andzin

Opryskiwacz Biardzki [połączone]

Polecane posty

Agrest    25580

Z tym logicznym połączeniem sekcji to masz rację, bo u mnie też są podłączone jak popadnie. Zewnętrzna wajcha zamyka środkową lancę, środkowa brzeżną.

Możesz rozwinąć temat tego rozwadniacza? - bo coś podejrzewam, że u mnie spadek ciśnienia jest właśnie związany z puszczaniem cieczy na rozwadniacz.  Wykonywałem do tej pory zabieg w jednym dniu i nie przyszło mi na myśl sprawdzić czy nie przelewa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

u mnie nie szło wyłączyć rozwadniacza pracował przez cały czas w obu pozycjach. Problem polegał na tym że kruciec był niewłaściwie zamontowany co powodował wydłużenie się zaworu w rozdzielaczu i przez to nie szło go zamnknąć, po rozebraniu wszystkiego i prawidłowym złożeniu problem znikł. U mnie też mam wielkie problemy z uzyskaniem właściwego ciśnienia ale reklamacje złoże za 2-3 m-ce gdy opryskiwacz nie będzie potrzebny teraz nie mogę sobie pozwolić  na to żeby przyjechał serwis coś rozebrał lub wymontował i uroczyście oświadczył że z nowymi częściami przyjadą jak najszybciej jest to możliwe -czyli za tydzień lub dłużej... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opryskiwacz kupowałem w lutym i spytałem, jak wygląda sprawa z ewentualną wodą w pompie i całym układzie. Producent uczciwie powiedział, że maszyna nie będzie zalewana i próbowana, co mnie nawet ucieszyło, bo na Agrofoto naczytałem się mnóstwo historii o uszkodzonych pompach w nowych opryskiwaczach, spowodowanych właśnie przymrozkami. Jeden użytkownik pisał, że wówczas ani dealer, ani producent nie czuli się odpowiedzialni... Tak więc uruchamiając go pierwszy raz, zdawałem sobie sprawę, że mogą wystąpić nieszczelności, jakieś kapanie itp. Tak się jednak nie zdarzyło, jedyną rzeczą, która wymagała poprawienia było to, o czym pisze kolega wyżej, tj zamiana sekcji przy rozdzielaczu, co wymagało 2 minut pracy. Myślę, że o takich duperelach nie warto nawet pisać. Ja jestem chyba w czepku urodzony, bo ramę mam masywną, wszędzie domalowaną, spawy bardzo estetyczne i równe, mam drugi opryskiwacz, 3-letni Bury i nie widzę żadnych różnic w wykonaniu, powiem więcej, Biardzki ma więcej pomysłowych rozwiązań. Może chodzi o to, że mam największy zawieszany model, tzn 18 - metrowy ze zbiornikiem 1200 litrów, więc maszyna zrobiona jest solidniej, aniżeli te o mniejszej pojemności. Pompa włoska także nie sprawia problemów. Myślę, że Biardzki sprzedaje naprawdę dużo opryskiwaczy, co widać choćby na AF, więc z powodu pośpiechu i dużej liczby pracujących w PL maszyn może pojawiać się dużo także negatywnych opinii. Sam jednak cieszę się z zakupu. Piszę to, bo najczęściej wchodzą tu ludzie niezadowoleni i obraz danej marki robi się bardzo zafałszowany, sam czytałem temat przed kupnem, ale postanowiłem obejrzeć opryskiwacz na żywo i bardzo mi się spodobał. Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
supermichal13    366

Witam

Może tutaj teraz trochę zaśmiecę temat  ale już nie chce  zakładać kolejnego tematu. ;)

Wiec mam do Biardzkiego około 30km, wiec myślałem że w wakacje mógłbym tam pracować ale  znalazłem stronę z opiniami pracodawców  i co przeczytałem co tam sie dzieje to aż włos sie jeży na głowie :wacko:  i czy może ktoś z was tam pracował i wie co nieco jak tam jest czy warto wogle tam isć pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal0079    1

 mam bieradzkiego od 2012 400 lity wszystko się zgadza metarjał to nie jest jakiś dobry  nikt mi nie powie że 5 ha i się lance zaczynają składać bo się wytarły ograniczniki co do tych co się chwalą że pryskają dużymi biegami 3-4 szosową to jest prędkość 10-17   to nie ma co się dziwić że mają ramy pogięte czy coś urwane  opryskiwacz ma pryskać na 1 szosowej i ma 200 l wylatywać a nie skakać po polu i na niebieskich końcówkach bo puł biedy jak macie pola długie i w prostkokącie i żadnego słupa na polu a jak macie rogi czy słupy to jest problem a z pilmetem go poruwnywać nie ma co bo pilmet nawet ma więcej filtrów co skutkuje nie zapychaniem końcówek przy pryskaniu siarczanem czy innym nawozem. Mam pytanko u was też tak się tłucze na mieszadle jak jedziecie szosą i więcej gazu dodacie np 1800 obr bo jest taki stukot i czym więcej gazu to szybciej stuka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fircyk81    18

Witam
Mam pewien dylemat jestem posiadaczem opryskiwacza biardzki 600 litrów belka 15 rozdzielacz fero z zaworem stałociśnieniowym potrójne końcówki stabilizacja mechaniczna i rozdzielacz 5 sekcyjny.
Dzisiaj zalałem go wodą po uprzednim sprawdzaniu wszystkich złączek i jak narazie nie cieknie. Podczepiłem go do 60-tki i z pełnym zbiornikiem niema problemu ze stabilnością ale mam ładowacz ale do rzeczy.
Ustawiłem wszystko tak jak jest opisane w instrukcji i co się okazuje przy 1400 obrotach załączonych wszystkich sekcjach ciśnienie jest na poziomie 0.5-1 bara. Zacząłem kręcić pokrętłem od zaworu stałociśnieniowego ale na wiele to się nie zdało tak samo jak zaworami przy każdej sekcji dodam że to wszystko robiłem na niebieskich dyszach. Ciśnienie w przeponie 1 bar czyli książkowe.
Może mi ktoś pomóc i wytłumaczyć co zrobić żeby uzyskać większe ciśnienie bo już nie wiem za co się wziąć. A poza tym w którą stronę kręcić zaworem stałociśnieniowym żeby zwiększyć ciśnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

A może przy belce 15 metrów obroty w c-360 są za małe, napisałeś że obroty 1400 a u mnie w c-360 przy takich obrotach przy 12 metrowej belce był problem z ciśnieniem dopiero jak ustawiłem obroty na 1600 to wszystko ładnie grało wiec może i Ty zwiększ obroty w ciągniku i wtedy zobaczysz czy prawidłowo działa. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

ja w biardzim 600l 15m, mam ciśnienie 4,2 (wskazanie zegara) wychodzi prawie 200l/ha, obroty c360 - 1600, zawór zwykły 5 sekcji, końcówki żółte antyznoszeniowe lechler.

powiem ci kolego że te fabryczne końcówki nadają się do podtarcia d....py. podczas pryskania wyłącza się rozwadniasz i ciśnienie powinno wzrosnąć (rozwadniacza używaj tylko do rozpuszczania np. mocznika a do pryskania wyłączaj)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Voo    39

Pytanie do osób którzy mają w biardzkim rozdzielacz stało ciśnieniowy. Czy takie działanie tego rozdzielacza  jak na filmiku jest prawidłowe ( akcja od 4:05)

Coś tu jest chyba nie tak.Widać że facetowi kończy się regulacja i mało gałki nie ukręci,a ciśnienie dalej nie jest ustawione.

A później gdy zamyka poszczególne sekcji ciśnienie wzrasta a powinno być utrzymywane na takim samym poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1378

Witam

Mam pewien dylemat jestem posiadaczem opryskiwacza biardzki 600 litrów belka 15 rozdzielacz fero z zaworem stałociśnieniowym potrójne końcówki stabilizacja mechaniczna i rozdzielacz 5 sekcyjny.

Dzisiaj zalałem go wodą po uprzednim sprawdzaniu wszystkich złączek i jak narazie nie cieknie. Podczepiłem go do 60-tki i z pełnym zbiornikiem niema problemu ze stabilnością ale mam ładowacz ale do rzeczy.

Ustawiłem wszystko tak jak jest opisane w instrukcji i co się okazuje przy 1400 obrotach załączonych wszystkich sekcjach ciśnienie jest na poziomie 0.5-1 bara. Zacząłem kręcić pokrętłem od zaworu stałociśnieniowego ale na wiele to się nie zdało tak samo jak zaworami przy każdej sekcji dodam że to wszystko robiłem na niebieskich dyszach. Ciśnienie w przeponie 1 bar czyli książkowe.

Może mi ktoś pomóc i wytłumaczyć co zrobić żeby uzyskać większe ciśnienie bo już nie wiem za co się wziąć. A poza tym w którą stronę kręcić zaworem stałociśnieniowym żeby zwiększyć ciśnienie.

 

Zobacz czy nie masz włączonego rozwadniacza (żółta dźwignia). Kręć zielonym pokrętłem do skutku musi się coś ruszyć na zegarze. Spróbuj jeszcze na większych obrotach, ale to raczej nie tego wina. U mnie, co prawda przy belce 12m i na zwykłym rozdzielaczu, śmigam c-360 1200obr, ciśnienie mam ustawione 2,9 bara i takie trzyma, a zapas na pokrętle do ustawiania jeszcze jest spory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukipro    1

dobijam do problemu z podbiciem ciśnienia w biardzki, posiadam 400 l 15 m, ciśnienie nie przekracza 1 bara... na włączonych wszystkich sekcjach...
dodam że podczepiony jest po c360-3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

u mnie   na 800l i zaworze stało ciśnieniowym 15m belka 5 sekcji też zegar pokazuje 0,9 bar co dziwne przy 1400 obr silnika na 540 wom i prędkości 9,5km/h wychodzi mi na niebieskich dyszach 200l cieczy na ha- powiem więcej  stawiam na to że  to te zegary wskazują  niewłaściwe odczyty bo obserwując dysze jest to na pewno większe ciśnienie niż niespełan 1 bar...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukipro    1

tez tak myślę, widząc po duszach to ciśnienie jest, wyżej wyczytałem żeby wykręcić i wkręcić zegar, bo się zawiesza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomjur2008    3

manometr jak za mocno skrecony to nic nie bedzie dzialac... ja tak mialem, juz mialem na gwarancje oddac a tu taka mala i glupia rzecz wyszla, manometr za mocno dokrecony... ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukipro    1

tez tak zrobiłem, lecz ciśnienie nie przekracza 2barow na całej sekcji przy 1500 obrotów, chyba to są granice możliwości pompy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TurekR    6

Panowie noszę się zakupem opryskiwacza 800-1000l zawieszany. Mam ofertę od Biardzkiego, 1000l zawór stałociśnieniowy stabilizacja hydrauliczna pompa 140l włoska lance 15m calabria głowice potrójne za 7000tys.warto pchać się wten sprzet, czy może dołożyć i coś lepszego znaleść tylko z drugej strony do tych niby lepszych drugie 7tys.Powieszchnia do pryskania to około 17he, ciągnik ursus c385. Doradcie coby tu do 10tys kupić raczej krajowego w miarę wyposionego dobra pompa i lance 15. Dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

ja mam biardziego 600l, 15m, od 3 lat, pryskam rocznie około 30ha x około 4 opryski rocznie. do tej pory nie miałem z nim żadnych problemów, wymieniłem tylko końcówki na markowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TurekR    6

A czy warto wyposażyć go jeszcze w rozwadniacz boczny. Dobre są te ich rozwadniacze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie
Uporałem się z problemem w moim opryskiwaczu a mianowicie z ustawieniem ciśnienia na zaworze stałociśnieniowym jak i na każdej sekcji. Udało mi się również uruchomić manometr i teraz działa jak należy. Ale do rzeczy.

Ustawienie ciśnienia okazało się banalne ale w instrukcji jest to tak opisane że nie idzie tego pojąć i ogarnąć. Ja zrobiłem w ten sposób że zakręciłem wszystkie pokrętła od sekcji rozdzielacza jak również pokrętło od zaworu stałociśnieniowego włączyłem WOM i co manometr nawet nie drgnął no to go wykręciłem o jeden obrót i co działa to przy 800 obr/ min miałem ciśnienie prawie 10 więc zacząłem kręcić pokrętłami stopniowo zwiększając obroty silnika i tak metodą prób i błędów ustawiłem 3.5 bara przy 1400 obrotach ale okazało się że z pod manometru cieknie więc wykręciłem go całkiem okazało się że membrana jest dziurawa mówi się trudno. Wziąłem taśmę teflonową nawinąłem na gwint manometru i wkręciłem. Raz przestało cieknąć a dwa musiałem znów wyregulować ciśnienie.
Ale reasumując jestem zadowolony na niebieskich dyszach przy 1400-1500 obrotach i 4 biegu w u-360 wylewam 200 litrów na hektar.

Co do lanc miałem tą przyjemność przypadkowego przetestowania ich wytrzymałości i powiem że jestem zadowolony nie ugiąłem a jedynie co to przesunęły się na śrubach mocujących.

Także po opryskaniu 5 ha pszenżyta i 3 ha żyta jestem zadowolony. Teraz czeka mnie oprysk zbóż jarych to kolejne 5 ha a następnie skracanie i dolistnie na kłos zaraz po skracaniu także po wszystkich zabiegach będę mógł powiedzieć coś więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie noszę się zakupem opryskiwacza 800-1000l zawieszany. Mam ofertę od Biardzkiego, 1000l zawór stałociśnieniowy stabilizacja hydrauliczna pompa 140l włoska lance 15m calabria głowice potrójne za 7000tys.warto pchać się wten sprzet, czy może dołożyć i coś lepszego znaleść tylko z drugej strony do tych niby lepszych drugie 7tys.Powieszchnia do pryskania to około 17he, ciągnik ursus c385. Doradcie coby tu do 10tys kupić raczej krajowego w miarę wyposionego dobra pompa i lance 15. Dzi

Posiadam taki opryskiwacz, tzn nie 1000, a 1200 litrów, zawieszany, zawór stałociśnieniowy, włoska pompa Bertolini, hydrauliczne podnoszenie belki roboczej, hydrauliczne poziomowanie (stabilizacja), 18 metrów szerokości i głowice potrójne. Pisałem o nim kilka postów wcześniej, ogólnie polecam, wykonany masywnie, mocna rama, 1000 i 1200 mają identyczną ramę, bardzo masywna belka CALABRIA, posiadająca sprytne i praktyczne blokowanie poszczególnych sekcji przed składaniem. Słowem- szczerze polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez piotrk1233
      Witam!
       
      Opryskiwacz 400/12m. Pompa polska 120l/min.
       
      Od pewnego czasu mam problemy z opryskiwaczem. Mianowice nie trzyma mi ciśnienia.
      Mam ustawione na 3 bary, a ciśnienie skacze sobie od 2-3,5. W pompie zmieniłem już membranę, zaworki i problem nie zniknął. Co może być przyczyną?
    • Przez Adi118
      Witam, zamierzam kupić opryskiwacz zaczepiany i zmieścić się w budżecie 20 tys. na tą chwilę moim faworytem do zakupu jest opryskiwacz Biardzki 15m 1500l chciałbym zaczerpnąć opinii na jego temat. Głównie nurtuje nie jego pompa o małej wydajności nie wiem czy 130 l/min to nie za mało jak na taki opryskiwacz. 
    • Przez arteko_2
      Witam, mam problem ze zbiornikiem w opryskiwaczu Biardzki 400l, mianowicie zbiornik się rozszczelnił i chciałbym się zapytać czy można go skleić jak tak to czym? Ktoś miał podobny problem i go rozwiązał "domowym" sposobem?
    • Przez bonus25
      Co zrobić ze składającymi się lancami podczas pryskania w opryskiwaczu Biardzki 
    • Przez wujo_usiu
      Witam. Sprzedam opryskiwacz Biardzki 800 l , lance długości 15m , kupiony nowy w 2016 r , używany tylko 2 razy , jest w stanie idealnym , cena 3800 do negocjacji , woj. Łódzkie , powiat Zgierski . Dodatkowe info: http://biardzki.eu/produkty/opryskiwacze-zawieszane/800-litrow/



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj