Polecane posty

wudar944    1

Witam.

Ostatnio robiłem remont przekładni głównej c360 .Wymieniłem koło talerzowe na skośne polskiej firmy , satelitki ,sworznie , łożyska i koła koronkowe na nowe . Luz ustawiony na ,,gazetę "Podczas jazdy na 5 biegu nie słychać nic po za dźwiękiem silnika niestety podczas hamowania silnikiem słychać hałas z prawej strony .Czy to może być źle ustawiony atak czy zwolnica która ma spory luz może robić taki hałas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackob1997    249

@wudar944 Sprawdź czy nie poluzowała ci się nakrętka na kole talerzowym,a jeśli będzie wszystko ok,to sprawdziłbym prawą zwolnicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wudar944    1

rozebrałem zwolnice bo hałasowała podczas obracania kołem . To duże koło zębate zwolnicy wyrobiło na zębach półosi ,,wcięcia" i podczas zazębiana hałasuje bo wskakuje w ten rowek .Czy to może powodować hałas podczas hamowania silnikiem? czy to normalne  ślady pracy tych trybów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wudar944    1

Znalazłem rozwiązanie , na jednej zwolnicy była założona półoś na 11 zębów przez co jeszcze nie dotarty mechanizm różnicowy pracował cały czas i robił hałas. Założona nowa półoś na 12 zębów i jest cicho.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackob1997    249

@wudar944 i gut.Najważniejsze że problem rozwiązany :D Na jednej zwolnicy była półoś od c360 i dlatego były problemy a po założeniu od c4011 niema problemów bo zwolnica jest od c4011 i półoś też i się wszystko ładnie zgrywa.

Edytowano przez jackob1997
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez RedPower
      Witam,
      Od  jakiegoś czasu wydaje mi się że spod kabiny słychać stuki podczas jazdy. Słychać je jedynie gdy jadę po nierównościach ... (dołkach lub gdy mocno skręcę) Na równej drodze jest dobrze.
      Dodatkowo gdy wcisnę ostro pedał hamulca to słychać właśnie takie stuki.
      Załączam nagranie: W 19-20 sekundzie słychać dwa charakterystyczne stuknięcia.
      Co może być nie tak... wyjąłem wałek od przedniego napędu bo myślałem że to on ma luzy jednak stukanie nie ustało.
      Z góry dziękuje za pomoc
       
      20180426_002.m4a
    • Przez majes
      Podczas jazdy i głównie pod obciążeniem słychać w kabinie takie nieregularne chrobotanie chyba ze skrzyni, raczej nie z silnika. Ostatnio nawet zauważyłem że jest to chrobotniecie jak ciągnik stoi i szarpne ładowaczem w dół. Co to może być? Byłem u mechanika, oglądał, zaglądał kamerą do skrzyni i nic nie znaleźli.
    • Przez Dudus_
      Witam
      Posiadam kombajn Claas dominator 58, podczas zmiany biegów, zmniejsza się prędkość. Co to może świadczyć, jak to naprawić.
    • Przez Danielkoltun
      Witam , Silnik jak silnik , ogólnie sytuacja wygląda tak że panewki dystansowe leżały w misy olejowej nie wiadomo ile czasu bo ciągnik kupiony niedawno , najgorszym problemem jest wytarty kołnierz w który siedzą panewki dystansowe do zera od strony koła zamachowego przez używanie sprzęgła . miał ktoś z was taki przypadek ??? . Stopę można wymienić gorzej z stopą odlaną w bloku silnika , moim zdaniem pozostaje tylko naspawanie i obróbka na nowo 

    • Przez warzywnik
      Witam . 
       
      Czy ktoś widział coś takiego jak siewnik punktowy do warzyw , ze swoim silnikiem ? 
       
      Ostatnie znalazłem na olx .
      Piszą że są włoskiej marki WIZARD . 
       
      Co o tym sądzicie ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj