andzin

Opryskiwacz Biardzki [połączone]

Polecane posty

Gość   
Gość

Witam chodzi mi po głowie zakup nowego opryskiwacza prostego i dość taniego ten taki się wydaje plan jest 800l belka 15 i hydrauliczna stabilizacja lancy potrujne rozpylacze i to bybylo na tyle co by tu dobrac żeby to działało ok ? Mam starego z 2000r plimeta chyba 400l belka 12 nigdy przy nim nic nie robiłem pryska dobrze tylko że mały dużo latania z nim. Jak się sprawują te opryskiwacze bo jak czytam to pompa co rok chyba siada szok i nie dowierzanie ... A te lance w miarę są ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaro_1    128

ja mam 600l i belka 12m, z 2012 roku, teraz nim obrabiam 30 ha i jedynie co naprawiałem to membrany w pompie w tym roku, zmieniłem też końcówki na ceramiczne (to mi podpowiedział gość przy przeglądzie) dużo więcej wytrzymują od tych oryginalnych 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregory81    157

Ja posiadam 1200 l zawieszany belka 15 m z 2014 roku. Jedyne co przy nim robiłem musiałem przy belce z prawej strony wspawać wzmocnienie bo się uginało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mam, jakie możecie ustawić maksymalne ciśnienie na rozdzielaczu? I drugie, jak macie ustawione np 3 bary na niebieskich dyszach to po zmianie na żółte zostaje wam w granicach tych 3 bar czy się zmienia ?

Edytowano przez GarbatyRolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Szczerze to słabo to wygląda, dużo profili zamkniętych w miejscu gdzie zwykły pręt spełniłby swoje zadanie, może nikt wcześniej tego nie zrobił, bo jak firma ma jakiegoś mes-a to na pewno czegoś takiego nie wypuści.  Odnośnie działania - zmienili sprężynę, poza tym to stabilizacja dalej mocno badziewna wiec cudów nie będzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasio88    75

odnośnie stabilizacji, to w calabri 15m zawieszany też wam nią miota jak Szatan na nieruchomościach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deidara3589    0

Cześć wam,

Kupiłem ostatnio opryskiwacz akumulatorowo-plecakowy AL-FA A-AES16. Chciałbym dokupić do tego 2 metrową lance ale nie mam pojęcia czy będą pasować. Do tych modeli nie ma nigdzie dedykowanych modeli. Są jakieś uniwersalne wejściówki, które będą pasować czy nie ma żadnej opcji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
derek2223    26

Panowie kupiłem opryskiwacz Tolmet Klara 400/12 i takie pytanie mam ile u Was zostaje cieczy w zbiorniku jak wypryskacie niby wszystko, bo z dysz już nie leci ale na dnie w zbiorniku zostaje? Pryskałem do momentu aż z dysz przestało lecieć, a ze zbiornika udało mi się spuścić do bańki niecałe 20 l cieczy. Trochę dużo... W starym Pilmecie zostawało 3-4 l. Trochę to wkurzające bo jak chce umyć porządnie opryskiwacz to tak duża ilość pozostającej cieczy nie pomaga... Zbiornik mam 400 ale do tego jest jeszcze zbiornik na wodę do mycia i rąk i trzeci zbiornik na wodę do płukania opryskiwacza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tam pewnie płaskie dno jak w biardzkim i nigdy to nie zleci do końca 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
derek2223    26

No właśnie nie jest takie całkiem płaskie, patrząc pod światło to od najniższego punktu zbiornika do lustra cieczy zostaje z 10-15 cm. 

Niestety przez rozwadniacz nie jestem w stanie zobaczyć jak wygląda ssanie pompy ( czy jest jakoś podniesienie do góry albo coś...) Muszę kiedyś to rozkręcić i sprawdzić. Ale jak dla mnie słabo to dopracowane...ehh..

Płaskie dno było w starym Pilmecie ale w miejscu gdzie był smok od pompy było minimalne zaniżenie i to już dawało dużo lepszy efekt.

Edytowano przez derek2223

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980

U mnie zbiornik w biardzkim mam jakby ze spadkiem trochę i prawie do zera schodzi oprysk,  może  lekko opuść  jedno ramie od strony gdzie pompa zasysa.🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

No jak opuścić ramie - stabilizacja przestanie działać - a może zacznie....hmm już sam nie wiem :P

Prawdopodobnie króciec ssawny jest za to odpowiedzialny - wystaje za dużo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25603

Wszystkie opryskiwacze mają beczki ze spadkiem dna w stronę ssaka.

Mam zarówno w 400l jak i 800l.

Cieczy dużo zostaje w samych przewodach bo to i duży filtr jak i duża pojemność dość długich przewodów do filtra i od filtra do pompy.

Dodatkowo pytanie czy ciecz się nie pieni - wówczas spokojnie te 20l może zostać.

A dno jest tak wyprofilowane że po postawieniu opryskiwacza na równej powierzchni ciecz zejdzie do zera 

Edytowano przez Agrest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mam pytanie w pompie jest jakaś woda do spuszczenia odkręciłem śrubę jak w starym na dole a tam tylko olej ? Układ cały wypchałem powietrzem wodę z zbiornika i filtra też spuściłem ale w tej pompie nie wiem gdzie i jak ?czy tam nic nie ma 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiandg    21

Powiedzcie mi jakie dysze będą najlepsze do tego opryskiwacza bo teraz mam te niby antyznoszeniowe  MMAT ale one są jakieś takie słabe. Jakiej firmy polecicie żeby pasowały do tych rozpylaczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949

Olej wyrzuca z pompy opryskiwacza dokładnie sezon przepracowała na 20 ha i to samo. Regenerować czy nową kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949

Tak zmieszany z opryskiem ale mam jeszcze jedną beczkę do oprysku myślę że wytrzyma? Rok temu też tak miałem i pryskałem aż ciśnienie mocno spadło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Ten typ już tak ma, dostałem nową pompę na gwarancji i cały czas to samo, a to że olej siwy to raczej nie sprawka tego, że z opryskiem, bo musiał by być rzadszy, a ten ma bardziej konsystencję rozpuszczonego smaru. Wytrzymać wytrzyma, byle poziom oleju był.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949

Wytrzymał 2 beczki ale na końcu ciśnienie słabe było i jak włączyłem samo mieszadło to korkiem wodę wyrzucało jak z fontanny już bez oleju. Pompę mus regenerować czy lepiej nową kupić? Ta od nowości 5 lat chodziła bez awarii na 20 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez piotrk1233
      Witam!
       
      Opryskiwacz 400/12m. Pompa polska 120l/min.
       
      Od pewnego czasu mam problemy z opryskiwaczem. Mianowice nie trzyma mi ciśnienia.
      Mam ustawione na 3 bary, a ciśnienie skacze sobie od 2-3,5. W pompie zmieniłem już membranę, zaworki i problem nie zniknął. Co może być przyczyną?
    • Przez Adi118
      Witam, zamierzam kupić opryskiwacz zaczepiany i zmieścić się w budżecie 20 tys. na tą chwilę moim faworytem do zakupu jest opryskiwacz Biardzki 15m 1500l chciałbym zaczerpnąć opinii na jego temat. Głównie nurtuje nie jego pompa o małej wydajności nie wiem czy 130 l/min to nie za mało jak na taki opryskiwacz. 
    • Przez arteko_2
      Witam, mam problem ze zbiornikiem w opryskiwaczu Biardzki 400l, mianowicie zbiornik się rozszczelnił i chciałbym się zapytać czy można go skleić jak tak to czym? Ktoś miał podobny problem i go rozwiązał "domowym" sposobem?
    • Przez bonus25
      Co zrobić ze składającymi się lancami podczas pryskania w opryskiwaczu Biardzki 
    • Przez wujo_usiu
      Witam. Sprzedam opryskiwacz Biardzki 800 l , lance długości 15m , kupiony nowy w 2016 r , używany tylko 2 razy , jest w stanie idealnym , cena 3800 do negocjacji , woj. Łódzkie , powiat Zgierski . Dodatkowe info: http://biardzki.eu/produkty/opryskiwacze-zawieszane/800-litrow/



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj