Polecane posty

Kos_pl    107

Rauch 12.1 to tylko podwyższony model 11.1 (max. 1400 kg ładowności). Więc jak chcesz brać większy to imo 19.1 (17.1-19.1 - 1800 kg ładowności) + nadstawa na 1300l.  Jak bierzesz za własną gotówkę, to nie ma problemu. Jak chcesz pod dopłatę, to trzeba wykazać, że optymalnie go wykorzystasz.

11.1-12.1 są na tyle kompaktowe, że pewnie nie będą zasłaniać świateł ciągnika (np. kierunkowskazów, stopu), jak poruszasz się po drogach publicznych. W związku z tym może obyłoby się bez dodatkowego oświetlenia rozsiewacza.

 

Kos jak myslisz, czy ,,tarcze z regulacją do wysiewu granicznego" czyli w sumie standardowe tarcze przejdą jako wysiew graniczny do MGR?

Możliwe że tak, ale pewien nie jestem. Rozważam jeszcze GSE7 - nie jest to drogie rozwiązanie a może się przydać - a wtedy wszytko już powinno grać na 100%.

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex15    265

Rozwazam raczej nad 12.1 a 17.1, poniewaz te pojemnosci zbiornika sa mi wystarczające, lecz nie wiem, czy wtedy jest sens brac 17.1, który rozni sie tylko wiekszą ładownością. Nawet gdybym powiekszyl zbiornik na własną ręke na dwa big bagi to i tak masa nie przekroczy tej dopuszczalnej, czyli 1400kg w modelach 11.1/12.1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

z praktyki sąsiada wiem że przez 6 lat raz założył ta blachę na środku. Z ciekawości po czym dojechał do końca pola i zdjął :) prościej zamknąć skrajną tarcz (czy tarczę?)

Edytowano przez sumek666

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

Sumek co tym masz konkretnie na myśli - telimat, gse 7 czy jeszcze coś innego? I to ostatnie zdanie jeszcze popraw.

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

To śmieszne coś montowane na środku pomiędzy tarczami za 400 zł :) gse7 fachowo mówiąc


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

RAUCH-MDS-10.jpg

 

Zaleta jego jest taka, że może odległość go granicy pola może wynosić do 2 m. Katalogowo jednak kosztuje ponad 900 zł netto. Nawet hydrauliczne sterowanie można do niego dobrać, jak i do telimatu, ale to kolejne 1000 zł netto. Heh.

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Sąsiad jeździ pierwszą ścieżką przy granicy (1,5 metra do środka rozsiewacza), zamyka zewnętrzna tarczę (a może talerz?) i twierdzi, że jest ok. Gdyby miał telimat to jeździłby 9 m od granicy ;)


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

Ja nie wiem dokładnie, ale bez tego dodatku GSE-7, Rauch umożliwia równomierny wysiew przy granicy pola, gdy jedziesz bezpośrednio przy granicy/granicą pola. Z GSE-7 już możesz jechać do 2 m od granicy. Z telimatem, to już nie wiem do ilu m, ale z pewnością jeszcze więcej. Tak ja to zrozumiałem.

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Dobrze zrozumiałeś. Różnica taka, że z telimatem jedziesz na 2 talerze otwarte a z GSE7 zamykasz skrajna zasuwę.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107
Cytat

Różnica taka, że z telimatem jedziesz na 2 talerze otwarte a z GSE7 zamykasz skrajna zasuwę.

A telimat można rozumiem ustawiać np. na 3 m do granicy pola lub np. 5 m lub np. 7 m do granicy? Ale za każdym razem pewnie trzeba wtedy wysiadać i coś przestawiać w telimacie, prawda? Bo hydrauliczne sterowanie nim (jak i GSE7) jest chyba tylko zero-jedynkowe - tj. praca z telimatem lub praca bez telimatu.

W przypadku wyboru GSE 7 - zamyka się skrajną zasuwę i j jeszcze w środek wkłada się to GSE7/blaszkę? Prawda? I też pewnie jakoś go można ustawiać np. 0 m do granicy, 1 m do granicy, 2 m do granicy?

Tak mi się wydaje.

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Co do gse7 tak to wygląda jak odpisałeś wg mnie również. 

Telimat ustawiasz raz po zakupie. Chyba, że jest fantazja na każdym polu w innym miejscu ścieżkę robić :D to i wtedy lance od opryskiwacze byś musiał przycinać i dospawywać :D


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153

Kto jeździ 2 metry od granicy? Gdzie to używać? Poważnie pytam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084
7 minut temu, krychu napisał:

Kto jeździ 2 metry od granicy? Gdzie to używać? Poważnie pytam. 

Sąsiad robi ścieżkę technologiczną od granicy. Jak ma 3m siewnik to mu wychodzi 1,5 m. Ale resztę ścieżek normalnie. Robi tak pierwszy poniewaz sieje na połowę szerokości siewnika gdyz ma sciezki na 18m szerokości. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153

Jadąc w koło jedną stroną jedziemy całą szerokość natomiast spowrotem połowę zamykamy. 15 + 7,5 daje 22,5. 

Jak ten sąsiad później robi zabiegi chemiczne? Ciężko mu jechać połową siewnika pierwszy przejazd? 

Edytowano przez krychu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARTECH    19

Ja kupilem 4 lata temu 19.1 R nadstawa ,telimat jestem zadowolony nie muszę z ciągnika wychodzić na klinach czy przy granicy zeby przestawiać łapki ,,,brak rdzy,,, tez miałem kupić amazone ,,,polecam

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sstefan93    0

Witam, stoje przed wyborem rozsiewacza ok 1500l (na 3 BB) z marek z tytułu, , siew graniczny, otwieranie hydrauliczne, oświetlenie i takie dostałem oferty:

Kverneland Cl 1550, około 20 tys netto do oddania

Rauch Axis 20.2 + nadstawka 26 netto

Rauch Axis 30.2- 31,5 netto

Rauch MDS (pojemność 900l nie pamietam symbolu) +600l nadstawy 22netto

nie wiem czy również nie wziąć pod uwagę amazone i sulky chociaż czytając wyżej zniechęciłem się a moim faworytem była amazonka :D

Myslicie ze warto dokładać kase za komputer ? co doradzicie ?

Edytowano przez sstefan93

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

zawsze warto wydać kasę na komputer. w moim przypadku zrezygnowałem z komputera bo nie wprowadzi aż takich oszczędności a wolę kupić 4-6 ton nawozu w to miejsce ;)
w przypadku MDS'a symbol ma istotne znaczenie w cenie ;)

sąsiad MDS' 19.1 R obsiewa ok 120 ha od 6 lat. stan igła. ma do niego dołożone nadstawki na 3 BB mocznika. dorobił sobie do niego wózek prawie jak oryginalny. ciąga to w zależności od warunków  Zetorem 7211 lub U-912 lub nawet MF 6475 ;)
Teraz na MGR bierze Axisa ok 2-2,5 tyś litrów na pełnym wypasie - bez wózka - ok 70 tyś z GPS


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sstefan93    0

sprawdziłem w necie i podstawe 900 l ma MDS 19.1 to pewnie  o niego chodziło :), ogólnie rozsiewacz bedzie współpracował z Proxima 65, jak rozmawiałem z przedstawicielem to mówił ze mds ma delikatniejsza budowę a ten axis większe możliwości na przyszłość... chodź wiadomo różnica w cenie spora 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

delikatniejszą budowę... to tak jakbyś busa z tirem porównał i stwierdził, że bus to gówno a i tak 3,5 tony będziesz woził. możesz dilerowi przekazać :P

duża ha do obsiania masz?

w mojej opinii MDS do 100 ha powinien wystarczyć. chyba, że na MGR bierzesz to wtedy można na AXIS pomyśleć


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sstefan93    0

do obsiania 50ha, nie widziałem tych rozsiewaczy na żywo więc cieżko określic :D składam właśnie na ta modernizację wniosek i zawsze lepiej kupić coś zachodniego przy takim zwrocie. Myślę ze ten MDS będzie rozsądniejszy do ciągnika 60- pare koni, tylko czy z komputerem czy bez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

model C - E-Click powinien Cię zadowolić. do modelu Q - jak kumputer :P - trzeba dołożyć ok 5-6 tyś.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sstefan93    0

ok dzięki :D to jeden problem z głowy :D jeszcze podzwonie i dowiem sie ile trzeba dołożyć do tego modelu C, może doradzisz jeszcze w wyborze pługa (4 skiby obracalny chyba zdecyduje się na kuhn 113) , jakaś talerzówka 3m, kosiarka dyskowa do ciągnika o mocy 105km i bedzie wszystko :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

u mnie cena mds 17 a 19 jest dokladnie taka sama


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ibrahim
      Mam problem w doborze zgrabiarki. Chcę kupić „kołową” do C 330, a w ostateczności do Zetora 7011. Czy Kuhn GM 3501 to dobre rozwiązanie do ciapka? 
    • Przez polan
      Cześć witam.
      Stoję przed wyborem Raucha axisa 20.2/30.2 z wagą i/lub emc albo amazone za-v. Nie wiem za bardzo co wybrać rauch na fullu jest prawie 5 tyś droższy i nie wiem też jak w praktyce sprawdza się emc, z drugiej strony słyszałem, że amazone ma lakier do d*py. Fajnie byłoby pogadać z praktykami, a nie tylko z handlowcami.
       
      Pozdrawiam, Mateusz.
    • Przez dominikl95
      Witam mam możliwośc kupienia kosiarki dyskowej kuhn ,ale że miałem tylko zwykłe rotacyjne chciałbym zapytać się jak się one sprawują, i na co zwracać uwagę przy zakupie. Dodam że ta kosiarka ma rozwalone 2 łożyska. Jak myślicie czy warto to kupować?
    • Przez Wakis
      Witam, przymierzam się do zakupu nowej przyczepy o ładowności 10t, i teraz pytanie, co bardziej przemawia za Wietonem a co za zasławem. Mam nadzieję że wypowie się ktoś kto ma jakiekolwiek doświadczenie z którąś z tych dwóch marek. Dodam że przyczepa będzie na krańcu a nie tandem.Pozdrawam 
    • Przez Majkelo
      Kupie  siewnik TALEZOWY AMAZONE d8-30 lub d9-30, w rozsądnej cenie
      Może ktoś ma lub ktoś coś wie....
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj