andzin

Opryskiwacz Biardzki [połączone]

Polecane posty

TheJanekTV    58

Witam. Mam Biardzkiego 600l 12m z zaworem stało ciśnieniowym i mam takie pytanie. Mogę na niebieskich końcówkach pryskać około 1.5-1.8 bara? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czemu chcesz takim niskim ciśnieniem? Będzie duża kropla 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheJanekTV    58
50 minut temu, MarcinNH napisał:

Czemu chcesz takim niskim ciśnieniem? Będzie duża kropla 

Bo tak dobrze mi wyjdzie wydatek do prędkości. Ursus c360 3p około 5.5km/h i 200l ha. Bo tak to pryskam na 2.5 bar i wychodzi 300l i planuje zejść do +/- 200

Czy lepiej przestawić się na żółte dysze i większe ciśnienie???

Pryska ktoś wgl takim zestawem? Jak tak to proszę o podpowiedz jak uzyskać te 200l ha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasio88    75

Ja mam 600l na belce 15l wg. tabeli jak i praktyki na niebieskich 3p 3 bieg 1500obr masz 6km/h i wydatek 200l/ha. Pomiary robiłem na odcinku 100m wydatek l/min do menzurka prędkość na GPS jak i odcinkowa i mam prędkościomierz rowerowy. Jak zmieniam końcówki czy żółte czy rsm zawsze ustawiam wg. tabeli i jest git.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma też biardzkiego 600l 15m. Tak jak kolega wyżej pisze po ustawieniu pryska według tabeli. Pryskam c360 na 4 biegu. Teraz po zmianie kół na 9.5/42 trzeba było przedrukować zawory i przy 4 biegu i 1500obr/min mam jakieś 180l/ha a na 3 biegu przy 1600obr/min mam 200l/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheJanekTV    58
3 godziny temu, Jasio88 napisał:

Ja mam 600l na belce 15l wg. tabeli jak i praktyki na niebieskich 3p 3 bieg 1500obr masz 6km/h i wydatek 200l/ha. Pomiary robiłem na odcinku 100m wydatek l/min do menzurka prędkość na GPS jak i odcinkowa i mam prędkościomierz rowerowy. Jak zmieniam końcówki czy żółte czy rsm zawsze ustawiam wg. tabeli i jest git.

A no widzisz ja mam 12m i może dlatego mi tak wychodzi. A na jakim ciśnieniu??

3 godziny temu, blondynek2004 napisał:

Ma też biardzkiego 600l 15m. Tak jak kolega wyżej pisze po ustawieniu pryska według tabeli. Pryskam c360 na 4 biegu. Teraz po zmianie kół na 9.5/42 trzeba było przedrukować zawory i przy 4 biegu i 1500obr/min mam jakieś 180l/ha a na 3 biegu przy 1600obr/min mam 200l/ha.

A właśnie. Czy szerokość belki może wpływać na to? Bo tabela jest do wszystkich taka sama i już sam nie wiem. U mnie jak pisałem wyżej 2.5 bara na 3 biegu 1250obr 300l/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie przy mniejszej belce powinien wypryskać mniej cieczy bo mnie otworów.

A jakie masz ciśnienie masz kolego na przeponie??. Jak na rozdzielaczu masz 2.5 to powinno być jakieś 0.8+/- na przeponie.

Według mnie to popierasz za małe ciśnienie co przekłada się na dużą krople czyli słaby efekt.

Dwa to za mała prędkość.

Spróbuj zwiększyć prędkość i dopasować ciśnienie. Według mnie to 3 bary to takie min. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

daj na zółte końcówki jak chcesz wolniej jechać a mieć efekt. Nie wiem czemu od razu tak nie zrobiłeś tylko sie pytasz o niebieskie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

Na żółtych będzie miał bardzo duże znoszenia, a jak nie założy dodatkowych filtrów sekcyjnych to długo nie pojedzie. Będzie klął i czyścił końcówki.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to wymienić na az żółte albo eżk fioletowe.. a na przyszły rok sobie dobrze uprawić to będzie sie dało jechać szybciej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheJanekTV    58
2 godziny temu, blondynek2004 napisał:

Teoretycznie przy mniejszej belce powinien wypryskać mniej cieczy bo mnie otworów.

A jakie masz ciśnienie masz kolego na przeponie??. Jak na rozdzielaczu masz 2.5 to powinno być jakieś 0.8+/- na przeponie.

Według mnie to popierasz za małe ciśnienie co przekłada się na dużą krople czyli słaby efekt.

Dwa to za mała prędkość.

Spróbuj zwiększyć prędkość i dopasować ciśnienie. Według mnie to 3 bary to takie min. 

W przeponie jest tak jak mówisz. To mówisz że jak zwiększe prędkość nawet na 3 biegu i ciśnienie nawet do 3 bar to nie wyjdzie mi tak samo albo więcej? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasio88    75

Belka niema tu znaczenia 12 czy 15 bo wydatek masz w tabeli do końcówek w żadnej tabeli nie masz podane do jakiej szerokości belki tylko do rozstawu 50cm. 12 tylko mniej zajmuje a wydatek cieczy jest taki sam. Jak pisałem wcześniej ustawiam wg. tabeli czyli niebieska dysza to 2 bary przy wydatku 200l/ha ważne są też obroty silnika żeby osiągnąć nominale obroty wom

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheJanekTV    58
3 minuty temu, Jasio88 napisał:

Belka niema tu znaczenia 12 czy 15 bo wydatek masz w tabeli do końcówek w żadnej tabeli nie masz podane do jakiej szerokości belki tylko do rozstawu 50cm. 12 tylko mniej zajmuje a wydatek cieczy jest taki sam. Jak pisałem wcześniej ustawiam wg. tabeli czyli niebieska dysza to 2 bary.

A tam ktoś wyżej pisał o dużej kropli przy małym ciśnieniu. Nie masz tego problemu u siebie? Czy to nie gra dużego znaczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasio88    75

zależy czym pryskasz ja mam niebieskie eżektorowe i naprawdę jest gruba kropla żeby jej nie znosiło, wszystkie herbicydy robię na nich i jest dobrze, fungicydy robię na żółtych chyba że jest wietrze to ostatecznie na niebieskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheJanekTV    58
12 godzin temu, Jasio88 napisał:

zależy czym pryskasz ja mam niebieskie eżektorowe i naprawdę jest gruba kropla żeby jej nie znosiło, wszystkie herbicydy robię na nich i jest dobrze, fungicydy robię na żółtych chyba że jest wietrze to ostatecznie na niebieskich.

Ja mam zwykłe niebieskie i fajnie się na nich pryska. No nic dzięki za rady. W każdym razie muszę swój ciagnik zmierzyć ile dokładnie teraz na 1500obr/min  jedzie i przestawić rozdzielacz i dawać wszystko na niebieskich. U fungicydów pewnie chodzi o to żeby było dobre pokrycie... Sprawdzę u siebie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

Zainstaluj sobie darmową apkę np tractor speed i będziesz miał prędkość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasio88    75

Apka jest dobra, też używam czasem ale czas przejazdu odcinak 100m jest lepszy. Bo raz zrobisz i wiesz że jedziesz np. 6 Km/h przy danych obrotach i biegu i tylko tego pilnujesz. ale czy to apka czy licznik rowerowy to wszystkie pomiary wychodziły mi podobnie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheJanekTV    58
21 godzin temu, Jasio88 napisał:

Belka niema tu znaczenia 12 czy 15 bo wydatek masz w tabeli do końcówek w żadnej tabeli nie masz podane do jakiej szerokości belki tylko do rozstawu 50cm. 12 tylko mniej zajmuje a wydatek cieczy jest taki sam. Jak pisałem wcześniej ustawiam wg. tabeli czyli niebieska dysza to 2 bary przy wydatku 200l/ha ważne są też obroty silnika żeby osiągnąć nominale obroty wom

A jeśli zmieniasz ciśnienie na rsm bądź końcówkę żółtą to również i ciśnienie w przeponie? Czy po prostu jedziesz cały czas na takim samym tylko na rozdzielaczu przestawiasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasio88    75

Ja jeżdżę stała prędkością, zmieniam końcówki i ustawiam ciśnienie wg. tabeli czy RSM czy oprysk. Bo zmieniając końcówki przecież zmieni ci się ciśnienie na rozdzielaczu, po to masz regulację żeby je dostosować do warunków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheJanekTV    58
25 minut temu, Jasio88 napisał:

Ja jeżdżę stała prędkością, zmieniam końcówki i ustawiam ciśnienie wg. tabeli czy RSM czy oprysk. Bo zmieniając końcówki przecież zmieni ci się ciśnienie na rozdzielaczu, po to masz regulację żeby je dostosować do warunków.

Owszem tak jest. Ale mi chodzi czy zmieniasz dobijasz bądź ujmujesz ciśnienie w przeponie... Bo na rozdzielaczu to i ja sam wiem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasio88    75

Jakim celu miałbym to robić? Jaką pompę masz w swoim? ma 140 i pierwsze słyszę o dobijaniu Ciśnienia chyba że mi coś umknęło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheJanekTV    58

120l. Chodzi mi to że tam w przeponie powinno być 1/3 ciśnienia roboczego na rozdzielaczu. Bo jak pryskasz na 2 bary a 3 to jest różnica ale minimalna. Pytam o to z ciekawości bo być może nie trzeba się tym zajmować 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868
Cytat

tam w przeponie powinno być 1/3 ciśnienia roboczego

Prędzej 2/3 a nie 1/3  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drizzt24    17

a dokładniej miedzy 1/3 a 2/3.

Ja pryskam na niebieskich na 3,9 roboczego, czyli powinienem mieć miedzy 1,3 a 2,6.

zawsze celuje w 2 na przeponie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez piotrk1233
      Witam!
       
      Opryskiwacz 400/12m. Pompa polska 120l/min.
       
      Od pewnego czasu mam problemy z opryskiwaczem. Mianowice nie trzyma mi ciśnienia.
      Mam ustawione na 3 bary, a ciśnienie skacze sobie od 2-3,5. W pompie zmieniłem już membranę, zaworki i problem nie zniknął. Co może być przyczyną?
    • Przez Adi118
      Witam, zamierzam kupić opryskiwacz zaczepiany i zmieścić się w budżecie 20 tys. na tą chwilę moim faworytem do zakupu jest opryskiwacz Biardzki 15m 1500l chciałbym zaczerpnąć opinii na jego temat. Głównie nurtuje nie jego pompa o małej wydajności nie wiem czy 130 l/min to nie za mało jak na taki opryskiwacz. 
    • Przez arteko_2
      Witam, mam problem ze zbiornikiem w opryskiwaczu Biardzki 400l, mianowicie zbiornik się rozszczelnił i chciałbym się zapytać czy można go skleić jak tak to czym? Ktoś miał podobny problem i go rozwiązał "domowym" sposobem?
    • Przez bonus25
      Co zrobić ze składającymi się lancami podczas pryskania w opryskiwaczu Biardzki 
    • Przez wujo_usiu
      Witam. Sprzedam opryskiwacz Biardzki 800 l , lance długości 15m , kupiony nowy w 2016 r , używany tylko 2 razy , jest w stanie idealnym , cena 3800 do negocjacji , woj. Łódzkie , powiat Zgierski . Dodatkowe info: http://biardzki.eu/produkty/opryskiwacze-zawieszane/800-litrow/



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj