rzeznik13

Jaki opryskiwacz ciągany na 16ha nowy

Polecane posty

macieja910    0

Opłaca Ci się kupować ciągany opryskiwacz na taki areał? Ja bym brał zawieszany, ale to twój wybór. Z czym ma współpracować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeznik13    287

no bedzie współpracował z jd 5080M w <lipcu bedzie a jak nie to w styczniu)

albo z zawieszanych tak do 800 litróe tez mogą byc tylko orginalne firmy takie jak: krukowiak pilmet skotarek nie inne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

A ciągany o jakiej pojemności cię interesuje ???

Przykładowo Krukowiak:

- 1000 l- 27 000 zł brutto

- 1500 l- 34 450 zł brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

A moze Bury pelikan 2300l ?? Opryskałbyś wszysko za jednym zbiornikiem :)

Tak na serio to taki zawieszany 600l powinien byc odpowiedni na 16 ha ;)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Moim zdaniem na te 16 ha to i tak za duży no ale skoro do tego Jelonka to ja stawiam na KRUKOWIAK OPTIMAL MCC 800 L dość ciekawa propozycja cena 15 700

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Wiecie Panowie, wszystko zależy od uprawy i od odległości pola od miejsca zaopatrzenia w wodę. Na pierwszy rzut oka sam bym powiedział, że na taki areał starczy spokojnie taki 600-800l. Sam kiedyś na 20ha posiadałem 400l i dawał radę, pole było przy domu.

Jeśli przyjmiemy, że na 1ha będzie zużywał 300l wody to taki 600 litrowy starczy na 2ha, a już beczka 1200l na 4ha. A jeśli pole jest oddalone od domu (czytaj miejsca zaopatrzenia w wodę) o kilka km i jest to działka dajmy z 10ha, to takim 600 litrowym musi obrócić 5 razy, a jak będzie to poj. 1200l to już wtedy 3 razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

po co taka inwestycja ja mam 40 ha i 300L pilmet dawalem rade a teraz mam 600L a sasiad ma 90 ha i tez 600L pryska tylko wode w pole wozi w beczkach 1000L

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Tu się liczy też czas. Zazwyczaj bezwietrzną pogodę dostajemy wieczorem (tak przynajmniej było dziś u mnie jak pryskałem na chowacza). Wtedy można zalać duży opryskiwacz i całą działkę objechać jedną bańką. Napełnianie na polu i robienie kolejnych dawek liczy się z dodatkowym czasem. Poza tym trzeba dysponować drugim człowiekiem i maszynami do zaciągnięcia tych beczek na pole (jeśli robi to się samemu to znowu trzeba poświecić na to czas i wcześniej sobie zadać robotę dostarczenia tych beczek na pole). No i trzeba jeszcze takowe beczki posiadać ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeznik13    287

pole mam oddalone o 3 i o 7 km

więc troche jest a większy opryskiwacz szybciej u siebie prsykam i moge usługi zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CzarnyR1    12

Witam. Jest to mój pierwszy post. Koledzy, jaki poleciaci opryskiwacz ciągany 1000 Litrów. Mam 10 ha i bardzo mało czasu. Chciałbym kupić coś na lata. Belka 15 m może być rozkłaądana ręcznie ale podnoszona hydraulicznie. Max 15 tysięcy. Jaką firmę polecacie. Wstępnie patrzyłem. Pilmet bardzo drogi, Krukowiak też, używki w cale nie są tanie a ja nie mam czasu i doświadczenia żeby później naprawiać. Muszę wsiąść i jechać. Są jeszcze Bradzki, Skotarek, Promar itp. Co doradzicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemeko_p    0

Witam

Co sądzicie o opryskiwaczach FAVARO?? Czy ta firma jest ok, jak z wytrzymałościa? Warto kupić używanego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez michalsoft
      Witam posiadam opryskiwacz rau . Jak ustawie na sterowniku 200 l/ha i auto to podczas zamykania sekcji bardzo spada ciśnienie , jak już pryskam na 3 z 7 sekcji to jest bardzo niskie .czy tak powinno być ?
      Oto elektrozawory i sterownik


    • Przez andzin
      Czy ma ktoś opryskiwacz Biardzki ze Zbuczyna. Jak się spisuje. Chcę kupić taki 600l czy warto bo cenowo nie drogo chyba coś około 3tys. Czekam na opinie.
    • Przez Vril
      Witam
       
      Chciałbym Was poinformować że już zaczeli wypłacać dopłaty -ja wczoraj dostałem
      Kasa na koncie więc postanowiłem ją zainwestować w opryskiwacz i tu prośba do Was o poradę który wybrać .
      Założenie jest takie że opryskiwacz ma mieć zbiornik 1500-1600 l i belke 15m pracować na powierzchni 60 ha x średnio 4opryski na ha daje nam
      240 ha rocznie.
       
      Znalazłem takie oferty:
       
      Krukowiak -Apollo wesja standart ok. 33000 brutto
       
      Pilmet wersja -1600 + pełna hydrałlika i elektryka zaworów ok.54000 brutto
       
      Bury Pelikan FUll wypas (pełna hydrałlika i elektryka zaworów ) ok.44000 brutto
       
      Dodam że jestem na vacie więc sobie go odlicze.
       
      Proszę Was o porade bo mam mętlik w głowie i nie chcę kupić bubla
       
      nikt nic nie poradzi ?
    • Przez artur04c
      Witam, Posiadam tecnome galaxy na sterowniku dawkowania. Aktualnie mam głowice obrotowe, na których znajdują sie dysze do RSM i niebieska/czerwona to oprysku. Do RSM posiadam żółtą, czerwoną i fioletową dyszę. Jak ustawić dawkę 200l RSM ? Ustawić pod dany kolor np żółta ma wydatek  200l i wystarczy na sterowniku ustawić 200l ?Czy w jakiś inny sposób to się odbywa ?
    • Przez piotromega
      czesc wszystkim. chodzi mi o opryskiwacz 400l z 12 metrowa belką. A konkretnie z jakimi końcówkami go kupić, z pojedyńczymi czy z potrójnymi. Które są lepsze i trwalsze. Proszę o rady. Pozdrawiam agrofotowiczów.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj