Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

witam mam pytanie odnośnie chorob kur niosek , u mnie występuja 2 przypadki, pierwszym kura jest taka osowiała, ospała przez ok. 3 dni, poźniej zdycha, a w drugim przypadku kurze jak by paralizowało noge lub jedną strone jest taka płaska nie może zabardzo złapac rownowagi i podpiera sie skrzydłem co to może być???? moje kury maja sie jak w bajce swieża woda odpowiednie zywienie sucha ściólka, co może byc przyczyna i jak zapobiegac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Podstawa co przynajmniej dwa razy do roku wiosną i jesienią rób dezynfekcje np. Rapicyd i biel wapnem. Kolego napisz dokładniej czym karmisz czy to pasza sklepowa czy swoja i jaka by nie przebiałkować, czy są w zamknięciu zawsze czy po podwórku chodzą, w jakim wieku to się objawia, czy nie podjadają jedzenia dla innych zwierząt z koncentratami i witaminami. Czy to są od jajka twoje kuraki czy kupujesz z ferm odrośnięte i zaszczepione już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

W pierwszeym przypadku kurze wysiadła wątroba w drugim pierwsze słyszę o takim czymś. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilm15    0
Moje kury kupilem z miesiac temu 100 szt. slabo.jedza chociaz.maja paszy ziarna do oporu za to dosyc duzo pija wody z witaminami. Sa dosyc lekkie i nie napychaja sobie wola jak.normalne kury. Zdechlo okolo 10. robia sie ospale i napierzone bylem u weterynarza dal lekarstwo na odrobaczenie ale raczej nie pomoglo. zauwazylem tez ze niekture przymykaja oko. ktos cos wie na ten temat ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtecc    22
potrzebny jest antybiotyk. Miałem to samo ze swoimi. Znajdę opakowanie i napiszę co to było. Kurkom objawy przeszły po 2-3 dniach ale jajka karencja 14dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzieje się to w różnym wieku, kury dostaja pszenice kukurydze krede i witaminy oraz trawe do oporu przez lato, przez zime susz jak temperatura jest na plusie to sa na polu cały czas sucha sciółka

kury kupuje juz zaszczepione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

Dlaczego kury mogą jakby tak kichac i 1 słychać takie harlaczenie jak nie raz u ludzi w płucach co to może być bardzo proszę o odpowiedzi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilm15    0
witam. moje kury msja juz 6m. troche chorowaly ale od ponad miesiaca niektóre sie niosa ale wiekszosc nie. zna moze ktos przyczyne. paszy witamin i kredy maja pod dostatkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

6m , to takie wysokie trochę te kury .O.o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 30pawel   
Gość 30pawel
@zetorki12 Ja wiedziałem że Ty masz poczucie humoru ale że aż tak... :) @mesi Moja babka jak kury jej chorowały to im jałowiec parzyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizakking    4

pewnie handlarz zawyżył ich wiek żeby zarobić, zobacz czy mają już wszystkie lotki na skrzydłach w pełni wykształcone jeśli nie to jeszcze za młode

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez RubenDesiewicz
      Witam, posiadam trochę borówki amerykańskiej posadzonej jesienią ubiegłego roku i wszystko było ok. Teraz zaczęły się problemy.. Na 3 krzewach liście zrobiły się żółte i zaczynają opadać. Wcześniej już 2 krzewy mi tak padły, ale myślałem, że na dwóch krzewach się skończy.
      Do tego na niektórych krzewach na liściach mam takie plamki, brązowe można powiedzieć - czy mogli byście przeanalizować zdjęcia w załączniku i doradzić coś w tej sprawie, co robić, może jakieś środki? 
       
      Z góry dzięki za każdą aktywność i pomoc.




    • Przez kasperoo7
      Cześć! Proszę o pomoc: co może być przyczyną pojawienia się takich narośli na owocach dyni odmiany Bambino? Czy to trefny, przekrzyżowany materiał siewny? Dziękuję i pozdrawiam.

    • Przez Daniipeee
      Witam, jestem nowy na forum więc Cześć wszystkim , wracając do sedna sprawy, Chciał bym zacząć hodować kury nioski ok.1000 szt. Do dyspozycji mam stara stodole która można przerobić na kurnik wymiary ok 12mx25m. Do dyspozycji mam 1ha łąki granicząca ze stodoła na wybieg i 5ha na zasianie. Chciał bym dowiedzieć się coś na temat hodowli , opłacalności, wymaganiami, pozwoleniami, i czy warto, na koniec dodam tylko ze nie mam doświadczenia w rolnictwie. Lecz mam zapał i chęci. Proszę o wyrozumiałość 
      pozdrawiam DM
    • Przez Daniipeee
      Witam, jestem nowy na forum więc Cześć wszystkim , wracając do sedna sprawy, Chciał bym zacząć hodować kury nioski ok.1000 szt. Do dyspozycji mam stara stodole która można przerobić na kurnik wymiary ok 12mx25m. Do dyspozycji mam 1ha łąki granicząca ze stodoła na wybieg i 5ha na zasianie. Chciał bym dowiedzieć się coś na temat hodowli , opłacalności, wymaganiami, pozwoleniami, i czy warto, na koniec dodam tylko ze nie mam doświadczenia w rolnictwie. Lecz mam zapał i chęci. Proszę o wyrozumiałość 
      pozdrawiam DM
    • Przez tomek1990
      Witam, planuje przerobić oborę wymiary ok 400m2 na kurnik, i mam kilka pytań które mnie dręczą:) Prosiłbym o pomoc
      1. Jeżeli planuje hodować 2000-3000 kur, czy warto robić automatyczny system pojenia, karmienia. Czy dopiero przy większym stadach to się opłaca ?
      2. Planuje na 100% zainwestować w oświetlenie i wentylacje, ogrzewanie. Czy ktoś wie mniej więcej jakie to są koszta na 400m2 ? 
      3. Jaka najlepiej rasę wybrać?
      4. Co robić z kurami przy wymianie stada?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj