andzin

Opryskiwacz Biardzki [połączone]

Polecane posty

lukasz222    2883

No to ustawiasz ciągnik na takie obroty na jakich chcesz pryskać, a dopiero potem ustawiasz odpowiednie ciśnienie. Po zamknięciu sekcji będzie wzrastać, bo musi, zamykasz część "drogi ucieczki" dla wody i musi się tłoczyć gdzie indziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny852    1
Napisano (edytowany)

Ok dzięki za szybką pomoc :)

PS. Na jakim biegu najlepiej jeździć i przy jakich obrotach(ciągnik T-25)

 

Edytowano przez johny852

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, robię nowy temat, ponieważ zalezy mi na czasie, być może jutro pojadę pryskać, a muszę wymienić olej w pompie biardzki, wiecie ile wchodzi tam dokłądnie oleju ? W instrukcji o ilości nic nie pisze, jedynie by poziom oleju utrzymywać w poziomie " min " olej pisze, że mozna lać transol 320 lub hipol, jaki według was jest lepszy? Z góry dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinC360    33

Mam opryskiwacz biardzki 400l 10m przerobionego na 12m. Powiem tak, brakuje mi rozdzielacza stalocisnieniowego,stabilizacji belki. Poza tym pompe już troche slychac. Od 2010r tzn od nowosci opryskal juz 400ha bez jakiejkolwiek awarii, sam jestem w szoku. Zastanawiam sie czy zmienic go na nowego w takiej opcji jaka by mi pasowala, ale jak czytam to te obecnie produkowane to jest lipa, albo jak sie trafi. Sam juz nie wiem czy oplaca sie przerabiac obecnego. Bardziej widzi mi sie zakup nowego, Co sadzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheLukasTeam    59

Panowie, podpowiedzcie nieco na temat pompy do Biardzkiego. Otóż na moich niewielu hektarach (12 ha razy średnio 4 zabiegi w roku), pękają mi membrany. Na oryginalnych chodził 5 lat, a teraz co założę, to są albo na sezon, albo na 1 zabieg. Zakładałem już i gumowe i silikonowe, i wielkiej różnicy nie było... A denerwujące jest to rozbieranie tej pompy. Może pasują od innego opryskiwacza, albo coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AS2    199

Jeśli chodzi o te silikonowe to chyba zależy jak im się partia uda. W zeszłym roku wymieniałem je co 70 ha, a w tym roku takie same zrobiły u mnie ok. 130 ha i nadal są dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheLukasTeam    59

Ale lipa.. Niech to kosztuje więcej, ale żeby założyć i mieć spokój na jakiś czas, a nie tylko patrzeć i czekać na fontannę oleju z pompy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201

witam. od niedawna mam opryskiwacz bieradzkiego 400L i ciśnienie rzeczywiste jest ok a teraz nagle cisnienie na manometrze mi spadło do 0.5 max 1 bara znacie jakieś przyczyny ?

Edytowano przez Bercik92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Panowie jak  teraz  z malowaniem  w  biardzkim? jaka jakość  wykonania ? podobno nieco ponad  rok temu udoskonili troche  linie  produkcyjną? 

Mam zamiar kupić  opryskiwacz  600 l  15 m .

Wybrać  biardzkiego? moge kupić za  około  4300 , z  zaworem  stałociśnieniowym .

Inny  pośrednik  proponuje PROMAR  ZŁOTKI za  4 tys , nie  ma  zaworu  stałociśnieniowego 

Czy  coś  jeszcze innego  szukać? 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Mam drugi rok już Biardzkiego i jak na razie nie narzekam. Wykonanie spawów w miarę dobre mozna powiedzieć bo nic nie pęka jak do tej pory z malowaniem to tak średnio niby rdzy nie widać ale to malowanie nie powala. W tych pieniądzach co podajesz to wszystko na te samo kopyto robione i czy kupisz Biardzkiego czy innej firmy to niczym się to nie będzie różnić poza kolorem i kształtem ramy. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Różnic  wielkich  to pewnie  nie  bedzie... a każdy chwali  swoje ...

 

Też  mam  biardzkiego  z  2002  roku  400 l  12  m i przyszedł  czas  na  zmiane ...

W  tym starym  to  lance  za  delikatne  , farba  obłazi płatami ,  pompa  za  to  super .

Ten  Twój  to już  malowanie  proszkowe ? jaki  duzy masz  ten  opryskiwacz? jakie  lance?

 

Jeasli  masz  go juz  2  lata  , to  chyba  przed  wprowadzeniem  tych udoskonaleń  robiony 

 stelaż  do podnoszenia  lanc  jest w górze  spawany  -  czy  wyginany ??


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Mój nowy to identyczny wielkością jak Twój stary czyli 400l/12m. Czy malowany proszkowo? Hmm, tego to nie wiem ale jak na razie bez oznak odłażenia farby jedynie ryski gdzie nie gdzie się pojawiły. Stelaż do podnoszenia lanc jest wyginany bez spawów. Jeśli Ci to coś pomoże to kupiony był w grudniu 2104 roku czyli chyba jeszcze bez tych ulepszeń. 
Jedynie co mi się nie podoba w nich to to że z czasem wycierają się te mocowania lanc i się składają do tyłu nie wiem czy udoskonalili to teraz czy dalej tak badziewnie to robią. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Być może i tak. Ja nie szukałem 15m więc się tym nie interesowałem jak to zrobione. Najlepiej podjechać i ocenić który lepiej wypada pod względem malowania i spawów bo tak to raczej te tańsze opryskiwacze to niczym innym się nie będą różnić. Nawet i wykonanie na podobnym poziomie jest. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Ja mam Biardzkeigo od 2012 roku. 600l, 15m. Pracuje na prawie 10 ha. Czasami pojechało sie komuś coś opryskać i sam bardzo dużo pryskam a szczególnie pszenice. Od zakupu nie mam z nim żandych problemów jedynie farba odłazi ze środkowej belki opryskującej która znajduje sie zaraz za beczką a tak to ok, rdzy nie nie ma, pompa sprawuje sie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25587

Belka 15 m to już zupełnie inna konstrukcja niż 12m. Jest masywna i z zatrzaskami, więc się nie złoży pod górę czy z górki. Jedynie ostatni element belki jest na sprężynie i ten potrafi tańcować jak pijana. Ja podłożyłem podkładki i skręciłem mocno i jest lepiej.  Posiadam 400/12 już kilka lat i raczej farba placowo nie schodzi, korozji jest mało. Drugi to 800/15 - 2 lata, farba nie schodzi, korozji na ramie brak, jedynie wszelkie śrubki łączące sekcje rozdzielacza skorodowały po pierwszym użyciu RSM-u.

Ten rozdzielacz jest słabo uszczelniony, przy dużym ciśnieniu potrafi przeciekać w każdym możliwym miejscu. Ale faktem jest że miałem zabrudzone wyjście na manometr i oszukiwał, chcąc uzyskać ciśnienie 4 być może pompa podawała i 7 albo i więcej i wszystko lało.

 

Zmieniasz z 400l na 600l - jakim ciągnikiem pracujesz? Bo trochę mała ta przesiadka, żebyś później nie żałował za małego zbiornika.

Ja mam 800l do JX70 i w opryskach dałby radę i 1000l, jedynie przy RSM miałby za ciężko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

tym starym to pryskałem głównie c 330. Teraz pod zetora 7211 chce kupić. Międz beczką 600 a 800 l jest chyba tylko 300zł róźnicy, więc moźliwe źe wezmę 800. Chodzi mi tylko o to jakiego producenta?


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Ja bym brał 800-tke, sam wziąłem we wrześniu ub. roku 600l i teraz żałuje, bo z 6-setką 30 sobie nie radzi za dobrze i tak, a do 902 jest jak zabawka. Tobie do zetorka też 800l spokojnie podejdzie. Co do malowania to u mnie po niecałym roku dość intensywnej pracy (ale bez RSM narazie) nie ma problemów z farbą ani spawami (odpukać), lanca 15m jest na zatrzaskach więc się nie złoży, jedyne co mnie irytuje w samej belce to że na zakrętach lubi zabujać tak, że końcówki haczą o ziemię, ale w opryskiwaczach z tej półki cenowej to raczej norma, że belka nie ma jakiejś super kultury pracy. Polecam też brać z siłownikiem do stabilizacji belki, całkiem inna robota niż z tą pseudo stabilizacją mechaniczną. Jeśli chodzi o wieżyczkę do podnoszenia lanc, to jest gięta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris94    23

Ja też mam biardzkiego od ponad roku. Zbiornik 500l lanca 12m. Ogólnie działa, nie ma z nim większych problemów. nie widzę żadnej odpadającej farby. Jedyne co to niestety potwierdzam "łatwość" składania się lanc (pomimo skręcenia sprężyn na max) jak i mocnego "wahania" na uwrociach, szczególnie jeśli dodatkowo trafi się jakaś górka czy wyjazd na dróżkę.  W tym roku doszło nam ponad 3ha pomidora. Niby nie dużo ale jak wychodzi po 700-800l/ha na grzybobójcze, do tego na chwasty, stonkę itp. to zajeździć się można a jak będą gorączki to chyba w nocy będę pryskał ;-) Dlatego myślę nad zmianą na jakiś 1000-1200l chyba zawieszany bo jednak mam dosyć niewielkie kawałki i na uwrociach łatwiej. Myślałem nad czymś lepszym ale jeśli rzeczywiście belka 15m jest inaczej rozwiązana i znacznie lepsza od 12m to może też będzie pasować a jednak jest sporo tańszy od konkurencji. Ma ktoś hydrauliczne rozkładanie i poziomowanie w opryskiwaczu biardzki ? Jak to działa w tych opryskiwaczach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

hydrauliczne poziomowanie jest za dopłatą ok. 600 zł. Ja wezmę bez i sam dorobię. Wyjdzie trochę taniej


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez piotrk1233
      Witam!
       
      Opryskiwacz 400/12m. Pompa polska 120l/min.
       
      Od pewnego czasu mam problemy z opryskiwaczem. Mianowice nie trzyma mi ciśnienia.
      Mam ustawione na 3 bary, a ciśnienie skacze sobie od 2-3,5. W pompie zmieniłem już membranę, zaworki i problem nie zniknął. Co może być przyczyną?
    • Przez Adi118
      Witam, zamierzam kupić opryskiwacz zaczepiany i zmieścić się w budżecie 20 tys. na tą chwilę moim faworytem do zakupu jest opryskiwacz Biardzki 15m 1500l chciałbym zaczerpnąć opinii na jego temat. Głównie nurtuje nie jego pompa o małej wydajności nie wiem czy 130 l/min to nie za mało jak na taki opryskiwacz. 
    • Przez arteko_2
      Witam, mam problem ze zbiornikiem w opryskiwaczu Biardzki 400l, mianowicie zbiornik się rozszczelnił i chciałbym się zapytać czy można go skleić jak tak to czym? Ktoś miał podobny problem i go rozwiązał "domowym" sposobem?
    • Przez bonus25
      Co zrobić ze składającymi się lancami podczas pryskania w opryskiwaczu Biardzki 
    • Przez wujo_usiu
      Witam. Sprzedam opryskiwacz Biardzki 800 l , lance długości 15m , kupiony nowy w 2016 r , używany tylko 2 razy , jest w stanie idealnym , cena 3800 do negocjacji , woj. Łódzkie , powiat Zgierski . Dodatkowe info: http://biardzki.eu/produkty/opryskiwacze-zawieszane/800-litrow/



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj