andzin

Opryskiwacz Biardzki [połączone]

Polecane posty

Pigmei    1868
na 10 to już leje się z niego jak z sita

 

Te 10 to ciśnienie? Do czego Ci tak wysokie i na jakich rozpylaczach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

tak 10 atm do warzyw a rozpylacze to 6 a na zboża standard 3.nieraz potrzebne i 15 ale nie na tym rozdzielaczu.wysiądzie to bendzie przeróbka na inny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

a nie lepiej jest dac 5 atm i przejechac w jedna i drugą stronę i to samo wylejesz ale pompa i rozdzielacz w dupe nie bedzie tak dostawał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris94    23

Ja również nie pojmuję po co dawać takie ciśnienie. Jeżeli chodzi o to żeby wylać więcej wody (jak np. we wspomnianych warzywach czasem potrzeba 700-800l/ha) to nie lepiej dać niższy bieg i przy tych samych obrotach, tym samym ciśnieniu wylejemy odpowiednio dużo lub jak ktoś wspomniał przejechać 2 razy - chociaż my wolimy mniejszą prędkość w takim wypadku. Nie rozumiem po co tak męczyć sprzęt. Chyba że bardzo mocno zależy na czasie oprysku ale i tak dużo nie zaoszczędzimy, już lepiej odłożyć na coś większego z szerszą belką niż tak się męczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

na żadnym sirodku niema tylko jak jest duże zagęszczenie to niestety tak musowo bo inaczej nic z tego nie będzie.weśmy na przykład przy truskawkach zalecane jest do 1500 l wody na ha przy takich opryskiwaczach żeby sirodek wszendzie dotarł.Wiem że przy zbożach jest inaczej ale jak jest gęsty łan to też potrzeba więcej wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agroplast    3

Agroplast nie robi znowu jakichś cudów, bez przesady, raczej typowa tandeta. W Biardzkim pompy masz włoskie. Lance Promaru trochę delikatniejsze, wybierałem właśnie między tymi dwiema firmami i wybór dwukrotnie padł na Biardzkiego.

 

Zachęcamy do wypróbowania naszych produktów na przyszły sezon, a z pewnością zmieni Pan zdanie. Jesteśmy jedynym producentem pomp, który oferuje dwa lata gwarancji, jesteśmy też jednym z kilku na świecie producentów rozpylaczy ceramicznych, z których każdy poddawany jest certyfikacji ENTAM. Już niedługo do naszej oferty dołączy najnowocześniejsza, niełamiąca się głowica wielopozycyjna. 

Podobnymi osiągnięciami nie jest w stanie pochwalić się żaden polski producent, a na świecie jest zaledwie kilku. Jeśli poszukuje Pan produktów najwyższej światowej jakości, zachęcamy do wypróbowania naszej linii PROLINE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Pytanko za 100pkt. :unsure:

 

mam opryskiwacz 600l15m szer. BIERDZKI z takimi korpusami dysz https://www.google.com/search?q=g%C5%82owica+3+pozycyjna+budowa&client=firefox-b&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjy-8fl6t3OAhXBJCYKHbCbA74Q_AUICCgB&biw=1366&bih=657#imgrc=3fUYKe87FFs_vM%3A

 

Moje pytanie brzmi:

czy dostanę do tego korpusu taka gumkę czarna ( uszczelnienie odpowietrznika bodajrze) to czarna gumka grubości około 1mm o srednicy około + - 2cm, odpowiada ona za uszczelnienie tego odpowietrznika co jest po lewej stronie korpusu.

 

Jest szansa na zakup tych gumek gdzieś? Nigdzie nie moge ich dostać :mellow: :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek    75

do nas do sklepu mieli je na wiosne sprowadzić bo też pytałem do swojego opryskiwacza ale nie wiem czy mamy takie same głowice, u siebie to wycinałem ze starej dętki i jakieś 120ha obchodziło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Zadzwoń do Biardzkiego  za grosze przyślą Ci co będziesz chciał . Nowe typy maja te gumki gładkie. w starych głowicach te gumki były grubsze na obwodzie i ich już nie produkują tak że jeśli ktos będzie chciał wymienić te gumki to musi po za nowym typem gumek kupic tez te nakrętki bo inaczej nie będzie pasować . ale to groszowe sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Pytanko za 100pkt. :unsure:

 

mam opryskiwacz 600l15m szer. BIERDZKI z takimi korpusami dysz https://www.google.com/search?q=g%C5%82owica+3+pozycyjna+budowa&client=firefox-b&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjy-8fl6t3OAhXBJCYKHbCbA74Q_AUICCgB&biw=1366&bih=657#imgrc=3fUYKe87FFs_vM%3A

 

Moje pytanie brzmi:

czy dostanę do tego korpusu taka gumkę czarna ( uszczelnienie odpowietrznika bodajrze) to czarna gumka grubości około 1mm o srednicy około + - 2cm, odpowiada ona za uszczelnienie tego odpowietrznika co jest po lewej stronie korpusu.

 

Jest szansa na zakup tych gumek gdzieś? Nigdzie nie moge ich dostać :mellow: :unsure:

 

To nie jest odpowietrznik tylko zawór antykapacza, membrany dostępne w każdym sklepie.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prs613    0

Do pompy Biardzkiego zalecają Hipol 15 (85w90), mam pod ręką dużo Hipolu 80w90, chyba nic się nie stanie jak tym go zaleję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

Panowie mam taki problem w moim opryskiwaczu Biardzki. Mianowicie dzis pojechałem pryskać pszenice i ciecz strasznie pulsowała, pojechałem do domu bo myślałem że jest za małe ciśnienie w odpowietrzniku. Co się okazało ciśnienie było takie jak trzeba, ale zaczeła wylatywać z niego ciecz (środek) co jest?


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris94    23

Dokładnie, ja miałem w tym sezonie to samo w naszym biardzkim. Musiałeś nie sprawdzać ciśnienia przez jakiś czas a jak spadło do niskiego poziomu to membrana dochodziła do góry i przetarła się przez "wentyl", tak to u nas wyglądało i objawy były takie same.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

Ciśnienie było kontrolowane na bieżąco. Jutro ma serwis przyjechać i naprawić w ramach gwarancji.


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris94    23

No to widocznie coś samo musiało się rozszczelnić ale to nie zmienia faktu że na 99% to ta membrana od odpowietrznika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzychu13    0

Witam,mam pytanie bo będę robił nową belkę do swojego opryskiwacza i mam problem jakie wybrać głowic obrotowe czy wahadłowe czy warto inwestować w drogie czy wystarczą te tańsze.Mam gospodarstwo ogólnoużytkowe 20ha.Może ktoś ma jakieś doświdczenie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Ja bym wybrał obrotowe dobrej firmy z tworzywa ABS.W tamtym roku założyłem tanie obrotowe z Allegro i w niektórych po roku użytkowania na 10ha nie trzyma wogóle ten zatrzask.Wykonane są z dodatkiem włókna szklanego są bardzo twarde i kruche, nie polecam.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez piotrk1233
      Witam!
       
      Opryskiwacz 400/12m. Pompa polska 120l/min.
       
      Od pewnego czasu mam problemy z opryskiwaczem. Mianowice nie trzyma mi ciśnienia.
      Mam ustawione na 3 bary, a ciśnienie skacze sobie od 2-3,5. W pompie zmieniłem już membranę, zaworki i problem nie zniknął. Co może być przyczyną?
    • Przez Adi118
      Witam, zamierzam kupić opryskiwacz zaczepiany i zmieścić się w budżecie 20 tys. na tą chwilę moim faworytem do zakupu jest opryskiwacz Biardzki 15m 1500l chciałbym zaczerpnąć opinii na jego temat. Głównie nurtuje nie jego pompa o małej wydajności nie wiem czy 130 l/min to nie za mało jak na taki opryskiwacz. 
    • Przez arteko_2
      Witam, mam problem ze zbiornikiem w opryskiwaczu Biardzki 400l, mianowicie zbiornik się rozszczelnił i chciałbym się zapytać czy można go skleić jak tak to czym? Ktoś miał podobny problem i go rozwiązał "domowym" sposobem?
    • Przez bonus25
      Co zrobić ze składającymi się lancami podczas pryskania w opryskiwaczu Biardzki 
    • Przez wujo_usiu
      Witam. Sprzedam opryskiwacz Biardzki 800 l , lance długości 15m , kupiony nowy w 2016 r , używany tylko 2 razy , jest w stanie idealnym , cena 3800 do negocjacji , woj. Łódzkie , powiat Zgierski . Dodatkowe info: http://biardzki.eu/produkty/opryskiwacze-zawieszane/800-litrow/



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj