andzin

Opryskiwacz Biardzki [połączone]

Polecane posty

20CBR12    209

Jedynie dla twojego komfortu możesz za to dopłacić ale za hydrauliczna amortyzacje warto zdecydowanie dopłacić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morfek    49

bo w tej chwili mam 11 ha kukurydzy do opryskania. Mysle ze chwasty+ plus jakas odżywka jak w koncu mialbym swoj sprzet i do tego jakies 25ha zielonego i na to lalbym rsm wiec nie wiem czy amortyzacja mi sie bedzie opalać. Grunty mam rowne jak deski. Ze sterowaniem chodzi mi tylko o to czy bym do niego sięgał z kabiny. A ile amortyzacja kosztuje? bo o to akurat nie dopytalem. Pewnie bedzie tak ze bede żałował ze nie wezme ale to dopiero jak wyjadę pryskać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

@tomektroszyński
dlaczego nie przydatne? Lepiej się wspinać z baniakami i workami po drabinie? Do opryskiwaczy zawieszanych Biardzkiego do 800l pojemności nie warto brać, bo mają nisko zbiorniki. Do 1000 i 1200l już warto a nawet bym powiedział trzeba.

@morfek ,
nie wiem jak do MTZ ale do Claasa trzeba brać sterownik choćby najprostszy praca/ przelew, czyli optum10 bo później trzeba będzie sięgać chyba miotłą z długim kijem do rozdzielacza. Podejrzewam że przy MTZ też będzie problem.

co do amortyzacji hydraulicznej to nie ma czegoś takiego, chyba że chodzi o poziomowanie wymuszone za pomocą siłownika do tego też warto dopłacić bo te opryskiwacze można powiedzieć nie mają stabilizacji belki z prawdziwego zdarzenia tylko coś ala stabilizacja, która czasami nie wyrabia i trzeba ją wspomóc właśnie tym siłownikiem a belka może wariować nawet na równym terenie np podczas dziury, mocnych zakrętów czy większych prędkości. Dopłata - tutaj nie chcę walnąć głupoty ale dopłacałem 200-300zł za do czyli nie dużo, chociaż wiadomo tutaj 200 tam 300 potem 500zł i już mamy 1000zł więcej.

z mojej strony na pewno trzeba wziąć zawór stało ciśnieniowy. To jest podstawa. Tak samo rozwadniacz boczny dla 1000 i 1200l no i siłownik do poziomowania belki. Reszta już zależy od wymagań i późniejszego komfortu


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morfek    49

tu 100 za stalocisnieniowy, tam 650 za sterownik a jeszcze gdzie indziej poziomowanie 600 i wychodzi 1300 a wiec 1/3 opryskiwacza :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

To prawda sięgnąć żeby zamknąć sekcję czy to w 800 czy 1000litrów to muszę sie odwrócić na fotelu i jeszcze sporo wychylic, no ale jakoś bardzo mi nie przeszkadza że nie trzymie kierownicy przez kilka sekund
Oczywiście chodziło mi o hydrauliczne poziomowanie- mówie o tym że warto bo mam porównanie 800l kupiłem z tym mechanicznym to bez porównania na lancach 15m może ze 120ha tylko opryskalem tak i dokupilem hydrauliczne, no i nie ma porównania duuuuużo lepiej było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Forg    3

Kupił ktoś ostatni biardzki 600/15m jak to wygląda cenowo? Pytałem u handlarza to mi mówił że 4200zł+ 600zł poziomowanie i 200zawór stało ciśnieniowy myślałem nad tym z pilotem(800zł) ale nie wiem czy do c360 jest potrzebny powinienem bez problemu sięgnąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Ja kupiłem  600/15  we  wrześniu  chyba  . Z  hydraulicznym poziomowaniem  i  zaworem  stałociśnieniowym  , kosztował mnie  4800 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Forg    3

Jakim traktorem pryskasz dobrze jest wyłączać i włączać opryskiwacz czy trzeba  się gimnastykować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Ja kupiłem  600/15  we  wrześniu  chyba  . Z  hydraulicznym poziomowaniem  i  zaworem  stałociśnieniowym  , kosztował mnie  4800 

 

oooo czyli biardzkie potaniały. Bo ja kupiłem w 2012 roku tez 600l i 15m ze stałocisnieniowym zaworem, stabilizacją grawitacyjną nie hydrauliczną i kosztował mnie tez 4800 zł

Edytowano przez andrzej1988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

zetorem  7211 , nie ma  problemu z zamykaniem  sekcji i  wyłączaniem .

Nie  wiem  czy potaniały , mnie  tyle kosztował . W 2012 roku  były już lacne  calabria ? 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheLukasTeam    59

Witam. Zamówiłem wczoraj u producenta nową pompę P-120. Dzisiaj paczka przyszła, niestety osobiście jej nie odbierałem. Wieczorem rozpakowałem karton, w środku wszystko zalane olejem włącznie z pompą. Jeszcze bym to przeżył, ale jak zobaczyłem, że śruba od mocowania pompy jest zgięta, to się lekko poirytowałem. I co w tej sytuacji powiecie na to? Jest szansa, że dadzą inną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

To  raczej  wina przewoźnika  , nie producenta  .

Trzeba otwierać paczkę przy kurierze  - jesli delikatna  przesyłka  .W tej  sytuacji  watpię  czy  coś ugrasz 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7884

zalane olejem i zgiete bo prawdopodobnie Twoja paczka fruwała, watpie ze cos ugrasz, ale spróbuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7884

niestety to sie zdarza w roznych firmach, tez kiedys dostałem pokiereszowana paczke, sam nie odbierałem, tyle ze w srodku byla rzecz ktorej nic sie nie stało i ktorej rzucaniem nie dalo sie uszkodzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Forg    3

Ale lipa w grudniu zgodziłem biardzkiego 600/15 z zaworem stało ciśnieniowym za 4800zł i poczekałem do dziś tak mi zeszło. A w tym roku były 2podwyżki i po wielkich targach kupiłem za 5300zł ale interes zrobiłem i mówią że jeszcze podrożeje.

Edytowano przez Forg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7884

dobrze ze mi sie udalo kupic przed nowym rokiem i podwyzkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

..fakt 500zł drożej nie samowita podwyżka- jedno tankowanie ciągnika średniej wielkości i to nie w każdym przypadku do pełna...drożyzna!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek83    7

podrożeje u wszystkich, bo na rynku stali jest czyste szaleństwo - ceny szybują, co więcej nie ma stałej ceny na okres dłuższy niż jeden dzień, na wszystko trzeba czekać itp. Zamawiasz stal i nie wiesz kiedy ją dostaniesz i ile za nią zapłacisz.

A co za tym idzie szybują ceny np. śrub, sworzni, łożysk itd.

I tak jest w całej Europie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheLukasTeam    59

A więc sprawa z pompą wygląda tak. Wczoraj zadzwoniłem do firmy Biardzki i przedstawiłem jak sprawa się miała. Pan z serwisu powiedział, że to żaden problem i już wysyła kuriera po uszkodzoną pompę. Dzisiaj ten sam kurier przywiózł nową, sprawną pompę i temat zakończony.

Także duży + należy się producentowi  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Co do serwisu Biardzkiego to nie dawno szwagier chciał zrobić remont swojej pompy bo już ladnych pare lat przepracowała ale nie mógł zbić łożysk z wałka wiec zadzwonił do Bierdzkiego. Zaproponowali mu nowa pompę w zamian za starą za 300zł. Kurier przywiózł nowa pompę zabrał starą i sprawa załatwiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez piotrk1233
      Witam!
       
      Opryskiwacz 400/12m. Pompa polska 120l/min.
       
      Od pewnego czasu mam problemy z opryskiwaczem. Mianowice nie trzyma mi ciśnienia.
      Mam ustawione na 3 bary, a ciśnienie skacze sobie od 2-3,5. W pompie zmieniłem już membranę, zaworki i problem nie zniknął. Co może być przyczyną?
    • Przez Adi118
      Witam, zamierzam kupić opryskiwacz zaczepiany i zmieścić się w budżecie 20 tys. na tą chwilę moim faworytem do zakupu jest opryskiwacz Biardzki 15m 1500l chciałbym zaczerpnąć opinii na jego temat. Głównie nurtuje nie jego pompa o małej wydajności nie wiem czy 130 l/min to nie za mało jak na taki opryskiwacz. 
    • Przez arteko_2
      Witam, mam problem ze zbiornikiem w opryskiwaczu Biardzki 400l, mianowicie zbiornik się rozszczelnił i chciałbym się zapytać czy można go skleić jak tak to czym? Ktoś miał podobny problem i go rozwiązał "domowym" sposobem?
    • Przez bonus25
      Co zrobić ze składającymi się lancami podczas pryskania w opryskiwaczu Biardzki 
    • Przez wujo_usiu
      Witam. Sprzedam opryskiwacz Biardzki 800 l , lance długości 15m , kupiony nowy w 2016 r , używany tylko 2 razy , jest w stanie idealnym , cena 3800 do negocjacji , woj. Łódzkie , powiat Zgierski . Dodatkowe info: http://biardzki.eu/produkty/opryskiwacze-zawieszane/800-litrow/



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj