andzin

Opryskiwacz Biardzki [połączone]

Polecane posty

Gość   
Gość

Czyli ok. jakie ciśnienie w pompie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheLukasTeam    59

Ciśnienie to już zależy od tego ile potrzebujesz wypryskać cieczy na hektar, ogólnie ile mi potrzeba to pompa tyle mi poda ciśnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie na zegarze , tylko w pompie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czyli też ok . No to nie pomogę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Ja na jesieni też nie mogłem dobić ciśnienia do wymaganej wartości, wymiana mieszadła pomogła, serwis twierdzi że zdarza się, że "się rozszczelnia"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lewy91    2

Jeśli masz zwykły rozdzielacz nie stałociśnieniowy to ciśnienie będziesz miał wyższe przy zamkniętej jednej sekcji.Ale najprawdopodobniej to może być wina rozdzielacza i puszcza ciecz na przelew. Zobacz też czy nie masz ciągle załączonego rozwadniacza w sicie.
Jaka belka końcówki i wydajność pompy? Może za słaba pompa.

Jaka dysza w mieszadle? - może się zużyła i dużo cieczy idzie na mieszadło



Belka 12M, rozwadniacz wylaczony. wszystko jest oryginalnie pryskam nim kilka lat i nie było problemu do tej pory. Dzisiaj robiłem oprysk i dwa przejazdy pryskalo mi 3 atmosfery a na trzecim przejeździe nic nie przestawiajac wzrosło mi na 4.5. Wydajność pompy to 120. Edytowano przez Lewy91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

prędzej będzie wina rozdzielacza.po tylu latach może szwankować.ja wymieniałem na gwarancji bo nie działał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

Nadal nie napisałeś jaki rozdzielacz.

Ale skoro nagle wzrosło ciśnienie to może jakiś syf zatkał dyszę mieszadła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lewy91    2

Rozdzielacz mam zwykły nie stalocisnieniowy. Dzisiaj rozbiorze wszystko po czyszcze i zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja miałem identycznie w biardzkim. Paru znajomych też. W moim przypadku pomogła wymiana pompy. Tyle że została mi po starym opryskiwaczu to tylko łożyska i zaworki zrobiły koszty. Teraz mam założoną tą starą polską pompę i jest ok

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No właśnie nie wiem. Zaworki były ok, przepony też a nie daje ciśnienia. Mam teorię że może ten mimośród się wyrobił i przepony nie mają dostatecznego skoku. Ale jeszcze jej nie rozebrałem więc nie wiem. Bo na dobrą sprawę tylko to w tej pompie zostało...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal009    27

Witam. 

Przymierzam się do opryskiwacza Biardzki 400l 12m zawór stałociśnieniowy 5 sekcji, końcówki 3 pozycyjne. Czy to dobry wybór? 

Czy mając fakturę zakupu ma być jeszcze jakaś naklejka (atest jak w starym sprzęcie się robi)? Dzisiaj się pewnie wybiorę po niego, więc poradźcie na co zwrócić uwagę przy oglądaniu nowego opryskiwacza?

Edytowano przez michal009

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obszarnik    3

Atest chyba dostaniesz do ręki, bez naklejki. Dopiero na następnym badaniu dostaniesz naklejkę.

Zwróć uwagę na wszelkie połączenia, kolanka plastikowe. Wszyscy polecają też hydrauliczną stabilizację - ja akurat nie mam bo mam równe pola. Poza tym to - jak ktoś napisał - sprzęt budżetowy, cudów tu nie ma. Wiele pewnie zależy od egzemplarza na jaki trafisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Przestał mi działać po zimie manometr w Biardzkim, jak może być tego przyczyna dosłownie nie pokazuje nic ale ciśnienie robocze jest tak jak było ustawione od początku bo dalej wypryskuje tyle samo na ha (200L/ha). Ktoś coś podpowie? 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7969

Stabilizacja hydrauliczna fajna sprawa, a co do reszty to malowanie nie powala, a tak to jest okej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fujitsu    16

Za te pieniądze nowego nic lepszego nie znajdziesz, Co do atestu u mnie była naklejka ale na 3 lata, Na szkoleniu mówili że nowe mają atestu 5 lat, U mnie od paru lat tylko zapinam leje wode i pryskam bez zbednych przeglądów czy chodzi czy nie, Zero awari z czystym sumieniem moge polecić, Pracuje na ok 30ha 

 

Teraz tak patrze po ile stoją na allegro to taki jak mój 600l belka 15metrów podrożał o jakieś 1300zł, 

Edytowano przez Fujitsu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnsoon    7

Malowanie słabe, ale u mnie złazi głównie przez rsm. 4 rok 0 awarii. Leje wode i pryskam. Bardzo dobra pompa, chodzi na małych obrotach. Przeciętne końcówki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

Przestał mi działać po zimie manometr w Biardzkim, jak może być tego przyczyna dosłownie nie pokazuje nic ale ciśnienie robocze jest tak jak było ustawione od początku bo dalej wypryskuje tyle samo na ha (200L/ha). Ktoś coś podpowie? 

Pierwsza sprawa sprawdź czy mróz go nie przeciągnął tak, że wskazówka jest na 0, ale opiera się trzpień z drugiej strony (tak miałem w tym roku w Lochmannie)

Kolejny krok -  wykręć go - najprawdopodobniej skrystalizował Ci oprysk i przytkał kanalik. Cienki drucik i sprężarka powinny pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lewy91    2

Koledzy wrócę jeszcze do tematu tego ciśnienia. Powiedzcie mi na jakiej zasadzie działa ta biała fajka w zbiorniku na dole, to chyba jest mieszadło hydrauliczne tak? 

Jak włączam sekcje do pryskania to przez nią ma lecieć ciecz czy nie ? U mnie w trakcie wykonywania oprysku leci przez nią. Może to przez to jest zbyt niskie ciśnienie. Sprawdzałem pompę w innym opryskiwaczu i daje cisnienie jak trzeba. Do sprawdzenia został jeszcze jedynie rozdzilelacz ale co w nich może być nie tak? gdyby było gdzieś przytkane to by cisnienie pokazywało wyższe a nie małe. 

Edytowano przez Lewy91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez piotrk1233
      Witam!
       
      Opryskiwacz 400/12m. Pompa polska 120l/min.
       
      Od pewnego czasu mam problemy z opryskiwaczem. Mianowice nie trzyma mi ciśnienia.
      Mam ustawione na 3 bary, a ciśnienie skacze sobie od 2-3,5. W pompie zmieniłem już membranę, zaworki i problem nie zniknął. Co może być przyczyną?
    • Przez Adi118
      Witam, zamierzam kupić opryskiwacz zaczepiany i zmieścić się w budżecie 20 tys. na tą chwilę moim faworytem do zakupu jest opryskiwacz Biardzki 15m 1500l chciałbym zaczerpnąć opinii na jego temat. Głównie nurtuje nie jego pompa o małej wydajności nie wiem czy 130 l/min to nie za mało jak na taki opryskiwacz. 
    • Przez arteko_2
      Witam, mam problem ze zbiornikiem w opryskiwaczu Biardzki 400l, mianowicie zbiornik się rozszczelnił i chciałbym się zapytać czy można go skleić jak tak to czym? Ktoś miał podobny problem i go rozwiązał "domowym" sposobem?
    • Przez bonus25
      Co zrobić ze składającymi się lancami podczas pryskania w opryskiwaczu Biardzki 
    • Przez wujo_usiu
      Witam. Sprzedam opryskiwacz Biardzki 800 l , lance długości 15m , kupiony nowy w 2016 r , używany tylko 2 razy , jest w stanie idealnym , cena 3800 do negocjacji , woj. Łódzkie , powiat Zgierski . Dodatkowe info: http://biardzki.eu/produkty/opryskiwacze-zawieszane/800-litrow/



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj