Zaloguj się, aby obserwować  
Marcin2024

Ciągnik pomocniczy 60-75km

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Lukasz1987    61

Czyli 57-71% tego co Moje dwa maluchy ;) (Moje czytaj Ojca). MF255 to licencyjny MF250. :)

 

Dam Ci radę wpadłeś na AF myśląc że swoimi teoriami na temat ciągników produkcji państw demokracji ludowej zrobisz furorę i to co zachodnie jest tylko dobre. Każda marka ma zażartych zwolenników jak i przeciwników. Porównaj swojego MF do Zetora z rodziny Crystal wersji eksportowej już MF nie jest taki naj a za to ile droższy.

Dlaczego nie porównywać MF255 przecież to produkt MF w dodatku mocą zbliżony do Mojego Zetora, przecież nie będę porównywał Valtry która ma 5 lat bo to by było śmieszne;)

 

Edit ten 550 ma tyle samo dB co Zetor :)


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin2024    0

Porównaj Zetorka do MF'a nie wiem 550 chociaż one zaczęły wychodzić w połowie lat 70. Nie chcę się kłócić, bo to miał być temat związany z wyborem, a nie porównaniem. A może rozglądne się z dziadkiem za jakimś Zetorem ;) Nic więcej nie doradzicie? MF 575, 590, 3050, 3060, Landini 6550, 7550, Zetor 7211 (5211 za mały) i co jeszcze jest godne uwagi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
glwoj    5

Fajna dyskusja, elegancko się czyta. A może JD ze starych serii np 1640 lub 2040 bez napędu może by wypatrzył jakiegoś dobrego. A maszyny naprawdę z wysokiej półki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lotnik    0

skoro wspomniales o case ,moze 685xl komfortowa kabina itd.moc 70km u mnie chodzi bez zarzutu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Poczytajcie sobie Temat

 

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/26861-jaki-niski-ciagnik-do-obory/

 

Nie wiem dlaczego właściciele zetorów tak zaciekle ich bronią nawet pomimo braku argumentów na ich kożyść. Porównanie spalania silnika o pojemności prawie 3 l i prawie 6 l jest bez sensu.

Jesli podajecie przykłady dobierajcie sprzęty z podobnych lat produkcji i o podobnej mocy wtedy porównanie ma sens.

Oczywiście kiedyś 5211 i 7211 były rarytasem gdy po wsi jeździły ursusy c 330 c 360 czy c 385 gdzieniegdzie. Czytam posty i ocozm nie wierze klima nie potrzebna ehr nie potrzebny ciekawe po co w nowych ciagnikach to montuja i ludzie się o to z dealerami targują.

Za 25 tys kup sobie 2 wd mf 2xx 4 cylindrowego czy 6xx wiele cześci będzie pasowało od 255 czy ursusów 4512.(przednia oś w 2wd ma prawie wszystko podone skrzynia w 2xx tylny most w 2xx i 6xx to samo co w 255 masa części jest taka sama). Te ciągniki produkowano jeszcze w anglii mój znajomy ma 235 z 78 roku i jest jak ten 168 raz tylko remont byl robiony. Przyznaje komfort w 2xx czy 6xx nie bedzie taki jak w zetorze.

Na koniec mam pytanie dlaczego wielu posiadaczy zetorów nawet tych z af kupiło zachodni ciągnik czyżby byl lepszy, przecież gwarancja nie trwa wiecznie kiedyś się może popsuć i części będą drogie niemówiąc o serwisach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

rower to twój zetor z linku bo wstawiasz go w każdym temacie w którym się udzielisz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rower56    0

Tak ale uważam, że to ciągnik nie do zdarcia, a na 30 ha powinien wystarczyć.

Edytowano przez rower56

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez katopo
      Jaki nowy tani ciągnik polecacie w mocy około 35km?
    • Przez molibden01
      Witajcie.
      Na wstępie chciałbym się przywitać z Wami. Odnoszę się z problemem wyboru traktoru (zaznaczam, że nowego, ponieważ sytuacja na rynku używanych ciągników mnie do tego zmusiła). Stoję przed wyborem modelu. W pierwszej kolejności od czego to się zaczęło to promocja na serię 5D i 4E w Deutz Fahre: 5080d w cenie 158 tys. zł netto.  Traktorem miałem przyjemność jeździć, fajny, zwrotny, nie głupi. Macie jakieś opinie na jego temat bo już jest kilka lat po premierze a w poprzednich postach żadnych opinii z użytkowania.
      Tylko co jak co, ma tylko 3 cylindry i turbo. Dlatego w głowie chodzi, a może wybrać co innego. Myślę o Kubocie serii M4-073. Moc podobna, ale 4 cylindry i wyższa pojemność. Jeżeli znacie obecnie ceny Kuboty (z dilerem w tym wypadku sie jeszcze nie kontaktowalem) lub polecacie inne ciagniki w podobnej mocy to będę wdzięczny za pomoc.
       
      Dodam że ciagnik ma głównie pracować w gospodarstwie przy opryskiwaczu ciąganym z nadmuchem, sadzarką karuzelowa, do jakiś prac pomocniczych ale zapewne czasem i jakiś pług 3 skibowy się zapnie lub mniejszy agregat.
       
      Pozdrawiam serdecznie.
    • Gość murtek
      Przez Gość murtek
      Witam szanownych kolegów.
      Z racji faktu, iż zbliża się nieubłaganie kolejny nabór PROW, chciałbym zasięgnąć opinii (TYLKO) użytkowników kilku marek i wersji ciągników rolniczych. Interesują mnie tylko trzy firmy, tj. John Deere, Deutz Fahr oraz ewentualnie Fendt. Mam dylemat również jakiej mocy ciągnik wybrać.
       
      W sumie 120 czy 160 KM i tak będzie raczej ciągnął 4 skibowy pług obrotowy (chyba że się mylę). Skłaniam się raczej do kupna trochę większego ze względu na moją bronę talerzową, która ma nie małe zapotrzebowanie mocy (obecnie współpracuje z Ursusem 1634 i niekiedy brakuje mocy, a raczej tej talerzówki nie sprzedam tak szybko).
       
      Ciągnik ma być z przednim TUZem wraz z obciążnikiem, raczej z resorowaną osią i kabiną. Zastanawiam się również nad TURem.
       
      Co do JD to jaką wersję proponujecie: classic, comfort czy może premium. Jakie są między nimi różnicę (oprócz oczywiście ceny)
       
      Aha jeśli ktoś się orientuje i dostał świeżą ofertę to proszę się nią pochwalić (mam co prawda cennik lecz bodajże z zeszłego roku). Dużo droższy jest JD od DF ?
       
      Dlatego proszę użytkowników tych maszyn o poradę. Proszę również o wypowiedzenie się w sprawie awaryjności, serwisowania, spalania, komfortu jazdy itp.
    • Przez bortys2001
      Witam. 
      Ktoś się pokusi o porównanie,np Deutz 5080keyline, new Holland T4/t4s
    • Przez Krzyszt0f
      Witam planuje podnieś moc w moim massey ferguson 5445 dyna 4 i teraz pytanie co sądzicie o tym podnoszeniu mocy i czy jest to bezpieczne czy nie za bardzo?
      ciągnik ma niby 90km a chce podnieś tak do 110/115km 
      a i jaka firmę polecacie do podniesienia mocy? 
      -agrotronic
      v-tuning
      -Agroecopower
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj