makra75

belarus nie pali z kluczyka tylko na krótko

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
seweryn20    825

Pisał że ma rozruch 24 ale bez przełącznika 12/24 czyli z przetwornicą. Trzeba szukać krok po kroku wiele tego nie ma. 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Pod deską są 2 przekaźniki, jeden blokujący, drugi rozruchowy, najpierw sprawdź czy wychodzi napięcie, następnie zobacz czy przekażniki nie mają brudnych nadpalonych styków i czy podają napięcie, sprawdź czujnik luzu zwierając piny w kostce.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toof    11

920.3 ma coś takiego jak przełącznik rozruchu. Przy odpalaniu w szereg wpinany jest ten drugi akumulator i kręci na 24V. Ja opisałem co mnie się przytrafiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Są dwa warianty rozruchu 12/24 z przetwornicą i z przełącznikiem. Opisane zresztą kilka postów wyżej. Z tego co kolega pisze to ma przetwornice. W każdym razie pewna część instalacji między innymi ta z przekażnikami pod deską jest identyczny. 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toof    11

No i po tych jakże licznych cennych wskazówkach marka75 pójdzie jutro do garażu i sobie wszystko posprawdza zaczynając od najłatwiejszych rzeczy.

Tak że tyle ode mnie - pozdrawiam

P.S. marka75 napisz co było nie tak jak będzie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makra75    0

 po odpięciu cienkiego kabla  na kablu w momencie zapłonu nie ma prądu na styczniku w tym momencie jest jest rozrusznik kręci jak do cienkiego kabla dołożę prąd z bieguna wchodzącego na stojan kostka od luzu jest  zmostkowana  jak ją rozłączyłem to stycznik nie działa nie wiem co jeszcze mam zrobić. Jak połączyłem miejsce ciękiego kabla z stycznikiem też nie ma efektu (czas nagli chyba bez elektryka nie da rady)

Edytowano przez makra75

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297
Jedź i kup przekaźnik rozruchu (ten który cyka a nie podaje prądu)

KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Y635    37

Mi moj mtz tez nie chcial zapalac z kluczyka to zalozylem przycisk od c-360 nowy kabel do rozrusznika i nowy za  zasilaniem pod przycisk i teraz pali z przycisku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Można i tak, ale czasami wystarczy drobiazg i oryginalny ukłąd zadziała, czasami wina w złym działaniu przekaźników rozruchu ponosi alternator, lub poluzowany kabelek do niego.

W ruskim jest tak mądrze pomyślane, że przekaźnik blokady rozruchu bierze sygnał masy z wzbudzenia alternatora. Po uruchomieniu silnika masa ta znika i rozruch zostaje zablokowany.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makra75    0

Zbyszekbrzuze na przekaźniku rozruchu w czasie zapłonu pojawia się napięcie jak  napisałem wcześniej podłączyłem osobny kabel do rozrusznika i nic. Nie wiem jak powinien reagować przekaźnik blokujący jak próbuję odpalić to nie słyszałem żeby go było słychać po jego otwarciu i ręcznym zwarciu styków było słychać rozruchowy jeszcze jutro sprawdzę przewody przy alternatorze

Edytowano przez makra75

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makra75    0

Dawno mnie tu nie było  problemz odpaleniem został rozwiązany  wina rozrusznika który był po" przeglądzie "u "elektryka " sam rozebrałem wymieniłem szczotki poczyściłem wszystko w silniku i styczniku  .działa 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez gipek69
      Witam wszystkich forumowiczów. Czy Belarus 952.2 będzie wstanie współpracować z agregatem talerzowym Tolmet Tytan 250 zagregowanym z Poznaniakiem 2.5 . Czy jednak szkoda zrywać ciągnik?
    • Przez Delbeta
      Witam
      Ile wziąść za transportu obornika 40 km w obie strony zestawem belarus 952.4 + przyczepa 10 ton ?  W gre wchodzą dwa kursy.
    • Przez grzegorz1988
      Witam.mam problem a wlasciwie pytanieczy  ktos z Was orientuje sie czy w belarusie 952.2 na wale korbowym powinny byc przeciwwagi czy nie?kilku specow pytalem i nikt mi nie potrafil konkretnie odpowiedziec.ciagnik 2012 rok pompa motorpal.
    • Przez audi80b4
      mam taki problem w mojej forterze pali mi cały czas bezpiecznik F6 jest on od prawej przedniej i prawego tylnego światła pozycyjnego i lampy pojedynczej tylnej tej na dole, co wsadze nowy bezpiecznik włacze światła i buch pali, jaka może być przyczyna bo nie mam pomysłów
    • Przez yanek78
      Zastanawiam się nad zakupem ciągnika używanego do kwoty 20 tys. (kwota może ulec zwiększeniu o kilka tysięcy, o ile maszyna będzie w super stanie) o mocy do 60 KM. Nie obrabiam roli, ciągnik będzie mi potrzebny do zwózki drzewa z lasu, czasami zrywki, może odśnieżania. Nie miałem do tej pory styczności w pracy z ciągnikami poza sporadycznymi przejażdżkami C
      330, C 360 i zetorem 7211, więc wszelkie wskazówki będą mile widziane. Spotkałem na portalach ciągnik Case 585 xl - jakieś opinie użytkowników na ten temat? Z góry wykluczam C 330 i T 25 - uraz osobisty.
      Koniecznie musi mieć:
      -kabinę (najlepiej z drzwiami z obu stron) im bardziej komfortowa tym lepsza
      -dobra dostępność części
      -nieskomplikowana budowa (tak, aby miejscowi mechanicy poradzili sobie z naprawami)
      -koniecznie zarejestrowany/ubezpieczony
      -dobrze, gdyby miał wspomaganie kierownicy
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj