Tuning221

Jaką prasę zwijającą za 15 do 20tys.

Polecane posty

Tuning221    0

Witam, zamierzam kupić prasę rolującą i zastanawiam się jaką wybrać do 20tyś, myślałem o gallignani, sipmie, warfamie. Oczywiście w tej cenie to mówie o używanych :D Proszę o wyrażenie swoich zdań :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisz na ile ha z jakim ciągnikiem będzie pracować i co będziesz prasował a na pewno forumowicze doradzą. Poza tym jest sporo podobnych tematów. ;)


Andree94444

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol323    104

Warfama nie koniecznie. Szukaj jakaś JD albo Vicon albo Krone kr 130 :) będzie szło aż miło :)


Mały, Skromny, Lubiany, ŁośQ :D
Pozdrawiam ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymong1234    37

Polecam Welger rp 200. W tej cenie można znaleźć ładną sztukę w prawdzie leciwą ale są to maszyny bardzo wytrzymałe i proste w obsłudze i naprawie. Swoją kupiłem chyba w 2008 roku, rocznie robi około 1000 beli i zmieniłem może z 6 albo 8 łożysk, łańcuch na wałkach i kila palców podbieraka. Niżej link do przykładowej aukcji: 

http://otomoto.pl/oferta/claas-prasa-welger-rp200-120x120-super-stan-f-vat-stan-idealny-ID15HffW.html

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZKOPSSON    41

Witam, chce kupić prasę pasową zmiennokomorową do ciągnika 90 km z rotorem oraz z wiązaniem siatką. Budżet jakim dysponuje to +/- 20 tys złotych. Chciałbym aby prasa ta była w "miarę nowa" czyli ok 2000 roku produkcji, oraz przekładnia wytrzymała obroty walka 1000. Napiszcie swoje propozycje, oraz spostrzeżenia odnośnie użytkowania. Prasa służyłaby do prasowania słomy i siana. Łącznie ok 50 ha rocznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

W tej cenie i raczej 25k + to chyba tylko claas variant 180, nic innego nie przychodzi mi do głowy.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZKOPSSON    41

Nie przesadzajmy ze jd 590 z rotorem kosztuje pond 30 tys za 25 tys mozna kupić. Pytanie posrednie bo jestem na etapie zamawiania ciagnika, ktory waszym zdaniem walek wybrac 540/540e czy 1000/540e czy 1000/540 i czy warto doplacic 800 zl za 3 sekcje hydrauliki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

do hydrauliki zawsze warto doplacic.

Co do walka zalezy z czym bedzie pracowal.

Jak prasa, kosiarka rozrzutnik itp to 540/100 , jak raczej lekkie typu zgrabiarka, beczkowóz rozsiewacz, opryski to 540e/100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

to zalezy jakie ma sie maszyny.

Mi obecnie sie przydaje bo mam kosiarke dyskową na 1000 obr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pressmen    0

Bez urazy SZKOPSSON ale wymagania masz nieadekwatne do grosiwa.Pras zmiennokomorowych z rotorem i siatką i w dobrym stanie w tej cenie w zasadzie nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pressmen    0

Wszyscy my tutaj na forum życzymy Ci jak najlepiej SZKOPPSON ,ale w euforię nie ma co wpadać widząc parę zdjęć.Niejeden już wracał z oględzin maszyny w realu w nieco gorszym humorze :) ,Pras z rotorem i nożami i siatką i w dobrym stanie jest naprawdę mało a poszukujących mnogo.Aczkolwiek ,,szukajcie a znajdziecie ''zostało napisane w księdze...

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3875

Przy Claasie Variancie 90km to troche mało.Mam taką tylko że z nożami to też troche ciężej. Te prasy potrzebują do dobrej pracy około 120km.Słoma, siano ok ale sianokiszonka to już inna bajka. Mam taką i przy Zt-323 wyciskała z niego siódme poty,mało co korbowody bokiem nie wyszły teraz przy Fendt 615 (185km) obroty wałka 540E (w Fendtach nazywa się 750 ale mniej więcej to samo) chodzi jak marzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Poszukuję prasy pasowej z którą radę dałaby c360. w cięższych warunkach prasowałbym mtz 82. Prasa bez elektroniki, szeroki podbierak no i owijanie siatką. Czy coś polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil5421
      Witam. mam zamiar kupić nowa prasę rolującą . prasa będzie pracować na ok 60 ha  , słoma i siano . i pytanie jaką prasę wybrać jakiej firmy i jaki typ łańcuchową-walcowa czy walcowa , czy dalej jest problem z belowaniem suchej słomy w walcowych . Aktualnie posiadam Unie Famarol 1.8 łańcuchową-walcową . 
      Zastanawiam sie nad MCHale F5400 ale poczekam na opinie ..
    • Przez mlodykom1
      Witam.Mam na sprzedaż prasę kostkującą Sipma , sadzarkę i kopaczke do ziemniaków jeśli ktoś chętny zaprzszam woj.Wlkp
    • Przez MARO95
      Kupie Dobrą prase kostkujaca.
    • Przez adrianoo93
      Witam 
      Mam na sprzedaż prasę welger bl rp 220. w 100% sprawna małe zapotrzebowanie mocy owijanie automatyczne sznurkiem farba oryginalna nie malowana, cena 13000zł do negocjacji.
      Woj. Łódzkie 


    • Przez ZETOREXX85
      https://sprzedajemy.pl/zabytkowa-prasa-agromet-kunow-m704-garazowana-lukowa-2-e30984-nr55495869?_rp_RP=_rp_list_account_user_offers&offset=1
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj