Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Lukash3060    145

W razie czego potem może być konieczne kalibrowanie czujnika położenia górnego ramion, jak coś wkręcasz na max tylko nie siłą, wystarczy ze opór poczujesz, odkręcasz 3/4 obrotu i powinno być ok. 


Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid1983    1

a jeszcze jedno byc moze na tym ehr moze masz pokretlo ustawione  w pozycji zablokowania  i tez nie bedzie podnosic i opuszczac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid1983    1

  kolego w galeri zdjec wstawilem zdjecie podnosnika tam masz zaznaczone ramie i sprawc czy sruby nie masz poluzowanej  galeria mf 3070 zdjecia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peugeot    378
rozbierz sterownik ehr , mogą być przepalone ścieżki na płytce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojar12    0

Miałem tak samo. U mnie w kostce od czujniki położenia ramion podnosnika nie było styku. Przeczyscilem kostkę i jest ok. U mnie objawy były takie same, napięcie było. Po uruchomieniu ciągnik włączając pstryk od podnoszenia, na chwilę zapaliła się kontrolka od podnoszenia. Po ułamku sekundy gasła i nic już się nie działo.

Czujnik masz przy prawym siłowniku, wkręcany od strony koła. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kolega nie rozwiązał jeszcze problemu to pisz do mnie to pomogę bo znam temat. Mam całą instrukcje napraw w j.polskim.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
norbi9032    5

Konturuje temat.  W ciągniku cały sterownik jest ok. Po odpaleniu ciągnik uniesie podnośnik ok 10% maksymalnej  wysokości ale już nie opuści muszę opuścić elektrozaworem awaryjnym gdy chcę znowu podnieść to nawet nie drgnie. Muszę zgasić ciągnik i ponownie go odpalić uniesie tylko ok 10% maksymalnej wyskości. :(

Wszystkie kostki od czujników przeczyszczone. Nawet czujnik wykrecony i sprawdzony. Sa tam 3 piny na jednym z nich nie ma napiecia. Czyż by czujnik był do wymiany? 

Edytowano przez norbi9032

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian3p    24

Problem może być z samym czujnikiem, bądź krzywką która go napędza. A że na jednym z pinów czujnika nie ma napięcia to normalne bo jest tam masa. Można sprawdzić opór pomiędzy jego pinami.


Naprawa elektryki i elektroniki ciągników i maszyn rolniczych. Naprawa sterowników maszyn, skrzyń biegów (np. Autotronic), EHR itp.

Wykonywanie sterowania EHR (elektrohydrauliczne sterownie podnośnikiem) do każdego ciągnika, również wykonywanie własnych sterowników do ciągników z fabrycznym EHR.

Wykonywanie różnych sterowników do ciągników i maszyn rolniczych (liczniki, sterowniki ścieżek do siewnika, itp.).

Więcej info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mocny1994    16

Witam. Potrzebuje pomocy. Nagle po dniu przerwy przestał działać mi ehr.  Nie reaguje wgl na podnoszenie i opuszczanie. Awaryjnie działa normalnie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105
17 minut temu, mocny1994 napisał:

Witam. Potrzebuje pomocy. Nagle po dniu przerwy przestał działać mi ehr.  Nie reaguje wgl na podnoszenie i opuszczanie. Awaryjnie działa normalnie

 

Sprawdzileste bezpieczniki przy akumulatorze? 

Masz ciągnik serii 30xx? 

 

Panel ehr w ogóle nie świeci czy tylko nie wykonuje funkcji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mocny1994    16

Bezpiecznik dobry. Nie wykonuje funkcji i nie zapalają się te lampki od podnoszenia i opuszczania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiaul    16

Też mam problem z ehr, wgl nie ma napięcia na pinie 17, czyli po odpaleniu ciągnika. Miał ktos z was taki problemy? Gdzie szukać przyczyny? 

A i ladowanie jest w porządku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerX2    8

Na ten pin 17 idzie na napięcie z kostki alternatora, sprawdz ten obwód. U mnie EHR też nie reagował, napięcie dochodziło do sterownika, przyczyną był zasniedziały pin w sterowniku EHR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mokrymizu    0

Panowie odświeżę temat. Mam problem z MF 3630, nie dochodzi prąd do elektrozaworów. Do komputera dochodzi na piny 16 i 17(ładowanie ok14v), masa też jest. Sterowanie z kabiny ani błotników nie działa. Ręcznie mogę podnieść i opuścić choć zawór od opuszczania był zacięty. co może być przyczyną takiej sytuacji, czy uszkodzony komputer sprawia że nie działają też przyciski na błotnikach? Miesiąc temu wszystko działało, stał nieruszany w garażu, wczoraj wyjechałem i ehr nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mokrymizu    0

NAPRAWIONE !

Obstawiałem że winę ma sterownik ehr. Napięcie do ehr dochodzi stałe 12v i z alternatora 14v a na elektrozawory wychodzi tylko jakieś znikome - ok 0,5v

Rozebrałem ehr, wygląda ok. Ścieżki całe, rezystorów i innych podzespołów elektronicznych nie jestem w stanie sprawdzić. 

Po konsultacji z serwisantem u lokalnego przedstawiciela MF podejrzenie padło na czujnik uciągu. 

Przyczyna była błaha. Kostka od prawego czujnika ciągu była pokryta błotem i olejem i piny w niej zaśniedziały. Kilkukrotne przepłukanie preparatem pomogło. EHR odżył. 

Może komuś przyda się ta wiedza.

 

 

 

Edytowano przez Mokrymizu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
palel366    0
Dnia 23.07.2022 o 16:44, Mokrymizu napisał:

NAPRAWIONE !

Obstawiałem że winę ma sterownik ehr. Napięcie do ehr dochodzi stałe 12v i z alternatora 14v a na elektrozawory wychodzi tylko jakieś znikome - ok 0,5v

Rozebrałem ehr, wygląda ok. Ścieżki całe, rezystorów i innych podzespołów elektronicznych nie jestem w stanie sprawdzić. 

Po konsultacji z serwisantem u lokalnego przedstawiciela MF podejrzenie padło na czujnik uciągu. 

Przyczyna była błaha. Kostka od prawego czujnika ciągu była pokryta błotem i olejem i piny w niej zaśniedziały. Kilkukrotne przepłukanie preparatem pomogło. EHR odżył. 

Może komuś przyda się ta wiedza.

 

 

 

Gdzie znajdują się te kostki? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
palel366    0

Mam problem z podnośnikiem. Ehr ani sterownie z błotnika nie działa. Sprawdziłem bezpiecznik, kabel przy akumulatorze i na pinie nr16. Ze stałym plusuem mam tylko około 2v... Gdzie szukać przyczyny? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrewk
      Witam, do sprzedania instrukcja obsługi do traktorów Massey Ferguson 6110 - 6190 w języku polskim. Gratis dla kupującego dorzucam instrukcję napraw do powyższych modeli w formie pdf (ang).
       
      Cena 70zł + wysyłka
       
      Chęć zakupu kierujcie wysyłając mi wiadomość
       
      Pozdro
       
       


       
      ______________________________________________________________________________________________________________________________
      http://www.traktorpedia.pl - dane techniczne ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych oraz ładowarek teleskopowych.

    • Przez karolox
      Witam, od pewnego czasu nie działa mi ogrzewanie w ciągniku massey ferrguson 3635 2013r. Przyjechał serwisant, i powiedział że trzeba zaworek wymienić co otwiera żeby płyn mógł iść na nagrzewnicę, (u góry w dachu) . Wymontowałem go, wymieniłem, i nadal nic, jak nie grzeje tak nie grzeje. Płyn ciągle uzupełniony do maksimum, dodam, że po zdjęciu węzy przy nagrzewnicy u góry wyleci z węza może kieliszek płynu, może nawet nie, i stąd moje pytanie, co może być powodem? Może miał ktoś już taki przypadek? Czy możliwe ze pompa nie daje ciśnienia żeby płyn mógł iść do nagrzewnicy do góry w dachu? Serwis nie umie pomóc, bądz nie chce, ręce opadają, zima jest a ogrzewania brak. Dodam, gdy ciągnik jest nagrzany prawidłowo. Możliiwe że są jakieś zaworki gdzieś, co nie przepuszczają płynu na nagrzewnicę? jeśli są, i ktoś miał taki problem, proszę o podpowiedz, z góry dziękuję  
    • Przez andrewk
      Do sprzedania posiadam instrukcję do MF 6110 - 6190. Kupiona za dużo wyższą kwotę, przeczytana i odłożona. Stan jak NOWY. Cena 40zł + 15zł wysyłka. Dla agrofotowiczów równe 50zł.
      Link do aukcji : http://allegro.pl/massey-ferguson-instrukcja-obslugi-6110-6190-i7145241669.html
      AgroDane - Dane techniczne maszyn rolniczych
      AgriDane - Specs of agricultural machinery
      AgriDaten – Technische daten von landmaschinen
      AgriSpec – Technische gegevens voor
      AgriDatos – Datos técnicos de maquinaria agrícola
      AgriDonnées – Données techniques des machines agricoles
      AgriDati – Dati tecnici per macchine agricole
      АгроДанные — Tехнические данные сельскохозяйственной машин
    • Przez aga19892010
      Może ktoś z was wymieniał lub wie jak to zrobić-muszę wymienić rewers w mf 8140 ?nadmienię,że nie jeździ do przodu ,tylko wstecz-kupiłem uszkodzony -proszę o podpowiedzi ale tylko osób które naprawdę coś wiedzą a nie tylko domniemają,z góry dziękuje
    • Przez Radosław142
      Witam. Kupiłem ciagnik na wiosnę. Jest on z 2008r ma teraz obecnie 6tys mth. Wszystko było okej przez dłuzszy czas. Szarpać zaczął przy pracy z ładowaczem, zrobiło się to nagle. Ciągnik szarpie jedynie do przodu ze sprzegłem jak i bez. Zaczeła się rowniez zapalać kontrolka od ciśnienia oleju w skrzyni ale to jedynie po dłuzszej pracy gdy sie olej rozgrzał. Kontrolka gasła gdy sie ciagnikiem zachamowało. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj