andzin

Opryskiwacz Biardzki [połączone]

Polecane posty

Fircyk81    18

U mnie też problem rozwiązany, ciśnienie już jest właściwe. Przyczyną były źle podłączone węże pompa rozdzielacz rozwadniacz. Szok !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman71    0

Witam,

kupiłem nowy opryskiwacz biardzki 400l, lance 12m. W związku z tym chciałbym zapytać: zetorem 3320, jakim muszę jeździć biegiem i ile muszę mieć obrotów aby wypryskać 250 - 300 litrów cieczy na hektar na niebieskich dyszach tzw. trójkach oraz jakie musi być ciśnienie w barach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

W instrukcji masz tabelę wydatków cieczy u mnie sprawdza sie dość precyzyjnie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Wystarczy skalibrować 80metrów jazdy x 10 i masz wydatek na 1ha ,ustawisz go do 10l +,- błędu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Połączone

 

Witam, chciałbym zapytać tak jak w temacie, jakie ustawić ciśnienie w opryskiwaczu ( biardzki 400l 12m ), jakie wy ustawiacie ciśnienie w waszych opryskiwaczach ?

Mam jeszcze jedno pytanie, a mianowicie, mój wałek odbioru mocy jest za długi do tego opryskiwacza, nie mogę go podnieść, ledwo unosi nad ziemię i wałek się zamyka do końca i wyżej nie pójdzie, bo pompę wyrwie, wałek ma długość 75 cm złożony, jakie długości mają wasze wałki ? Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Edytowano przez kris14
Pkt. 1.2 +1p. ostrzeżeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kadore    9

Ja mam w takim modelu jak podałeś ustawione ciśnienie 3Bar , ale  pryskam ursusem 3512 na 1 biegu to prędkość jazdy jest ok. 8 km/godz.

i mi wychodzi przy tych ustawieniach wydatek cieczy ok. 300 Litrów na ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kadore    9

przeczytaj http://www.agrofoto.pl/technika-rolnicza/maszyny-rolnicze/kalibracja-opryskiwacza-prosta-czynnosc-8211-duze-korzysci,56939.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Nie wiem czy niektórych zdolność czytania instrukcji obsługi czy użycia google w celu odnalezienia informacji tak bardzo przerasta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Ja  mam  taki opryskiwacz  i  c  330  jeżdżę 4  , ciśnienie  około  2 ,5  atm , 400 l  na  około 1,7  ha 

tu  jest temat  o  tym opryskiwaczu 

 

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/26563-opryskiwacz-biardzki/?view=findpost&p=1565439&hl=%2Bci%C5%9Bnienie+%2Bopryskiwaczu

Edytowano przez mariuszd93
  • Like 1

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radoslav    6
Napisano (edytowany)

WItam, mam opryskiwacz Bieradzki 300l lance 10m, mam problem bo po zimie zaczął mi się pocić oprysk z pompy. Przeciek zlokalizowany jest po obu stronach czarnych dekli, zapewne jest tam jakas uszczelka. Miał ktoś coś podobnego? Rozebranie i złożenie na sylikon załatwi sprawę? Ciśnienei dobre, wody w oleju brak.

Edytowano przez Radoslav

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam mam biardzkiego 800 l lanca 12 metrów posiada ktoś instrukcje obsługi  do modelu p-329/3 można podesłać na maila

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    32

W tych biardzkich koncowki jak cos wpadnie to polowa pryska jeszcze z lewej lancy strumien mi nie idsie jednakowo tylko slabiej od Obslugi ozostalych koncowki sa nowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A po Polsku to jak by to było :rolleyes: ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caros2    1

A jak to jest z tym manometrem w tym nowym rozdzielaczu Duro.Po wykręceniu manometru sika wodą .Wiem że wtych starych rozdzielaczach była przepona tłumika, a jak w tym jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek254    0

Cześć. Mam pytanie jak ustawić opryskiwać biardzki żeby wylewał 200 - 300 litrów i na jakich końcówkach 


Bo mam problem go ustawić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

to  cofnij  sie  o  stronę  czy kilka  stron  , a na pewno  coś  znajdziesz  o  ustawieniach  :P


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Moim zdaniem nie ma żadnej różnicy który to diler a jeśli masz jakieś wątpliwości zadzwoń lub zasiegnij informacji u producenta też mają biuro obsługi klienta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

w tym roku zrobiłem ścieżki na 15m. Obecnie mam opryskiwacz biardzki 12m i będę go poszerzał. Stąd moje pytanie, czy jeśli go poszerzę to wystarczy że na rozdzielaczu ustawię takie samo ciśnienie jakie było przedtem, czyli 4,8 bara? mam najzwyklejszy rozdzielać 3 sekcyjny taki jak w linku poniżej:
http://www.alejahand...ek_8138332.html

pompa 120l/min. Będzie dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Prawdopodobnie masz rację ale nic prostrzego jak zwyczajnie przetestować po poszerženiu lanc, pompa o wydajności 120l / min na pewno starcza na 15m, choc mam wątpliwości czy uzyskasz aż tak wysokie ciśnienie,być może będzie też trzeba zmienić prędkość roboczą ciagnika na rzadany wydatek cieczy roboczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dotychczas pryskałem z prędkością 6,1km/h więc powinno wystarczyć - tak przynajmniej myślę. nie chce mi się na nowo kalibrować opryskiwacza i stąd moje pytanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheLukasTeam    59

Witam, mam opryskiwacz Biardzki 400l 12m szerokości, współpracuje z Ursusem C-330M. Obecnie jednym zbiornikiem pryskam 1,5 ha co daje ok. 270l/ha. Od wiosny chcę go ustawić tak, żeby wychodziło około 200l/ha.  Moje pytanie: jak wygląda skuteczność zabiegów przy takiej ilości wody? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez piotrk1233
      Witam!
       
      Opryskiwacz 400/12m. Pompa polska 120l/min.
       
      Od pewnego czasu mam problemy z opryskiwaczem. Mianowice nie trzyma mi ciśnienia.
      Mam ustawione na 3 bary, a ciśnienie skacze sobie od 2-3,5. W pompie zmieniłem już membranę, zaworki i problem nie zniknął. Co może być przyczyną?
    • Przez Adi118
      Witam, zamierzam kupić opryskiwacz zaczepiany i zmieścić się w budżecie 20 tys. na tą chwilę moim faworytem do zakupu jest opryskiwacz Biardzki 15m 1500l chciałbym zaczerpnąć opinii na jego temat. Głównie nurtuje nie jego pompa o małej wydajności nie wiem czy 130 l/min to nie za mało jak na taki opryskiwacz. 
    • Przez arteko_2
      Witam, mam problem ze zbiornikiem w opryskiwaczu Biardzki 400l, mianowicie zbiornik się rozszczelnił i chciałbym się zapytać czy można go skleić jak tak to czym? Ktoś miał podobny problem i go rozwiązał "domowym" sposobem?
    • Przez bonus25
      Co zrobić ze składającymi się lancami podczas pryskania w opryskiwaczu Biardzki 
    • Przez wujo_usiu
      Witam. Sprzedam opryskiwacz Biardzki 800 l , lance długości 15m , kupiony nowy w 2016 r , używany tylko 2 razy , jest w stanie idealnym , cena 3800 do negocjacji , woj. Łódzkie , powiat Zgierski . Dodatkowe info: http://biardzki.eu/produkty/opryskiwacze-zawieszane/800-litrow/



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj