andzin

Opryskiwacz Biardzki [połączone]

Polecane posty

Paramonov    73

No tylko próbowałem to przetkać i sie nie da ... Ok dzięki jutro spróbóje. Ogólnie tym węzem u góry woda leci cały czas jak miesza a tym od dołu już nie. Chyba że tam jakiś filter jest zaraz przed tym mieszadłem ?

Edytowano przez Paramonov

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lewy91    2

Problem ciśnienia rozwiązany :) wymieniłem wszystkie dysze w belce i problem znikł. :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paramonov    73

No dzięki przetkałem i już jest przepływ :P
Lewy na jakie dysze wymieniłeś ? U mnie też już dysze wyrobione a mam potrójne i wymieniac całą głowice to coś koło 24 zł / szt i zastanawiam sie czy nie wymienić na pojedyńcze,..

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Mieszadła nie wyłączysz, jedynie rozwadniacz w sicie.

 

 

Rozwadniacz podczas pryskania mam wyłączony, a mieszadło ciągle pracuje.

Jeśli sie mylę  - niech mnie ktoś  oświeci

 

Ja  tu czegoś nie  rozumiem , mieszadło włącza  sie  lub  wyłącza  tą żółtą  rączką 

398912433_3_644x461_opryskiwacz-biardzki

 

 

Ciśnienie  idzie  albo na  mieszadło , albo  na  sekcje /lance .

Nie  da  sie  pryskac  z włączonym mieszadłem 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25608

Mieszadło pracuje non stop i zasilane jest przez czarny przewód odchodzący od filtra do dołu zbiornika.

Żółta rączka załącza rozwadniacz w sicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tu twierdzą że to rozwadniacz . No ale faktycznie w Moim starym Biardzkim mieszadło włącza się razem z sekcjami , a tylko ten rozwadniacz pod pokrywą w sitku można włączyć lub wyłączyć , niezależnie od reszty .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

To o czym mówisz to rozwadniacz w sicie. Mieszadło ma zasilanie z tego filtra między sekcjami belki i sekcją rozwadniacza, jest włożone przy dnie zbiornika za pompą. Pryskać może i się da, ale straty ciśnienia przez mieszadło będą cholernie wysokie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

sory źle napisałem  - nieżółta  rączka  tylko  ta  czerwona , na końcu  rozdzielacza  - przy  zaworze  regulacji  cisnienia 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

A to nie odcina przypadkiem całego rozdzielacza? Miałem w swoim starym biardzkim trochę inaczej, ale i rozdzielacz nie był stałociśnieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

JAK ZAMONTÓJE SIE KRAN NA PRZEWOD OD MIESZADŁA TO SIĘ GO WYŁONCZY ATAK TO PRACÓJE CAŁY CZAS.ŻUŁTA RĄCZKA JEST OD ROZWADNIACZA W SICIE.W MOMĘCIE ZAŁONCZENIA SEKCI PRYSKAJĄCYCH TO CISNIENIE IDZIE NA SEKCIE IA RESZTA WODY NA MIESZADŁO I NA PRZELEW.MARIUSZ TA RĄCZKA NA KĄCU ROZDZIELACZA WŁAŚNIE STERÓJE PRACĄ CAŁEGO OPRYSKIWACZA-JAK MASZ ZAMKNIĘTE SEKCJE I PRZEŁOŃCZYSZ JĄ DO GURY TO DZIAŁA MIESZADŁO A JAK NA DUŁ TO PRZELEW.PODCZAS OTWARTYCH SEKCJI PRZY PRYSKANIU RĄCZKA DO GURY.

Edytowano przez stempos1980

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Odcina  , woda  idzie  wtedy  na  przelew i  sie  intensywnie  miesza...

 

 

 

stempos

nie  pisz  dużą  czcionką -  bo ostrzeżenie  zarobisz

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja też mam rozdzielacz starszego typu i mieszadło się nie wyłącza , ale to nie stanowi dla Mnie żadnego problemu . Pryskam 4-5 bar , 300l\ha .

 

Dużą czcionką i jeszcze fajnie by było bez tylu błędów B) .

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

U mnie wyłączenie belki nie powoduje wyłączenia mieszadła, choć elektrozawór jest przed filtrem. Tak ma być, bo ciecz powinna się mieszać non stop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

W  starszym  typie  - było tak  

370794181_2_644x461_opryskiwacz-zawiesza

 

Ta  rączka  pod  manometrem -  to  to  samo  co  ta  wajcha  na  koncu  w nowszym 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No , i ten pierwszy czarny pstryczek od prawej jest od rozwadniacza w sicie , a mieszadło czarnym wężem w dół i nie ma jak go wyłączyć samego .

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

można wyłączyć mieszadło montując kran na przewodzie.a co wy się tak czepiacie każdemu zdarza się popełniać błędy-ogólnie nie wszyscy są święci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nikt się nie czepia , a tylko zwraca uwagę B) . Moim zdaniem żaden kran nie potrzebny bo ciecz powinna się mieszać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

masz racje że ciecz powinna się mieszać cały czas ale jak używa się śor który bardzo się pieni to takie wyłączenie pod koniec zbiornika to jest dobra rzecz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lewy91    2

No dzięki przetkałem i już jest przepływ :P

Lewy na jakie dysze wymieniłeś ? U mnie też już dysze wyrobione a mam potrójne i wymieniac całą głowice to coś koło 24 zł / szt i zastanawiam sie czy nie wymienić na pojedyńcze,..

Ja wymoenilem na zwykle dysze takie co miałem niebieskie za 2 zł szt. Głowice mam pojedyncze. Do potrójnych możesz kupić też same dysze to wyniesie Ciebie grosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek1312    10

Witam panowie potrzebuje informacji od kogoś kto rozlewa RSM biardzkim a mianowicie jakie ciśnienie i jakie końcówki macie i jaka dawka ? chce rozlewac i mniej więcej się zorientować i jakieś porady kto już rozlewał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez piotrk1233
      Witam!
       
      Opryskiwacz 400/12m. Pompa polska 120l/min.
       
      Od pewnego czasu mam problemy z opryskiwaczem. Mianowice nie trzyma mi ciśnienia.
      Mam ustawione na 3 bary, a ciśnienie skacze sobie od 2-3,5. W pompie zmieniłem już membranę, zaworki i problem nie zniknął. Co może być przyczyną?
    • Przez Adi118
      Witam, zamierzam kupić opryskiwacz zaczepiany i zmieścić się w budżecie 20 tys. na tą chwilę moim faworytem do zakupu jest opryskiwacz Biardzki 15m 1500l chciałbym zaczerpnąć opinii na jego temat. Głównie nurtuje nie jego pompa o małej wydajności nie wiem czy 130 l/min to nie za mało jak na taki opryskiwacz. 
    • Przez arteko_2
      Witam, mam problem ze zbiornikiem w opryskiwaczu Biardzki 400l, mianowicie zbiornik się rozszczelnił i chciałbym się zapytać czy można go skleić jak tak to czym? Ktoś miał podobny problem i go rozwiązał "domowym" sposobem?
    • Przez bonus25
      Co zrobić ze składającymi się lancami podczas pryskania w opryskiwaczu Biardzki 
    • Przez wujo_usiu
      Witam. Sprzedam opryskiwacz Biardzki 800 l , lance długości 15m , kupiony nowy w 2016 r , używany tylko 2 razy , jest w stanie idealnym , cena 3800 do negocjacji , woj. Łódzkie , powiat Zgierski . Dodatkowe info: http://biardzki.eu/produkty/opryskiwacze-zawieszane/800-litrow/



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj