andzin

Opryskiwacz Biardzki [połączone]

Polecane posty

lonoh    194

Ja bym brał 800-tke, sam wziąłem we wrześniu ub. roku 600l i teraz żałuje, bo z 6-setką 30 sobie nie radzi za dobrze i tak, a do 902 jest jak zabawka. Tobie do zetorka też 800l spokojnie podejdzie. Co do malowania to u mnie po niecałym roku dość intensywnej pracy (ale bez RSM narazie) nie ma problemów z farbą ani spawami (odpukać), lanca 15m jest na zatrzaskach więc się nie złoży, jedyne co mnie irytuje w samej belce to że na zakrętach lubi zabujać tak, że końcówki haczą o ziemię, ale w opryskiwaczach z tej półki cenowej to raczej norma, że belka nie ma jakiejś super kultury pracy. Polecam też brać z siłownikiem do stabilizacji belki, całkiem inna robota niż z tą pseudo stabilizacją mechaniczną. Jeśli chodzi o wieżyczkę do podnoszenia lanc, to jest gięta

 a jak myslisz z 500l 15m biardzkim da sobie rade 30-stka? bo jestem zainteresowany kupnem takiego opryskiwacza dlatego pytam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    314

30- stka może mieć problem z udzwigiem. Może przód podnosić. Ja  swoim 3512 pryskam 600l i 15m lance, radzi sobie dobrze, jedynie przy wyjeździe z bruzdy czasem przód poderwie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam hydrauliczne poziomowanie, ale przy lancy 18-metrowej. Super sprawa, nie radzę robić samemu, fabryczne rozwiązanie jest tanie i niezawodne, w dodatku przy siłowniku masz zaworek regulujący przepływ oleju, dzięki czemu w prosty sposób można wyregulować szybkość działania siłownika. Lanca Calabria występująca w wersji 15 i 18 metrowej to super sprawa, nie ma co porównywać do tych rzemieślniczych, delikatnych dwunastek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25252

Belka 15 m calabria jest znacznie masywniejsza i z racji zastosowania grubszych i szerszych materiałów, jak i dodatkowej 3-ciej części do złożenia jest znacznie dalej odsunięta od zbiornika, a więc jest mocno przesunięty środek ciężkości.  Jeśli masz pole w obejściu to możesz ryzykować przy dociążeniu i zdrowej pompie, ale jak dojazdy to odpada. U mnie  c 330 przy 400l RSM i 12m wymiękała na poprzecznym progu np miedza ( oglądasz gwiazdy) . Często taki próg na wstecznym pokonywałem, a na polu to już szła -  z każdym metrem coraz lżej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris94    23

Ja mam właśnie obecny 500l 12m z C330 i powiem szczerze że z pełnym ma trochę problem. Tak żeby było ok leję do 400l wtedy podnośnik w miarę dobrze podnosi i sam ciągnik zachowuje się stabilnie. Teraz jak więcej pryskam to podpinam 60-tkę i wtedy pełny ale to i tak mało i właśnie chciałbym 1000-1200l ale to już do mtz-a 82. Chyba że może warto się zastanowić nad ciąganym. Zawsze mięliśmy tylko zawieszane a ciągane są raczej na duże gospodarstwa czy pola (przynajmniej tak zawsze mi się wydawało). Możecie napisać główne różnice, + i - między zawieszanym a ciąganym ? Czy dużo gorzej się manewruje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Moj c 330 wspołpracuje z 600 litrowym i leje go do pełna i nie ma problemów z tym że mam załozoną wzmocnioną pompe i zakładam TURa  i idzie jak przecinak nic nie zwodzi. Najwazniejsze to obciazyc przód i miec dobra pompe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

post-135589-0-90003900-1466785849_thumb.jpg


A tutaj Biardek 1200 litrów, powiem szczerze, że 60-ka musiała dostać solidne dociążenie z przodu :) Podnoszenie nie sprawiało problemu, bo mam pompę wzmacnianą z Hydrotoru Tuchola.

post-135589-0-72675000-1466786789_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

a jak wypada porównanie lanc 15m biardzki - promar złotki? orientuje síę ktoś? Za promarem przemawia to źe pompa i cały osprzęt jest z AGROPLAST SAWIN i miałbym serwis pod nosem...


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Agroplast nie robi znowu jakichś cudów, bez przesady, raczej typowa tandeta. W Biardzkim pompy masz włoskie. Lance Promaru trochę delikatniejsze, wybierałem właśnie między tymi dwiema firmami i wybór dwukrotnie padł na Biardzkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

 a jak myslisz z 500l 15m biardzkim da sobie rade 30-stka? bo jestem zainteresowany kupnem takiego opryskiwacza dlatego pytam

 

Powiem tak, mój jak miałem jeszcze 400l i nalewałem pod dekiel (ok 450l), to przy jeździe na nierównej drodze było czuć że przód nieco unosi, jak potem przyszło jechać z 600-litrowym i 15m belką to zakładałem mu widły na tura + dwa ciężarki z Władimirca na przedni zaczep, a i tak przy 500 litrach w zbiorniku strach było po drogach jeździć, nie wspomnę o tym jak opony i cały TUZ dostawał po d*pie. Po kupnie większego ciągnika zrezygnowałem z 30tki w zabiegach, bo ani to szybko nie obskoczysz, ani taka jazda na drodze nie jest bezpieczna. Jeśli nie masz daleko na pola to można by inwestować w tą 5-setkę, bo najwięcej z tyłu ciągnie ta złożona belka 15m, jak już było wspominane bardzo masywna i daleko wystaje w tył w pozycji transportowej. W polu już da sobie radę, bylebyś miał pompę i podnośnik w dobrym stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris94    23

A moglibyście w skrócie opisać jak działają i do czego służą "opcje dodatkowe" które można dokupić choćby do opryskiwaczy biardzki ? Są sterowniki elektroniczne optima 10, 20 i 70 . Czy dobrze myślę że służy to do otwierania/zamykania sekcji lub całego rozdzielacza przyciskiem z kabiny ciągnika bez konieczności sięgania i wyłączania ręką np. na uwrociach ? Na jakiej zasadzie i do czego służą komputery w tych opryskiwaczach ? Kiedy są pomocne i czy warto do nich dopłacać ? (kosztują raczej nie mało z tego co widziałem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Z jakimi wy prędkościami jezdzicie swoimiopryskiwaczami bo moja belka 15m opryskala może 350ha i juz 3x do remontu nie wytrzymuje profil lub spawy..jeżdżę 8-9 km/h teraz sam ja powzmacnialem w newralgicznych miejscach i dopiero teraz uważam że jest na tyle wytrzymała że nie trzeba martwić się ze zaraz coś się urwie gdy np wpadnie się w koleine...nie wiem może mój egzemplarz jest tak nie udany...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

ja jeżdże 5-6 km na godzine. Ciśnienie 2,2 atm na niebieskich ezektorowych przeciwiatrowych. Wypryskuje 230-240 l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Ja C-360 ganiam na 3 biegu z to niby prędkość ma wynosić ok. 8 km i jak do tej pory bez problemu już drugi rok belka nie pęka jedynie wytarły się mocowania i lekko przechyla się belka do tyłu pod dobrą górę. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

U mnie wychodzi 9km/h, ale użytkowany zbyt krótko by oceniać. Na pewno Calabria jest sporo lepsza i mocniejsza niż zwykłe lance 10 i 12m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Ja bym nie inwestował. Taka pompa jest cholernie droga. A ta zwykła standardowa jesli sie dba to tez długo wytrzyma. Możesz sobie kupić drugą standardową za 400 zł i mieć na zapas a tą w miedzy czasie możesz sobie naprawic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7878

może masz racje z tymi pompami ale pompy biardzkiego jak się sypną to już złom.Nie raz warto dać parę złoty więcej za jedną sztukę niż dwie i badziewie ale nie mówię żeby kupować pompę za wartość opryskiwacza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Pompe biardzkiego da sie naprawic i jest to mit ze jak sie zepsuje to do kosza. Znam ludzi którzy sami sobie naprawili i chodzi dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7878

masz racje ze da się ją naprawić ale nieraz się nie da bo koszty mogą być wysze od nowej.U mnie na razie chodzi ale już postukuje czasem.Naj bardzjej wkurzający jest rozdzielacz praktycznie 1 na rok takie to jest badziewie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7878

to masz farta.ogólnie jest ok wiekrzych zastrzeżeń niemam tylko do tego rozdzielacza.nawet niepotrafiąm go dobrze uszczelnić na 10 to już leje się z niego jak z sita

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez piotrk1233
      Witam!
       
      Opryskiwacz 400/12m. Pompa polska 120l/min.
       
      Od pewnego czasu mam problemy z opryskiwaczem. Mianowice nie trzyma mi ciśnienia.
      Mam ustawione na 3 bary, a ciśnienie skacze sobie od 2-3,5. W pompie zmieniłem już membranę, zaworki i problem nie zniknął. Co może być przyczyną?
    • Przez Adi118
      Witam, zamierzam kupić opryskiwacz zaczepiany i zmieścić się w budżecie 20 tys. na tą chwilę moim faworytem do zakupu jest opryskiwacz Biardzki 15m 1500l chciałbym zaczerpnąć opinii na jego temat. Głównie nurtuje nie jego pompa o małej wydajności nie wiem czy 130 l/min to nie za mało jak na taki opryskiwacz. 
    • Przez arteko_2
      Witam, mam problem ze zbiornikiem w opryskiwaczu Biardzki 400l, mianowicie zbiornik się rozszczelnił i chciałbym się zapytać czy można go skleić jak tak to czym? Ktoś miał podobny problem i go rozwiązał "domowym" sposobem?
    • Przez bonus25
      Co zrobić ze składającymi się lancami podczas pryskania w opryskiwaczu Biardzki 
    • Przez wujo_usiu
      Witam. Sprzedam opryskiwacz Biardzki 800 l , lance długości 15m , kupiony nowy w 2016 r , używany tylko 2 razy , jest w stanie idealnym , cena 3800 do negocjacji , woj. Łódzkie , powiat Zgierski . Dodatkowe info: http://biardzki.eu/produkty/opryskiwacze-zawieszane/800-litrow/



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj