Heniu95

Unia famarol 1.8 vd czy Krone 1250

Polecane posty

Heniu95    1

Witam, 

Nie wiem która prasę wybrać Unię czy Krone, znalazłem Unie 2012 rok  za 42000zł, a Krone z 2005roku w podobnych pieniądzach.

Prasa by była używana do siana, sianokiszonki i do słomy. Rocznie robiła by około 500 bel.

Która waszym zdaniem sprawdziła by się lepiej?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Ta, która jest w lepszym stanie technicznym.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniu95    1

Obie są w porównywalnym stanie, ale chcę się dowiedzieć opinie od właścicieli jak te prasy się sprawują, są różne opinie o polskich prasach i nie wiem jak jest z tą.

A może lepiej kupić parą letnią prasę metal fach z562?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Tu na forum także będą różne opinie, czasami nawet sprzeczne ze sobą.

  • Like 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w jakim stanie ta Unia, ale za 2012 rok 42 tyś to netto jeszcze by przeszło, brutto można znaleźć coś lepszego używanego w tych pieniądzach. Z Krone styku nie miałem, mamy taką Unie i na te twoje 500 balotów raczej nic lepszego Ci nie potrzeba ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktis    319
Mam mf 562rn i do słomy jej nie polecam. Słomą w niej robi się na sieczkę, a siatka owija się na walcach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniu95    1

A ja właśnie w większości bym robił słomę czyli MF odpada, nie wiem czy nie zdecyduje się na unie, 2012 rok w rozsądnych pieniądzach i w bardzo ładnym stanie.

A jak jest z awaryjnością Unii?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pp1208    706
mam Unie 1.8DD i nie jestem zadowolony. na liczniku dopiero 3500 bel a awarii już sporo. przekładnia główna, wszystkie łańcuchy i problem z elektroniką od załączania siatki. Ale może to tylko moja taka się trafiła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodajmy jeszcze wyginającej się kolka podbieraka, otwieranie się komory, pękanie materiału, spawów i pare innych awarii, nie tylko u Cb :P 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniu95    1

Czyli jest bardzo awaryjna? Czy przy  500 belach będzie się często psuła? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie, po prostu jest to prasa dla mniejszych rolników tak jak właśnie Tobie potrzeba, myślę że możesz śmiało brać ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thebestacc    22

Posiadam model 1.8V rocznie około 700-800 rolek i od 5 lat bezawaryjna. Jedynie co to 2 razy zaciął się ten siłowniczek od ucinania siatki i owijało i owijało, polecam. ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniu95    1

I jeszcze jedno, czy ciągnik 85 km wystarczy czy nie będzie dawał rady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniu95    1

Ja mam właśnie proxime 85, i teren lekko pagórkowaty więc myślę że będzie ok. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thebestacc    22

Będzie "latał" aż miło, też mam lekko pagórkowaty teren zwłaszcza na łąkach torfowych.

Edytowano przez thebestacc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Będzie latał, tylko sprawdź gdzie znajduje się najbliższe lotnisko. ;)

  • Haha 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj