Polecane posty

rex15    265

Który agregat talerzowy polecacie najbardziej?

1. mandam tal-c

2. staltech u30

3. tolmet astat 300

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDRIUROL    39

ja mam staltecha u30, moze byc, tolmet odrzucilem poprostu nie podobal mi sie, a mandam mogl tez byc. a cena za nie jaka? wybieralem miedzy staltechem a  tolmetem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

Jakie znalazłeś wady brony Tolmet? Bo funkcjonalność (możliwość zmiany różnych ustawień) to ona ma raczej większą od Staltecha i pewnie też ma większą masę.

Mandam mnie trochę odstrasza przez to, że piasty talerzy są przyspawane do słupicy. W przypadku brony Staltech i Tolmet można wybrać piasty przykręcane.

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

Tak to wygląda:

mandam tal-c gal-c.jpg

 

Bardzo mi się to nie widzi. Jak padnie łożysko czy coś jeszcze uszkodzi się w pieście, to pewnie producent powie "kupi Pan sobie całe ramię za jedyne 375 zł netto".

 

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

Tak, ja wrzuciłem gala, ale wiedziałem że przy talu nie ma dużej różnicy w cenie.

352,80 zł netto - niewiele taniej. Jakby przyszło wymienić w całej bronie, to wyjdzie ponad 7,5 tys zł netto kosztów przy byle jakiej pier**le. Ja nie wiem kto to konstruował.

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex15    265

Dodam, ze mandam daje 5 lat gwarancji na piasty.

Mandam GAL-C z wałem daszkowym 26.400 brutto(cena wstępna), TAL-C około 3tyś wiecej.

Edytowano przez rex15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

Tolmet i Staltech wyjdą od Mandama Gal-C około 4-5 tys. zł netto mniej i na talerzach 610 mm, z wałem daszkowym. I chyba też z piastami bezobsługowymi, ale już przykręcanymi.

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex15    265

Ale jesli mandam jest ogólnie lepszy to zdecydowałbym sie na niego, bo biore to na mgr i wtedy moja dopłata jest niewielka do mandamu. Jaki wał polecacie? Mam sporo piachów, ale są tez gliny i nieco ciezszej ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek2201    51
weź wał rurowy. nadaje się na każdą ziemię. chyba że wjedziesz w bardzo mokra rędzine to może się trochę kleic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toof    11

Witam

Jak się nie mylę to Staltech jako firma już nie istnieje chociaż maszyny mają fajne. Popatrz jeszcze na firmę Grano System i Rolex, to według mnie ten poziom jakości. Ciekawą ofertę ma również firma Rolmako jeżeli chodzi o jakość jak i możliwości konfiguracji. Co do ustawień to pewnie potrzebujesz tylko regulację głębokości pracy i to ma każdy z producentów, jeżeli chciał być się bawić kątem talerzy to jak dobrze kojarzę to Agrisem ma talerzówkę z regulowanym kątem natarcia talerzy, ale to już inna półka cenowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez eMWu
      Jestem zmuszony do kupna agregatu ścierniskowego.
       
      Ze względu na konieczność pracy na zakamienionych glebach mam 3 typy z odpowiednimi zabezpieczeniami talerzy:
      - Bury KBT talerze 560/4,5 z wałem pierścieniowym ze zgrzebłem (właśnie ten wał nie wiem czy będzie się dobrze spisywać).
      - Mandam TAL-C talerze 560mm wał kołeczkowy.
      - Akpil Tiger talerze 560mm wał segmentowy. - nie wiem czy ta maszyna to nie jest przerost formy nad treścią, liczę na opinie użytkowników. Zabezpieczenia też nie wyglądają, aby miały spory skok - na bardziej wystającym z gleby kamieniu maszyna myślę może stanąć na talerzu.
      Do każdej z nich regulacja kata nachylenia talerzy. Nie wiem czy dopłacać do talerzy 610mm - duża jest różnica w jakości pracy? Mocno wzrasta zapotrzebowanie na moc? Postaram się załatwić coś na próbę, może akpila...
       
      Głównym kryterium przy wyborze jest jakość pracy i jakość elementów roboczych. Nie interesują mnie talerzówki z talerzami na zabezpieczeniach gumowych. Nie interesuje mnie także ściąganie używanej maszyny z zachodu, cena używki porównywalna do polskiej nówki, a elementy robocze wyeksploatowane. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez damiandg
      Witam czy używa ktoś pług zagonowy firmy Staltech? Zastanawiam się nad pługiem 3 lub 4 skibowym. Zastanawiam się czy będzie on lepszy od starych pługów z Uni i z Bometu? Cena też w miarę atrakcyjna bo za około 5000zł mam nowy pług. Nie piszcie mi żebym kupił używanego zachodniego bo oglądałem trochę tych pługów i za 5000zł nie ma nic konkretnego. Może macie jeszcze jakieś propozycje w podobnej cenie.
    • Przez KarolGo
      Sprzedam grubera Mandam kus 2,6m zabezpieczenie sprężynowe pierwszy właściciel, maszyna sprawna nowe elementy robocze, nie malowany, nie spawany bez luzów. cena 8800pln do negocjacji. zainteresowanych proszę o kontakt  prywatną wiadomością.  https://sprzedajemy.pl/gruber-mandam-kus-2-6m-lemken-wawelno-e30984-nr54745716

    • Przez KarolGo
      Sprzedam grubera Mandam kus 2,6m zabezpieczenie sprężynowe pierwszy właściciel, maszyna sprawna nowe elementy robocze, nie malowany, nie spawany bez luzów. cena 8800pln do negocjacji. zainteresowanych proszę o kontakt  prywatną wiadomością.  https://sprzedajemy.pl/gruber-mandam-kus-2-6m-lemken-wawelno-e30984-nr54745716

    • Przez seba07101
      Witam co sądzicie o opryskiwaczu TOLMET jest to nowość na rynku 2018.Zaciekawił mnie dlatego ze jest rama ocynkowana i nie jest az tak drogi jak inne. Moze ktoś napisać kilka słów na jego temat jak się sprawuje?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj