andzin

Opryskiwacz Biardzki [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
TheJanekTV    53

Ale dobra. Teraz pytanie dlaczego (sugerowałem się według tabeli) pryskam 5,5km/h przy ciśnieniu  2,5 bara to powinno wypryskać 230-240l/ha a wychodzi około 290-300. Ciśnienie w przeponie tak jak ma być i co jest?? Jedyną uwagą którą zauważyłem to zbyt wysoki stan oleju w pompie. Może być to przyczyną??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasio88    75

Nie robiłem nigdy tego, z resztą po zatym ta topveri to dziadostwo 3 razy mi na gwarancji wymieniali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25234

Masz najtańsze końcówki które niekoniecznie trzymają parametry. Do tego nie wiadomo czy masz wyregulowane wszystkie sekcje, czy masz identyczne ciśnienie na każdej a co za tym idzie wydatek.

Prędkość zmierzona w wodzie będzie większa niż w polu. Tu też będą różnice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasio88    75
TheJanekTV napisał:

Ale dobra. Teraz pytanie dlaczego (sugerowałem się według tabeli) pryskam 5,5km/h przy ciśnieniu  2,5 bara to powinno wypryskać 230-240l/ha a wychodzi około 290-300. Ciśnienie w przeponie tak jak ma być i co jest?? Jedyną uwagą którą zauważyłem to zbyt wysoki stan oleju w pompie. Może być to przyczyną??

a robiłeś kalibrację? rozdzielacz masz stałociśnieniowy? regulowales sekcje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drizzt24    17
38 minut temu, TheJanekTV napisał:

Ale dobra. Teraz pytanie dlaczego (sugerowałem się według tabeli) pryskam 5,5km/h przy ciśnieniu  2,5 bara to powinno wypryskać 230-240l/ha a wychodzi około 290-300. Ciśnienie w przeponie tak jak ma być i co jest?? Jedyną uwagą którą zauważyłem to zbyt wysoki stan oleju w pompie. Może być to przyczyną??

Ja bym sie tabelą nie sugerował. Przy starym pilmecie z pompą PP60 nigdy nie pryskało mi tak jak tabela pisała. nie wiem dlaczego

Jak zmieniłem na Bury z pompą Udor Zeta to pryska na każdych końcówkach tak jak na tabeli ( a końcówki niebieskie to mam z chyba 5 różnych rodzai dla testów:)).

W każdym bądź razie skalibrować trzeba opryskiwacz. Kalibrowałem sobie i dwóm sąsiadom i i pryska jak powinno. Niezależnie od pompy i końcówek

Edytowano przez drizzt24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheJanekTV    53
11 minut temu, Jasio88 napisał:

a robiłeś kalibrację? rozdzielacz masz stałociśnieniowy? regulowales sekcje?

Tak, na kalibracji mi wyszło 230l/ha. Rozdzielacz stałociśnieniowy i każda sekcja wyregulowana i widać że to działa bo jak wyłącze nawet 4 sekcje to gdy 1 pryska to dalej 2,5 bara na tych obrotach. Prędkość na wiosne też mierzyłem 

45 minut temu, Jasio88 napisał:

Nie robiłem nigdy tego, z resztą po zatym ta topveri to dziadostwo 3 razy mi na gwarancji wymieniali.

Tyle że ja jej nie mam. Mam oryginalną w podstawie 120l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasio88    75

ja bym się nie czepiał przepony, 230 a 300l to spora różnica. może manometr oszukuje. Na 200l/ha wydatek powinien być ok 1l/min wydaję mi się że masz coś źle ustawione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drizzt24    17
8 minut temu, Jasio88 napisał:

ja bym się nie czepiał przepony, 230 a 300l to spora różnica. może manometr oszukuje. Na 200l/ha wydatek powinien być ok 1l/min wydaję mi się że masz coś źle ustawione

w moim przypadku przy wadliwej przeponie olej mieszał się z cieczą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheJanekTV    53
24 minuty temu, Jasio88 napisał:

ja bym się nie czepiał przepony, 230 a 300l to spora różnica. może manometr oszukuje. Na 200l/ha wydatek powinien być ok 1l/min wydaję mi się że masz coś źle ustawione

I tak wyszło coś koło 1 litra. Bliżej wiosny spróbuję go jeszcze raz ustawić i tym razem na 200l/ha i zobaczę co się będzie działo po ponownym ustawieniu rozdzielacza. Dzięki chłopaki za podpowiedzi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheJanekTV    53

Koledzy ma ktoś z was rozdzielacz stałociśnieniowy? A mianowicie chodzi mi, że czy przy ustawieniu jego (gdy ustawiamy ciśnienie na każdej pojedynczej sekcji) to przed tym wszystkie te zielone pokrętła od sekcji mają być dokręcone w prawo do oporu czy nie? Robiąc kalibracje robiłem tak, że je dokręciłem na początku a potem korygowałem. Dobrze zrobiłem? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheJanekTV    53
5 godzin temu, GRZES1545 napisał:

@TheJanekTV  Dobrze tu masz zdjecie jak to ustawiać.

20180329_090530.jpg

Dzięki, właśnie według tej instrukcji to robiłem ale pytam dla pewności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam15203    18

koledzy mam pytanie zamierzam kupic biardzkiego 2000l i tu moje pytanie jaki on ma rozstaw osi czy bedzie pasowal do c 360 i w 3 rzadki do burakow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheJanekTV    53
20 godzin temu, Karol0134 napisał:

co powiecie o opryskiwaczu biardzki 600l/15m ma ktoś porównanie do woprola,jarmetu czy promara ?

Posiadam tylko na 12m. Belka hydraulicznie podnoszona, rozdzielacz fermo, optima 10. Bardzo polecam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasio88    75
TheJanekTV napisał:

20 godzin temu, Karol0134 napisał:

co powiecie o opryskiwaczu biardzki 600l/15m ma ktoś porównanie do woprola,jarmetu czy promara ?

Posiadam tylko na 12m. Belka hydraulicznie podnoszona, rozdzielacz fermo, optima 10. Bardzo polecam 

Nie mam odniesienia do innych, ale mam nie całe dwa lata a już drugi raz reklamuję pompę (Tolveri) w pierwszym sezonie zrobił może 20ha i padła w drugim 70ha i 1000l RSM głowice pękają przy byle zaczepieniu, i miałem już problem z 1 sekcją rozdzielacza. Moim zadaniem nie jest wart swojej ceny chyba że na przestrzeni tych 2 lat coś poprawili. Zadowolony jestem tylko z stabilizacji belki. Możecie uważać że jestem jakiś maruda ale uważam że powinniśmy troszeczkę więcej oczekiwać od producenta za takie pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Nie bardzo rozumiem o co kolego tak haczysz tymi lancami?? Moje biardzkie robia setki ha rocznie i jakoś nie chorują, to samo tyczy sie pomp. Jedyne co robiłem to zaraz jak przyjechały przed wyjazdem 2 pole wzmacnialem po swojemu lance, bo moim zdaniem konstrukcja jest za mało stabilna, teraz na koniec ostatniego sezonu w jednym wyrwaly sie uchwyty do tuza ale to nie problem 30min spawanie razem z mslowaniem i dalej będą jeździć.. 

Edytowano przez 20CBR12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasio88    75

zapomniałem dodać że już wygięte sworznie od mocowania tuza. Wiesz kolego też mam spawarkę i migomat ale nie po to kupuje coś nowego żeby spawać tylko po to żeby robić tym w polu i przez jakiś czas nie borykać się z usterkami. Wiesz że u mnie na wsi jest opryskiwacz który pryska już 30 lat i pompa nie była robiona?

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Mi chodzi o to że w cenie jednego zachodniego masz 5 biardzkich, cena nie bierze się z d*py tylko wynika z jakości, jeśli ktoś chce twardy zawsze sprawny i mocny to jest sporo firm które Ci takiego sprzedadzą ale zadna nawet po najwiekszym rabacie nawet sie nie zblizy do biardzkiego. Po za tym nawet jac juz coś się w nich zepsuje toć to tak proste maszyny ze kazdy da radę w 5min naprawić a co im trzeba przyznać to serwis działa i jak potrzebujesz części to max 2 dni i masz u siebie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tracker    633

Mam starego Pilmeta 312 z hydraulicznie podnoszoną belka i stabilizacją zamykaną na X z 89 r. . Pompa była z 20 lat temu raz robiona, rok temu też rozbierana - paproch wpadł pod zaworek, woda spuszczana na zimę z pompy i  z filtrów i ... chodzi. Sprzęt naprawdę super. Teraz chcę kupić coś większego, nowego i aż strach jak się poczyta jakie przeboje z niby nowymi sprzętami są. Biardzkiego też biorę po uwagę przy zakupie. Z opinii rolników którzy go użytkują jest ok, na pewno lepszy od Skotarka w którym lance się łamały, podobno lepszy jest Tad- Len - koło mnie dość dużo tego sprzętu pryska i jest niby ok, tylko na zimę trzeba wlewać płyn do opryskiwacza ciecz pozostaje w sprzecie.

Edytowano przez tracker

Bóg Honor Ojczyzna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez piotrk1233
      Witam!
       
      Opryskiwacz 400/12m. Pompa polska 120l/min.
       
      Od pewnego czasu mam problemy z opryskiwaczem. Mianowice nie trzyma mi ciśnienia.
      Mam ustawione na 3 bary, a ciśnienie skacze sobie od 2-3,5. W pompie zmieniłem już membranę, zaworki i problem nie zniknął. Co może być przyczyną?
    • Przez Adi118
      Witam, zamierzam kupić opryskiwacz zaczepiany i zmieścić się w budżecie 20 tys. na tą chwilę moim faworytem do zakupu jest opryskiwacz Biardzki 15m 1500l chciałbym zaczerpnąć opinii na jego temat. Głównie nurtuje nie jego pompa o małej wydajności nie wiem czy 130 l/min to nie za mało jak na taki opryskiwacz. 
    • Przez arteko_2
      Witam, mam problem ze zbiornikiem w opryskiwaczu Biardzki 400l, mianowicie zbiornik się rozszczelnił i chciałbym się zapytać czy można go skleić jak tak to czym? Ktoś miał podobny problem i go rozwiązał "domowym" sposobem?
    • Przez bonus25
      Co zrobić ze składającymi się lancami podczas pryskania w opryskiwaczu Biardzki 
    • Przez wujo_usiu
      Witam. Sprzedam opryskiwacz Biardzki 800 l , lance długości 15m , kupiony nowy w 2016 r , używany tylko 2 razy , jest w stanie idealnym , cena 3800 do negocjacji , woj. Łódzkie , powiat Zgierski . Dodatkowe info: http://biardzki.eu/produkty/opryskiwacze-zawieszane/800-litrow/



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj