andzin

Opryskiwacz Biardzki [połączone]

Polecane posty

Agrest    25618

Ja chyba mam polskie z naklejką biardzki, ale ogólnie chyba lubią klekotać.

A jakim ciśnieniem robisz, rsm ma większą gęstość i może pompa nie daje rady? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondziu1832    202
1 godzinę temu, GRZES1545 napisał:

Panowie czy wasze pompy te włoskie Tolveri w opryskiwaczach też tak tłuką dziwnie  podczas pryskania czy rozlewania RSM ?

Nie, cicho jest. Jaki olej w niej masz? 

Edytowano przez Kondziu1832

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1379
2 godziny temu, GRZES1545 napisał:

Panowie czy wasze pompy te włoskie Tolveri w opryskiwaczach też tak tłuką dziwnie  podczas pryskania czy rozlewania RSM ?

 

Nie chcę Cię wyprowadzać z błędu, ale ta pompa ma tyle wspólnego z Włochami co ja, czyli nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
1 godzinę temu, wiesiek63zmc napisał:

Jak stukają to zawory np pęknięta sprężyna i górna przepona powietrzna 

A guzik prawda. 😉

Swoją rozbierałem bo klekotała i wszystko było w porządku i dalej klekocze mimo wymiany membran a zaworki były ok. 

5 minut temu, jajonasz napisał:

Nie chcę Cię wyprowadzać z błędu, ale ta pompa ma tyle wspólnego z Włochami co ja, czyli nic

Dokładnie. 

Te pompy są polskiej produkcji tylko nazwa jest włoskobrzmiąca żebylepiej się sprzedawały. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980

Pompa i opryskiwacz ma rok, i tak naprawdę nie wiele przepracowała na 20ha, olej jest fabryczny i czysty jeszcze, zadzwonię do producenta i zapytam , Ciekawe co mi odpowie. Zauważyłem też że co chwilę lekko obniżało się ciśnienie i powoli wracało do normy.

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2144
Dnia 6.04.2019 o 21:54, Tomasz78 napisał:

pytanie na szybko  ,jaki stop plastiku jest na zbiorniku ? oznaczeń typu PP brak  a do spawania topnik trzeba dobrac  ,

Polietylen - PE.


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toreto    1

witam panowie. Pytanko odnośnie pompy tolveri. wymieniam w niej olej i jest problem że pompa w ogole nie przyjmuje nowego oleju. wlewam w zbiornik wyrównawczy olej i w ogole on nie idzie do pompy. podłączyłem na chwile wom i tez nic nie pomogło kiedy pompa pracowała. jedynie gdy zakrecałem zbiorniczek i potem odkręcałem to delikatnie zasysała kiedy dostanie powietrza ale jak mam tak sie bawic do momentu az ją napełnię to chyba z kilka dni zejdzie :) kanał w głowicy do konca scianki drożny wiec nie wiem gdzie tkwi problem. chyba ze nie w ten sposób się napełnia tę pompę to już nie wiem. prosze o pomoc

Dnia 16.04.2019 o 17:59, GRZES1545 napisał:

Panowie czy wasze pompy te włoskie Tolveri w opryskiwaczach też tak tłuką dziwnie  podczas pryskania czy rozlewania RSM ?

 

moja tłucze tylko jeśli nie ma cieczy. Jak jest zalany opryskiwacz to jest wszystko w porządku pracuje cichutko.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

a moj po 2 sezonach wczoraj już musiał być spawany, jak tak dalej pójdzie to za 3 lata będzie w segromecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelS    282

@Uziu92 W którym miejscu ci pęka na Ramie czy lance >? U mnie rozdzielacz się pier.... Muszę cały wymieniać bo jak wyłączę tylko lewą lancę woda napierd... jak z fontanny, prawa i środkowa jest ok. Jeszcze z rok może się przemorduje i zobaczymy co dalej z nim 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

Lance, choć i te bolce co czepiasz za nie do traktora też już się dziwnie powyginaly, po zimie większość Orinow do wymiany pomimo że wszystko było rozkrecone i osuszone, kolanka plastikowe już mam prawie wszystkie nowe, bo popelaly albo puściły nakrętki, z rozdzielacza się lało przy pokretle ale dokrecilem delikatnie i spokój puki co, a no i pompa już siedzi druga bo pierwsza miałem prawdopodobnie z odzysku i po sezonie puściła olej uszczlniaczem na zewnątrz i do cieczy roboczej i straciła ciśnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980
Dnia 16.04.2019 o 22:53, melon10641 napisał:

Może to głupie ale ciśnienie w odpowietrzniku sprawdzałeś?

Tak sprawdziłem, po zimie i uzupełniłem, okazało się że uszczelka przy zaworze od płukania układu przesunęła się i ciągnęło lewe powietrze, teraz wszystko wróciło do normy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Forg    3

Witam mam problem z rozdzielaczem fermo stało ciśnieniowym najpierw nie pryskała mi sekcja za traktorem odkręciłem ten przewód od dołu tej sekcji co idzie na lance i zakrećiłem teraz pryska ale niemożna jej wyłączyć czsami jak sie mocniej przyciśnie tą raczke od zamykania sekcji to nie pryska albo ledwo pyli ale zazwyczaj cały czas pryska.

Coś się zrobiło z tym tłoczkiem co zamyka da to się wymienić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CARYX    11
2 godziny temu, Forg napisał:

Witam mam problem z rozdzielaczem fermo stało ciśnieniowym najpierw nie pryskała mi sekcja za traktorem odkręciłem ten przewód od dołu tej sekcji co idzie na lance i zakrećiłem teraz pryska ale niemożna jej wyłączyć czsami jak sie mocniej przyciśnie tą raczke od zamykania sekcji to nie pryska albo ledwo pyli ale zazwyczaj cały czas pryska.

Coś się zrobiło z tym tłoczkiem co zamyka da to się wymienić?

ten tłoczek co zamyka sekcję wchodzi w to kolanko co przewody wychodzą na belkę, zamyka otwiera.Przyjrzyj się od dołu przy odkręconym kolanku. Nie zamyka bo nietrafiłeś ząbkiem w kolanku w rowek który znajduje się na gwincie, ja u siebie pościnałem te ząbki w kolankach bo u mnie  przewody z roździelacza wychodzą pod kątem 45 stopni na filtry sekcyjne tak wychodzą, a orginalnie bez przeróbek jest 90 stopni względem rozdzielacza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143

Biardzki 1000l 15m

Lanca Calabria-Hydro

Stabilizacja wymuszona

Regulacja wysokości za pomocą siłownika

Rozwadniacz boczny

Rozpylacze specjalistyczne eżektorowe

Pompa 150l/min

Komputer Command 190

 

33850 brutto

 Tylko jak command 190 ma trzymać ciśnienie w zawieszanym, jak on liczy prędkość z koła opryskiwacza. Wie ktoś coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Forg    3
Dnia 5.05.2019 o 13:35, CARYX napisał:

ten tłoczek co zamyka sekcję wchodzi w to kolanko co przewody wychodzą na belkę, zamyka otwiera.Przyjrzyj się od dołu przy odkręconym kolanku. Nie zamyka bo nietrafiłeś ząbkiem w kolanku w rowek który znajduje się na gwincie, ja u siebie pościnałem te ząbki w kolankach bo u mnie  przewody z roździelacza wychodzą pod kątem 45 stopni na filtry sekcyjne tak wychodzą, a orginalnie bez przeróbek jest 90 stopni względem rozdzielacza

Dzięki za radę , sprawdziłem i było złożone dobrze ząbki trafiają dokręciłem jeszcze mocniej żabką ale i to nic nie dało coś z tym tłoczkiem sie porobiło jakoś nie domyka.

Da to się wymienić trzeba całą góre porozbierać i ten tłoczek w dół wyjdzie? czy cała sekcja do wymiany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3164
Dnia 6.05.2019 o 16:01, Aroo22 napisał:

Czujnik prędkości idzie na koło ciągnika.

Na pewno?Czujnik GPS weryfikuje prędkość,zamontowany jest u samej góry opryskiwacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    327

Też jest taka możliwość, nie mówię że nie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CARYX    11

Frog dokładnie tak musisz wybić jeden kołek z góry wtedy całość wyjdzie dołem 

http://tolmet.pl/75-rozdzielacz tutaj masz zestawy naprawcze, najlepszym rozwiązaniem to chyba wymiana rozdzielacza na firmowy Araga, nie za dokładny ten fermo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Forg    3
Dnia 12.05.2019 o 10:40, CARYX napisał:

Frog dokładnie tak musisz wybić jeden kołek z góry wtedy całość wyjdzie dołem 

http://tolmet.pl/75-rozdzielacz tutaj masz zestawy naprawcze, najlepszym rozwiązaniem to chyba wymiana rozdzielacza na firmowy Araga, nie za dokładny ten fermo

Dzięki za pomoc . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ma ktoś zamontowane filtry sekcyjne w zawieszanym, muszę założyć chętnie zobaczę gdzie macie u siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez piotrk1233
      Witam!
       
      Opryskiwacz 400/12m. Pompa polska 120l/min.
       
      Od pewnego czasu mam problemy z opryskiwaczem. Mianowice nie trzyma mi ciśnienia.
      Mam ustawione na 3 bary, a ciśnienie skacze sobie od 2-3,5. W pompie zmieniłem już membranę, zaworki i problem nie zniknął. Co może być przyczyną?
    • Przez Adi118
      Witam, zamierzam kupić opryskiwacz zaczepiany i zmieścić się w budżecie 20 tys. na tą chwilę moim faworytem do zakupu jest opryskiwacz Biardzki 15m 1500l chciałbym zaczerpnąć opinii na jego temat. Głównie nurtuje nie jego pompa o małej wydajności nie wiem czy 130 l/min to nie za mało jak na taki opryskiwacz. 
    • Przez arteko_2
      Witam, mam problem ze zbiornikiem w opryskiwaczu Biardzki 400l, mianowicie zbiornik się rozszczelnił i chciałbym się zapytać czy można go skleić jak tak to czym? Ktoś miał podobny problem i go rozwiązał "domowym" sposobem?
    • Przez bonus25
      Co zrobić ze składającymi się lancami podczas pryskania w opryskiwaczu Biardzki 
    • Przez wujo_usiu
      Witam. Sprzedam opryskiwacz Biardzki 800 l , lance długości 15m , kupiony nowy w 2016 r , używany tylko 2 razy , jest w stanie idealnym , cena 3800 do negocjacji , woj. Łódzkie , powiat Zgierski . Dodatkowe info: http://biardzki.eu/produkty/opryskiwacze-zawieszane/800-litrow/



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj