Polecane posty

sumek666    5084

Cześć!

Stoję przed dość pilnym wyborem rozsiewacza.

Otóż w grę wchodzą:

1. Amazone ZA-M 1001 Special
2. Rauch MDS 17.1/19.1
3. Kverneland CL 1100

Co możecie o nich powiedzieć? Jak z jakością powłok lakierniczych?

Cena i odległość nie ma znaczenia bo są one w przedziale 15-17,5 tyś netto a do dilerów mam od 800 m do 15 km 1f609.png;)

  • Like 1

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuras07    6

Posiadam rozsiewacz rauch starszy model od tych plusem dla mnie jest zbiornik bez przegrody bo czy siejesz jedną stroną to masz zawsze ten sam poziom nawozu 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTREKT6050    11
Również polecam raucha sprzwdzona konstrukcja od wielu lat praktycznie bez zmian i jedna komora to duzy plus
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDRIUROL    39

mam raucha, polecam. tak jak wczeniej- przegrody brak, talerze blisko siebie nie trzeba tak duzo nawozu nagarniac.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Rano jadę obejrzeć i jak się dogadamy z dilerem to bedzoe Rauch a jak nie to Amazone.  


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dirk41    63
ja właśnie kupuje raucha, argumenty jak wyżej. kolego HDi bierzesz to zastanów się jaka wielkość jest ci potrzebna bo mds 17.1 ma 700l a 19,1 ma chyba 900l i kosztuje ponad 2tys więcej. a jak kupisz 17.1 i do tego nadstawki za 2tys to masz w sumie pojemność 1700l, a rama wytrzyma bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mx_racer    127
Jaki sens jest kupować rozsiewacz 900l skoro i tak nie wsypie się do niego dwóch big bagów? 400 kg będziesz workami dosypywał? Chyba ze wszystko workujesz ale wątpie przy takim rozsiewaczu. Minimum moim zdaniem to 1200l powinno wejśc wtedy dwa big bagi mocznika :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

17.1 jak już ;)

Nadstawki to sam będę robił jak będzie potrzeba. Tak jak @mx_racer mówi 1200 na 2 BB mocznik może być nawet mało. Teoretycznie 1400 litrów ma tona. (1300-1600 litrów). 

Jadę na spotkanie ;)


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    370
Tylko, że 19.1 ma możliwość niezależnego sterowania otwieraniem lewej i prawej strony. w 17.1 jest jeden siłownik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084
6 minut temu, tomo12 napisał:

Tylko, że 19.1 ma możliwość niezależnego sterowania otwieraniem lewej i prawej strony. w 17.1 jest jeden siłownik

Nie kłam ;)

Można sterować niezależnie prawa i lewa strona w wersji R. I taka też będzie u mnie. Jeden przewód hydrauliczny na zasilaniu idzie do dwudrożnego rozdzielacze i ten zamyka i otwiera prawa lub lewa strone. 

  • Like 1

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    370
tak mnie zapewniał sprzedawca w Wysokim Mazowiecku
albo mi się może coś pomyliło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Częściowo masz racje. Mi diler dzisiaj powiedział, że rzadko kto bierze taka wersję w 17.1 I model R jest najczęściej brany do 19.1 :)


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W jakiej cenie udało Ci się wynegocjować 17.1?

Ja mam ofertę na Sulky DX20 za ok 13tyś i sie zastanawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107
36 minut temu, tomo12 napisał:

Tylko, że 19.1 ma możliwość niezależnego sterowania otwieraniem lewej i prawej strony. w 17.1 jest jeden siłownik

Jest rozwiązanie z jednym siłownikiem (tańsze i masz wtedy do wyboru siłownik jednostronnego lub dwustronnego działania) + dodatkowo sterowanie manualne oraz z dwoma - droższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

17.1 model R 16.700 zł  z placu a na zamówienie 18.400 zł 

Ceny od  14 tyś za model mechaniczny do 24 tyś za model Q z komputerem Quatton 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A orientujesz się jak jest rozwiązane otwieranie mechaniczne? tak jak w starych że trzeba się obracać i pociągnąć za dźwignie czy jest cos takiego jak w sulkym na linki z kabiny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084
4 minuty temu, Riczson napisał:

A orientujesz się jak jest rozwiązane otwieranie mechaniczne? tak jak w starych że trzeba się obracać i pociągnąć za dźwignie czy jest cos takiego jak w sulkym na linki z kabiny

Tak jak w starym. Dlatego np w 80'tce nie ma opcji żeby otworzyć i zamknąć z kabinę bez robienia akrobacji. 

E-Click 21 tyś netto 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107
20 minut temu, Riczson napisał:

A orientujesz się jak jest rozwiązane otwieranie mechaniczne? tak jak w starych że trzeba się obracać i pociągnąć za dźwignie czy jest cos takiego jak w sulkym na linki z kabiny

W mechanicznym jest to typowy wajchomat. Z siłownikiem hydraulicznym (wersja pośrednia między wersją sterowaną manualnie a wersją R) - rączki do sterowania manualnego też są, ale siłownik hydrauliczny pozwala też na hydrauliczne sterowanie (z kabiny) - jednak ma ono pewne ograniczenie - nie ma możliwości niezależnego sterowania otwieraniem lewej i prawej strony jak w wersji R.  Sterujesz wtedy albo obiema stronami równocześnie, albo tylko jedną (chyba lewą). Masz też w tym sterowaniu pełne sterowanie manualne (w R-ce już go nie masz).

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
18 minut temu, sumek666 napisał:

Tak jak w starym. Dlatego np w 80'tce nie ma opcji żeby otworzyć i zamknąć z kabinę bez robienia akrobacji. 

E-Click 21 tyś netto 

 

To ja za 19.1 z e-Click mam ofertę 21,500   ale brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RoRo    5

Do raucha polecam doliczyc telimat okolo chyba 4 netto. chyba ze chce sie zawsze w przejezdzie do okolo pola zmieniac ustawienia lopatek.

Ja takze polecam raucha, dopladnosc 1 klasa, jedna komora, lakier po 4 latach jak nowy (oczywiscie zawsze myty po rozsiewaniu)
 

Edytowano przez RoRo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
18 minut temu, Kos_pl napisał:

W mechanicznym jest to typowy wajchomat. Z siłownikiem hydraulicznym (wersja pośrednia między wersją sterowaną manualnie a wersją R) - rączki do sterowania manualnego też są, ale siłownik hydrauliczny pozwala też na hydrauliczne sterowanie (z kabiny) - jednak ma ono pewne ograniczenie - nie ma możliwości niezależnego sterowania otwieraniem lewej i prawej strony jak w wersji R.  Sterujesz wtedy albo obiema stronami równocześnie, albo tylko jedną (chyba lewą). Masz też w tym sterowaniu pełne sterowanie manualne (w R-ce już go nie masz).

Nie wiem jaki to dokładnie jest model ZSB ale u mnie jest sterowanie hydrauliczne na dwa siłowniki i mogę wybrać na którą stronę ma siać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Telimat 4 tyś potwierdzam.

@Riczson To ta cena za 17.1 to żadna atrakcja. Skad masz ofertę jak można ?

 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Agrolmet gniewkowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084
2 minuty temu, Riczson napisał:

Agrolmet gniewkowo

Trochę daleko ode mnie :)

Jutro jeszcze będę rozmawiał bo na razie ceny nie ruszyłem tylko to co mi powiedział. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    277

Kverneland EXACTA CL1100

  • Pojemność zbiornika 1100 l
  • Szerokość robocza 10-24m
  • System wysiewu Centre-flow
  • Dwa płaskie dyski wysiewające
  • Osiem łopatek na dysku
  • Sita
  • Pokrywa do zbiornika
  • Zestaw do mikrodozowania
  • Płyta do wysiewu granicznego
  • Kalibrator nawozu
  • WOM ze sprzęgłem ciernym
  • Mieszadło wolnoobrotowe
  • Pokrywa
  • Masa 325 kg

Cena: 22 140 brutto

 

Rozsiewacz nawozu Rauch MDS19.1R

  • Pojemność 900 l
  • Szerokość robocza 10-18m
  • Mieszadło wolno obracające się
  • Hydrauliczne otwieranie zasuw
  • Siew graniczny Telimat
  • Plandeka ze stelażem
  • dodatkowa nadstawka 400 l - 1800 zł, 600 l - 2100

 

Cena: 23 500 netto

 

Co o tym sądzicie?

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ibrahim
      Mam problem w doborze zgrabiarki. Chcę kupić „kołową” do C 330, a w ostateczności do Zetora 7011. Czy Kuhn GM 3501 to dobre rozwiązanie do ciapka? 
    • Przez polan
      Cześć witam.
      Stoję przed wyborem Raucha axisa 20.2/30.2 z wagą i/lub emc albo amazone za-v. Nie wiem za bardzo co wybrać rauch na fullu jest prawie 5 tyś droższy i nie wiem też jak w praktyce sprawdza się emc, z drugiej strony słyszałem, że amazone ma lakier do d*py. Fajnie byłoby pogadać z praktykami, a nie tylko z handlowcami.
       
      Pozdrawiam, Mateusz.
    • Przez dominikl95
      Witam mam możliwośc kupienia kosiarki dyskowej kuhn ,ale że miałem tylko zwykłe rotacyjne chciałbym zapytać się jak się one sprawują, i na co zwracać uwagę przy zakupie. Dodam że ta kosiarka ma rozwalone 2 łożyska. Jak myślicie czy warto to kupować?
    • Przez Wakis
      Witam, przymierzam się do zakupu nowej przyczepy o ładowności 10t, i teraz pytanie, co bardziej przemawia za Wietonem a co za zasławem. Mam nadzieję że wypowie się ktoś kto ma jakiekolwiek doświadczenie z którąś z tych dwóch marek. Dodam że przyczepa będzie na krańcu a nie tandem.Pozdrawam 
    • Przez Majkelo
      Kupie  siewnik TALEZOWY AMAZONE d8-30 lub d9-30, w rozsądnej cenie
      Może ktoś ma lub ktoś coś wie....
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj