andzin

Opryskiwacz Biardzki [połączone]

Polecane posty

Agrest    25235

 

zamkniecie 'oryginalnej' belki wymagało jej przeginania bo ten uchwyt blokujący jej otwieranie nie chciał opaść na miejsce, bo profil wystawał z 1,5 cm poza tę blokadę!

 

Nie wiem czy o tym samym myślimy, ale jeśli chodzi o te płaskowniki do blokowania rozłożonej belki to są one regulowane. Luzujesz śrubę i przesuwasz do lub od beczki. Ja zawadziłem o krzewy na skręcie i myślałem że coś złamałem bo jedna połówka została odchylona do tyłu, ale okazało się że poluzowało na tej śrubie.

 

Natomiast mnie wkurza ciągłe składanie się tych ostatnich części belki nie blokowanych na stałe. U mnie latają jak liście na wietrze. Popodkładałem dodatkowe podkładki dystansowe i skręciłem na sztywno, ale efekt jest taki, że jak bujnie to się odchyli i nie wraca na uprzednią pozycję - wcześniej składały się, a uderzając przestawiały jedną końcówkę powodując jej cieknięcie.

Jakość węży tragiczna. Po jednym sezonie te mocno zagięte są do wymiany z racji mocnych pęknięć. Belki nie opuszczę na najniższą pozycję bo komuś 30 cm węży było szkoda. Podobna przypadłość jest u mniejszego 400l brata, którego również posiadam. Tu mam niby rozdzielacz z możliwością przybliżania/ oddalania od beczki, ale z racji za krótkich przewodów jest niemalże przyklejony do beczki.

A te słowa krytyki nie tyle mają zrażać do kupna, co pobudzać producenta do analizy sytuacji i wyciągnięcia wniosków. Bo czy w sumie 2 m węża więcej na jednym opryskiwaczu to aż taka oszczędność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
feniks    0

Płaskowniki w które wchodzą bolce to inna bajka. Po odebraniu wszystkie musiałem ustawić, ale jeden był tak spasowany, że część z bolcem nie chciała na niego najść, musiałem powkładać podkładki między płaskownik a jego mocowanie na belce, aby go odsunąć w dół i wtedy dopiero swobodnie można było rozłożyć całą belkę.

 

Natomiast miałem na myśli ten uchwyt, który blokuje rozłożenie lewej części belki widoczny w miejscu mocowania siłownika http://img08.staticclassifieds.com/images_tablicapl/285252739_3_644x461_opryskiwacz-600-litrow-12-m-15-metrow-nowy-biardzki-transport-opryskiwacze.jpg

Po prostu wkurzają mnie takie pierdółki, które wynikają z niechlujstwa pracowników i musiałem co nieco sam odciąć i przyspawać tak, aby to w miarę łagodnie się zamykało.

 

O dziwo u mnie węże są wystarczająco długie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25235

Czyli każdy ma niepowtarzalny model. W wypadku Ferrari czy Lamborghini to zaleta, nie wada :P ( tu miałem zapodać linka Lambo za 50mln zł z 2013 r, ale widocznie sprzedany i klops :D )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody9    2

witam wszystkich szukam opryskiwacza 600l z belka 12m i zaworem  stało ciśnieniowym  zastanawiam się właśnie nad nowym Biardzkim, fundusz jaki mam zamiar wydać to ok 4 tys zl. Pewnie w tych pieniądzach będzie najlepszym wyborem? 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Ze stało-ciśnieniowym wyjdzie Cię pewnie pare stówek więcej niż 4 tysiące, ale będziesz zadowolony. Za 4 tysiące był 600l i 15m w podstawie jak kupowałem na jesieni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody9    2

wracając do mojego wcześniejszego posta znalazłem w tej kasie 4tys zl używanego  Tad Lena będzie jakościowo lepszy od nowego  Biardzkiego trochę czytałem forum i jest sporo negatywnych opinii o Biardzkim czy nie jest lepszym rozwiązaniem kupienie używki , jak to się mówi nowy to nowy jakaś gwarancja na tym jest a używka nigdy nie wiadomo co się kupi.

 

http://olx.pl/oferta/opryskiwacz-tad-len-CID757-IDbA7KL.html#236354ce77

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25235

To tu masz jeszcze taniej  800l 15m z poziomowaniem lanc i przerobionym zaczepem do małego ciągnika http://olx.pl/oferta/opryskiwacz-biardzki-800l-15m-elektryczna-stabilizacja-lanc-CID757-IDcIeQn.html#9d22833301

 

 

A nowy 600l zaczyna się od 3200zł 12m, zawór stałociśnieniowy  to koszt około 450zł.

Według mnie ten tad-len nie wart tych pieniędzy patrząc na ceny nowych.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balandos    0

jak ustawić ZAWÓR STAŁOCIŚNIENIOWY  w opryskiwaczu tolmet 800 l 15 m lance kupiłem nowy opryskiwacz i niewiem co i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

Wracając do tematu opryskiwacza Biradzki, czy ktoś z forumowiczów podpowie jak ustawić komuter Bravo 180S w tym opryskiwaczu do rozlewania RSM? dokładniej chodzi mi o wybór typu rozpulaczy, ponieważ w menu komputera  nie ma rozpylaczy wielootworowych.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek254    0

a ja już szósty sezon zakończyłem mam rozpylacze potrójne ustawione na średniokropliste (niebieskie) wcale ich nie przestawiam i narazie działają bardzo dobrze. Robię ponad 50 zbiorników rocznie.

 

Witam. Pracujesz na końcówkach niebieskich, jakim traktorem pryskasz ?

Ja mam problem z ustawieniem mojego opryskiwacza, mam 600 L 15 m współpracuje z c-355, chcę pryskać na niebieskich i tak żeby wychodziło 250-270 L na h. Chodzi mi jak ty masz ustawiony tzn na jakich obrotach i ile bar.

Dzięki z góry  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Każdy dostaje do opryskiwacza instrukcję i każdy powinien sam sobie wszystko ustawić, bo patrzenie na innych to jak gra w totka, wystarczy że się ma inne opony lub/i manometr trochę przekłamuje i wydatek jest zgoła inny. To co opisuje instrukcja jest proste jak budowa cepa, a żeby mieć 100% gwarancji to po wstępnym ustawieniu nalewacie czystej wody i na jakiś równy kawałek wjechać i sprawdzić, bo nigdy tabela nie jest w 100% pokrywająca się z rzeczywistością.
Tak poza tym po co Wam takie duże wydatki na ha? 200l cieczy na ha spokojnie starcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek254    0

Tomek254 ja też mam taki zestaw i 3 bieg 1600 obrotów 3bary i wychodzi koło 250 litrów/ha na niebieskich dyszach.

Dzięki za info. 1600 obrotów ?? dość sporo. Zależy jak się ma ustawiony zawór, ja mam dokręcony na maksa, także u mnie gdzieś 1300 obrotów będzie 3 bary 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Dzięki za info. 1600 obrotów ?? dość sporo. Zależy jak się ma ustawiony zawór, ja mam dokręcony na maksa, także u mnie gdzieś 1300 obrotów będzie 3 bary 

Nie wiem jakie macie zawory i pompy  , ale ustawisz 3 bary i masz je praktycznie zawsze , nadmiar idzie na przelew . 

Nie rozumiem kalibracji opryskiwacza obrotami ciągnika .

Jaka mas z predkośc podczas oprysku , bo to dziwne dawki 

24qk28w.jpg

Tomek254 ja też mam taki zestaw i 3 bieg 1600 obrotów 3bary i wychodzi koło 250 litrów/ha na niebieskich dyszach.

 

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

A no racja tylko niektórzy nie wiedza jak to zastosowac przecież 60tka nie pokazuje prędkości :P ,a kalibracja pozwala na jej ustalenie na podstawie obrotow i biegu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawstrong    1

 

witam

panowie mam pytanie odnośnie kryz rsm

otóż posiadam opryskiwacza biardzki zakupiłem kołpaki 7- otworowe i kryza metalowe 1 tylko są one takie wypókłe czy ma znaczenie którą stroną założę do kołpaka? 

jeszcze mam takie pytańko odnośnie dawki jakie ciśnienie trzeba nastawić aby tak 200kg wylać ursus c 360 jazda na trójce 1600 obrotów  lance 12m 

tak jak w tabeli? czy w praktyce to inaczej wygląda?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Czy może ktoś podesłać fotki stabilizacji belki hydraulicznej do zawieszanego 800l bo teraz dokupilem cały set żeby zamontować a trochę tego jest no i ze zdjęciem było by zdecydowanie łatwiej to zamontować...czekam na wiadomość na priv kto chce pomóc, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Firma MMAT robi fajne dysze do RSM 5 otworowe ktore tworze 5 strumieniu skierowanych w doł w ziemię i pasują idealnie do naszych Biardzich opryskiwaczy. Popytałem kilka osob które zakupiły te dysze i są zadowolone. Sam planuje kupić i zostosowac je na drugi sezon na drugą dawke w pszenicy. Ma ktoś jeszcze takie koncówki pozakładane?? Kilka osob mi mowi aby brać niebieskie bo są najbardziej uniwesalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Chodzi o te czerwone które są w standardzie w głowicy z potrójnym rozpylaczem?

Co do niebieskich końcówek to wszystko zależy od ilości jaką chce się wypryskać na ha. Przy ilościach rzędu 200-250 l/ha przy niebieskich rozlewaczach ciśnienie chciało mi rozsadzić wszelkie możliwe połączenia na belce, RSM jest lepki i nie rozlewa się jak woda, trzeba wziąć na to poprawkę. W tym przypadku dla mnie to czerwone końcówki są bardziej uniwersalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

11,80 zł/sztuka:

http://allegro.pl/nowosc-dysze-do-rsm-u-mmat-polimer-5-otworowe-i6027090676.html

 

Podobno potrafią zrobić "szachownicę" na polu ze względu na rozlewanie 'w punkt', przekonam się jak pszenica i rzepak podbiją w górę, bo takich używałem, tyle że 3- otworowe. Miałem też do dyspozycji coś takiego:

http://images3.okazje.info.pl/p/biuro-i-firma/1711/th300/lechler-dysza-nawozu-plynnego-fd-130-czerwona-tworzywo-sztuczne-fd04.jpg

Tutaj szczelina rozlewa równomiernie na całą szerokość. Sam jestem ciekaw co z tego wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez piotrk1233
      Witam!
       
      Opryskiwacz 400/12m. Pompa polska 120l/min.
       
      Od pewnego czasu mam problemy z opryskiwaczem. Mianowice nie trzyma mi ciśnienia.
      Mam ustawione na 3 bary, a ciśnienie skacze sobie od 2-3,5. W pompie zmieniłem już membranę, zaworki i problem nie zniknął. Co może być przyczyną?
    • Przez Adi118
      Witam, zamierzam kupić opryskiwacz zaczepiany i zmieścić się w budżecie 20 tys. na tą chwilę moim faworytem do zakupu jest opryskiwacz Biardzki 15m 1500l chciałbym zaczerpnąć opinii na jego temat. Głównie nurtuje nie jego pompa o małej wydajności nie wiem czy 130 l/min to nie za mało jak na taki opryskiwacz. 
    • Przez arteko_2
      Witam, mam problem ze zbiornikiem w opryskiwaczu Biardzki 400l, mianowicie zbiornik się rozszczelnił i chciałbym się zapytać czy można go skleić jak tak to czym? Ktoś miał podobny problem i go rozwiązał "domowym" sposobem?
    • Przez bonus25
      Co zrobić ze składającymi się lancami podczas pryskania w opryskiwaczu Biardzki 
    • Przez wujo_usiu
      Witam. Sprzedam opryskiwacz Biardzki 800 l , lance długości 15m , kupiony nowy w 2016 r , używany tylko 2 razy , jest w stanie idealnym , cena 3800 do negocjacji , woj. Łódzkie , powiat Zgierski . Dodatkowe info: http://biardzki.eu/produkty/opryskiwacze-zawieszane/800-litrow/



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj