andzin

Opryskiwacz Biardzki [połączone]

Polecane posty

MMAT    1

są dwie opcje albo zawór regulacyjny jest uszkodzony, lub kręcisz pokrętłem od zaworu bezpieczeństwa. Jaki masz rozdzielacz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25252

Jeśli faktycznie wydajność się nie zmienia to wina w pokrętle regulującym. Nie wiem jak teraz w tych nowych, bo nie rozbierałem, ale w starym  przy ślęzie jest tam taki zwór grzybkowy ze sprężyną. Najpierw należy wyczyścić i przesmarować, jak mocno zużyty to wymienić. Prawdopodobnie od syfu jest zapieczony. Ty kręcisz, sprężyna się skraca , ale nie ma siły wypchnąć zaworka i  ciśnienie nie wzrasta. Pewnie i w drugą stronę nie da rady, tz. nie zmniejszysz ciśnienia bo zawór stoi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MMAT    1

w tym rozdzielaczu nie ma zaworu bezpieczeństwa więc, uszkodzony jest zawór  regulacyjny tez z zielonym pokrętłem. Odkręć śruby dookoła pokrętła i będziesz widział czy mechanizm działa poprawnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    706

Pompa P-120 

Brak danych o ilości 

 

 

Edytowano przez ZYLA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

@farmer_89 a od czego masz tę miarkę przy pompie? o.O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25252

Tego tak jak i wódki za dużo się nie kupi - zawsze kiedyś się zużyje;)

 

Atak nawiasem mówiąc to mam dwa biardzkie oba sączą olej miarką i do tego pompa robi się lekko ciepła przy wałku po dłuższej pracy. Mam inne opryskiwacze w gospodarstwie i tam takich cudów z grzaniem pompy nie mam. Ale chodzą więc są rozgrzeszone. Na gwarancji zadzwoniłem do producenta z zapytaniem - on pyta czy poziom oleju jest?- jest. To ja nie wiem dlaczego grzeje. - ot tyle, tylko tyle i aż tyle.:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    706

Może Ci woda trochę się przedostawac i podnosi stan oleju. Jak byś spuścił olej to pierwsza by wpłynęła. Mialem tak w staaarym opryskiwaczu, że już na dnie łożysko zaczęło korodowac i chrupalo w środku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25252

To zamiast oleju szło by masło. Pierwszy tak chyba 7 lat robi drugi 3 lub 4 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelKtm525    190
Witam panowie warto brac belke calambrie 15m ? wyglada bardziej solidnie niz ta stamdardowa i czy to dobra cena za 800l plus zawór stalo cisnieniowy 15m calambia 5400 brutto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25252

Zdecydowanie  brać Calabrię.

Cen aktualnych nie znam więc nie doradzę. Ale nowego tańszego pewnie nic nie znajdziesz. Przynajmniej atest masz na 5 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    706

Warto. Polecam. Weź jeszcze poziomowanie hydrauliczne. Doplata coś kolo 700 zł. A cena też dobra. 

Edytowano przez ZYLA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelKtm525    190
sa jeszcze te zwykle 15 metrowe ale Calabria jest duzo masywniejsza , a poziomowanie w nim działa jakos w miare jak np jade jednym kołem w bruźnie to zdaje to egzamin , pola mam plaskie zadych pagórków ani nic czy moze warto jeszcze dołożyć to.chydrayliczne poziomowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo188    23

zastanawiam si nad 1000L z pełną hydrauliką (rozkładanie, regulacja wys. , poziomowanie)  i myślę nad lancą 15 czy 18 jak wygląda stabilizacja 18 czy ładnie trzyma 

do tego pompe tą 140l TOLVERI - jakieś opinie? 

co sądzicie o sterownikach elektrycznych czy warto to brac i który dodam że mam 20ha wiec nie za dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7886

ja mam 15 m, hydrauliczne poziomowanie i podnoszenie lanc, poma 140l, co do poziomowania to warto, ja bez tego nie wyobrazam sobie teraz pracy, niewawzne czy koło idzie gdzies w bruzdzie czy jest nierówno, to samo wydzwig, jak sie gdzies przejezdza przez bruzdę,, jest jakis krzak czy co kolwiek do lance do góry i psozedł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo188    23

Pełna hydraulika, pompa 140l, 

15m - 6500

18m - 9500

+ rozwadniacz 800

Więc nie opłaci się zbytnio brać 18m bo aż 3 tys więcej

A co powiecie na temat rozwadniacz warto dobrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Jeśli dużo stosujesz środków w proszku to tak, jeśli nie to i tak masz rozwadniacz w sicie. Te ceny są netto? Pełna hydraulika czyli rozkładanie + podnoszenie i poziomowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    706

Taa pomarzyć. Raczej netto i bez lanc hydro bo one kosztują blisko drugie tyle co ten opryskiwacz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez piotrk1233
      Witam!
       
      Opryskiwacz 400/12m. Pompa polska 120l/min.
       
      Od pewnego czasu mam problemy z opryskiwaczem. Mianowice nie trzyma mi ciśnienia.
      Mam ustawione na 3 bary, a ciśnienie skacze sobie od 2-3,5. W pompie zmieniłem już membranę, zaworki i problem nie zniknął. Co może być przyczyną?
    • Przez Adi118
      Witam, zamierzam kupić opryskiwacz zaczepiany i zmieścić się w budżecie 20 tys. na tą chwilę moim faworytem do zakupu jest opryskiwacz Biardzki 15m 1500l chciałbym zaczerpnąć opinii na jego temat. Głównie nurtuje nie jego pompa o małej wydajności nie wiem czy 130 l/min to nie za mało jak na taki opryskiwacz. 
    • Przez arteko_2
      Witam, mam problem ze zbiornikiem w opryskiwaczu Biardzki 400l, mianowicie zbiornik się rozszczelnił i chciałbym się zapytać czy można go skleić jak tak to czym? Ktoś miał podobny problem i go rozwiązał "domowym" sposobem?
    • Przez bonus25
      Co zrobić ze składającymi się lancami podczas pryskania w opryskiwaczu Biardzki 
    • Przez wujo_usiu
      Witam. Sprzedam opryskiwacz Biardzki 800 l , lance długości 15m , kupiony nowy w 2016 r , używany tylko 2 razy , jest w stanie idealnym , cena 3800 do negocjacji , woj. Łódzkie , powiat Zgierski . Dodatkowe info: http://biardzki.eu/produkty/opryskiwacze-zawieszane/800-litrow/



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj