Polecane posty

TomaszDras    0

Witam wszystkich forumowiczów, z racji zajęcia się uprawą ziół- pokrzywy i nagietka założyłem ten wątek abyśmy mogli dzielić się swoimi spostrzeżeniami i pomocą w uprawie. Wiem, że wielu z was uważa, iż nie powinno się pomagać konkurencji, jednak chodzi o pomoc w kwestiach gdzie brak odpowiedzi, a warto uniknąć metody prób i błędów. Warto wymienić się spostrzeżeniami i można zorganizować się w większe grupy sprzedając duże jednorodne partie towaru.

Pojawia więc się moje pytanie: jak suszycie pokrzywę? Chodzi mi o pokrzywę przemieloną całą z łodygą. Czy ktoś z was zajmował się tematem dzikiej róży?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piozz    65
kolego kiedys znajomy z krakowa mnie namawial na uprawe róży -zbierać kwiat a potem owoc ale jakos niezdecydowalem sie na nia ..kolego nagietka robisz na ziele czy kwiat ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomaszDras    0

Nagietka na kwiat- takiego szukają u nas lecz niewielkich ilości najlepiej w formie świeżej. Czytam o dzikiej róży właśnie na owoc, ale pytanie czy produkt przygotowany do suszenie musi być pozbawiony nasion czy ktoś kupuje świeży bez obróbki? Pokrzywa ze względów na zbyt cięta cała suszona-nie mam młocarni. Teraz będę siał pokrzywę poza tą dziką którą mam, problem w tym że nie wiem jakie normy wysiewu, głębokość itp...Ktoś mi doradzał by po pszenicy zostawić ściernisko i w to siać po wierzchu, ale czy to urośnie?Zbyt wiele pytań a mało odpowiedzi.

 

Planuje na ten rok ok 5-6 arów nagietka, ale szukam odbiorców i jeśli będzie małe zainteresowanie to wysieje coś koło 2 arów. Nie ma co szaleć choć moce przerobowe są

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piozz    65
a skad jestes ?kwiat nagietka moge od ciebie odebrac bo sam zajmuje sie ziolami ..co do rozy to sprawdz "polskia Róża"z lublina oni kupywali kwiat po 40 zl a owoc caly chyba bo 6 zl kwiat musial byc mielony przez maszynke zas owoc to swiezy ..odnosnie pokrzywy to z siewu raczej ci odradzam lepeij nakopac korzeni pociac i sadzic je w ziemie ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomaszDras    0

Jako iż jest zima,  a  z  ziołami na razie spokój , wybrałem się do lasu po igliwie sosny przez kilka dni nazbierałem tego sporą ilość podobnie jak szyszek sosny, zajmował się ktoś  takim zbieractwem? Ceny wydają się ok, czas zbioru 100 kg szyszek 5 godzin 59 kg igliwia 12 godz. Praktykujecie takie rzeczy? Pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 30pawel   
Gość 30pawel
a gdzie to sprzedać? kiedyś buczyne zbierałem to troche lasu było wygrabione z liści. dziwnie to wyglądało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomaszDras    0

szyszki kupują zakłady robiące karmę dla gryzoni podobnie igliwie, nie mam teraz za dużo roboty to zbieram. Czasami warto popytać bo jest zbyt na naprawdę różne rzeczy.

 

A co z tą buczyną robiłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 30pawel   
Gość 30pawel
nadlesnictwo kupywalo. ciekawy sposób na spedzenie wolnego czasu. świeże powietrze i kasa przy okazji. sadzilem jeszcze slaz pospolity małe kwiatki podobne do malwy. 3 ar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 30pawel   
Gość 30pawel
cena była 35zł do 50zł za kg teraz nie wiem. wysiewalem to na poczatku marca. później sadzilem na jakiejś zbednej dzialce bo to jest wieloletnie. 3ar zbieralem 4godz. rano i 5 popołudniu w dwie osoby. suszylem na strychu. male kwiatki szybko schna. żmudne to i pszczół w ch..j.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomaszDras    0

Coś za coś jak wszędzie, ja poza tym co mam i chce wdrążyć szukam jakiś niszowych ziół do uprawy. Zbierałeś te 3 ar raz w roku czy codziennie? Dużo wychodziło kg?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 30pawel   
Gość 30pawel
ok miesiaca dzień w dzień a i tak tego nieda sie wyzbierac bo dochodzisz do konca a na poczatku juz kwitna i tak mozna chodzic w kolo 24/7. zamykaly sie jak deszcz padal wtedy byl z dzien wolnego. bylo tego 3 papierowe worki a kilo juz nie pamietam. od 5 lat juz sie tym nie zajmuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolinaS    4

Po co? nagietek jak się dobrze rozrośnie to nie ma opcji, że jakiś chwast tam będzie się przebijał. No chyba, że masz ziemię wybitnie nie pod tą roślinę to wtedy mogą być problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomaszDras    0

Ziemia raczej dobra, wcześniej rosły tam pomidory gruntowe powinna się nadać. KarolinaS uprawiasz nagietka? Pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KarolGromadzki
      Witam Szanowne Grono Eksperckie
      Powiem tak - już od kilkunastu miesięcy zbieram opinie rolników na temat maszyny, przy współtworzeniu której mam okazję uczestniczyć. Jesteśmy grupką ludzi, która stara się pokazać coś nowego na rynku maszyn rolniczych, coś co nie byłoby kropla w kroplę (poza farbą) kopią zachodnich sprzętów. Przy okazji celem jest ograniczenie kosztów i czasu uprawy. Bla, bla, ale co z tego wynika? 
      Część z Was na pewno już widziała, cześć jeszcze nie, bo nasze działania marketingowe nie są zakrojone na masową skalę. Pracujemy nad wałami wahadłowymi do orki (choć nie tylko) o swojsko brzmiącej nazwie "ALIEN". Wały z założenia mają być proste w użytkowaniu, solidne i przede wszystkim opłacalne. 
      Czy bylibyście w stanie określić dla jakich typów gospodarstw orka i uprawa w jednym przejeździe byłaby opłacalna? Albo inaczej - jeśli nie byłaby opłacalna u Was - dlaczego? Czego naszym wałom brakuje, a czego mają aż nadto? Do jakich ciągników się to Waszym zdaniem nadaje, do jakich nie?
      Dlaczego pytam? Ciągle pracujemy nad konstrukcją i ciągle będziemy to robić. Konstrukcja już osiągnęła pierwszy cel - można nią bez obaw jechać w pole i zrobić robotę. Kolejne miesiące poświęcamy na kolejne optymalizacje - i te konstrukcyjne, i te użytkowe - maszyna ma być praktyczna z punktu widzenia rolnika, jeśli nie będzie, to jest gówno nie maszyna. My, jako osoby na co dzień mające z nią do czynienia, na pewno jesteśmy nie do końca obiektywni. Znamy już dziesiątki opinii rolników z pierwszej ręki i sporo dzięki temu się nauczyliśmy - część z nich wpłynęła na zmiany konstrukcyjne. 
      Tak więc, jeśli pojawi się choć jedna opinia, która wpłynie na funkcjonalność wałów, będziemy do przodu i będziemy wdzięczni. Chętnie poznamy opinie użytkowników Expomu czy Brodnicy.
      O co chodzi, najłatwiej zobaczyć na filmach:
       
      Pozdrawiam i będę wdzięczny za każdy konstruktywny komentarz. 
    • Przez jankes679
      Witam. Planuje pierwszy raz zasadzić kapuste pekińską. Prosiłbym o porady jaką odmiane wybrać, jakimi środkami pryskać? Rozsade lepiej kupić czy samemu wyhodować? I co najważniejsze czy bez nawadniania urośnie?(jeśli bedzie suchy rok) Z góry dzięki
    • Przez MICH4Ł
      Witam. 
      Interesuje się rolnictwem i pracą na roli. Mam okazje uprawiać 3 ha i za bardzo nie wiem jak się za to zabrać a bardzo bym chciał to robić. Mam do wyboru uprawę ziemniaków albo zboża czy mógłby mi ktoś napisać co by było lepsze (opłacalniejsze) wiem ,że w dzisiejszych czasach trudno jest gospodarzyć ale bardzo proszę o odpowiedź.
    • Gość symeon94
      Przez Gość symeon94
      Chciałbym podzielić się krótkim filmem przedstawiającym pokrótce prace wyścielarki agrowłókniny oraz przewodów kroplujących przy zakładaniu planacji truskawki. 
      Plantacja 0,5ha założona w lipcu. Odmiana deserowo-przemysłowa DIPRED.
      Jeśli macie jakieś pytania postaram się na nie odpowiedzieć.
      Ps: Nie jestem producentem maszyn ,tylko rolnikiem
    • Przez mysza12w
      Witam tata rok temu ugorował pole i brał dopłaty czy w tym roku też może ugorować i wżąć dopłaty
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj