andzin

Opryskiwacz Biardzki [połączone]

Polecane posty

Agrest    25517

Manometr chodzi jak sprawdzałem sprężarką. Czy przyczyną może być ta uszczelka co się w nią wkręca manometr https://archiwum.allegro.pl/oferta/przepona-uszczelka-pod-manometr-19x30x34-inco-nowa-i2675170244.html tak to wygląda wydaje mi się że jest pęknięta i przez to nie ma ciśnienia na zegarze. 

Jeśli manometr działa to może spróbuj go wykręcić i włącz opryskiwacz bez manometru. Obstawiam zapchany kanalik dolotowy. Ten kapturek co pokazałeś to był używany w niektórych opryskiwaczach i był on zalany olejem. Jeśli nawet byłby pęknięty to ciecz i tak wywierała by ciśnienie na manometrJa u siebie nie mam tego i oprysk bezpośrednio oddziaływuje na zegar. U mnie skrystalizował oprysk i ciecz nie dochodziła do manometru

 

 

Lewy91 - to jest mieszadło. powinno pracować ciągle. Ja obstawiam, że może być rozrobiona dysza i za dużo cieczy idzie na mieszadło stąd niskie ciśnienie. Dopiero przy zamknięciu sekcji ciśnienie Ci znacząco wzrasta bo ciecz nie może w krótkim czasie przelecieć przez mieszadło.

 

W rozdzielaczu może popsuć się zawór przelewowy, ale nie rozkręcałem więc nie wiem. u starej ślęzy szwankowała śruba od regulacji ciśnienie - korodował taki grzybek w środku i zacinał się, wskutek czego ciecz szła na przelew zamiast na sekcje.

Edytowano przez Agrest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19920    69

Ja miałem podobnie w Jarmecie. Ciśnienie powoli znikało. Wymieniłem membrany posprawdzałem zaworki i dalej to samo. Wymieniłem pompę i po problemie. Popieram teorie TomaszStach o tym mimośrodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal009    27

@Uziu92, @Fujitsu, @johnsoon dzięki za wskazówki.

 

Byłem, zobaczyłem i nabyłem. Zrobiłem test na miejscu czy działa. Później nalałem wody i zrobiłem test wodą. Nawet ładnie pryska i ta stabilizacja jako tako działa. Na moje ary wystarczy.  :D  Jedyne co to muszę jakiś niewielki obciążnik na przód zrobić. 

Stabilizacja hydrauliczna za droga jak na mój areał.  :D

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja miałem podobnie w Jarmecie. Ciśnienie powoli znikało. Wymieniłem membrany posprawdzałem zaworki i dalej to samo. Wymieniłem pompę i po problemie. Popieram teorie TomaszStach o tym mimośrodzie.

No widzisz, a ja właśnie tą pompę którą założyłem to wziąłem ze swojego jarmeta. Tylko mówię, on ma już ponad 15 lat i pompę miał jeszcze tą z pilmetu. A ta z biardzkiego wytrzymała mi 4 lata. Kiedyś jak będzie mi się bardzo nudziło to ją rozłożę i zobaczę co się stało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7957

ja wzialem biardzkiego z pompa wloska, moze bedzie troche lepsza od tych standardowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murphys    152

Nie zapomnijcie o oleju ;) Ja swojego kupilem to bylo nizej minimum i dziwnego koloru. Wiec to spuscilem i nalalem nowy olej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fza    3

No widzisz, a ja właśnie tą pompę którą założyłem to wziąłem ze swojego jarmeta. Tylko mówię, on ma już ponad 15 lat i pompę miał jeszcze tą z pilmetu. A ta z biardzkiego wytrzymała mi 4 lata. Kiedyś jak będzie mi się bardzo nudziło to ją rozłożę i zobaczę co się stało...

 

Przy rozkładaniu i po rozłożeniu przekonasz się, że te pompy (niskobudżetowe, rodzimej produkcji) mają wady konstrukcyjne - ich produkcja powinna być wstrzymana.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal009    27

Nie zapomnijcie o oleju ;) Ja swojego kupilem to bylo nizej minimum i dziwnego koloru. Wiec to spuscilem i nalalem nowy olej

 

Dzięki za uwagę. Dzisiaj sprawdzę. Jakim olejem zalałeś? Ile go mniej więcej wchodzi? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pjoter12    5

ja mam biardzkiego 400l już 5 lat i jak narazie to mechanizm ten co tam na dole jest to na regeneracji byl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

Zależy kto ile pryska. Taka pompa powinna wytrzymać te 600ha, jak sie rozleci to nie opłaca się regenerować czy naprawiać tylko kupić nową (około 450zl brutto) chyba że to jakiś szczegół typu rozerwana membrana.


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Rozbierał ktoś pompę ? Na co uważać ? Po zimie chyba , pojawił się przeciek i trzeba by poprawić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie , bokami przy tych jakby deklach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Chodzi o lewą i prawą stronę . Membrana zdaje się jest od góry .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheLukasTeam    59

Na górze pompy masz powietrznik, a po bokach są membrany. Przy ewentualnym rozbieraniu i składaniu pompy zwróć uwagę na zawory, żebyś odwrotnie nie założył któregoś. I daj nowe oringi na zaworki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ok . zapamiętam . Na razie chyba poczekam do końca sezonu , bo tyko kapie , ale zrobię .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paramonov    72

Z filtra rozdzielacza idzie wąż na dół do zbiornika jak ściągne wąż to woda z niego leci a  do zbiornika już nie... Nie wiem tam jest jakiś zawór ciśnieniowy ?:) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

To jest wąż do mieszadła. Jak leci woda to znaczy, że syf przytkał dyszę mieszadła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez piotrk1233
      Witam!
       
      Opryskiwacz 400/12m. Pompa polska 120l/min.
       
      Od pewnego czasu mam problemy z opryskiwaczem. Mianowice nie trzyma mi ciśnienia.
      Mam ustawione na 3 bary, a ciśnienie skacze sobie od 2-3,5. W pompie zmieniłem już membranę, zaworki i problem nie zniknął. Co może być przyczyną?
    • Przez Adi118
      Witam, zamierzam kupić opryskiwacz zaczepiany i zmieścić się w budżecie 20 tys. na tą chwilę moim faworytem do zakupu jest opryskiwacz Biardzki 15m 1500l chciałbym zaczerpnąć opinii na jego temat. Głównie nurtuje nie jego pompa o małej wydajności nie wiem czy 130 l/min to nie za mało jak na taki opryskiwacz. 
    • Przez arteko_2
      Witam, mam problem ze zbiornikiem w opryskiwaczu Biardzki 400l, mianowicie zbiornik się rozszczelnił i chciałbym się zapytać czy można go skleić jak tak to czym? Ktoś miał podobny problem i go rozwiązał "domowym" sposobem?
    • Przez bonus25
      Co zrobić ze składającymi się lancami podczas pryskania w opryskiwaczu Biardzki 
    • Przez wujo_usiu
      Witam. Sprzedam opryskiwacz Biardzki 800 l , lance długości 15m , kupiony nowy w 2016 r , używany tylko 2 razy , jest w stanie idealnym , cena 3800 do negocjacji , woj. Łódzkie , powiat Zgierski . Dodatkowe info: http://biardzki.eu/produkty/opryskiwacze-zawieszane/800-litrow/



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj