Tuning221

Jaką prasę zwijającą za 15 do 20tys.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Nie no żadnej " Krajowej" Wujek ma metal fach nową z rotorem i go raz do prasowania wziąłem. Sasiad ma new holland stara i prasuje 100 razy lepiej. Koledzy znalazłem prasę welger rp 165 ktos taką prase zna? Wie jak prasuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edekqwe    1

ja nie wiem czy ten zabytek lepszy od "krajowej" ja bym wolal dobra sipme

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymong1234    37

Mam RP 200 i śmiało mogę polecić. Powinieneś się zmieścić w 20 tyś. Robię przegląd przed sezonem i 800 bel słomy bez awarii robi. Poprzedni właściciel ciągnął ją c 360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dyngus    5

A co sadzicie o prasach JD 550 w cenie gdzies około 23 000 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

Popieram kolegów i mogę polecić Welgera rp 200. Sam mam, z ful wyposażeniem, i smigam z nią Mtz 82. Szczerze powiedziawszy to nie widzi mi się praca Ursusem C 360, z tą prasą. Optymalnie do prasy potrzeba te 70 km żeby uzyskać jakąś przyzwoitą wydajność, a nie ledwo się poruszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi o tej RP 165 czy też dobra jest. Jak z częściami? W grene dostanę części? Chciałem kupić jakiegoś jd albo new Holland bo sąsiedzi mają ale ciężko coś znaleźć za tą cenę i w miarę blisko. A do tych pras części są koło mnie łatwo dostępne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shogun    54

Znajomy prosił mnie żebym mu doradził w zakupie prasy zwijającej. Ma do wydania max. 20 tys. ja poleciłem mu JD550 bo taką mam i jestem zadowolony ale on mówi że wolał by jakąś mniejszą a właściwie niższą. Wszystkie pasówki są dość wysokie więc myslę że najlepsza była by dla niego łańcuchowa.

Prasował będzie sianokiszonkę (myślę że 200-300 bali) trochę siana i słomę. Ciągnik jakiś Farmtrac zdaje się 70KM (nie wiem dokładnie bo kupił niedawno i wyjechał do Niemcowni i tyle mieliśmy okazje pogadać że powiedział: "kupiłem Farmtraca i szukam prasy, popatrz za jakąś." W niedziele będzie dostępny to dopytam dokładnie o model. ;)

On w prasach jest zielony, i sam nawet nie wie czy mu siatka potrzebna.

Ja bym obstawiał jakąś łańcuchowa z siatką. Tylko jaką, w tych pieniądzach to głównie polskie prasy są a ja nie mam do nich przekonania. Co byście polecili, jakie macie opinie o polskich prasach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDRIUROL    39

mam sipme farma 2, sznurek i siatka od nowosci. jestem zadowolony naprawy proste i dosc szybkie i tanie. mam ja od ok7-8 lat, co roku ok800bali slomy i 150 siana robi. na male potrzeby i uzytek wlasny wystarcza gdybym mial wiecej uslug w okolicy to by byla za wolna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shogun    54

No tylko że jak ma się polską prasę od nowości to nie jest złym wyborem a tu chodzi o używkę i to mnie zastanawia. Czytałem dużo negatywnych opinii i dlatego ma obawy przed urywanymi, z drugiej strony tanie części i prostota to zalety.

Ten NH to też wielkie bydle, wizualnie to nawet potężniejszy niż jd550, tylko trochę niższy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

na famtraka stać to na prase nie stać ;) nową galę metalfach i tyle w temacie, te wszystkie wspaniałe zachodnie jd 550 itp to shit wyciągnięty z krzaków za 500 ojro handlarz zrobi cene razy 5 i się jarają chłopaki że toż to zachodnie zachodnie lepsze jak nowe polskie itp żal hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karip    20
Trochę się nie zgadzam z przedmówcą i z jego "fachowym doradztwem" na każdej maszynie możesz się przejechać nieważne czy polskie czy za graniczne, nowe czy stare. Wracając do tematu posiadalismy sipme classic i byliśmy z niej zadowoleni i taka prasę bym polecił koledze na tyle bel w zupelnosci wystarczy a do 20 tyś dostanie niezajechana maszynę która tyle bel zwinie mu w sezonie bez większych awarii. Gdyby kolega się zdecydował na taką to niech szuka z hakami na komorze a co do reszty bajerów to przy takiej ilości bel nie są konieczne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shogun    54

No ja użytkuje jd550 od 3 lat i jedynie parę spinek wymieniłem i jeden pas muszę wymienić przed sezonem bo kiepski jest to zostanie na zapas. A polskie to na gwarancji ponoć już cuda się potrafiono dziać.

Ale do tematu, prasą ma być używana bo jak widać nie będzie przemęczana, walcówka odpada bo bedzieial problemy w słomie a on nie należy do ludzi którzy pokombinują i zrobią, on musi mieć maszynę że zapina i robi. Dlatego stawiam na łańcuchową, ja osobiście szukał bym jakiejś Krone tylko że nie widzę w Małopolsce żadnej w podobnych pieniądzach i z siatką. Zależy mi na opiniach użytkowników polskich pras bo ich jest najwiecej.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467
@ Wojtek 026 tylko większość tych polskich pras i innych maszyn jest robiona na licencji starych zachodnich maszyn

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shogun    54

Fajna jest ale dla niego to najlepiej stałokomorowa prasa,generalnie ja mu będe szukał Krone łańcuchową stałokomorową, pojeździmy też i popatrzymy na Polskie, w jakim stanie itd. Jak będzie w okolicy jakaś mniejsza JD 540/545 lub coś niedużego z nowszych modeli to też obejrzymy bo to są naprawde proste i trwałe prasy. 

Piszcie na co zwracac uwagę przy Polskich prasach i które lepsze które omijać bo z tego co kojarzę to są Warfamy, Metal-Fuszer...Fach ;) i Sipma, i jest ich sporo tak ze wśród nich najwiekszy wybór.

Jak bym sobie szukał to bym organizował transport po tą: https://www.olx.pl/oferta/prasa-do-slomy-john-deere-545-siatka-sznurek-balotnica-CID757-IDmYvxQ.html#e43e26a269

Ale jutro dopiero będe wiedział kiedy kolega zjeżdża do PL, możliwe że dopiero na Święta więc na razie się orientuję co i jak.

te są dość niedaleko:

https://www.olx.pl/oferta/prasa-warfama-z-543-malo-uzywana-rok-2003-lancuchowa120-120-CID757-IDrIKeT.html#512dd91a86

https://www.olx.pl/oferta/prasa-sipma-279-120x120-bele-CID757-IDrF3KZ.html#512dd91a86

https://www.otomoto.pl/oferta/metal-fach-z-562-prasa-galla-prasa-rolujaca-metal-fach-z-562-belujaca-ID6zy5Si.html?utm_source=refferals&utm_medium=traffic_exchange&utm_campaign=olx#xtor=SEC-8

https://www.olx.pl/oferta/prasa-belowa-sipma-CID757-IDrefgT.html#0c76a0b6d4

Edytowano przez Shogun

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Warfama i Sipma Classic oraz Sipma czerwona odpadają, bo nie mają mechanicznych zamków na komorze a siłowniki hydrauliczne i to one trzymają klapę podczas formowania balotu i często klapa się uchyla a materiał wypada. Nie wepchaj go też na cudowne prasy z wąskim podbierakiem 140cm. Jak Krone to KR130B czy czerwona czy zielona byle nie wytłuczona. Metal Fach jest walcowa i ponoć do słomy suchej w południe odpada bo balot staje. Więc tu musi pomyśleć.

Edytowano przez Risto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shogun    54

No podbierak to podstawa. ;) A co do zamków w warfamie to co tu jest odwalone, one są dorabiane? https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-prase-zwijajaca-warfama-z-543-mb-300-CID757-IDs5gtX.html#711dd207b2;promoted

JD540/545 tez zamków nie mają a myslę że skoro fabrycznie nie montowali to jest to w jakiś sposób przemyślane i będzie to działać.

 

Edytowano przez Shogun

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Fakt jakiś magik sam zrobił zamki w tej Warfamie. Widać Polak potrafi fabrykę poprawić ale pewnie nieudolnie. W Claas Rollant walcowych też niema zamków mechanicznych i ta sama zabawa. Póki drogi rozdzielacz działa i ma się traktor z wydajną hydrauliką to jakoś działa a potem płacz bo klapa się uchyla i nie idzie robić.

Edytowano przez Risto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Jaką prasę polecicie do 30 tyś mam ciągnik 155 km. Wcześniej robiłem starą sipmą,ale za wolno idzie i łańcuch jest do wymiany.Rocznie robiłem ponad 1300 belek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karip    20
Tak jak @Risto pisze puki zamki działają jest ok. My wymieniliśmy 3 sztuki po ok 200 zł jeden i przy trzecim nauczyliśmy się je podkręcić by trzymały z powrotem cisnienie to belarus 820 przy dobijaniu zaczynał czasem ją czuć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    584

Z tymi niby "zamkami" hydraulicznymi to nie jest wcale złe rozwiazanie. Jest to po prostu układ hydrauliczny zabezpieczony zaworem bezpieczeństwa , przez co nie dochodzi do uszkodzenia prasy. Miałem kiedyś prasę  Claas Rollant 44 i ustawiłem jej zawór na 220 bar poniżej nie było mowy o otwieraniu komory.Przy zakupie kierowałbym się tym , aby prasa miała szeroki podbieracz, rotor lub podajnik z podbieracza , aby materiał był dobrze podawany do komory ( czasem same palce podbieracza nie radzą sobie z dużymi partiami słomy , zielonki ). Sądzę ,że żadna prasa pod względem zbicia i wydajności nie dorówna prasie pasowej -  zmiennokomorowej.

Edytowano przez andrzej78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shogun    54

W tej cenie o rotorze można pomarzyć, z resztą nawet bez noży potrzebuje dodatkowej mocy która u nas na górach przy sianokiszonce będzie na styk bez rotora. Ja będę namawiał kolegę na jakąś JD chyba jednak bo znam tą prasę i jestem zadowolony ale trzeba nauczyć się nią prasować. Ma trochę "wąskie gardło" przez co lubi się przypchać gdy grubo zgrabione, lub w obfitej słomie. Ale to na początku, jak już pociągnie to się leci. Każda maszyna ma swoją specyfikę pracy i jednemu pasuje a inny będzie się irytował. Miał pożyczać w tamtym roku prasę odemnie, szkoda że sie rozmyślił bo było by łatwiej szukać. Ja preferuje pasówki ale znam zalety łańcuchowych i wiem ze dla niego była by pewno lepsza nawet kosztem zbicia beli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil5421
      Witam. mam zamiar kupić nowa prasę rolującą . prasa będzie pracować na ok 60 ha  , słoma i siano . i pytanie jaką prasę wybrać jakiej firmy i jaki typ łańcuchową-walcowa czy walcowa , czy dalej jest problem z belowaniem suchej słomy w walcowych . Aktualnie posiadam Unie Famarol 1.8 łańcuchową-walcową . 
      Zastanawiam sie nad MCHale F5400 ale poczekam na opinie ..
    • Przez mlodykom1
      Witam.Mam na sprzedaż prasę kostkującą Sipma , sadzarkę i kopaczke do ziemniaków jeśli ktoś chętny zaprzszam woj.Wlkp
    • Przez MARO95
      Kupie Dobrą prase kostkujaca.
    • Przez adrianoo93
      Witam 
      Mam na sprzedaż prasę welger bl rp 220. w 100% sprawna małe zapotrzebowanie mocy owijanie automatyczne sznurkiem farba oryginalna nie malowana, cena 13000zł do negocjacji.
      Woj. Łódzkie 


    • Przez ZETOREXX85
      https://sprzedajemy.pl/zabytkowa-prasa-agromet-kunow-m704-garazowana-lukowa-2-e30984-nr55495869?_rp_RP=_rp_list_account_user_offers&offset=1
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj