Kowal132

Wywar paszowy z pszenicy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
asus921    99

Podbijam temat.

Sam jestem tym zainteresowany. Moze sie wypowiedziec jakis zywieniowiec na podstawie tych danych?

Z drugiej strony sucha masa to okolo 20%, wiec trzeba to pomnozyc razy 4.5-5 aby uzyskac sucha masa "ala" zboze czy sruta rzepakowa, wtedy ceny 1kg "paszy" wyjdzie okolo 0.75 groszy zawartosc biala 26% i energii 18 MJ, wiec chyba dobra cena. Jak to sie ma do zroznicowania erergi do bialka? Odpowiednia? Czy za duzo bialka w stosunku do energii lub na odwrot?

Z opisu zapotrzebowanie 5-20 litrow, wiec w przeliczeniu 1kg do 4kg suchej paszy 26% bialka i 18MJ energi. Czy taka dawka w teorii jest odpowiednia jako jedyny pokarm?

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez DanielKocima
      witam, szukam odmian pszenicy jarej na słabe stanowiska glebowe, mam zamiar ją siac po 10 letniej łące (chyba że to zły pomysł) chętnie też przyjne wskazówki na temat nawożenia i ochrony
    • Przez ares630rz
      jak myślicie pszeniczki przetrwają te mrozy bez śniegu bo ja to kiepsko widzę
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie odnośnie stosowania regulatora wzrostu,posiałem na jesień pszenice ozimą ale siewnik mi oszukiwał i zamiast 190 kg/ha wysiał około 230 kg/ha.  A na jednym polu gdzie jest cięższa gleba zamiast 220kg/ha wysiał 260kg/ha i teraz po zastosowaniu 1 dawki azotu 60kg N na ha szukam dobrego regulatora i zastanawiam się jak wysoką 2 dawke azotu zastoswać?
    • Przez Blusik
      Witam
      Mam tak zwane raczki w pszenicy pojawiają się od ciepła i zjadają pszenicę. 
      Pod pszenicą jest garaż ogrzewany, którego nie moge wyłączyć ani odciąć. Czy są jakieś opryski na te stworzenia aby popsikac ziarno czy coś? 
      Pozdrawiam 
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj