andzin

Opryskiwacz Biardzki [połączone]

Polecane posty

maciek56    4

Witam jaki powinien byc wlany olej w pomapie P120 bo jest go troche malo i chcialbym go dolac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

jeśli to nowy opryskiwacz -sprawdź w instrukcji powinno być napisane no a jeśli stary i chcesz tylko dolać zadzwoń do producenta i podaj modej oni powinni ci odpowiedzieć jaki olej był stosowany do takiej pompy, chyba że chcesz wymienić cały olej na na nowy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek88    15

Witam wszystkich.

 

Dwa tygodnie temu zamówiłem opryskiwacz miałbyć dostarczony do dwoch tygodni dzisiaj dzwonie i mówią że w następnym tygodniu.

Mam nadzieje ze na początku tygodnia będzie.

Dane oryskiwacza

1000l zawieszany

lance 18m ( mają być dużo mocniejsze od 15 )

zawór stałociśnieniowy wloski

pompa włoska

stabilizacja hydrauliczna

podnoszenie belki hydrauliczie

alektrozawór praca/mieszanie

no i chyba tyle całosc 10500 PLN

 

Mam nadzieję ze bede zadowolony posiadam 50 ha i oczekuje co najmniej 5 lat bez awaryjnej i przyjemnej pracy

Jeśli będe miał jakieś problemy to będe pisał/

 

Pozdrawiam

Edytowano przez Radek88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JacoVR6    1

A co tak słabo kolego Radek 88 tylko 1000L na 50h? Ja zmówiłem 1500 L na pełnej Hydraulice i mam nie całe 40h do pryskania( pszenica, jęczmień ,buraki ,fasola kukurydza)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek88    15

Wykonałem juz pierwszy zabieg nowym opryskiwaczem jak narazie to może byc, troche pogoda sie popsuła i nie mogę jeszcze za wiele powiedziec.

troche ta stabilizacja belki nie jest za super ale mozliwe ze za szybko jechałem? Teraz przestroiłem opryskiwacz na nizszą prędkość tylko czekam na lepszą pogodę.

belka 18 m zaletą jest mała ilość przejazdów, ale za to pole musi byc równiutkie (chciałem 18 bo rozsiewacz do nawozów tez 18 sypie)

JacoVr6 no słabiutko słabiutko pisałem juz o tym dlaczego taki, ale na innym temacie. Generalnie chodzi kase (a dokładnie jej brak B) ), a musiałem cos kupic jak bys zobaczył czym opryskiwałem te 50 ha to bys nie uwierzył. :)

Jak tylko poprawi się pogoda to napisze coś więcej.

 

No i juz kilka opryskiwaczy wypryskałem jak narazie to wszystko ok jestem bardzo zadowolony oby tylko tak dalej.

Trudno jest mi porównac prace tym opryskiwaczem z opryskiwaczem innej firmy gdyz nigdy nie pryskałem innymi jak narazie jedyne wady o ile tak to mozna nazwac to to ze lance przy rozkładaniu i składaniu i pewnie tez podczas jazdy troche sie ocierają (zdzierają farbę) no i jeszcze trudno jest sie dodzwonic do firmy (chciałem zapytac jaki olej do pompy bo w instrukcji piszą tylko o Polskiej a ja mam włoską) a poza tym wszystko jak najbardziej ok.

Jeśli coś sie zmieni to będę informował na bieżąco.

 

Pozdrawiam

Edytowano przez Radek88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
graczol    0

kolego Radek88 a czym nosisz ten opryskiwacz, ja się przymierzam do 800l dla MTZa 82, czy może 1000? na czym polega ta hydrauliczna stabilizacja? są jakieś czujniki czy tylko samemu można wychylenie ustawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek88    15

Witam

 

Opryskuje ciągnikiem New Holland td 5030

 

Czujników nie ma, stabilizacja jest grawitacyjna plus właśnie ustawianie siłownikiem przy dyżych nachyleniach trzeba pomgać siłownikiem, na równych polach jest wszystko ok..

Najgorzej jest przy poprzeczkach (pług zagonowy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mac1974    0

Witam koledzy.

 

Ja właśnie zakupiłem 500l 12m. Jest naprawdę solidny. Nie ma co porównywać produkcji wcześniejszych tego producenta, całkowicie nowa rama i dużo ulepszeń. Jeszcze nie pryskałem. Mam nadzieję że będzie ok. Przygotowuje się. Będzie ciężko bo C-330 do dyspozycji. Chciałem 500 bo mam stanowiska 2 ha i planuję 250l/ha wypryskać. Ciągniczek trzeba dociążyć i pompę wymienić. Będzie na granicy możliwości podnośnika - 700kg. (opryskiwacz waży 200 + 500 ciecz).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

200 kg, 500 litrów i solidny? Coś tu nie gra.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Wolał bym już dołożyć i kupić 600/15,.

największą wadą oprykiwaczy BIERDZKI jest to że sakramencko rama i lance rdzewieją, maluja bez podkładu , farba idzie bezpośrednio na surowy metal , i po 2 lata sypie się płatami i rdzewieje ze szok.

Ja swój dałem do wypiskowania , dałem 2X podkład i lakier teraz jest LUX.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brandys    2

witam właśnie dziś opryskiwałem pryskałem nowym nabytkiem od bierdzkiego 1500 standard wcześniej miałem 400l micińskiego więc jestem zadowolony z zakupu narazie wszystko ok zobaczymy po kilku sezonach pryskam c-360 daje rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalka    7

Wykonałem juz pierwszy zabieg nowym opryskiwaczem jak narazie to może byc, troche pogoda sie popsuła i nie mogę jeszcze za wiele powiedziec.

troche ta stabilizacja belki nie jest za super ale mozliwe ze za szybko jechałem? Teraz przestroiłem opryskiwacz na nizszą prędkość tylko czekam na lepszą pogodę.

belka 18 m zaletą jest mała ilość przejazdów, ale za to pole musi byc równiutkie (chciałem 18 bo rozsiewacz do nawozów tez 18 sypie)

JacoVr6 no słabiutko słabiutko pisałem juz o tym dlaczego taki, ale na innym temacie. Generalnie chodzi kase (a dokładnie jej brak B) ), a musiałem cos kupic jak bys zobaczył czym opryskiwałem te 50 ha to bys nie uwierzył. :)

Jak tylko poprawi się pogoda to napisze coś więcej.

 

No i juz kilka opryskiwaczy wypryskałem jak narazie to wszystko ok jestem bardzo zadowolony oby tylko tak dalej.

Trudno jest mi porównac prace tym opryskiwaczem z opryskiwaczem innej firmy gdyz nigdy nie pryskałem innymi jak narazie jedyne wady o ile tak to mozna nazwac to to ze lance przy rozkładaniu i składaniu i pewnie tez podczas jazdy troche sie ocierają (zdzierają farbę) no i jeszcze trudno jest sie dodzwonic do firmy (chciałem zapytac jaki olej do pompy bo w instrukcji piszą tylko o Polskiej a ja mam włoską) a poza tym wszystko jak najbardziej ok.

Jeśli coś sie zmieni to będę informował na bieżąco.

 

Pozdrawiam

 

Kolego jak masz włoską pompę sprawdź czy na tabliczce znamionowej na pompie nie jest napisany typ oleju u dołu tabliczki.

Ja mam pompę udor i tam tak jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer360    0

witam. przylacze sie do rozmowy ,posiadam od roku opryskiwacz Biardzki 800 litr 15 metr lance chydraulicznie podnoszony samopoziomowanie mechaniczne .to prawda ze lance sie same potrafia zkladac rozpylacze to szroty te plastiki wraz z kolpakami wymienilem na tecomec ceramiczne dwustrumieniowe 025 wiatr do 7 metr/sek. pieknie pryskaja i rsm na albuzy 04 czerwone do tego zalozylem filtry liniowe tecomec jako opryskiwacz jest ok. poza tymi rozpylaczami wazna jest rama zaokraglona nierwie rzepaku

 

Wolał bym już dołożyć i kupić 600/15,.

największą wadą oprykiwaczy BIERDZKI jest to że sakramencko rama i lance rdzewieją, maluja bez podkładu , farba idzie bezpośrednio na surowy metal , i po 2 lata sypie się płatami i rdzewieje ze szok.

Ja swój dałem do wypiskowania , dałem 2X podkład i lakier teraz jest LUX.

moze niemyjesz go po robocie mam go juz rok i zero rdzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

ja mam już drogiego biardzkiego. wczesniej mialem mniejszy teraz 600/ 15 i nie rdzewieje

ogólnie jestem zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

MAM PROBLEM. a dokładnie wujek, kupił opryskiwacz tej firmy 600l, 12m, rozdzielacz DURO 3 sekcyjny i pompa biardzkiego 120l wspolpracuje z C 360 3p i problem lezy w tym ze za chiny zadna wydajnosc sie nie zgadza z tabela, zeszlismy juz nawet do min 2 at. i nadal wylatuje 400l... przezucilismy na zolte koncowki to 300l ale tak nie moze byc;/ co oze byc nie tak? a jest wgl mozliwosc ze wymienia na inny opryskiwacz? PILNE PROSZE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

2 na 1500obr a starym wujek jedzil na 2 na 1200 obr 1.8 at i pryskal nawet 200 l/ha a tutaj jest to nie mozlwie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer360    0

kolego. jezeli masz biardzkiego odkrec sam zegar nakretki plastikowej nie ruszaj wlej do srodka przez ten maly otwor oleju jadalnego w srodku jest membrama gumowa i zakrec z powrotem zegar ja po zimie mialem podobny problem krecilem i na zegarze mialem 3 at a wody szlo duzo bez tego oleju nie ustawisz dobrze .morzesz terz ta mebrame wyrzucic ale zegar sZybko sie uszkodzi po to jest ta membrama co chroni zegar dzwonilem do biarzkiego tak mi powiedzial iteraz iteraz ustawiam nawet co 20 litrow przy kailbracji

 

bo bez tego oleju zegar oszukuje gdy uzupelnilem olej i wlaczylem walek to na zegarze mialem od razu 6 atm zrob jak ci mowilem to bedziesz mogl precyzyjnie ustawiac maly ruch pokretlem i skazowka w zegarze reaguje

 

i teraz na ceramicznych dwu strumieniowych jade 3 c 360 ursus obroty1700to jest 7km /godz wody idzie 210litr lanca 15 metr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

ja jeżdżę na 3 biegu 1500 obrotów ustawione na zegarku na 3 i 250l na h wychodzi w starym identycznie bylo :) (rozpylacze niebieskie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Mam Biardzkiego 800l od 2007r i zero rdzy , ustawiam według tabelki i wszystko sie zgadza. Wiadomo głowiczki rozpylaczy mogły by byc lepsze ale skoro jedna kosztuje 10zł to czego sie spodziewać. Minus to słaba rama i przy 800l nie wytrzymuje, musiałem tez podnieść wieżyczkę bo troche był problem w rzepaku.

Przed kupnem mialem możliwosć porównania różnych opryskiwaczy tzw. tanich firm w Kielcach na targach i Biardzki najlepioej wypadał pod względem wykonania jak i ceny. Wtedy jeszcze potrójne głowiczki to była rzadkość a oni juz mieli w standardzie. NIe wiem jak teraz sprawy wyglądają ale firma warta rozważenia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez piotrk1233
      Witam!
       
      Opryskiwacz 400/12m. Pompa polska 120l/min.
       
      Od pewnego czasu mam problemy z opryskiwaczem. Mianowice nie trzyma mi ciśnienia.
      Mam ustawione na 3 bary, a ciśnienie skacze sobie od 2-3,5. W pompie zmieniłem już membranę, zaworki i problem nie zniknął. Co może być przyczyną?
    • Przez Adi118
      Witam, zamierzam kupić opryskiwacz zaczepiany i zmieścić się w budżecie 20 tys. na tą chwilę moim faworytem do zakupu jest opryskiwacz Biardzki 15m 1500l chciałbym zaczerpnąć opinii na jego temat. Głównie nurtuje nie jego pompa o małej wydajności nie wiem czy 130 l/min to nie za mało jak na taki opryskiwacz. 
    • Przez arteko_2
      Witam, mam problem ze zbiornikiem w opryskiwaczu Biardzki 400l, mianowicie zbiornik się rozszczelnił i chciałbym się zapytać czy można go skleić jak tak to czym? Ktoś miał podobny problem i go rozwiązał "domowym" sposobem?
    • Przez bonus25
      Co zrobić ze składającymi się lancami podczas pryskania w opryskiwaczu Biardzki 
    • Przez wujo_usiu
      Witam. Sprzedam opryskiwacz Biardzki 800 l , lance długości 15m , kupiony nowy w 2016 r , używany tylko 2 razy , jest w stanie idealnym , cena 3800 do negocjacji , woj. Łódzkie , powiat Zgierski . Dodatkowe info: http://biardzki.eu/produkty/opryskiwacze-zawieszane/800-litrow/



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj