andzin

Opryskiwacz Biardzki [połączone]

Polecane posty

tomn95    51

Co myślicie o zamianie filtra zaworu sterującego na ten krótszy ?

Edytowano przez tomn95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Jakość wykonania tego wkładu to jakaś pomyłka. W sadowniczym mam mniejszy i jest lepiej. Swoją drogą od 2004 roku nie było wymieniane mieszadlo. Warto byłoby je wymienić? Może coś jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek83    7

krótszy ma mniejszą wydajność bo i mniejszą powierzchnię filtrowania. Im większy filtr tym lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maryush    9

Ale lipa w grudniu zgodziłem biardzkiego 600/15 z zaworem stało ciśnieniowym za 4800zł i poczekałem do dziś tak mi zeszło. A w tym roku były 2podwyżki i po wielkich targach kupiłem za 5300zł ale interes zrobiłem i mówią że jeszcze podrożeje.

 

Info prosto z targów w Kielcach: Biardzki 600l, 15m, hydrauliczna regulacja lancy i zawór stało ciśnieniowy: 6500zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

Witam mam opryskiwacz Biardzki 300l z 2015 r i zaczą mi szwankować a mianowicie coś z ciśnieńiem a w dodatku przy regulacji ciśnienia są śruby i leci mi woda próbowałem to dokręcić ale nic to nie daje ,rozdzielacz mam Duro trzy sekcyjny standardowy przy tym modelu ,manometr pokazuje słabe ciśnienie co może być tego przyczyną .Rozkręciłem cały i nie widać by coś było by zepsute ,pompa ciśnienie daje bo przez to chyba przepuszcza  koło regulacji i na mięszadło idzie woda .

Ewentualnie jak to sprawdzić żeby wykluczyć pokoleji co jest dobre.Wcześniej jak pryskałem to trzymało 5 atm a teraz 1,5 jeszcze jak zamkne węza od filtra to wtedy podnosi się ciśnienie do 5atm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

krótszy ma mniejszą wydajność bo i mniejszą powierzchnię filtrowania. Im większy filtr tym lepiej.

To czemu syf zbiera się na samym dnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

Kolego Greg91 u mnie tak samo kapie po tych śrubkach przy regulacji ciśnienia dokręcałem i nic to nie daje jak jest ciśnienie powyżej 5 atm.a co do twojego problemu to siada rozdzielacz a dokładnie ta część od regulacji ciśnienia.mi na gearanci jak padł rozdzielacz to wcale nie dawał ciśnienia na belki tylko na przelew.musisz zamówić tę część od regulacji ciśnienia albo cały rozdzielacz u biardzkiego albo w sklepie.                 Tomn95 w każdym filtrze najwięcej syfu będzie na samym dnie.nie zmieniaj na mniejszy bo to wielkość filtra zależy od przepływu ciecz

Edytowano przez stempos1980

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

Kolego Greg91 u mnie tak samo kapie po tych śrubkach przy regulacji ciśnienia dokręcałem i nic to nie daje jak jest ciśnienie powyżej 5 atm.a co do twojego problemu to siada rozdzielacz a dokładnie ta część od regulacji ciśnienia.mi na gearanci jak padł rozdzielacz to wcale nie dawał ciśnienia na belki tylko na przelew.musisz zamówić tę część od regulacji ciśnienia albo cały rozdzielacz u biardzkiego albo w sklepie.                 Tomn95 w każdym filtrze najwięcej syfu będzie na samym dnie.nie zmieniaj na mniejszy bo to wielkość filtra zależy od przepływu ciecz

 

Tak tez myślę ale że w tym jest przyczyna.Ale po konsultacji z serwisem stanęło na membramie regulatora,po rozebraniu kolejnym nawet przekrecilem odwrotnie membramie i zakreciłem to się ciśnienie poprawiło i nie kapie jak przedtem zobaczę jak wymienię na nową jak będzie działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

Posiadam rozdzielacz stałociśnieniowy taki jak na zdjęciu poniżej, jest to chyba firma braglia. Nie mogę go wyregulować robię wszystko wg instrukcji, po wykonaniu regulacji i otwarciu wszystkich sekcji ciśnienie spada mi o 1,5 bara, o tyle ile zmniejszę ciśnienie  na zaworkach kompensacyjnych przy zamkniętej sekcji to otyle  obniży się  ciśnienie później po otwarciu sekcji. Rozbierałem cały rozdzielacz nie widać żeby coś się zużyło albo pękło. Może ktoś opisać zasadę działania tego rozdzielacza, albo ma pomysł co w nim padło? Ja nie mam pojęcia co odpowiada za utrzymywanie stałego ciśnienia.

post-28387-0-76410600-1490345262_thumb.jpg

Edytowano przez Laver

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

Kolego zrób tak - nalej wody do opryskiwacza, załącz wszystkie sekcje i ustaw stałe obroty ciagnika jak i ciśnienie jakim najprawdopodobniej będziesz pryskać. 

Powiedzmy że masz np ciśnienie 3 przy załączonych wszystkich sekcjach. Zamykasz pierwszą. Jeśli ciśnienie pozostało niezmienione to nic nie regulujesz. Jeżeli ciśnienie się zmieniło to kręcisz tym małym pokrętłem przy sekcji do momentu uzyskania wartości 3 (odpowiednio w prawo lub lewo)

Jak uregulujesz, otwierasz sekcję i zamykasz kolejną. Ponownie regulujesz do wartości 3. I tak z każdą kolejną sekcją. 

Powinno działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

Problem rozwiązany, okazało się że przy otwartych sekcjach część wody leciała  z powrotem do zbiornika. Powiginały się te bolczyki przy klawiszach od sekcji  nie domykało w środku otworów. Tylko teraz tak się zastanawiam dlaczego pogięło te bolczyki.

Edytowano przez Laver

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sony61325    0

Witam wszystkich zamierzam kupić bradzkiego 1500 litrów z komputerem comand 190 hydro belką 15 calibro hydro czy ktoś z was posiada taki opryskiwacz i mógł coś podpowiedzieć bo w sklepie to wszystko pięknie ładnie wiecie sami ale mam pytanie jak to się sprawuje w rzeczywistości pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

Ma ktoś z was biardzkiego z sterownikiem optima 20? Jak działa ta regulacja ciśnienia? Da się płynnie ustawić ciśnienie czy skaczę ono jak głupię?  Przydatna to rzecz w opryskiwaczu zawieszanym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

czy zawór stałociśnieniowy w opryskiwaczu 400l to ważna inwestycja czy można sobie odpuscić, za dużo tego pryskania to miał nie będę a bez tego zaworu miałbym do kupienia w dobrej cenie biardzkiego, także czy przydaje się ten zawór?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wasyl11    0

Witam. Mam ktoś może tabelkę z wydajnosciami rozpylaczy dla opryskiwacza biardzkiego w zależności od ciśnienia końcówki rozpylaczy prędkości. Z góry dziękuję zaodpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Proszę bardzo:)

post-173820-0-88454600-1491030804_thumb.jpg

Edytowano przez PRIMO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

Zawór stałociśnieniowy powinien być standardem w każdym opryskiwaczu. Z resztą nie duża dopłata, bo w okolicach 200zl z tego co pamiętam.


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek161    3

witam mam opryskiwacz biardzki 400l i chciałbym nim opryskać 2 ha ciągnik współpracujący z nim to c 330 i moje pytanie brzmi jakie ciśnienie ustawić i prędkośc żeby osiągną 200l na ha oraz jak zmierzyć prędkość ciągnika?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

czy polecacie opryskiwacz biardzki 400l/12m czy lepiej z 500zł dołozyć i jakiś krukowiak czy warto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez piotrk1233
      Witam!
       
      Opryskiwacz 400/12m. Pompa polska 120l/min.
       
      Od pewnego czasu mam problemy z opryskiwaczem. Mianowice nie trzyma mi ciśnienia.
      Mam ustawione na 3 bary, a ciśnienie skacze sobie od 2-3,5. W pompie zmieniłem już membranę, zaworki i problem nie zniknął. Co może być przyczyną?
    • Przez Adi118
      Witam, zamierzam kupić opryskiwacz zaczepiany i zmieścić się w budżecie 20 tys. na tą chwilę moim faworytem do zakupu jest opryskiwacz Biardzki 15m 1500l chciałbym zaczerpnąć opinii na jego temat. Głównie nurtuje nie jego pompa o małej wydajności nie wiem czy 130 l/min to nie za mało jak na taki opryskiwacz. 
    • Przez arteko_2
      Witam, mam problem ze zbiornikiem w opryskiwaczu Biardzki 400l, mianowicie zbiornik się rozszczelnił i chciałbym się zapytać czy można go skleić jak tak to czym? Ktoś miał podobny problem i go rozwiązał "domowym" sposobem?
    • Przez bonus25
      Co zrobić ze składającymi się lancami podczas pryskania w opryskiwaczu Biardzki 
    • Przez wujo_usiu
      Witam. Sprzedam opryskiwacz Biardzki 800 l , lance długości 15m , kupiony nowy w 2016 r , używany tylko 2 razy , jest w stanie idealnym , cena 3800 do negocjacji , woj. Łódzkie , powiat Zgierski . Dodatkowe info: http://biardzki.eu/produkty/opryskiwacze-zawieszane/800-litrow/



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj