mth na nim i jest super,w silniku nie ma osadów,ciśnienie ładnie trzyma.Wymieniam go co 300mth lub raz w roku.

Jak go kupowałem to dopiero się pokazał,akurat pierwsze bańki przywieźli do sklepu i mi go dali na próbę.Ja kupuję zawszę oleję w jednym sklepie i nie słyszałem o podróbach.

Do innych kupuję z beczki jakiś CD być może że go nie którzy sprzedają jako Turdus.

[/left

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

czy turdusa można stosować do benzyniaków, a konkretnie mogę zalać turdusem poloneza, wcześniej był lany lotos mineralny, oraz czy do starej c 330 (15 lat temu był remont silnika) mogę zalać turdusa, bo mam ten olej w cenie superolu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez t-tas
      pytam Was jako praktyków jakie lejecie oleje do skrzyni biegów w ciagnikach Ursus,Zetor.Osobiście niemam ciągnika ale czasem zdarza mnie się grzebnąć(ostatnio długa walka z zetorem 7245) i zastanawiam się jaki olej lejecie do skrzyń skoro olej ten zasila układ hydrauliczny. wiem,że olejem który można lać do skrzyni i hydrauliki jest Boxol ale ludzie leją hipol-ostatnio przez hipol w skrzyni zetora nauczyłem się rozbierać i składać na czas podnośnik i rozdzielacz zetora i to z zamknietymi oczami
    • Przez MFargo
      Witam poleci ktoś zamienik oryginalnego filtra paliwa do claasa ? 
      2008r
    • Przez artur04c
      Witam
      Czy stosował ktoś olej do skrzyni MANNOL Multifarm STOU 10W-40 chcę zrobić jako zastępczy fusch agrifarm 10w40, ale może ktoś ma doświadczenie z mannol ?
    • Przez seba2017
      Witam. Chciał bym przejść na jeden olej we wszystkich ciągnikach  ( starszych) bo teraz używam w każdym inny. Firma wykonująca remont silnika polecała mi Mobil Delvac 15w40 lub lepszy. Zauważyłem że polski olej Platinum Ultor Plus 15w40 ma te same klasy jakościowe  API: CI-4/CH-4/CG-4/ SL/ SJ    w ACEA też podobnie: E7/ E5 /E3/B4 /B3 /A3. Czy będzie różnica w ochronie silnika w ciężkiej pracy w wysokiej temperaturze stosując jeden i drugi olej. Jeżeli byłaby podobna jakość to wybrał bym polski olej z racji patriotyzmu zakupowego. O różnicę w cenie mi nie chodzi. Jakie jest Wasze zdanie: nie będzie za dużej różnicy między tymi olejami czy Mobil jest zauważalnie lepszy ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj