zwc18

Alternator MTZ / T25 / Jumz jakie są różnice ?

Polecane posty

zwc18    6

Witam panowie powiedzcie mi proszę jakie są rożnice poza cena. Posiadam Jumza i muszę zmienić alternator i ten z Jobsa kosztuje 239 zł średnio, a o takich samych parametrach do LTZ / T25 / MTZ są o około 50 / 60 zł tańsze. Czy różnica tkwi jedynie w kole ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackob1997    249

@zwc18 różnicą są również producenci alternatorów,ich ceny które w zależności od mocy samego alternatora  oraz samego producenta się różnią. Dla porównania wrzucam linki :D

1.https://sklep.mizar.com.pl/alternator-mtz-14v-50a-46463701-p-1635.html

2.http://www.czescidotraktorow.pl/alternator-mtz-belarus-oryginal-1150-w-p-1638.html

3.http://alegratka.pl/ogloszenie/alternator-jumz-oryginal-jobs-14v-50a-27690233.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297
Tak, tylko że w Jumzie na stary typ mocowania nie założysz nowego typu alternatora. Dodatkowa sprawa musi mieć koło na szeroki pasek. Ja bym się nie bawił z ruskim tylko zamontował samochodowy jakiś w miarę prosty. Bo i tak trzeba przerobić mocowanie. Np Delco z Opel Kadett/Astra, ma regulowaną szerokość koła pasowego. Sam sobie zamontowałem taki do T25. Tani i prosty w naprawie.

KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackob1997    249

u mnie w ursusie od volkswagena jest altek i ładuje aż miło :) 

Edytowano przez jackob1997

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297
Tu nie chodzi o przechwałki co kto ma, tylko o proste rozwiązanie które zadowoli traktor i jego właściciela.

KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zwc18    6

Mocowanie alternatora już wystrugane na bazie starego lecz uszy można przesunąć w prawo / lewo.  Jest to na tyle istotne gdyż napęd będzie brany ze sprężarki z podwójnym rozłącznym kołem na tej samej zasadzie co w 3p i trzeba alternator przesunąć w prawo bliżej korka oleju 
Co do samego alternatora to był założony od jakiegoś samochodu lecz taki hebel że szkoda gadać i teraz myśle nad jakimś oryginalnym
Chodzi mi po głowie coś takiego http://allegro.pl/alternator-mtz-t-25-t25-ltz-belarus-14v-50a-gratis-i6818271165.html te same parametry co jumzowski 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373
Ja jakbym miał zmieniać to na pewno nie kupiłbym oryginału tylko samochodowy.
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Wozzach
      Witajcie, 
      mam pytanie do PRAKTYKÓW o moc ciągnika NH t7.210 (edycja 2019, 165KM mocy znamionowej bez EPM, skrzynia Range Command).
      Z tymi mocami w parametrach to jest zawsze jakaś ściema, różne normy, trudno porównać. Poza tym moc silnika to tylko jeden z parametrów składających się na realny uciąg w polu.
      Chciałem zapytać użytkowników tego ciągnika, jakie szerokość robocze maszyn mogą z nim realnie współpracować.

      Ja przymierzam się do kupna tego ciągnika, zakładając że będzie pracował z:
      - pługiem obracanym AKPIL KM180 5 skibowym (szerokość orki 240-250cm)
      - gruberem Mandam KUS 3,8 metra (gruber 2 belkowy, na ściernisku)
      Pozostałe maszyny mają mniejsze zapotrzebowanie mocy, więc ich nie wymieniam.
      Moje ziemie to głównie piaski, ale też ok 20% to gliny, gdzie jest czasem ciężko.
      Da radę z tymi maszynami, aby utrzymać sensowne prędkości robocze nie zabijając ciągnika?
      Proszę o informację wyłącznie osoby, które mają doświadczenie praktyczne z tym ciągnikiem. Z góry dzięki.
    • Przez Davidmix
      Witam
      Czy jest możliwość zwiększenia prędkości jazdy T 25? Nie zależy mi na mocy.
       
       
    • Przez GrzywaRM
      Witam
      kupiłem MTZ i mam pytanie czy ten pręt pod skrzynią ze ściętymi  dwoma bokami na zdjęciu jest do zmiany prędkości obrotów wom? 

    • Przez Polacek
      Witam,

      Jaki olej do oryginalnego wspomagani T25 i ile. Może ma ktoś instrukcje jak wymieni ?
    • Przez Polacek
      Witam, Czy ktoś orientuje sie gdzie kupię taka uszczelkę jak zaznaczona na foto ? Żółte strzałki, i okrągłe lampy niebieska strzałka. Dziękuję

      Jeśli można to proszę o link,

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj