andzin

Opryskiwacz Biardzki [połączone]

Polecane posty

20CBR12    209
4 godziny temu, Agrest napisał:

O kurka to właśnie kupiłem opryskiwacz z kompem mullera za 9000. Na razie sprawny czy zadam 120l/ha czy 230 to stara się utrzymywać. Przynajmniej na wyświetlaczu. W polu się okaże, oby działał. 

20190227_172116.jpg

Kurde może faktycznie lepiej używki kupić, 🤔 jednak u mnie problem z tym że ciagane się nie sprawdzają, mam masę małych działek i potrzebuje mieć zawieszane a w takich komputer prawie nigdy nie występuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080
Agrest napisał:

Pogadaj z @griga i zaraz coś Ci podrzuci. W komplecie albo sam komputer 

Zawieszanych z kompem też jest trochę. Od okolo 5tys w górę. Co kto woli. Samo sterowanie z np nowymi zaworami a używanym przeplywomierzem i kompem myślę ze dalo by się ogarnac w przedziale 3-5tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktosik25    11

Czy mf255 z turem poradzi sobie z Biardzkim 600l 15m? aktualnie mam 400 l jarmet ale 12m a do ściezek technologicznych niezbyt dobre rozwiazanie no i zawsze byloby szybciej w sensie mniej beczek do pryskania. bo zmiana lancy tez wiazalaby sie ze sporymi nakladami tym bardziej mysle o zaworze stalocisnieniowym, poziomowanie hydrauliczne, cos ktoś doradzi jeszcze z praktyki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Panowie wymieniłem membrany i zaworki w pompie i pompa wogóle nie ma ciśnienia.Co jest nie tak? wszystko złozone wedle instrukcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

Nie rozkręcałem tej pompy, ale może wałek z mimośrodem przekręciłeś o 90 stopni i nie rozpiera membran?

Lekko ręką obracasz i nie słychać ssania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517
Dnia 8.03.2019 o 15:22, 20CBR12 napisał:

Kurde może faktycznie lepiej używki kupić, 🤔 jednak u mnie problem z tym że ciagane się nie sprawdzają, mam masę małych działek i potrzebuje mieć zawieszane a w takich komputer prawie nigdy nie występuje...

https://www.olx.pl/oferta/tecnoma-1500-l-18m-CID757-IDz1vUP.html

Zawieszany z kompem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kleine100    9
Dnia 12.03.2019 o 15:05, KULAWA_KOZA napisał:

zaworki tak jak w instrukcji.Ssanie słychać i powietrze jak wypycha w odpowietrzniku wlewu oleju

Jeśli przed remontem wszystko działało i oprócz pompy nic nie było ruszane, to problem w pompie, a jeśli było, to po kolei: czy ciecz dochodzi do pompy itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtrac8244    441

No właśnie ma ten sam problem jeden zaworek był rozwalony ale wymeinione zostały wszystkie. Ostatnio w sobotę przy oprysku nie dąło sie ustawić żądanego ciśnienia albo biło pod żółte pole lub nie całe 3 bary. Możliwe ,że pompa siadła? Dodam ,że membrany są dobre. Czy plastikowe podkładki w których zatopione są śruby mają na coś wpływ?

Edytowano przez farmtrac8244

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CARYX    11
12 godzin temu, farmtrac8244 napisał:

No właśnie ma ten sam problem jeden zaworek był rozwalony ale wymeinione zostały wszystkie. Ostatnio w sobotę przy oprysku nie dąło sie ustawić żądanego ciśnienia albo biło pod żółte pole lub nie całe 3 bary. Możliwe ,że pompa siadła? Dodam ,że membrany są dobre. Czy plastikowe podkładki w których zatopione są śruby mają na coś wpływ?

ja miałem podobnie w biardzkim że skakało ciśnienie ustawiasz na 3 bary jedziesz w pole a on zaczyna na 3,4 bara albo poniżej 3 przy tych samych obrotach, wada była w zaworze praca przelew oring spadł bodajże 18x2,5 wymiar w tym roku zimą znowu rozebrałem zobaczyć co i jak izałożyłem oringi z vitonu niby nie powinny puchnąć.Puchną najbardziej od środków na jednoliścienne w rzepaku, jak zostawisz nie przepłukany na dłuższy czas tak mi się wydaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

Wszystko o czym piszecie to zawory i sprężyny w nich lub ich braku tj popękane i kwestia złożenia poprawnego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Nie moge w swoim opryskiwaczu 600l przy obrotach 1600 ustawić ciśnienia poniżej 2 atm. Wczesniej to mogłem zjechać do 1 atm a teraz minimum 2 - 2,1 atm. No wolnych obrotach spada poniżej 2 ale nie w obrotach 1600 czy 1800. Jeszcze kilka dni temu wszystko grało i jak zacząłem ustawiać te zaworki stałocisnieniowe to się coś pokiełbasiło. Dokręciłem je i odkręcałem każdą z nich zeby ustawić na kazda sekcje cisnienie i co? Zaworki nie działają. Założyłem zwykłe sekcje i bez zmian. Poniżej 2 atm nie moge zejsc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

Od ciśnienia to masz tą główną śrubę regulacyjną. Odkręcasz zmniejszasz, dokręcasz zwiększasz ciśnienie. Jak brak reakcji to skorodowana lub zasyfiona śruba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598
1 godzinę temu, andrzej1988 napisał:

Nie moge w swoim opryskiwaczu 600l przy obrotach 1600 ustawić ciśnienia poniżej 2 atm. Wczesniej to mogłem zjechać do 1 atm a teraz minimum 2 - 2,1 atm. No wolnych obrotach spada poniżej 2 ale nie w obrotach 1600 czy 1800. Jeszcze kilka dni temu wszystko grało i jak zacząłem ustawiać te zaworki stałocisnieniowe to się coś pokiełbasiło. Dokręciłem je i odkręcałem każdą z nich zeby ustawić na kazda sekcje cisnienie i co? Zaworki nie działają. Założyłem zwykłe sekcje i bez zmian. Poniżej 2 atm nie moge zejsc.

spróbuj tak:
1. Zadaj żądane obroty/min
2. włącz praca/przelew
3. zamknij wszystkie sekcje przy rozdzielaczu 
4. wyreguluj ciśnienie 5 Bar na pokrętle głównym - jeżeli nie bedzie sie dało tzn nie bedzie dobijać do 5 Bar wyreguluj je też pokrętełkami (w miare równomiernie
5. po ustawieniu ciśnienia 5 Bar otwierasz wajchy wszystkie wajchy na rozdzielaczu oprócz rozwadniacza (żółty) i ustawiasz żądane ciśnienie jakie potrzebujesz na pokrętle głównym od praca/przelew np te 1,5 bar
6. po wyregulowaniu ciśnienia praca przelew przechodzisz do pokrętełek na rozdzielaczu u i po kolei zamykasz jedną sekcje, jeżeli ciśnienie spadnie lub wzrośnie dokrecasz lub odkręcasz do uzyskania tych 1,5 bar. Po ustawieniu jednej sekcji otwierasz ją i przechodzisz do nastepnej, zamykasz i regulujesz i tak do konca.

prawdopodobnie tak kręciłeś że śruby zrobiły sie za krótkie, dla tego musisz to wyregulować do 5 bar tak jak napisałem w 4 punkcie 

Edytowano przez TheBociek1996

Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

I co ma pomóc. Różności próbuje. Jeszcze dwa dni temu mogłem na obrotach zjechać do prawie 0 atm a teraz do 2 atm podczas oprysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Ja mam te stare pokretełka stalocisnieniowe na rozdzielacz te czerwone. Dokrecilem je do oporu a przy odkrecaniu ciśnienie nie spada jeśli np na głównym zadałem 3 bary czy tam 2 bary. Może ukrecielem je. Przy odkrecaniu odkrecam je w całości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

pytanie na szybko  ,jaki stop plastiku jest na zbiorniku ? oznaczeń typu PP brak  a do spawania topnik trzeba dobrac  ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293
TheBociek1996 napisał:

Udało się wyregulować? 

Udało się. Poprostu rozkrecilem główny zawór do regulacji ciśnienia i tam ten dzyngiel się za bardzo schował. Trochę go wyciągnąłem za pomocą ręki i tej wajchy przelew praca i ten dzyngiel wyszedł. Zakrecilem i ciśnienie na 1600 obr miałem minimum 1.1 do1.2 atm. Czyli coś tam zablokowalo że poniżej 2 atm nie mogłem zejść. A jeśli chodzi o zaworki stolocisnieniowe to coś musiałem nabroic bo wcale nie mogę ich ustawić. Mam ustawione np na 2 bary. Zamykam pierwsza sekcje i ja prubuje ustawiać i nic się nie dzieje. Rozkręcam aż wykrecam ja całkowicie i nic na manometrze się nie dzieje. A 2 dni temu działało. Tylko może je ukrecilem? Nie wiem. Zakrecilem je wtedy do oporu i jak odkrecalem to już nic się nie działo. Można je wykręcić całkowicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez piotrk1233
      Witam!
       
      Opryskiwacz 400/12m. Pompa polska 120l/min.
       
      Od pewnego czasu mam problemy z opryskiwaczem. Mianowice nie trzyma mi ciśnienia.
      Mam ustawione na 3 bary, a ciśnienie skacze sobie od 2-3,5. W pompie zmieniłem już membranę, zaworki i problem nie zniknął. Co może być przyczyną?
    • Przez Adi118
      Witam, zamierzam kupić opryskiwacz zaczepiany i zmieścić się w budżecie 20 tys. na tą chwilę moim faworytem do zakupu jest opryskiwacz Biardzki 15m 1500l chciałbym zaczerpnąć opinii na jego temat. Głównie nurtuje nie jego pompa o małej wydajności nie wiem czy 130 l/min to nie za mało jak na taki opryskiwacz. 
    • Przez arteko_2
      Witam, mam problem ze zbiornikiem w opryskiwaczu Biardzki 400l, mianowicie zbiornik się rozszczelnił i chciałbym się zapytać czy można go skleić jak tak to czym? Ktoś miał podobny problem i go rozwiązał "domowym" sposobem?
    • Przez bonus25
      Co zrobić ze składającymi się lancami podczas pryskania w opryskiwaczu Biardzki 
    • Przez wujo_usiu
      Witam. Sprzedam opryskiwacz Biardzki 800 l , lance długości 15m , kupiony nowy w 2016 r , używany tylko 2 razy , jest w stanie idealnym , cena 3800 do negocjacji , woj. Łódzkie , powiat Zgierski . Dodatkowe info: http://biardzki.eu/produkty/opryskiwacze-zawieszane/800-litrow/



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj