Polecane posty

adam268    0

Witam, potrzebuje opini na temat rozrzutnikow Pichon, ponieważ chce kupic i nie wiem jak sie sprawuja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z tego co widziałem naocznie to Pichon ma problem z kątem burt, zbyt duży skos powoduje to, że obornik się zawiesza i trzeba popychać widłami, drugą sprawą jest osłona (listwa), która osłania łańcuchy, powoduje to też gromadzenie obornika i czasami blokuje górną warstwę. Wystarczy przyjrzeć się skosom na zdjęciach, porównaj np. z Brochardem. oczywiście jeśli mówimy o rozrzutnikach do 15ton, bo powyżej są już inne konstrukcje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Miałem M1350 na testach i nie zauważyłem problemów jakie kolega opisuje wyżej. Nic się nie zawieszało a kąt burt odpowiedni, u góry szersze aby nic nie spadało. Jedyna wada jaką zauważyłem to stopa podporowa o zbyt mały skoku aby zapiąć na zaczep pitonfix. No i może kształt poprzeczek na łańcuchu trochę utrudnia mycie. Poza tym bardzo solidna maszyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19    25

posiadam pichona M1350 i po roku użytkowania mogę go polecić, bardzo solidna konstrukcja, żadnych problemów z zawieszaniem obornika nie ma, bardzo masywny waży 7 ton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zyzek
      Orientuje się ktoś może, co może być przyczyną tego, że co chwila pękają tarczki sprzęgła przeciążeniowego w polskim rozrzutniku? Oryginalne działały przez lata, a po wymianie sypią się co kilka-kilkanaście rozrzutników.
      Chodzi o ten element:

      Powodem jest słaba jakość nowych tarczek, czy przyczyna może być inna? Wie ktoś może  gdzie kupić tarczki, które powinny wytrzymać dłużej?
    • Przez blake17
      Jakis czas temu zlamal mi sie rozrzutnik na zaczepie. Padl pomysl zeby zdjac aparat i zostawic sam posuw. Bedzie sluzyl jako przyczepa do wywozu obornika. Pozostala kwestia przeniesienia napedu, przy zlamaniu skrzywil sie i rozlecial wal. Nie moge znalezc zadnego katalogu i nie mam pojecia jak to zlozyc. Pomoze ktos? 




    • Przez corrado
      Sprzedam rozrzutnik 2-osiowy stan dobry. Łańcuchy i zębatki w bardzo dobrym stanie, jest tyna burta więc może służyć również jako przyczepa. Adapter 2-wałkowy. Cena 2800zł Do sprzedanie również zgrabiarko-przewracarka 5-gwiazdowa cena 500zł i kosiarka rotacyjna Famarol 1,65 cena 1400zł.
    • Przez wojmaj29@wp.pl
      Witam
      Mam problem w rozrzutniku brochard dragon model  2001 04r.Rozrzutnik jest na własnej hydraulice i mam sterowanie klapy i posuwu ze sterownika. Problem polega na tym że jeżeli wyreguluje pokrętłem od szybkości posuwu to (jeśli ustawię na max)  to klapa unosi się bardzo szybko.  Jeżeli ustawię pokrętło na min czyli 1 to klapa w ogóle się nie unosi. A posuw w jednym i drugim przypadku działa ale cały czas na jednej szybkości. 
      Czy ktoś może wie co zrobić? 
    • Przez JaroLsa
      Witam wszystkich,chciałbym się Was zapytać o cenę nowego wyciągu do obornika o długości 35/40 metrów?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj