mateuszpanienski

karmienie owiec?

Polecane posty

damjan15    0

Jeżeli masz belarkę to lepiej belą karmić jak jej nie posiadasz to zostają kostki lecz nie do końca nie ma to jak stara metoda zbierania siana. :D Najlepiej zwierzęta jedzą siano zbierane ręcznie lub samozbierającą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I zwożenie dudo szybciej pójdzie a to jest ważne i bele na dwoje mogą kilka lat postać jak dobrze pozwijane i się je odrodzi żeby np dziki albo sarny ich nie jadły.


Ursus c-360 niby cieki ale daje rade chłopak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziomek1994    3

Ja proponowałbym chować w stodole. Na dworze to lepiej jak folia są zawinięte to na dworze mogą stać a tak to nie bo namoczal się i zgniją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siano w stodole albo w oborze na górze jak ja mam. Ale bele ze słomy można śmiało na dworze trzymać potem tylko 10 cm zdziera się słomy a reszta jest suchutka i dobra.

Edytowano przez andrzej2110

Ursus c-360 niby cieki ale daje rade chłopak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od rasy zależy. Jak masz wrzosówki tak jak ja mam ich 10 i już się rozmarzają zaczynałem od 4 to one dorosłe w ciąży tyle nie wiem czy ważą. Ale jak masz opolskie albo jeszcze jakieś tam np merynosy mam takie 2 to jak je strzygłem to 3 osoby barana kładły bo za chiny się nie dał 3 chłopów musiało go kłaść. Strzyże 2 razy w roku albo jak widzę ze kołduny się duże robią to wtedy tylko tą owce strzygę. U mnie szybko rosną a nie karmie dużo i każda spasiona łazi. Merynos to jak u mnie to jak dobrze pamiętam to tak 6 miesięcy rósł do około 45 kilo. Ale mówię to w przybliżeniu bo nie ważyłem ich.


Ursus c-360 niby cieki ale daje rade chłopak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ilnicki96    4

Kolego a nie lepiej hodować rasę owiec Kamerunskie mało roboty przy nich nie trzeba strzyc a i są w cenie. pozdrawaiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kameruńskie owce to niepodchodząca pod kozy? :blink: A wogóle to kozy sol taniutkie w utrzymaniu w oborze to słomę owsiana możną dawać zamiast siana i każde zielsko zeżrą.


Ursus c-360 niby cieki ale daje rade chłopak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ilnicki96    4

Nie to są owce a nawet jak się bije normalna owce to jest taki taki dziwny zapach mięsa a od nich nie śmierdzi a i możesz w ładniej cenie sprzedać matki do dalszej hodowli pozdrawiam :lol: :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ilnicki96    4

Wiesz spróbować ja trzymać bo się opłaca ja tez mam 4 matki to jak przyjedzie koleś po jagnięta to ja swoje tez daje to tam parę groszy zostanie pozdrawiam :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Jeśli ktoś ma ochotę porozmawiać na temat żywienia owiec to ja bardzo chętnie coś doradzę, a do tego mam tez wiele pytań ponieważ hoduję owieczki dopiero od roku. Chciałbym wymienić się doświadczeniami. Czekam aż ktoś poza mną pojawi się na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

O, to rzeczywiście imponujący staż w hodowli. Przede wszystkim chciałbym się dowiedzieć czy owce mogą jeść surowe, drobne ziemniaki i kiszonkę z kukurydzy?
Nurtuje mnie też temat strzyżenia owiec. Uważam, że już pora je ostrzyc, ale nie wiem jak się do tego zabrać. Kupiłem maszynkę elektryczną i próbowałem już strzyżenia ale jakoś mi nie szło. Nie jestem w stanie jednocześnie trzymać owcy i strzyc ją. Jak sobie z tym radzisz? Robisz to sam, czy może jakiś usługodawca Ci obcina?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Co do strzyżenia to u mnie strzygacz to robi (trzeba miec nie lada wprawę żeby samemu strzyc to naprawdę nie jest łatwe) Co do jedzenia to spokojnie kiszonkę moga jeść  tylko kwestia kosztów  to nie jest tania pasza co do ziemniaków to lepiej żeby surowych nie jadły za dużo poza tym surowe sa słabo przyswajalne ale teoretycznie jeść mogą. Generalnie chodzi o to żeby owca przeżyła zimę w miarę tanio a potem na pastwisko i żyje za darmo do zimy U mnie zima jedzą siano i śrute ze zbóż popijają wodą i jakoś odbiorcy nie narzekają na jakość jagniąt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bibi    2

Ja mam kozy, więc niekoniecznie owce, ale można powiedzieć, że to są kuzyni :P Ja moim kozom daje obierki z ziemniaków, a surowe ziemniaki to one zjadają nawet jak są w całości - tak jak z jabłkami, odgryzają sobie po kawałku i gryzą. W większych ilościach podaję im gotowane. 


Przepraszam za brak polskich znakow!

Nie ogarniam... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Od miesiąca daję po trochu surowych ziemniaków i żadnych skutków ubocznych nie widzę. Jagnięta ładnie przybierają na wadze więc wychodzi na to że ziemniaczki nie zaszkodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

witam. jest jakiś odbiorca jagniat w łódzkim?
sorki ze nie w tym temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

<p>Witam Wszystkich na forum. Akurat w kwestii żywienia owiec czy generalnie zwierząt które posiadacie w swojej hodowli,to polecam zerknąć do nas ,akurat tym zajmujemy się na co dzień i chętnie pomożemy,doradzimy podczas wyboru.</p>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Tomolsztynek
      Witam serdecznie 
      mam w planie dorobić w tym roku i sprzedawać maliny i truskawki w sezonie będę to robił w moim miasteczku pierwszy raz 
      szukam osób od których mógłbym odbierać towar mam własny transport czy może ktoś pomóc od czego zacząć lub dać kontakt do kogoś kto by mi sprzedawał owocki 
      pozdrawiam wszystkich 
    • Przez tomek12051133
      Witam. Będę miał 6owieczek młodych z kolczykami. Problem mam w tym że chciałbym za rok brać dopłaty na nie a chyba trzeba miec 10sztuk minimum. 
      Czy ma ktoś takie młode owieczki na sprzedaż z malopolski? Chętnie kupię.
    • Przez piskozub
      stado 16 szt . Koronowo
    • Przez drhenry
      Call: +44 7477 198855
      WhatApp +44 7477 198855
      E-mail: support@realdocuments24.com
      Website: https://realdocuments24.com/
      We are a team of Prometric consultants ,Professors, Doctors working at the various database management system helping candidates clear exams (pass) with legitimate processes without sitting for exams, making available exam questions and answers for all exams, upgrade your results as well such as:MRCP,MRCS,MRCPCH,MRCOG,MRCEM/FRCEM,FRCS,FRCOPTH,FRCR,FRCPATH,FRCOG,RCVS,FACOG,COBGC,MBBS,NCLEX,BAMS,BDS,BHMS,MOH,DHA,HAAD,GCC,RTA,DHCC,OMBS,NHRA,AMC,AZREX,USMLE,BCS,SPLE,SLE,ACI,AIIM,NCLEX,USMLE,others major exams like NBDE,NDEB,PEBC,NDEB,NCEES,CLAT,UGC NET,CA,GAOKAO,UPSC LSAT,GATE,CAT,NVIDIA, LNAT,IIT.JEE,CFA.
      Obtain your license, certificate now at a good rate due to the smartness of the various severs at the various database.

      CONTACT US FOR MORE INFORMATION!!

      Call or WhatsApp(+44 7477 198855)

      Website: https://realdocuments24.com/

    • Przez BraumHere
      Może ktoś kupował płyty włókno-cementowe, czy możecie mi doradzić, gdzie mogę kupić dużą partię płyt włókno-cementowych w dobrej cenie? Muszę pokryć dość duży budynek.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj