Polecane posty

sumek666    5084

Kverneland EXACTA CL1100

dostałem ofertę na 18 300 zl. Jutro mam spotkanie w tym temacie.

MDS 17.1 u innego dilera 20 tyś brutto 

Amazone ZA-M 1001 14,7 tyś bez plandeki 16,5 tyś z plandeka 

EL 700 15,4 tyś netto. Tu że względu na dziwny siew graniczny skreslilem to z listy.

Czekam na ofertę MDS od innych dilerów jeszcze oraz na ofertę Bogballe


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Stałem przed takim samym wyborem.

Kverneland sieje przepięknie, wyrzuca ten nawóz tak delikatnie jak żadna inna siewka po prostu bajka, nie mieli nawozu. Minus 148 łopatek do przestawiania i skrzynia dzielona.

Rauch jak to rauch dobrze sieje, skrzynia bez podziału(mega plus). Po prostu dobra maszyna, bez fajerwerków.

Amazone ta skrzynia dzielona i kiepskie malowanie jednak odrzuca. Cenowo taniej, ale będzie bardziej mielił nawóz.

Bogballe ogólnie ludzie zadowoleni z niego są, dobra jakość malowania ale mało popularny nie sprzedasz później tak szybko, skrzynia dzielona u mnie minus.

Sulky DPX nie wiem za wiele o nich ale jakby nie miał dzielonej komory, to może bym się skusił- dobrze cenowo to wychodzi i po prostu mi się spodobał. Dziwny wysiew graniczny z tego co pamiętam.

Kupiony w zeszłym roku i jedzie rauch mds 17.1 z telimatem (ciekawostka 19.1 był w tej samej cenie ale niestety formalności odrzuciły go-istotne aby wspypać bigbag mocznika.)

Edytowano przez koczas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Ceny wydają mi się za wysokie ale nie szło nic zrobić, oscylowały między 23-24 tysiące brutto. Wersja bodajże R czyli te zawory bezpieczeństwa na obie tarcze osobno, telimat i tyle. Próba kręcona chyba w standardzie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153

To z kompem ile by wyszedł mds? Mds-a też wyposażają w wagę? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kakus19    4

witam ja tez rozgladam sie za rozsiewaczem i dostalem takie oferty

Rozsiewacz nawozów SULKY DX 20
Wyposażenie:
- zbiornik o poj. 1500 litrów,( 900 l baza + 600 l nadstawa)
- plandeka ze stelażem
- szerokość robocza 9-18 m,
- MECHANICZNE otwieranie zsypów (linkami, prawa/lewa strona niezależnie),
- zaczep sworzniowy kat. II,
- 2 sita antyzbrylające (po 1 w każdej komorze zbiornika), z uchwytami blokującymi i możliwością uniesienia,
- 2 mieszadła sprężyste, każde z 1 palcem,
- 2-talerzowy układ rozsiewający FERTIWAY,
- pałąk bezpieczeństwa ze stali nierdzewnej,
- tarcze wysiewające, łopatki, denko zsypów ze stali nierdzewnej,
- łopatka ECOBORD do rozsiewu granicznego,
- zakres dawki rozsiewu od 60 kg do 1000 kg/ha (na 18 m przy 8 km/h),
- wkładka redukująca wydatek dla dawek od 3 do 60 kg/ha,
- zestaw do przeprowadzenia próby "kręconej" dawki rozsiewu (wiaderko, zsyp, przesuwny wykres),
- granulometr (do określenia granulacji nawozu i wykorzystania usługi Fertitest),
- osłona ze stali nierdzewnej, dająca możliwość rozsiewu połową rozsiewacza tzw. siew na skraju pola
- osłona ze stali nierdzewnej chroniąca przed rzucaniem granulatu w stronę ciągnika,
- wałek napędowy (wymaga napędu W.O.M. 540 obr./min.)
- 1 rok gwarancji na całą maszynę,

- 3 lata gwarancji na główną przekładnię!!!
 
cena 18 400,00 zł netto korbankowo
 

rozsiewacz   RAUCH MDS 19.1 z nadstawka do 1500 litrów ,plandeką, otwieranie na linke,  bez wysiewu granicznego 17.500 netto -agros wronscy

rozsiewacz Amazone 1001 z nadstawka do 1500 plandeka otwieranie hydrauliczne bez wysiewu granicznego 3600 euro netto-diler tech kom

sulky od reki rauch 2 miesiace a amazone dostepny na lipiec:)

 

 

Edytowano przez kakus19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Komputer w MDS służy do utrzymania stałej dawki wysiewu względem prędkości. Za jego pomocą przeprowadza się również próbę kręconą. Ewentualnie można GPS podpiąć. 

W tech komie też robiłem wycenę właśnie i dostępny koniec czerwca więc mnie to nie urządza. 

Do korbankowa nie dzwoniłem.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281
29 minut temu, kakus19 napisał:

witam ja tez rozgladam sie za rozsiewaczem i dostalem takie oferty

Rozsiewacz nawozów SULKY DX 20
Wyposażenie:
- zbiornik o poj. 1500 litrów,( 900 l baza + 600 l nadstawa)
- plandeka ze stelażem
- szerokość robocza 9-18 m,
- MECHANICZNE otwieranie zsypów (linkami, prawa/lewa strona niezależnie),
- zaczep sworzniowy kat. II,
- 2 sita antyzbrylające (po 1 w każdej komorze zbiornika), z uchwytami blokującymi i możliwością uniesienia,
- 2 mieszadła sprężyste, każde z 1 palcem,
- 2-talerzowy układ rozsiewający FERTIWAY,
- pałąk bezpieczeństwa ze stali nierdzewnej,
- tarcze wysiewające, łopatki, denko zsypów ze stali nierdzewnej,
- łopatka ECOBORD do rozsiewu granicznego,
- zakres dawki rozsiewu od 60 kg do 1000 kg/ha (na 18 m przy 8 km/h),
- wkładka redukująca wydatek dla dawek od 3 do 60 kg/ha,
- zestaw do przeprowadzenia próby "kręconej" dawki rozsiewu (wiaderko, zsyp, przesuwny wykres),
- granulometr (do określenia granulacji nawozu i wykorzystania usługi Fertitest),
- osłona ze stali nierdzewnej, dająca możliwość rozsiewu połową rozsiewacza tzw. siew na skraju pola
- osłona ze stali nierdzewnej chroniąca przed rzucaniem granulatu w stronę ciągnika,
- wałek napędowy (wymaga napędu W.O.M. 540 obr./min.)
- 1 rok gwarancji na całą maszynę,

- 3 lata gwarancji na główną przekładnię!!!
 
cena 18 400,00 zł netto korbankowo
 

rozsiewacz   RAUCH MDS 19.1 z nadstawka do 1500 litrów ,plandeką, otwieranie na linke,  bez wysiewu granicznego 17.500 netto -agros wronscy

rozsiewacz Amazone 1001 z nadstawka do 1500 plandeka otwieranie hydrauliczne bez wysiewu granicznego 3600 euro netto-diler tech kom

sulky od reki rauch 2 miesiace a amazone dostepny na lipiec:)

 

 

Według mnie w tej cenie powinno być hydrauliczne otwieranie zasuw.

W tym Kvernelnadzie którego podałem wysiew graniczny uruchamiany jest za pomocą hydrauliki podobnie jak zasuwy otwierane niezależnie są za pomocą hydrauliki, więc według mnie cena spoko jak za takie wyposażenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

@Fugeo utrudniasz wybór ;)

 

ile par hydrauliki potrzeba W kv? Na razie mam jedną do dyspozycji więc otwieranie będzie mostkowane. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281
17 minut temu, sumek666 napisał:

@Fugeo utrudniasz wybór ;)

 

ile par hydrauliki potrzeba W kv? Na razie mam jedną do dyspozycji więc otwieranie będzie mostkowane. 

Jeśli dobrze pamiętam to co mówił diler to dwie.

Nie oszukujmy się, ale w tej cenie otwieranie hydrauliczne to powinien być standard. Mam jakiś polski rozsiewacz, grass rol i w nim jest nawet otwieranie hydrauliczne :D

Według mnie to trochę nawet śmiesznie wygląda, maszyna za 20 tys brutto, a otwieranie zasuw za pomocą linek, może jeszcze napęd zamiast wom niech będzie z pedałów ¬¬

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

W mojej opinii to w ogóle napęd z WOM to jest parodia. Napęd powinien być elektryczny oraz zasuwy i wtedy masz mini komputerek ktory tym wszystkim steruje zintegrowany z prostym gps do lapania prędkości. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281
5 minut temu, sumek666 napisał:

W mojej opinii to w ogóle napęd z WOM to jest parodia. Napęd powinien być elektryczny oraz zasuwy i wtedy masz mini komputerek ktory tym wszystkim steruje zintegrowany z prostym gps do lapania prędkości. 

Dobrze, że jest coś takiego jak mieszadło wolnoobrotowe bo wtedy byłaby mąka :D a co do napędu to jest jeszcze hydrauliczny np. Amazone ma w ofercie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Unia MXL też ma takie rozwiązania ale tam pompa co najmniej 50-60 litrów cały czas musi podawać 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281

Czytam tak te opinie i jakoś zniechęciłem się do Amazone. Ponoć bardzo słabe malowanie, przez co szybko zaczyna rdzewieć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kakus19    4

a ja wlasnie sam chcialem zamykanie na linki. z opini kilku sasiadów to z tym hydraulicznym zamykaniem po jakims czasie zawsze  sa problemy a to cieknie a to sie cos zacina i leci nawóz. a linka to proste i wytrzymałe.sam juz nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Linkę to możesz od gazu w komarku miec ;) bez urazy :)

Jakim ciągnikiem chcesz siać? Dbasz o sprzęt czy tak jak na jesień skończysz to na wiosnę wyciagasz? 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

No daj spokój na linkę to masakra jakaś,  nawet szyby chyba nie zamkniesz. Hydraulika znowu trochę eliminuje przapinanie z nowego fendta do 360 i na odwrót ale inne życie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

Ej, no nie bałamućcie już chłopaka. Jeżeli jakieś rozwiązanie jest proste i tanie to przecież nie oznacza jest złe. A co za jakaś wielka niewygoda jest w tych linkach? Że są praktycznie bezawaryjne a ewentualna naprawa jest prosta? :D Kwestia niedomknięcia szyby, etc - to nie opryskiwacz (a może warto by było coś samemu pokombinować, żeby wyglądało wszystko estetycznie, a nie że się nie da i tyle), że warto by było mieć jak największą szczelność. Ale i tak zwykłe filtry kabinowe nie zatrzymają cząstek Ś.O.R.
Jak się nabierze jakichś bajerów to powinno mieć to sens. A nie, że komputer czy elektroniczna waga ma się zwracać przez np. 20-40 lat. Dla takiego przypadku szybciej te rzeczy padną niż na siebie zarobią.

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kakus19    4

 

Cytat

witam, mam sulky dx20+ ,ogólnie jest ok. pozytywnie zaskoczył mnie rozsiewem  ,a mianowicie mocznik myślałem że będzie problem dozucić na 21 m a jednak daje rade ,  nurtuje mnie jedna sprawa , zamykanie hydrauliczne - ile czasu powinno trzymać ??? zamykamy hydrauliką otwiera sprężyna , po jakimś czasie siłownnik puszcza,czy to normalne?? i

Cytat

jam mam otwieranie hydrauliczne i chętnie zamieniłbym na linkowe :) nie wiem czy w każdym ale w sulki pod ciśnieniem są klapy zamknięte i po ok pół godzinie zaczynają się otwierać malutkie siłowniki kieliszek oleju i niema siły rozdzielacz tyle puści a linka pewna na 100% tak dla usprawiedliwienia są krany i można zamknąć na czas transportu

takie oto znalazlem opinie na temat hydraulicznego zamykania.obie dotyczą sulkiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ibrahim
      Mam problem w doborze zgrabiarki. Chcę kupić „kołową” do C 330, a w ostateczności do Zetora 7011. Czy Kuhn GM 3501 to dobre rozwiązanie do ciapka? 
    • Przez polan
      Cześć witam.
      Stoję przed wyborem Raucha axisa 20.2/30.2 z wagą i/lub emc albo amazone za-v. Nie wiem za bardzo co wybrać rauch na fullu jest prawie 5 tyś droższy i nie wiem też jak w praktyce sprawdza się emc, z drugiej strony słyszałem, że amazone ma lakier do d*py. Fajnie byłoby pogadać z praktykami, a nie tylko z handlowcami.
       
      Pozdrawiam, Mateusz.
    • Przez dominikl95
      Witam mam możliwośc kupienia kosiarki dyskowej kuhn ,ale że miałem tylko zwykłe rotacyjne chciałbym zapytać się jak się one sprawują, i na co zwracać uwagę przy zakupie. Dodam że ta kosiarka ma rozwalone 2 łożyska. Jak myślicie czy warto to kupować?
    • Przez Wakis
      Witam, przymierzam się do zakupu nowej przyczepy o ładowności 10t, i teraz pytanie, co bardziej przemawia za Wietonem a co za zasławem. Mam nadzieję że wypowie się ktoś kto ma jakiekolwiek doświadczenie z którąś z tych dwóch marek. Dodam że przyczepa będzie na krańcu a nie tandem.Pozdrawam 
    • Przez Majkelo
      Kupie  siewnik TALEZOWY AMAZONE d8-30 lub d9-30, w rozsądnej cenie
      Może ktoś ma lub ktoś coś wie....
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj