andzin

Opryskiwacz Biardzki [połączone]

Polecane posty

Agrest    25492

Mam już kilka lat i jeszcze ani razu nie czyściłem filtra w trakcie pracy, zresztą w innych opryskiwaczach również.

Z tego co piszesz, to wnioskuję, że sypiesz wszystko do beczki na dno i liczysz, że się rozpuści, jeśli tak jest to zawsze ssak zassie  i zapcha filtr  - czy dobrze wnioskuję?

Druga opcja to robisz jakieś mieszanki zbiornikowe z których  robi się galareta - tu też zmiana filtra nie pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

To jak Ty sypiesz ten siarczan, prosto do zbiornika? Przecież on powinien rozpuszczony na górnym sicie trafić do wody, więc jak ma wlecieć do filtra?

Edytowano przez lukasz222

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

panowie up przecież taki "cofnięty" nie jestem... kilka lat już pryskam i zawsze wszystko rozpuszczam w sicie górnym czyli rozwadniaczu, nawet nawozy dolistne płynne rozcieńczam we wiaderku i dopiero wlewam... w tym roku coś się zaczeło dziwnego dzia. dzwoniłem dzisiaj do serwisanta biardzkiego i powiedział że miał kilka takich przypadków i powiedział żeby założyć większy filtr ale i tak mi to nie pasuje...  ten nad którym myślę żeby założyć to ten https://www.olx.pl/oferta/filtr-opryskiwacza-filtr-ssawny-kompletny-zawor-spustowy-blokada-CID757-IDlzAw4.html#3b72180111

Edytowano przez AdamZetor12145

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak się filtr zatka , to co tam na nim się osadza ? A może wina jest w tym górnym sicie że syf puszcza , może jaką rzadką siatkę dali ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jakby piach, nawet z mikro się zatyka, jak nie zmienię filtra to cykne fotke i wrzucę. myślałem nad tym sicie - rozwadniaczu- ale jest dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Długo masz ten opryskiwacz ? Może czegoś nieodpowiedniego do jego budowy użyli (przewody , zbiornik ) i jakaś reakcja zachodzi , bo z czego ten piach ?   No chyba że z wody ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25492

Z czym ten siarczan mieszasz? Bo właściwie jedyna opcja to wytrącanie się osadu, i wymiana filtra nie pomoże, bo jak zmienisz przepustowość filtra to będziesz non stop czyścił końcówki.

Przeanalizuj tabelę - może źle mieszasz, może z miedzią, jakimś wieloskładnikiem PK? 

file:///C:/Users/User/Downloads/Tabela%20mieszania%20naw%C3%B3z-naw%C3%B3z%202017.pdf

Edytowano przez Agrest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tabele mieszania mam ogarniętą, opryskiwacz mam już ponad 5 lat. osadu na dnie nie ma bo jest dokładnie myty. tak jakby piach to mi się wydaje że z siarczanu bo wtedy najczęściej się zatyka... przepustowości nie będe zwiększał ale chciałbym większy założyć...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

A co do tego siarczanu to jesteś pewien czy to nie jest jakaś podróbka? też stosuje siarczan i jeszcze takich problemów nie miałem z opryskiwaczem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Założenie większego filtra to moim zdaniem taki półśrodek , bo co z tego że będzie go zatykać po 4ha , a nie po 2 . Trzeba znaleźć przyczynę wytrącania się tego osadu (piachu) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a dzisiaj tak pomyślałem czy to nie czasem przewody kruszeją od środka ? to są te przezroczyste zbrojone drutem. co prawda już nie sa przezroczyste bo po 5 latach są żółtawe już

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25492

Mało prawdopodobne. Ja jednak obstaję przy swoim - wytrąca się osad. 

Jakiego producenta  siarczan stosujesz? może jak PRIMO pisze jakaś lipna partia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no siarczan brałem z jednej partii całą dostawe z flora praszka. ale nikt raczej reklamacji nie składał... bardzo fajnie i szybko się rozpuszczał

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Padykilos    4

Witam, zakupiłem opryskiwacz Biardzki po żniwach tego roku i  opryskałem dopiero ok. 30ha ale chcę się podzielić opinia. Opryskiwacz ma 1000L, belka "Calabria" 15m ze stabilizacja hydrauliczna, pompę 140L/min, zawór stałego ciśnienia oraz sterownik optima 20. 

Zalety: Maszyna ogólnie spełnia swoje działanie, belka wydaje się być solidna oraz dobrze pomalowana, ma duży szeroki i masywny podest roboczy, nie miałem problemow z kalibracja, w zestawie dostałem dysze antyznoszeniowe 0.3mm, zwykłe 0.3mm, 0.2mm., oraz do RSM dodatkowo producent dorzucił komplety rozpyalcz obrotowy, kawałek wężyka kilka opasek. Zawór stałego ciśnienia działa dobrze, pompa bardzo czuła na pedał gazu wiec myślę, że jej wydajność nie wydaje się być "oszukana" do 15m jest w sam raz.

Wady: Konstrukcja ma dość słabo wykonane spawy, filtr oraz zawór spustowy jest zamontowany nisko oraz nie ma żadnej osłony przez co można go łatwo uszkodzić, zamontowane rozpylacze są najtańszego producenta więc raczej zbyt długo nie "pociągnął". 

 

Realizacja zamówienia trwała ok. 2 tyg, możliwość kupna na raty, ogólnie myślę, że opryskiwacz wart swojej ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azzadek    22

Nie mogę uzyskać większego ciśnienia niż 2bary, chociaż te 2 i tak na pełnym gazie, tak to 1,5. Woda z dysz wypryskuje nierównomiernie, słychać jakby takie tss tss tss, nie leci ciągłym strumieniem. Opryskiwacz z 2014 roku. Filtry (dwa) przeczyszczone. Ciśnienie na pompie 1/3 z tego co chciałbym uzyskać czyli 1bar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Raczej zaworki do wymiany , standardem są pękające sprężynki w zaworkach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz rozdzielacz? może stałociśnieniowy bo czasami w nim lubi zabezpieczenie przeskoczyć i cześć cieczy wraca na beczkę i ciśnienie wtedy nie będzie większe jak 2 bary. Jeżeli masz zwykły rozdzielacz to uszkodzony albo przycięty musi być któryś zaworek chyba że pompa uwalana olejem to membrana pęknięta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azzadek    22

Jaki masz rozdzielacz? może stałociśnieniowy bo czasami w nim lubi zabezpieczenie przeskoczyć i cześć cieczy wraca na beczkę i ciśnienie wtedy nie będzie większe jak 2 bary. Jeżeli masz zwykły rozdzielacz to uszkodzony albo przycięty musi być któryś zaworek chyba że pompa uwalana olejem to membrana pęknięta.

 

Stałociśnieniowy. A jakie zabezpieczenie? Gdzie, co, jak? :D

post-149284-0-15154500-1507927135.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak włączasz sekcje to sprawdź czy wszystkie tak samo klikają jeżeli jedna chodzi lżej lub nie ma charakterystycznego kliknięcia to na niej jest uszkodzone zabezpieczenie.

Musisz wtedy tą sekcje rozkręcić i zobaczysz że sprężyny w niej są na zabezpieczeniach jeżeli jedno z nich nie będzie w rowku to masz winowajce. Nie mam zdjęcia rozkręconego gdzie widać zabezpieczenia.

sekcja.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azzadek    22

Jak włączasz sekcje to sprawdź czy wszystkie tak samo klikają jeżeli jedna chodzi lżej lub nie ma charakterystycznego kliknięcia to na niej jest uszkodzone zabezpieczenie.

Musisz wtedy tą sekcje rozkręcić i zobaczysz że sprężyny w niej są na zabezpieczeniach jeżeli jedno z nich nie będzie w rowku to masz winowajce. Nie mam zdjęcia rozkręconego gdzie widać zabezpieczenia.

sekcja.jpg

 

I zapomniałem wczoraj dopisać, że skoro jest to zawór stałociścnieniowy to powinien trzymać ciśnienie, a jak zamknę np 2 z 5 sekcji to ciśnienie wzrastało. Ale dysze dalej nierównomiernie wypryskiwały wodę tss tss tss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez piotrk1233
      Witam!
       
      Opryskiwacz 400/12m. Pompa polska 120l/min.
       
      Od pewnego czasu mam problemy z opryskiwaczem. Mianowice nie trzyma mi ciśnienia.
      Mam ustawione na 3 bary, a ciśnienie skacze sobie od 2-3,5. W pompie zmieniłem już membranę, zaworki i problem nie zniknął. Co może być przyczyną?
    • Przez Adi118
      Witam, zamierzam kupić opryskiwacz zaczepiany i zmieścić się w budżecie 20 tys. na tą chwilę moim faworytem do zakupu jest opryskiwacz Biardzki 15m 1500l chciałbym zaczerpnąć opinii na jego temat. Głównie nurtuje nie jego pompa o małej wydajności nie wiem czy 130 l/min to nie za mało jak na taki opryskiwacz. 
    • Przez arteko_2
      Witam, mam problem ze zbiornikiem w opryskiwaczu Biardzki 400l, mianowicie zbiornik się rozszczelnił i chciałbym się zapytać czy można go skleić jak tak to czym? Ktoś miał podobny problem i go rozwiązał "domowym" sposobem?
    • Przez bonus25
      Co zrobić ze składającymi się lancami podczas pryskania w opryskiwaczu Biardzki 
    • Przez wujo_usiu
      Witam. Sprzedam opryskiwacz Biardzki 800 l , lance długości 15m , kupiony nowy w 2016 r , używany tylko 2 razy , jest w stanie idealnym , cena 3800 do negocjacji , woj. Łódzkie , powiat Zgierski . Dodatkowe info: http://biardzki.eu/produkty/opryskiwacze-zawieszane/800-litrow/



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj