andzin

Opryskiwacz Biardzki [połączone]

Polecane posty

TheLukasTeam    59

Panowie, sprawa ma się następująco. Po zmianie opon w ciągniku, założeniu nowych dysz 03 firmy lechler zrobiłem kalibrację opryskiwacza. Wg tabeli, którą dostałem na szkoleniu dysze 03 przy ciśnieniu 4 bar mają wydatek cieczy 1.35 l/min i 271 l/ha. A moje wyniki to 1,38 l/min przy ciśnieniu 3,6 bar. Prędkość robocza zestawu to 6km/h przy 1650 obr/min, ursus c-330m. Czy przy takim ustawieniu, w polu zrobię 400 litrami półtora hektara?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Nie zrobisz. Przy założeniu prędkości 6km/h, pokonujesz 100m/min, czyli żeby dysza (szer. robocza 0,5m) opryskała 1,5ha (15 000m2) będzie potrzeba jej 300 minut. Przy wydatku 1,38 l/min wychodzi Ci wtedy dokładnie 414 l/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheLukasTeam    59

Czyli zostaje jeszcze zmniejszyć ciśnienie, żeby zmniejszyć wydatek.


I czy wtedy ciśnienie ok 3,5 bara będzie normalnym ciśnieniem dla tych niebieskich dysz?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek254    0

Tomek254 ja też mam taki zestaw i 3 bieg 1600 obrotów 3bary i wychodzi koło 250 litrów/ha na niebieskich dyszach.

Witam. Mam do Cb jeszcze prośbę, mógłbyś zrobić zdjęcie jak masz ustawione zawory ciśnienia na poszczególnych sekcjach  

Edytowano przez Tomek254

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na razie mam przestawiony bo rozlewam RSM więc jeżdżę MTZ-etem. 800 kilogramów płynu na moich górach sprawia że oglądam niebo w 355. 

Zauważyłem że się pomyliłem miało być 1400obr czyli koło 6km/h

Edytowano przez marcinnowicki87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek254    0

Na razie mam przestawiony bo rozlewam RSM więc jeżdżę MTZ-etem. 800 kilogramów płynu na moich górach sprawia że oglądam niebo w 355. 

Zauważyłem że się pomyliłem miało być 1400obr czyli koło 6km/h

czyli 1400 obrotów 3 bary - 250 L/h ?

jak będziesz miał to zrób zdjęcie jak masz poustawiane zawory cisnienia na poszcz. sekcjach ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25486

jak ustawić ZAWÓR STAŁOCIŚNIENIOWY  w opryskiwaczu tolmet 800 l 15 m lance kupiłem nowy opryskiwacz i niewiem co i jak

 

Ustalasz sobie jakieś zakładane ciśnienie robocze, np 3 bary. Zamykasz jedną sekcję - jeśli na zegarze pozostaje 3 bary nic nie regulujesz, jeśli wskazówka odbiega na +/- regulujesz tym małym pokrętłem w prawo lub lewo do czasu aż uzyskasz ponownie 3 bary. Następnie otwierasz tą sekcję a zamykasz kolejną. Postępujesz identycznie jak w przypadku pierwszej. Czynność powtarzasz dla każdej sekcji.

Z doświadczenia mojego - to najlepiej kalibrować na obrotach ciągnika zbliżonych do tych na jakich będziemy pracować, bo np kalibrując na obrotach jałowych to po zwiększeniu obrotów przekłamuje. Ja mam akurat Ferro 5 sekcji od Biardzkiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Czyli zostaje jeszcze zmniejszyć ciśnienie, żeby zmniejszyć wydatek.

I czy wtedy ciśnienie ok 3,5 bara będzie normalnym ciśnieniem dla tych niebieskich dysz?

 

Normalne dla tych dysz jest każde które mieści się w zakresie ich zalecanego ciśnienia pracy. Przy 3,5 bara wyjdzie Ci 384l/ 1,5ha czyli teoretycznie starczy. Ale to wszystko teoria i warunki laboratoryjne, przy założeniu prostej drogi. W praktyce trzeba by zalać czystą wodą i przejechać te 1,5ha, ale pewnie i tak trzeba będzie nieco jeszcze obniżyć, żeby mieć poprawki na nakładki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

dzisiaj w jednym sklepie z czesciami do opryskiwaczy babka powiedziała że RSM te głowice obrotowe od Biardzkiego rozpuszcza hehe. jakoś mi sie wierzyc nie chce. Wypowiedzcie sie na ten temat Ci co leja RSM biardzkim. Moze jak ktos uzywa tego opryskiwacza na 100 ha to moze i tak ale jesli ja bede uzywał RSMu na 4,5 ha pszenicy i do w drugiej dawce to jakos wierzyc mi sie nie chce że rozpusci te głowcice obrotowa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo1150    8

nic nie rozpuszcza sam mam ten opryskiwacz a RSM to jest saletra pewnie nie mieli tych końcówek i tak opowiadają bajki głowica jak głowica w tym opryskiwaczu można mieć wiele problemów ale nie z głowicami bo to są standardowe jak każda i do każdego opryskiwacza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

tez to dla mnie dziwne było. A pewnie dlatego ta babka ze sklepu z czesciami do oryskiwacza mowiła bo oni prowadzą sprzedaż innej firmy opryskiwaczy i chciała pewnie pojechac na konkurencje. Ja mam biardzkiego od 2012 roku i działa bez zarzutu ale nie chciałem wdawac sie w dyskusje. Wole wysłuchac opini uzytkowników a nie sklepikarzy czy tam konkurencji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

A ja chcialbym przede wszystkim podziękować koledze za odesłanie fotek z montażem stabilizacji hydraulicznej udało się wszystko zamontować bez żadnych problemów i tu od razu powiem że absolutnie wszystkim polecam tą stabilizację to niebo i ziemia w porównaniu do stabilizacji mechanicznej, naprawdę polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jęli to nie tajemnica to ile kosztuje osobno stabilizacja pewnie tyle co w wyposażeniu czyli +/-600PLN.

Przesyłam zdjęcie jak mam ustawione sekcje.

post-8389-0-84787500-1459958765_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Panowie miał ktoś z Was przypadek przy stałociśnieniowym Fermo, że podczas oprysku kiedy włączacie belkę sam z siebie wskakuje na inne ciśnienie niż ustawione? Ja mam 3,6 bara ustawione, a podczas pracy potrafi przeskakiwać na wyższe i niższe ciśnienie i trzymać je przez kilkadziesiąt metrów, czasami więcej. Żeby to było te 0,1 czy nawet 0,2 bara różnicy to nie powiem, ale wczoraj wyskoczył nawet na 4,4, prawie 1 bar różnicy. Irytujące to jest, bo korygując go po tych przeskokach, muszę go za chwilę znowu korygować kiedy mu się odwidzi te "fałszywe" ciśnienie trzymać i wraca mu normalny przepływ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25486

No właściwie to ten rozdzielacz pracuje jak mu się podoba.  Pokazuje jakieś ciśnienie , sekcje wykalibrowane, zamykam jedną a ten wpada w szał.Następnym razem jest ok. Próbuję zmienić ciśnienie i kręcę głównym pokrętłem. Ciśnienie stoi w miejscu. Za chwilę jest o 1 bar więcej. Porażka!

Węże od filtra do pompy i od zbiornika do filtra za krótkie zamocowane na siłę co skutkuję ciągłym kapaniem cieczy. Wczoraj rozkręciłem i chcę wymienić ten wąż na dłuższy - wyciągam końcówkę a nakrętka mocująca " na piechotę" przechodzi przez końcówkę nie tym końcem co powinna. Więc jak ona ma dociągnąć i uszczelnić? Krew zalewa człowieka. Kilka stówek w zbiorniku i zapierdalasz na pole czym prędzej bo uszczelnić nie można, a jak zostawisz parę litrów  w zbiorniku to przez noc wyleci.

Niech doliczą parę stówek więcej do sprzętu, ale niech to będzie chociaż szczelne i z dobrej jakości plastiku.  Opryskiwacz 800l/15  użytkowany 1 rok na 15ha. Olej z pompy przy szybszych obrotach wyrzuca. Panowie od Biardzkiego -WEŹCIE SIĘ DO ROBOTY!!! To mój drugi opryskiwacz od Was. W pierwszym (400/12)zaoszczędziliście nawet na kryzach do RSM-u przez co (nie znając jeszcze tematu) popaliłem dwukrotnie pszenicę. Pompa po każdym zabiegu mocno nagrzana, choć poziom oleju w normie.

Starałem się nie pisać źle, ale jak przez noc RSM  czy oprysk ucieka z beczki, ciecz leje się z zaworu przy przełącznikach sekcji (uprzedzam upierdliwych - wszystko sprawdzane i dokręcane), przy ciś 5 bar ciecz tryska  pomiędzy sekcjami, olej z pompy wyrzuca  to chyba trudno być zadowolonym, zwłaszcza po 1 sezonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

U mnie na całe szczęście brak przecieków, wszystko trzyma, no ale opryskane narazie łącznie jakieś 20ha, szału nie ma. Ten brak reakcji rozdzielacza u mnie również występuje, na szczęście mam wyświetlane ciśnienie i sterowanie na panelu w ciągniku, więc można szybko reagować w kontrę. Zobaczymy co teraz będzie, bo szybszy ciągnik i większe ciśnienie może skutkować rozszczelnieniami, ale oby nie. Za krótkich węży może nie mam, ale ten, co dzielił rozpylacze na sekcje chyba miał coś nie tak z głową. Dla mnie np. logicznym jest, że jak na 15m jest 5 sekcji, to każda sekcja ma 3m. Tymczasem podział jest: w środku 3m, 2ga od środka jakieś 4m i krańcowe sekcje bodajże 2m. Jak tym pryskać na zakładkach bez GPS? Musze to kiedyś przerobić. Tak samo jak musiałem przekładać węże przy rozdzielaczu na sekcjach, bo pasowała tylko środkowa, a reszty sobie chłopie szukaj która dźwignia do której sekcji.

Wkurza mnie jeszcze jedna rzecz - olej w pompie. Jak w starym wymieniałem po sezonie, to myślałem że pompa siada, bo olej przypominał zagęszczoną srebrzankę. Nalałem świeżego hipolu i szedł rok bez większych problemów. Teraz na wiosnę zaglądam na miarkę do nowego i co widzę - tę samą srebrzankę, jakby mnóstwo mikro-opiłków w oleju pływało. Nosz cholera co oni tam leją, jakiś tańszy zamiennik LUX-u?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Ja mam opryskiwacz od 2012 roku i odpukac nie mam z nim problemow... Musiałem trafic na dobry egzemplarz. Jedyny mankament to jesli uzywam całej belki 15 metrowej to potrafi mi spasc cisnienie o 0,5 atmosfery. Pewnie pompa nie daje rady utrzymac cisnienia na całej uruchomionej belce to musze wtedy podkrecic cisnienie i wszystko gra a te koncowki co były oryginalnie zamontowane od RSMu wywaliłem i na drugi rok zamontuje nowo zakupione z MMAT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

koledzy jestem tu nowy ale mam pytanko w sprawie biardzkiego a mianowicie jakie powinno być ciśnienie powietrza w pompie żeby wskazówka  niedrgała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

U mnie chyba jest 0,8 atm ale nie wiem czy nie za mało

 

Edytowano przez andrzej1988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25486

Około 1/3 ciśnienia roboczego. Pracujesz na 3 bar to na pompie 1bar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

spokojnie  panowie  ... obydwaj macie  rację  ;)

 

 

Ciśnienie powietrza w powietrzniku pompy opryskiwacza powinno wynosić nie mniej niż 1/3, a nie więcej niż 2/3 wartości ciśnienia roboczego. Wydajność pompy opryskiwacza przy nominalnych obrotach wałka odbioru mocy (WOM), przy wszystkich włączonych rozpylaczach i mieszadle, powinna umożliwiać uzyskanie ciśnienia cieczy roboczej, w opryskiwaczu polowym na poziomie 0,5 MPa, a w opryskiwaczu sadowniczym na poziomie 1,5 MPa. W przypadku innych niż ciśnieniowe systemy rozpylania cieczy roboczej ciśnienie powietrza w powietrzniku pompy powinno być utrzymywane na poziomie określonym w instrukcji obsługi opryskiwacza.


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez piotrk1233
      Witam!
       
      Opryskiwacz 400/12m. Pompa polska 120l/min.
       
      Od pewnego czasu mam problemy z opryskiwaczem. Mianowice nie trzyma mi ciśnienia.
      Mam ustawione na 3 bary, a ciśnienie skacze sobie od 2-3,5. W pompie zmieniłem już membranę, zaworki i problem nie zniknął. Co może być przyczyną?
    • Przez Adi118
      Witam, zamierzam kupić opryskiwacz zaczepiany i zmieścić się w budżecie 20 tys. na tą chwilę moim faworytem do zakupu jest opryskiwacz Biardzki 15m 1500l chciałbym zaczerpnąć opinii na jego temat. Głównie nurtuje nie jego pompa o małej wydajności nie wiem czy 130 l/min to nie za mało jak na taki opryskiwacz. 
    • Przez arteko_2
      Witam, mam problem ze zbiornikiem w opryskiwaczu Biardzki 400l, mianowicie zbiornik się rozszczelnił i chciałbym się zapytać czy można go skleić jak tak to czym? Ktoś miał podobny problem i go rozwiązał "domowym" sposobem?
    • Przez bonus25
      Co zrobić ze składającymi się lancami podczas pryskania w opryskiwaczu Biardzki 
    • Przez wujo_usiu
      Witam. Sprzedam opryskiwacz Biardzki 800 l , lance długości 15m , kupiony nowy w 2016 r , używany tylko 2 razy , jest w stanie idealnym , cena 3800 do negocjacji , woj. Łódzkie , powiat Zgierski . Dodatkowe info: http://biardzki.eu/produkty/opryskiwacze-zawieszane/800-litrow/



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj