andzin

Opryskiwacz Biardzki [połączone]

Polecane posty

napaleniec93    13

Nie działa mi włączanie opryskiwacza. Czyli te puszczanie cieczy na sekcje. Ogólnie wajcha od włączania nie stawia prawie oporu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4249

Pytanie- jakim olejem zalane są pompy? Kupiłem nową 120stke ale w sklepie nie wiedzieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Nie działa mi włączanie opryskiwacza. Czyli te puszczanie cieczy na sekcje. Ogólnie wajcha od włączania nie stawia prawie oporu

Prawdopodobnie pękła sprężyna.

Pytanie- jakim olejem zalane są pompy? Kupiłem nową 120stke ale w sklepie nie wiedzieli

TRANSOL S-320 lub HIPOL 15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Witam, szukam podpowiedzi jak skalibrować opryskiwacz, kupiłem 500l 12m belke. Chcę na żółtych dyszach 02 pryskać 200l na.ha, jakoe ciśnienie powinienem osiągać jeżdząc Władimircem na dwójce? Tj około 6-7km/h


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paramonov    72

Ktoś może doradzić która pompa lepsza  tolveri 140 l/min  czy Bertolini POLY 2136 ? ta druga niby ma 126 l/min, wydoli na 15 m lance ?

Edytowano przez Paramonov

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Ktoś może doradzić która pompa lepsza tolveri 140 l/min czy Bertolini POLY 2136 ? ta druga niby ma 126 l/min, wydoli na 15 m lance ?

Mam dwa biardzkie na belce 15 m i bertolini spokojnie daje radę, choć jak przypomnę sobie jak działała pompa w starym pilmecie to tam było o niebo lepiej, ale jak pisałem u mnie wystarcza pryska od 170 do 350 l na ha i nie mam problemów z ustawieniem wymaganej ilości ciecz. Ostatnio przyszło mi do głowy żeby założyć komputery do moich zawieszanych 800 i 1000l firma jednak szybko mnie odwiodla od tego pomysłu mówiąc że komputer do takiego opryskiwacz kosztuje 10tys- czyli więcej niż same opryskiwacze - grzecznie podziękowałem... Edytowano przez 20CBR12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paramonov    72

Ale twoja też ma 126 l/ min ? Bo nie wiem co robić na umowie z opryskiwacza mam wpisane pompa tolveri 140 l . A przyjechał opryskiwacz i jest pompa  Bertolini POLY 2136.  I jak patrzyłem to ta co mi dali jest droższa wiec nie wiem czy sie upominac o tą wydajniejsza  czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Ale twoja też ma 126 l/ min ? Bo nie wiem co robić na umowie z opryskiwacza mam wpisane pompa tolveri 140 l . A przyjechał opryskiwacz i jest pompa Bertolini POLY 2136. I jak patrzyłem to ta co mi dali jest droższa wiec nie wiem czy sie upominac o tą wydajniejsza czy nie

Nie chce mi się szukać w dokumentach ale wydaje mi się że moje pompy mają nawet mniej bo 120 litrów a nie 126 wydajność no ale napewno nie więcej jak Ty pisałeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie o pompie bieradzki 120l ? bo zamierzam ją kupić do mojego KWAS 400litrów 12 m bo moją zeżarł rsm i zamierzam kupić nową pompe do oprysków a starą zakładać do rsmu tylko ta wydaje mi sie jakaś delikatna 420zł kosztuje koło mnie w sklepie warto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

a co powiecie o pompie bieradzki 120l ? bo zamierzam ją kupić do mojego KWAS 400litrów 12 m bo moją zeżarł rsm i zamierzam kupić nową pompe do oprysków a starą zakładać do rsmu tylko ta wydaje mi sie jakaś delikatna 420zł kosztuje koło mnie w sklepie warto?

Moje zrobiły jakieś po 1000-1300 ha do tej chwili i dalej działają jak nowe, nawet jeszcze membrany nie padły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Napiszę tu chociaż pewny nie jestem. Stanąłem przed zadaniem naprawy pompy opryskiwacza sadowniczego który jest bardzo zaniedbany prawdopodobnie po powodzi i nie mogę rozebrać tego (płaszcza wodnego lub inaczej zbieracz) ponieważ zapierdzielone utlenionym stopem aluminium i chyba piachem albo pozostałości oprysków. Może ktoś doradzi jakiś penetrator do takich spraw. Pompa annovi reverberi AR 1054 jest droga ok 5 tys i chciałbym oszczędzić koszta naprawy opryskiwacza.

Za porady będę wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mam pytanie . Jak poszedł olej miarką pompy opryskiwacza , to co wysiadło ? Membrana ?

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

Raczej tak. Z tym że powinno Ci cały czas ciecz zmieszaną z olejem podawać miarką podczas pracy opryskiwacza - wówczas 100% pewności.

Ogólnie mam dwa Biardzkie i w każdym pompa jest mocno zabrudzona olejem przy miarce, zwłaszcza po pracy na wyższych obrotach. Membrany na razie dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Z jakimi obrotami pracujesz? U mnie w zależności od ciągnika którym jadę obroty to odpowiednio od 1200-1500 obr/min lub bardziej precyzyjnie 440-470 obrotów na wom i nie zaobserwowałem żadnych wyciekow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

Case Jx 70 najczęściej   1400 - 1500obr/min. Ile na wałku nie wiem bo nie ma elektronicznego pomiaru, ale pewnie zbliżone do Twojego wyniku.

Ogólnie w tym 800litrowym mam ochlapaną beczkę olejem nad miernikiem poziomu oleju. W temat dotychczas  się nie zagłębiałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wyciek zobaczyłem po postawieniu opryskiwacza (mała kałuża oleju) . Widać że tył pompy mokry . Któregoś dnia się tym zajmę , ale myślałem , że ktoś coś wie . Podczas oprysku nic nie zauważyłem . Właśnie dziwne że na postoju wyciekł olej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zakupiłem wczoraj pompę P100 z agroplastu cała plastikowa do mojego opryskiwacza zobaczymy jak będzie się sprawować, ale przynajmniej nie będzie mi jej żarł rsm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheLukasTeam    59

Jeśli miarką poszedł czysty olej, to mogło być go za dużo i nadmiar wyrzuciło, a jeśli olej zmieszany z cieczą lub ciągły wypływ cieczy z pompy poprzez miarkę to membrana/y do wymiany.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie nadmiar , bo oleju nie dolewałem od x lat . Po niedzieli myślę że przejrzę , to napiszę co .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4249

Kupiłem nową pompę do starego opryskiwacza. Pozakładalem wszystko, nalałem wody, wyjeżdżam w pole ustawiać, odpalam i co? To samo co na starej-pare sekund ciśnienie jest i znika. Zjechalem, wyłączyłem dziada i sprawdzam po kolei- ze zbiornika idzie, z filtra idzie do pompy, rozdzielacz przejrzałem, zdejmuje waz, który przychodzi do rozdzielacza, odpalam-nie ma ciśnienia. Nóż kuźwa znowu pompa? Nowa? Jeszcze raz wszystko od początku, tym razem na odpalonym-odkrecilem zasilenie od pompy-woda zaczęła lecieć, podłączam go-przestaje lecieć, odlaczam zaczyna lecieć. Zgasiłem, znowu do filtra przed pompa. Co się okazało? Jak składałem ten filtr to nie trafiłem trzpieniem a ten zaworek. Jak pompa nie chodziła to woda go wypychała i normalnie spływała ze zbiornika. Jak się odpaliło pompę to się zamykał i odcinal wodę. Całe życie się człowiek uczy a i tak głupi umrze. Nawet mi przez myśl nie przeszlo, że źle tam złożyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

Kupiłem nową pompę do starego opryskiwacza. Pozakładalem wszystko, nalałem wody, wyjeżdżam w pole ustawiać, odpalam i co? To samo co na starej-pare sekund ciśnienie jest i znika. Zjechalem, wyłączyłem dziada i sprawdzam po kolei- ze zbiornika idzie, z filtra idzie do pompy, rozdzielacz przejrzałem, zdejmuje waz, który przychodzi do rozdzielacza, odpalam-nie ma ciśnienia. Nóż kuźwa znowu pompa? Nowa? Jeszcze raz wszystko od początku, tym razem na odpalonym-odkrecilem zasilenie od pompy-woda zaczęła lecieć, podłączam go-przestaje lecieć, odlaczam zaczyna lecieć. Zgasiłem, znowu do filtra przed pompa. Co się okazało? Jak składałem ten filtr to nie trafiłem trzpieniem a ten zaworek. Jak pompa nie chodziła to woda go wypychała i normalnie spływała ze zbiornika. Jak się odpaliło pompę to się zamykał i odcinal wodę. Całe życie się człowiek uczy a i tak głupi umrze. Nawet mi przez myśl nie przeszlo, że źle tam złożyłem.

 

Mówi się życie. Ojciec pół opryskiwacza rozebrał kiedyś filtr kupił nowy bo nie chciał dziad pryskać a okazało się że zawiesił się eletrozawór. 5 minut czyszczenia i po sprawie, tak to czasem bywa niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Obiecałem że napiszę przyczynę wyrzucenia oleju w pompie opryskiwacza , więc - winna była pęknięta i odrobinę dziurawa membrana .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Grunt ze to tylko membrana, a nie coś innego.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez piotrk1233
      Witam!
       
      Opryskiwacz 400/12m. Pompa polska 120l/min.
       
      Od pewnego czasu mam problemy z opryskiwaczem. Mianowice nie trzyma mi ciśnienia.
      Mam ustawione na 3 bary, a ciśnienie skacze sobie od 2-3,5. W pompie zmieniłem już membranę, zaworki i problem nie zniknął. Co może być przyczyną?
    • Przez Adi118
      Witam, zamierzam kupić opryskiwacz zaczepiany i zmieścić się w budżecie 20 tys. na tą chwilę moim faworytem do zakupu jest opryskiwacz Biardzki 15m 1500l chciałbym zaczerpnąć opinii na jego temat. Głównie nurtuje nie jego pompa o małej wydajności nie wiem czy 130 l/min to nie za mało jak na taki opryskiwacz. 
    • Przez arteko_2
      Witam, mam problem ze zbiornikiem w opryskiwaczu Biardzki 400l, mianowicie zbiornik się rozszczelnił i chciałbym się zapytać czy można go skleić jak tak to czym? Ktoś miał podobny problem i go rozwiązał "domowym" sposobem?
    • Przez bonus25
      Co zrobić ze składającymi się lancami podczas pryskania w opryskiwaczu Biardzki 
    • Przez wujo_usiu
      Witam. Sprzedam opryskiwacz Biardzki 800 l , lance długości 15m , kupiony nowy w 2016 r , używany tylko 2 razy , jest w stanie idealnym , cena 3800 do negocjacji , woj. Łódzkie , powiat Zgierski . Dodatkowe info: http://biardzki.eu/produkty/opryskiwacze-zawieszane/800-litrow/



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj