andzin

Opryskiwacz Biardzki [połączone]

Polecane posty

piotrek912    7

Witam wszystkich. Ja w zeszłym roku kupiłem opryskiwacz z tej firmy o pojemności 1200l na kołach belka 15m potrujne końcówki za 15000 tys. Po opryskaniu około 70 ha rozleciały się łożyska na przegubie skrętnym w zaczepie w prawdzie dali mi nowy zaczep z jakimiś większymi łożyskami mają wytrzymać podobnież dłużej. Poza tą awarją nie mam większych problemów z użytkowaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek5672    53

Mam drugi rok Biardzkiego 500/50 potrójne końcówki stabilizacja mechaniczna i hydrauliczne podnoszenie belki jak za takie pieniądzę jestem zadowolony jedyne co musieliśmy dorobić haczyki do na sprężynie zaczyły składac się lance ;p ale juz wszystko ok ;p Pryskam c360 3p 3 bieg 1400/1500 obrotów ;p


"Zetor Team" :)
Pozdrawiam :)
Zapraszam Do galerii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

mam taki opryskiwacz 600/15m i pryskam c-360 - daje rade nawet jak naleje 650l, pompę hydrauliczą mam założoną z zetora poprzednia padła 3 tyg temu i gość w sklepie polecił mi zetoroską podobno lepsza do dużych ciezarów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

No to ja napisze swoją opinie. Kupiłem opryskiwacz Biardzki w 2010 roku, 800 l, 15 metrów. Powód oczywiście cena, ale teraz już wiem że te pieniążki wyrzuciłem w błoto. Przez dwa lata nie było źle, wiadomo te ich plastikowe kolanka, ciągle się cos łamie itd. Ale w tym sezonie jest tragedia. Rzadko kiedy zalewam go do pełna, głównie po jakieś 500-600 l, a cała rama popękała. Z przodu gdzie jest mocowanie cięgła, cała rama się wygieła do przodu. Te profile które idą w dół ledwo się trzymają bo jeden już prawie całkowicie pękł , od dołu te profile tak samo popękały. Strach pomyśleć co by było jakbym zalewał go do pełna za każdym razem. Może te mniejsze opryskiwacze takich problemów nie mają, ale 800 l to totalna porażka. Także niech każdy sobie przeliczy że co 3 lata opryskiwacz do wymiany to chyba lepiej troche dołożyć i kupić coś co pochodzi chociaż kilka lat bezproblemowo. Naprawdę odradzam zakupu tych opryskiwaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro87    1

witam zastanawiam sie nad kupnem opryskiwacza na ok 12 ha ornych. Myślę że 400L/12m będzie wystarczajacy. Czy polecilibyście tego producenta?? dodam ze do Zbuczyna mam ok 20 km wiec w razie problemów to mam niedaleko do producenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

ja mialem 10 m 300 l przez 5 lat nic sie nie popsuło areał zbóz ok 12ha, teraz zmieniam na większy bo się nie wyrabiam (praca)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Ja kupiłem 400l 12m jeszcze nie używany jutro planuje pierwszy zabieg w ziemniakach zastanawiam się na ile ustawić ciśnienie pryskane będzie c355.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to ja napisze swoją opinie. Kupiłem opryskiwacz Biardzki w 2010 roku, 800 l, 15 metrów. Powód oczywiście cena, ale teraz już wiem że te pieniążki wyrzuciłem w błoto. Przez dwa lata nie było źle, wiadomo te ich plastikowe kolanka, ciągle się cos łamie itd. Ale w tym sezonie jest tragedia. Rzadko kiedy zalewam go do pełna, głównie po jakieś 500-600 l, a cała rama popękała. Z przodu gdzie jest mocowanie cięgła, cała rama się wygieła do przodu. Te profile które idą w dół ledwo się trzymają bo jeden już prawie całkowicie pękł , od dołu te profile tak samo popękały. Strach pomyśleć co by było jakbym zalewał go do pełna za każdym razem. Może te mniejsze opryskiwacze takich problemów nie mają, ale 800 l to totalna porażka. Także niech każdy sobie przeliczy że co 3 lata opryskiwacz do wymiany to chyba lepiej troche dołożyć i kupić coś co pochodzi chociaż kilka lat bezproblemowo. Naprawdę odradzam zakupu tych opryskiwaczy.

 

 

800 czy 400 jest zbudowana ztych samych cienkich jak puszka po coli materiałów ale za to 1000 jest juz wykonana z troche grubszego materiału i jak na razie u mnie 2 rok po 1000l biardzki wytrzymuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

Ja kupiłem 400l 12m jeszcze nie używany jutro planuje pierwszy zabieg w ziemniakach zastanawiam się na ile ustawić ciśnienie pryskane będzie c355.

opryskiwacz ustawiony na 3 bary przy 1200 obrotów, na 3 biegu będziesz zużywał 300l wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Ja mam 800l Biardzkiego już chyba z 10 lat ale nie będę na niego narzekał. ma kilka wad ale w porównaniu z innymi tanimi opryskiwaczami to wyróżnia sie jakościa. Nie wiem ale u mnie do tej pory na belce czy ramie rdzy nie widać a kilka lat lalem nim RSM. W jednym miejscu pękła mi rama i trzeba będzie ja wzmocnić .Ma też jedna niedoróbkę a mianowicie przy transporcie jedna z głowiczek zaczepia o rame co powoduje że za każdym razem po rozłożeniu belki trzeba ja ustawic w swoje miejsce no i wieżyczka mogła by być trochę wyższa. Z awarii to tylko wymieniane były membrany i zaworki w pompie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

opryskiwacz ustawiony na 3 bary przy 1200 obrotów, na 3 biegu będziesz zużywał 300l wody

I właśnie o taką odp mi chodziło dzieki wielkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

@PROXIMAMICHAL Tylko Ty masz już na tej zaokrąglonej ramie także ona moim zdaniem już sama w sobie jest masywniejsza a nie jak u mnie co kawałek spaw fabryczny. Można wiedzieć ile dopłacałeś za rozwadniacz boczny? o ile oczywiscie pamietasz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek83    7

I właśnie o taką odp mi chodziło dzieki wielkie.

 

Żebyś się czasem na takiej odpowiedzi nie przejechał - nie podałeś ani jakiej dyszy będziesz używał, ani jakie masz opony założone więc taką kalkulację kolegi możesz między bajki włożyć...

Poświęć 10-15 minut na wykonanie próby 100m bo potem będziesz żałował...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

I właśnie o taką odp mi chodziło dzieki wielkie.

karol najlepiej zrób próbę, ja na końcówkach antyznoszeniowych lechlera (żółte) jadąc na 3, c-360, 1600obr, szerokość 15m wypryskuję 200l/ha

cisnienie 2,7

Edytowano przez aro1975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@PROXIMAMICHAL Tylko Ty masz już na tej zaokrąglonej ramie także ona moim zdaniem już sama w sobie jest masywniejsza a nie jak u mnie co kawałek spaw fabryczny. Można wiedzieć ile dopłacałeś za rozwadniacz boczny? o ile oczywiscie pamietasz :)

 

 

500 czy 700zł dokładnie nie pamietam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

 

Żebyś się czasem na takiej odpowiedzi nie przejechał - nie podałeś ani jakiej dyszy będziesz używał, ani jakie masz opony założone więc taką kalkulację kolegi możesz między bajki włożyć...

Poświęć 10-15 minut na wykonanie próby 100m bo potem będziesz żałował...

 

żadne bajki ja tak zawsze pryskałem końcówki niebieskie opony standardowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolego bajka dla ciebie to to nie jest ale dla innego ciagnika dla innej pompy opryskiwacza juz tak wystarczy ze jest rozkalibrowany manometr lub np zegar obrotów w ciagniku pokazuje troszeczkę inne obroty i juz mamy delikatne zafałszowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek83    7

kolego bajka dla ciebie to to nie jest ale dla innego ciagnika dla innej pompy opryskiwacza juz tak wystarczy ze jest rozkalibrowany manometr lub np zegar obrotów w ciagniku pokazuje troszeczkę inne obroty i juz mamy delikatne zafałszowanie

+1

Właśnie o to mi chodziło, że każdy powinien zrobić sobie taką próbę sam, bo żadnemu z nas nie wyjdzie próba tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    186

Kontynuując moją wypowiedź sprzed prawie miesiąca muszą przyznać wujowi rację - ciecz na dolne mieszadło w tych opryskiwaczach idzie niefiltrowana (standardowy zawór) tzn. wchodzi do środka wkładu filtrującego (a ze środka wkładu jest zasilane mieszadło) i idzie na sekcje - filtrowana. Można to by bardzo łatwo "naprawić" odwracając element do którego przykręcony jest filtr, tylko że ma on z tyłu śrubę mocującą i trzeba by było wymyśleć jakieś inne mocowanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Jadąc c355 na drugim biegu i obrotach 1600 poszło 400l na 1.15ha na niebieskich końcówkach. A ciśnienie jak ustawiacie bo ja przy włączonym mieszadle i wom kręciłem tym pokrętłem przy manometrze to nic się nie działo dopiero jak się da większe obroty to wskazówka się podnosi u was też tak jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1377

@ karolr2

To co Ty nazywasz mieszadłem to jest rozwadniacz i używaj go tylko wtedy gdy coś rozpuszczasz np. śor czy nawozy. Przy pryskaniu wyłączaj bo mieszadło działa automatycznie (ten wąż od filtra ktòry wchodzi na dole do zbiornika. A tak to ciśnienie Ci ucieka rozwadniaczem i nie dziwota że ciężko ustawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

A wiec ja ustawić. Bo jak rozwadniacz będzie wyłączony to oprysk pójdzie na dysze chyba że zamknę sekcje to nie .Podejrzewam że to będzie tak wyglądać nalać wody zamknąć sekcje włączyć wom i wtedy ustawiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez piotrk1233
      Witam!
       
      Opryskiwacz 400/12m. Pompa polska 120l/min.
       
      Od pewnego czasu mam problemy z opryskiwaczem. Mianowice nie trzyma mi ciśnienia.
      Mam ustawione na 3 bary, a ciśnienie skacze sobie od 2-3,5. W pompie zmieniłem już membranę, zaworki i problem nie zniknął. Co może być przyczyną?
    • Przez Adi118
      Witam, zamierzam kupić opryskiwacz zaczepiany i zmieścić się w budżecie 20 tys. na tą chwilę moim faworytem do zakupu jest opryskiwacz Biardzki 15m 1500l chciałbym zaczerpnąć opinii na jego temat. Głównie nurtuje nie jego pompa o małej wydajności nie wiem czy 130 l/min to nie za mało jak na taki opryskiwacz. 
    • Przez arteko_2
      Witam, mam problem ze zbiornikiem w opryskiwaczu Biardzki 400l, mianowicie zbiornik się rozszczelnił i chciałbym się zapytać czy można go skleić jak tak to czym? Ktoś miał podobny problem i go rozwiązał "domowym" sposobem?
    • Przez bonus25
      Co zrobić ze składającymi się lancami podczas pryskania w opryskiwaczu Biardzki 
    • Przez wujo_usiu
      Witam. Sprzedam opryskiwacz Biardzki 800 l , lance długości 15m , kupiony nowy w 2016 r , używany tylko 2 razy , jest w stanie idealnym , cena 3800 do negocjacji , woj. Łódzkie , powiat Zgierski . Dodatkowe info: http://biardzki.eu/produkty/opryskiwacze-zawieszane/800-litrow/



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj