andzin

Opryskiwacz Biardzki [połączone]

Polecane posty

Obszarnik    3

witam mam opryskiwacz biardzki 400l i chciałbym nim opryskać 2 ha ciągnik współpracujący z nim to c 330 i moje pytanie brzmi jakie ciśnienie ustawić i prędkośc żeby osiągną 200l na ha oraz jak zmierzyć prędkość ciągnika?

 

Trzeba wypraktykować, zrobić próbę.

Ja mam obroty 1600 na 4-tym biegu i ciśnienie niecałe 4, wychodzi ponad 200l/ha. Z tym, że ja mam 330M, więc skrzynia szybsza.

Prędkości na poszczególnych biegach i obrotach można znaleźć gdzieś w sieci (ja jak kupiłem ten opryskiwacz to znalazłem, teraz nie wiem gdzie). W ostateczności można sprawdzić GPS-em ale nie wiem na ile to dokładne jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

Już nie róbcie sobie jaj z tym praktykowaniem i ustawianiem metodą prób i błędów. Gościu dostał instukcję obsługi to niech się wysili i ją przeczyta. Tak jest wszystko oposane od a do z, a nie o byle pierdołę pyta tutaj na forum. Najpierw niech jeszcze idzie na kurs.


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7969

Dokładnie, w instrukcji jest wszystko podane jak zrobić kalibracje, przejazd ciągnika, ile jaka końcówka ma wydatku przy jakim ciśnieniu i prędkości, lepiej niż producent w instrukcji nikt Ci nie napisze, po za tym te informacje są na kursie chemizacyjnym dodatkowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za te pieniądze ni znajdziesz napewno nic lepszego a z perspektywy czasu mogę powiedzieć że jestem zadowolony mimo że widać że to maszyna nisko budżetowa- z dodatkowego wyposażenia weź koniecznie hydrauliczna amortyzacje belki i zawór stalocisnieniowy reszta w moim odczuciu to gadżety które jeśli Cię na nie stać możesz wziąść ale raczej znacząco nie poprawia jakościowo zabiegów..ogólnie polecam

 

 

Dokładnie. Ja bym jeszcze polecał elektryczne przełączanie praca/mieszanie.Pryskam U1604 i nie muszę się martwić o wyłączanie wałka na uwrociach itp. tylko pstryk i wyłączone.Polecałbym jeszcze hydrauliczne podnoszenie opuszczanie belki.ja niestety przyoszczędziłem na stabilizacji hydraulicznej belki i to był błąd , bo ta sprężyna nie zawsze działa.Według mnie reszta to niepotrzebe bajery. Na + wytrzymała belka.Nie raz zdarzyło  mi się przyhaczyć o miedze lub krzaki i było ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

witam mam opryskiwacz biardzki 400l i chciałbym nim opryskać 2 ha ciągnik współpracujący z nim to c 330 i moje pytanie brzmi jakie ciśnienie ustawić i prędkośc żeby osiągną 200l na ha oraz jak zmierzyć prędkość ciągnika?

Pisałem w temacie jak kalibrować,kolego nie ma gotowca ,albo instrukcja albo caly temat forum czytac ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

miałem taki opryskiwacz i c330 pryskałem. Żeby zejść do 200 l/ha- trzeba by 5 biegiem jeździć. Przy 2,5 atm na 4 ok 1800 obr/min wychodziło mi z tego co pamiętam , około 230 l/ha.


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

C 330M  4 bieg 1600 obrotów cisnienie 4,5 atm dysze żółte  albuz CVI twin ceramiczne dwustrumieniowe 200l/ha natomiast  dyszami lechler też żółte zwykłe żeby wyszło 200l/ha trzeba zejśc z ciśnieniem do 3 atm.

Edytowano przez bizon1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

To sa tylko wytyczne i w ich obrębie kolega moze kombinować ,ale jesli chce dokładnie ustawić wydatek na ha to musi kalibrować , pół godz roboty tylko chęci ,na 12m 83m przejazdu x 10 granica błędu do 20l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

jak to jest z tymi opryskiwaczami kupionymi na bazarze bez faktury, czy to że nie ma faktury to nie może być tak że za jakiś czas urząd skarbowy się przyczepi lub inspekcja zacznie się dopytywać skąd nowy opryskiwacz bez dowodu zakupu, bo to mnie zastanawia czy potem nie można sobie narobić tylko problemów przez  te 200-300zł oszczędności, to jak to jest czy ponoszę ryzyko kupując na bazarze maszynę bez faktury czy tylko ryzykuje sprzedawca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek83    7

ryzykuje przede wszystkim sprzedawca, ale Ty nie mając faktury nie masz atestu. Nie ma obowiązku posiadania faktury do opryskiwacza, ale atest jest konieczny, więc żeby inspekcja się nie przyczepiła musisz mieć atest, a ten możesz zrobić w SKO i do tego faktura nie jest potrzebna (możesz zrobić atest nawet do samoróbki jeśli spełnia wymagania). 

Ogólnie jeśli namawiasz sprzedawcę do sprzedaży bez faktury mogą Cię posądzić o nakłanianie, ale to sprzedawca beknie bardziej. Ciebie co najwyżej czekają wizyty w skarbówce i zeznania kiedy, co, od kogo kupiłeś itp. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

Dodam jeszcze, że przy zakupie nowego na fakturę masz atest na 5 lat. Bez faktury nabiją Ci numery w SKO i dadzą atest za 80zł (o ile nie zdrożało) na 3 lata. Więc korzyści na braku faktury w wypadku opryskiwacza marne.

Na targu też możesz zażądać fakturę. Zawsze też masz większą podstawę do reklamacji, bo bez faktury to za przeproszeniem płać i całuj mnie w d.upę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek1312    10

Witam mam pytanie czy jest możliwe w opryskiwaczu biardzki aby zassac pompą wodę? A jeśli tak to w jaki sposób ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1827

To się nazywa pobór wody ejektorem który kiedyś był na wyposażeniu Pilmeta do tego wąż z koszem ssawym. Kiedyś jak ojciec pracował jeszcze w SKR i w kółku wykonywał opryski to ciągle tak robili. Teraz pobór ze zbiorników jest zabroniony jeśli o tym mowa.

Co do nowych opryskiwaczy zapewne się da jak kolega wcześniej napisał w filtrze zamykasz na zaworze dopływ wody z beczki to poprzez filtr podpinasz wąż i zapewne będzie zaciągać z zewnątrz i napełniać zbiornik przelewem

Edytowano przez Roki212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Ciekawe jak? Przeglądałem instrukcję i oglądałem filtr ssawny i nie ma takiej możliwości chyba że się mylę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek1312    10

Nie chodzi o pobieranie ze zbiorników tylko np RSM co bym nie musiał wyżej ustawiać zbiornika. No i ciekawi mnie czy w tym akurat opryskiwaczu jest to możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1827

Nie wiem jaki w Biardzkim jest filtr ssawny, ale jeśli jest taki https://www.google.pl/search?q=filtr+ssawny+opryskiwacza&safe=off&tbm=isch&imgil=bYqKhTbIcOegIM%253A%253BPKZNzdck1h5xUM%253Bhttp%25253A%25252F%25252Fsklep.mizar.com.pl%25252Ffiltr-ssawny-opryskiwacza-maly-przylacza-32mm-p-12344.html&source=iu&pf=m&fir=bYqKhTbIcOegIM%253A%252CPKZNzdck1h5xUM%252C_&usg=__skG9lQkD0JBgOJXg9ijoe1B6g4k%3D&biw=1396&bih=669&ved=0ahUKEwjjyYHYgZPTAhVBWiwKHSWvBegQyjcIJQ&ei=j9_nWKPGEsG0sQGl3pbADg#imgrc=PeleqVAKKncYPM: to jak masz tą czerwoną rączkę przy wyciągniętej woda krąży normalnie, chcąc spuścić wodę wpychasz ją do połowy natomiast jak wepchniesz ją całkowicie i podepniesz wąż do wylotu wody z filtra to powinno ją zasysać bo całkowite wepchnięcie rączki odcina dopływ wody z beczki można sobie filtr czyścić itp z pełną beczką tylko musi być beczka podpięta pod dolne wejście filtra natomiast zasilanie pompy pod boczne u niektórych widziałem odwrotne podłączenie. Też tego nie próbowałem, ale myślę że przy takim filtrze i prawidłowym podłączeniu zassie 

Edytowano przez Roki212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lewy91    2

Pomocy posiadam opryskiwacz biardzkiego p329/2. Zostały wymienione membrany zaworki w pompie, wyczyszczone wszystkie filtry a ciśnienie wzrasta mi tylko do 3 atmosfer jak wyłączę którąś sekcje to do 5. Wie ktoś może co może być przyczyną niskiego ciśnienia? może zawór sterujący? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

Jeśli masz zwykły rozdzielacz nie stałociśnieniowy to ciśnienie będziesz miał wyższe przy zamkniętej jednej sekcji.Ale najprawdopodobniej to może być wina rozdzielacza i puszcza ciecz na przelew. Zobacz też czy nie masz ciągle załączonego rozwadniacza w sicie.

Jaka belka końcówki i wydajność pompy? Może za słaba pompa.

 

Jaka dysza w mieszadle? - może się zużyła i dużo cieczy idzie na mieszadło

Edytowano przez Agrest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak nie , jak tak ? :huh:  Aaa , ok . to - Rozwadniacz wyłączasz ?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez piotrk1233
      Witam!
       
      Opryskiwacz 400/12m. Pompa polska 120l/min.
       
      Od pewnego czasu mam problemy z opryskiwaczem. Mianowice nie trzyma mi ciśnienia.
      Mam ustawione na 3 bary, a ciśnienie skacze sobie od 2-3,5. W pompie zmieniłem już membranę, zaworki i problem nie zniknął. Co może być przyczyną?
    • Przez Adi118
      Witam, zamierzam kupić opryskiwacz zaczepiany i zmieścić się w budżecie 20 tys. na tą chwilę moim faworytem do zakupu jest opryskiwacz Biardzki 15m 1500l chciałbym zaczerpnąć opinii na jego temat. Głównie nurtuje nie jego pompa o małej wydajności nie wiem czy 130 l/min to nie za mało jak na taki opryskiwacz. 
    • Przez arteko_2
      Witam, mam problem ze zbiornikiem w opryskiwaczu Biardzki 400l, mianowicie zbiornik się rozszczelnił i chciałbym się zapytać czy można go skleić jak tak to czym? Ktoś miał podobny problem i go rozwiązał "domowym" sposobem?
    • Przez bonus25
      Co zrobić ze składającymi się lancami podczas pryskania w opryskiwaczu Biardzki 
    • Przez wujo_usiu
      Witam. Sprzedam opryskiwacz Biardzki 800 l , lance długości 15m , kupiony nowy w 2016 r , używany tylko 2 razy , jest w stanie idealnym , cena 3800 do negocjacji , woj. Łódzkie , powiat Zgierski . Dodatkowe info: http://biardzki.eu/produkty/opryskiwacze-zawieszane/800-litrow/



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj