andzin

Opryskiwacz Biardzki [połączone]

Polecane posty

Witam, kupiłem Biardzkiego 600 l, 15 m belka Calabria czy jakoś tak,pryskałem kukurydzę i za chiny ludowe nie mogę ustawić tego cuda techniki. Pryskam na niebieskich końcówkach, chciałem ustawić go na 200 l/ha ale sobie darowałem i teraz bym był szczęśliwy jak by mi ktoś doradził jak ustawić go na 300 l/ha? Pryskam zetorem 5320, 2 bieg jakieś 1600-1650 obr/min

Kolego zetorki nie wiem czy Ci pomogę Ale może jakoś podpowiem jednak. Też kupiłem jakiś miesiąc temu biardzkiego 800l belka 12m i też pryskam zetorkiem 5340 to w sumie ten sam tylko Ty nie masz przedniego napędu. Ja swoim jadę na 3 biegu przy obrotach około 1300/min no i na niebieskich duszach. Przy takiej prędkości obrotowej jadę gdzieś pomiędzy 7 a 8 km/h, miernik wskazuje przeważnie 7.46-7.53km/h. Ciśnienie mam ustawione na trochę ponad 3.5 bar i powiem Ci że wychodzi mi troszeczkę ponad 200l na hektar. Ogólnie co do mierzenia prędkości pobralem sobie aplikacje na smartfona i powiem wam że jest całkiem precyzyjny i daje poglądowo dobry odczyt "Miernik prędkości GPS". Pierwszy czy drugi w pozycjach dla androida w "sklep play". Wybrałem ten akurat bo pokazuje prędkość z dokładnością do 2 miejsca po przecinku. Co do precyzyjnego ustawienia wydatku cieczy to nie jest to nigdy realne ale w katalogu i instrukcji masz podana tabele w której jest mniej więcej napisane przy jakiej prędkości i jakim ciśnieniu jaki będziesz miał wydatek cieczy i tym sie sam w sumie sugerowalem.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetores    16

Witam, kupiłem Biardzkiego 600 l, 15 m belka Calabria czy jakoś tak,pryskałem kukurydzę i za chiny ludowe nie mogę ustawić tego cuda techniki. Pryskam na niebieskich końcówkach, chciałem ustawić go na 200 l/ha ale sobie darowałem i teraz bym był szczęśliwy jak by mi ktoś doradził jak ustawić go na 300 l/ha? Pryskam zetorem 5320, 2 bieg jakieś 1600-1650 obr/min

Tabelka jest tylko podglądowa. Wydatek zależy też od zużycia dysz. Dla prawidłowej dawki należy dokładnie zmierzyć prędkość, oraz wydatek naczyniem mierniczym przez 1 min.

Wszystko masz opisane we wzorach. Na yt jest film "kalibracja albuz"

 

Ja swoim zetorem 5320 pryskam dla 200l/ha 2 bieg,1500 obrotów, niebieskie dysze, 3 bary.

W swoim zetorze możesz mieć inną prędkość..

Na wydatek nieduży wpływ ma jescze poslizg kól, gestosc cieczy.

Po kazdym wyłączeniu pompy/rozdzielacza trzeba skontrolowac cisnienie


Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Witam, kupiłem Biardzkiego 600 l, 15 m belka Calabria czy jakoś tak,pryskałem kukurydzę i za chiny ludowe nie mogę ustawić tego cuda techniki. Pryskam na niebieskich końcówkach, chciałem ustawić go na 200 l/ha ale sobie darowałem i teraz bym był szczęśliwy jak by mi ktoś doradził jak ustawić go na 300 l/ha? Pryskam zetorem 5320, 2 bieg jakieś 1600-1650 obr/min

 

Jaki traktor, bieg i obroty to informacja dla Ciebie, a nie do kalibracji. Podaj prędkość i ciśnienie na jakim pryskasz. Poza tym wątpię, żeby tabela różniła się od rzeczywistości, skoro niemal każdy opryskiwacz bez przepływomierza się na niej ustawia, to nie jest twórczość osobista Biardzkiego.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheLukasTeam    59

Witam mam problem z pompą a mianowicie gdy włączę wom nic nie leci przez dysze a wypycha mi w pompie oringi te od dołu co są na zaworach wymieniłem już membrany z dwóch stron bo były popękane i myślałem że to to ale nic się nie poprawiło i spowrotem wywalilo oringi

Na moje to źle założyłeś któryś zawór w pompie i nie przepuszcza cieczy we właściwym kierunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek21    50

TheLukasTeamwielkie dzięki za odpowiedź zgadza się pierwszy raz rozbieralem i pojebalem zawory założyłem na odwrót ale już wszystko gra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murphys    152

Witam, kupiłem Biardzkiego 600 l, 15 m belka Calabria czy jakoś tak,pryskałem kukurydzę i za chiny ludowe nie mogę ustawić tego cuda techniki. Pryskam na niebieskich końcówkach, chciałem ustawić go na 200 l/ha ale sobie darowałem i teraz bym był szczęśliwy jak by mi ktoś doradził jak ustawić go na 300 l/ha? Pryskam zetorem 5320, 2 bieg jakieś 1600-1650 obr/min

 

Ja pryskam biardzim na cisnieniu 2-2.1 atm. Niebieskie koncowki wychodzi mi 190-210l/ha zaleznie od kawalka czy z klina czy ladny.

Ciagnik ursus 1201, drugi bieg szosowy (1500rpm)

Edytowano przez Murphys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Pytanie do posiadaczy ciagnionych biardzkich, czy one wystarczaja do chodzi mi o ich wysokość w rzepaku ozimym czy jednak są duże straty w wyrośniętym rzepaku no i jak się ma sprawa z lancami czy da się je podnieść na odpowiednia wysokość na płatek i później przy desykacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jakie maksymalne ciśnienie można ustawić na dyszach niebieskich? Pytam ponieważ nie wiem jak to ugryźć żeby mi wychodziło około 700l/h. Czy musze dokupić jakieś inne dysze, czy da rady np na niebieskich dowalić ciśnienie z 10 bar :D i jechać biegiem pełzającym... Dodam jeszcze, że nie mogę dowalić grubych kropel, tylko muszą być średnie/drobne. Prosze o jakieś podpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Panowie, jakie maksymalne ciśnienie można ustawić na dyszach niebieskich? Pytam ponieważ nie wiem jak to ugryźć żeby mi wychodziło około 700l/h. Czy musze dokupić jakieś inne dysze, czy da rady np na niebieskich dowalić ciśnienie z 10 bar :D i jechać biegiem pełzającym... Dodam jeszcze, że nie mogę dowalić grubych kropel, tylko muszą być średnie/drobne. Prosze o jakieś podpowiedzi.

 

10  bar  - to  duza  przesada .

Załóż  dysze  czerwone i przy  4  barach i predkosci około 3 km/h powinno  wyjśc  około  700 l/ha 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jakie maksymalne ciśnienie można ustawić na dyszach niebieskich? Pytam ponieważ nie wiem jak to ugryźć żeby mi wychodziło około 700l/h. Czy musze dokupić jakieś inne dysze, czy da rady np na niebieskich dowalić ciśnienie z 10 bar :D i jechać biegiem pełzającym... Dodam jeszcze, że nie mogę dowalić grubych kropel, tylko muszą być średnie/drobne. Prosze o jakieś podpowiedzi.

 

znalazłem taki temat o rozpylaniu 700l na ha, w przypadku cebuli to stosują, zakładają dysze brązowe czy szare, nie wiem czy na niebieskich byłbyś wstanie uzyskać taki wydatek, zrób próbę na sucho, rozkręć ciśnienie i jedź na 1 ha samą wodą i zobacz ile wyjdzie

 

a jak nie to sugeruj się tym forum:   http://www.agrofoto.pl/forum/topic/17850-dawka-oprysku/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7886

na hektar to i przy normalnych niebieskich dyszach wywalisz i 1000 litrów jak dasz przykładowo 5 bar i bedziesz jechał z 1-2km/h :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie mam do posiadaczy opryskiwacza biardzki. Konkretnie chodzi mi o te zaworki odcinające przy dyszach, czy je trzeba jakoś konkretnie wyregulować, czy po prostu delikatnie odkręcić aby leciała ciecz przy włączonej pompie i tyle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale jak nie będą wszystkie idealnie tak samo ustawione to może tak być że z jednej dyszy będzie mocniej biło a z drugiej gorzej?? Czy to tak działa że po prostu jak już jest wystarczające ciśnienie to się otwiera i koniec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Ale jak nie będą wszystkie idealnie tak samo ustawione to może tak być że z jednej dyszy będzie mocniej biło a z drugiej gorzej?? Czy to tak działa że po prostu jak już jest wystarczające ciśnienie to się otwiera i koniec?

 

Nie muszą być ustawione idealnie, większość opryskiwaczy ma ustawione tak, żeby nie kapało z dyszy po zamknięciu sekcji/wyłączeniu oprysku. Tylko dokręcać należy dość małymi 'krokami', bo im mocniej dokręcony, tym większego ciśnienia potrzebuje żeby się otworzyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paawlik227    14

Witam posiadam opryskiwacz "Biardzki" 2015r. niebieski 600l 12m belka i właśnie mam taki problem ze pękł zbiornik na tym rancie od wewnątrz co leży na ramie! Miał ktoś taki przypadek, próbował ktoś kleić ten zbiornik jeśli tak to jakim klejem silikonem itp. a może ktoś wymieniał na nowy zbiornik jeśli można taki kupić i jaki jest koszt takiego zbiornika? Z góry dzięki za każdą odpowiedz.... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Proponował bym jednak złapać za telefon i zadzwonić na serwis. U mnie we wtorek zauważyłem że ucieka gdzieś woda, również wyszło pęknięcie jak na załączonym zdjęciu. W środe zadzwoniłem, a w czwartek wieczorem przywieźli mi nowy zbiornik i pracownik jeszcze pomógł złożyć wszystko do kupy. Wszystko za "dziękuję", zrobione na gwarancji, mimo, że mój opryskiwacz również jest z 2015r

Tak więc u mnie firma po raz wtóry mocno zaplusowała

post-57932-0-34025300-1498400315_thumb.jpeg

Edytowano przez lukasz222

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1076

Jeśli już w ogóle to tylko spawanie, ale najlepiej wymień. Te zbiorniki nie są aż tak drogie. Zadzwoń do producenta firma marseplast, nie sprzedadzą Ci pewnie niebieskiego bo te robią tylko dla biardzkiego ale żólty spokojnie kupisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam biardzki 400l 12m. Wyrywa mi pompe z mocowania przy podniesieniu. Da się pracować ale pompa idzie do gory i wtedy wyrywa bagnet oleju. Ktos mial taki przypadek? Długosc walka raczej ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheLukasTeam    59

Długość wałka raczej ok, czy ok? Bo poza wałkiem jakoś nie widzę innej przyczyny wyskoczenia pompy z mocowania, jeśli jest poprawnie zamontowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25259

Długość może wydawać się ok tylko jak będzie skrzywiony to się nie złoży i wypchnie pompę. Z opisu to tylko wina wałka.

No chyba że jakieś pole magnetyczne działa przy podnoszeniu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez piotrk1233
      Witam!
       
      Opryskiwacz 400/12m. Pompa polska 120l/min.
       
      Od pewnego czasu mam problemy z opryskiwaczem. Mianowice nie trzyma mi ciśnienia.
      Mam ustawione na 3 bary, a ciśnienie skacze sobie od 2-3,5. W pompie zmieniłem już membranę, zaworki i problem nie zniknął. Co może być przyczyną?
    • Przez Adi118
      Witam, zamierzam kupić opryskiwacz zaczepiany i zmieścić się w budżecie 20 tys. na tą chwilę moim faworytem do zakupu jest opryskiwacz Biardzki 15m 1500l chciałbym zaczerpnąć opinii na jego temat. Głównie nurtuje nie jego pompa o małej wydajności nie wiem czy 130 l/min to nie za mało jak na taki opryskiwacz. 
    • Przez arteko_2
      Witam, mam problem ze zbiornikiem w opryskiwaczu Biardzki 400l, mianowicie zbiornik się rozszczelnił i chciałbym się zapytać czy można go skleić jak tak to czym? Ktoś miał podobny problem i go rozwiązał "domowym" sposobem?
    • Przez bonus25
      Co zrobić ze składającymi się lancami podczas pryskania w opryskiwaczu Biardzki 
    • Przez wujo_usiu
      Witam. Sprzedam opryskiwacz Biardzki 800 l , lance długości 15m , kupiony nowy w 2016 r , używany tylko 2 razy , jest w stanie idealnym , cena 3800 do negocjacji , woj. Łódzkie , powiat Zgierski . Dodatkowe info: http://biardzki.eu/produkty/opryskiwacze-zawieszane/800-litrow/



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj