Polecane posty

Blusik    0

Witam 

Mam pytanie chce powoli docierać silnik w traktorze do wiosny traktor nie jest zarejestrowany. Odbył się w nim remont generalny czyli tulejka, tłok, panewki, pierścienie. 

Czy warto odpalić traktor i zostawić go na kilka godzin aby chodzi sobie na luzie nie na jakis najmniejszych obrotach tylko trochę wyższe. Aby już coś się do wiosny dotarło. Czy może całe 50h niech chodzi sobie na luzie czy może naprzemiennie na luzie i podpiąć przyczepe i jeździć po polu na pusto z 2 kółka czy tam ile. 

W instrukcji pisze aby nie przekraczać 2/3 mocy przez 50h

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chaner123    12
jak chcesz jeszcze raz robic generalke to zostawienie ciagnika na luzie to dobry pomysł. Juz nie raz słyszałem jak to ciągnik zatarł sie zanim na pole wyjechał bo pyrkał 2 dni pod domem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blusik    0
37 minut temu, chaner123 napisał:

jak chcesz jeszcze raz robic generalke to zostawienie ciagnika na luzie to dobry pomysł. Juz nie raz słyszałem jak to ciągnik zatarł sie zanim na pole wyjechał bo pyrkał 2 dni pod domem

Okej czyli nie zostawiac na luzie 

14 minut temu, kitowiak napisał:

Czasem trzeba mu dac większe obr i jakieś obciążenie żeby

Czy jak podłącze tą przyczepę i zrobie kilka rundek na start będzie to dobre? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommmek    162
Daj mu obciążenie. Jak ty byś się czuł jak by ci ktoś kazał uprawiać sex bez kobiety. Byś się zamachał na śmierć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kitowiak    520
Zrób kilka rundek na wiekszych obr, później niech sobie popyrka na wolnych tak na przemian żeby się części ułożyły, a jak bedziesz miał min 20 mtg to możesz sobie już nim lekkie roboty w polu robić typu, przywieźć wywieść, po bronować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blusik    0

No

17 minut temu, kitowiak napisał:

Zrób kilka rundek na wiekszych obr, później niech sobie popyrka na wolnych tak na przemian żeby się części ułożyły, a jak bedziesz miał min 20 mtg to możesz sobie już nim lekkie roboty w polu robić typu, przywieźć wywieść, po bronować...

No to podłącze przyczepkę i porobie kilka kółek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDRIUROL    39

mechanik jak mi w 60 robil remont silnika(pracowal kolku rolniczym i ciagle robil takie remonty) powiedzial zeby sie dotarl to beczke paliwa powinien spalic i wtedy mozna jechac na full. pierwsze godziny po remoncie pyrkotal zeby sie wsio ulozylo dotarlo potem po podworku jezdzila pozniej dwukolowka po wyslodki, po asfalcie rundki. teraz silnik elegancko chodzi nie ma zadnych problemow nie pokojacych stukow itp. - bardzo dobrze dotarnty silnik. pewnie przesadzil z  ta beczka paliwa ale na pewno nie mozna na poczatku przeciazac u uzywac max obrotow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Blusik
      Witam 
      Mam pytania jaka podkładka ma znajdować się pod korkiem zlewu oleju w silniku 1hc102 chodzi mi o średnice.
      Jak również o gwint jaki jest w pompie pz63a ponieważ musze odkręcić wąż.
       
      Pozdrawiam 
    • Przez Manio221
      Mam pytanie znalazłem silnik do MF 2620 od kombajnu class senator typ silnika Perkins A6. 354,4 czy będzie pasował? Proszę o pomoc. Niby takie same typy silników  😉
    • Przez Darek43
      Witam mam problem z ciśnieniem oleju po remoncie zapala się kontrolka od oleju A przed nie paliła się czy to może być wina pompy  olejowej.
    • Przez MichalP
      Mam kilka pytań co do silnika w tym ciągniku może ktoś mi podpowie.
      1. Gdzie na silniku jest tabliczka żeby odczytać dokładnie  wersje silnika ? 
      2. Miska olejowa - odkręciłem wszystkie śruby  i mam problem od strony skrzyni odchodzi trzyma się od strony napędu. (odkręcone jest 24 śruby) czy   jest jakiś myk żeby tą  miskę zdjąć? 
      Dodam tylko że  moja ma uszy  gdzie na innych zdjęciach poglądowych  ich nie widzę.  Może ktoś dysponuje jakąś instrukcją serwisową do tego silnika 
      3. Jakiej  firmy kupować   tłoki i cylindry ? 
       
    • Przez Lukecki
      Witam, wydaje mi się że w moim Ursusie 1614 są za niskie max obr. Gaz w podłodze a jest tak mniej więcej 2000 obr. (obrotomierz nie działa) czy jest tam jakiś ogranicznik? Dodam że nie może zgasnąć po puszczeniu gazu dopiero po podniesieniu pedału od spodu. 
      Na filmach na YT mają większe obroty z tego co mi się wydaje 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj